Trening

Opublikowany 11 lutego 2014 | autor Grzegorz Łuczko

4

Chwile ulotne

Włącz muzykę.. To je dobre!

Z Tatr wracałem naładowany pozytywną energią. Wymęczony nieprzespaną nocą przez problemy z żołądkiem, całym dniem spędzonym w łóżku (i cholera nawet okno z widokiem miałem za plecami…) i połową dnia z głową wlepioną w szybę pociągu, ale jednak mimo wszystko naładowany pozytywną energią. Ta myśl gdy pędzisz pociągiem i myślisz sobie: „Aaa jest jeszcze tyle fajnych rzeczy do zrobienia w życiu!”. Obietnic „wzięcia się za siebie” nie było końca.

Jak to się skończyło? Jak zwykle! „Od poniedziałku”! Bo najpierw było zimno.

Są takie momenty, w których nie chce Ci się nic. Absolutnie nic. Nawet, jeśli jeszcze tuż przed wejściem do mieszkania miałeś ambitne plany, to zamykasz drzwi i pochłania Cię Ciepło. Zerkasz za okno i widzisz drobinki śniegu unoszące się w powietrzu. A jeśli masz nieszczęście i nieszczelne okna to lepiej nie zbliżaj się zbyt blisko. Siadasz na moment na zbyt wygodnej kanapie i zaczynasz racjonalizować tę jedyną słuszną, w tym momencie, decyzję o niepójściu na trening.

Oczywiście masz później wyrzuty sumienia. Przecież w końcu każdy zaplanowany, a niezrealizowany trening boli. Boli podwójnie, a czasem potrójnie. Ratuję się myślą: ale przecież jutro mogę wyjść, dziś odpocznę. Odpoczywam więc.

Później przyszło ciepło.

Był pomysł, żeby wystartować w Śnieżnych Konwaliach. Chciałem to połączyć z wystawieniem się jako Natural Born Runners. Tutaj mała dygresja. Część z Was może nie wie czym zajmuje się na co dzień. Od kilku lat prowadzę i rozwijam internetowy sklep biegowy (biuro mieści się w Poznaniu, zapraszam do odwiedzin!). W gruncie rzeczy od momentu kiedy zająłem się biznesem przestałem pisać. Wiecie jak jest, przychodzi taki moment, że tak zwane życie pochłania nas po całości.

No i mnie właśnie tak pochłonęło. Na jakieś trzy lata. Teraz się odgrzebuję i zaczynam wracam do normalności – jakkolwiek to nie brzmi. Ale tak to właśnie wygląda, własny biznes pochłania zupełnie. Na szczęście lubię to, co robię, więc nie marudzę. Za bardzo.

Jeszcze w piątek organizowałem ostatnie potrzebne rzeczy na wyjazd, oczywiście wszystko na ostatnią chwilę (dopiero co wróciłem z Tatr) i w końcu podjąłem racjonalną decyzję: jadę wystawić się ze sprzętem, start odpuszczam. Zapakowałem auto w sprzęt – a ten swój osobisty biegowy zostawiłem w domu, żeby później przez pół drogi nie zastanawiać się czy może jednak nie wystartować…

Przyznać się Wam muszę, że samotny wyjazd do Zielonej Góry to był beznadziejny pomysł. I w tym miejscu muszę napisać o jednej z moich największych bolączek jako początkującego byznesmena: chciałbym wszystko zrobić sam. Sam jeden. To oczywiście idiotyczny pomysł, ale tak silnie zakorzeniony w mojej głowie, że potrzebowałem jakichś dwóch lat, żeby dojść do wniosku, że pewnego poziomu w pojedynkę nie przekroczę.

Wyjazd do Zielonej ostatecznie oceniam pozytywnie (pomimo tego, co napisałem wyżej): nowe doświadczenia zawsze w cenie! Szkoda tylko tego startu: chłopaki z Konwalii spisali się na medal i przygotowali wyjątkowo trudne trasy pod względem trudności nawigacyjnych. Mapa była syta!

A więc tak to wyglądało. Pisząc te słowa siedzę w pociągu relacji Warszawa – Poznań. Dzisiejszy trening zrobiłem wczoraj. 17 kilometrów w tym 3 razy podbieg na Górę Morasko. Dziś czułem w nogach te podbiegi. Nie ma jednak opierdzielania: w czerwcu startuję w Biegu Rzeźnika. Wspólnie z Bartkiem Mikołajczakiem mamy cholernie ambitny plan. W Bieszczady wracam po 3 latach i chciałbym zrobić to w dobrym stylu.

Wyszedł mi z tego wpisu okrutny misz masz. Stwierdziłem jednak, że jeśli nie wyrobię nawyku regularnego pisania to z prowadzenia bloga nici! Piszę więc, trochę chaotycznie i nieskładnie. Nie regulujcie odbiorników, będzie lepiej. Będzie bo cały czas dzieje się wiele fajnych rzeczy – jest materiał do pisania, no i są zacne plany. Jak choćby ten wakacyjny projekt, który mam na oku.

Powiem Wam, że zeszłoroczny projekt rekordowego pokonania Korony Gór Polski to była fenomenalna wyrypa. Jedna z fajniejszych rzeczy, które zrobiłem w życiu. Chciałbym raz do roku porywać się na podobne pomysły. Te wakacje mam już obstawione, powoli też krystalizuje mi się pomysł na przyszłą zimę.

Będę kończył, pochwalcie się co u Was słychać!


O autorze

Tu pojawi się kiedyś jakiś błyskotliwy tekst. Będzie genialny, w kilku krótkich zdaniach opisze osobę autora przedstawiając go w najpiękniejszym świetle idealnego, czerwcowego, słonecznego poranka. Tymczasem jest zima i z kreatywnością u mnie słabiuśko!4 Responses to Chwile ulotne

 1. kosa_sw4 mówi:

  Powiem tak Grzegorz. Ja też mam w stosunku do siebie plany, więc nie jesteś sam :). W tym roku porywam się z motyką na Słońce, bo chcę wystartować w biegu 7 szczytów, ale plan jest jeden – ukończyć i tyle i nie ma że boli. Będzie dobrze! Jak dobrze się zaplanuje wszystko to będzie ok.

 2. Kamil mówi:

  Najważniejsze jest posiadać silną wolę, dzięki której odważymy się na wszystko i będziemy dążyć do tego, co sobie zaplanujemy. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑
 • TUTAJ PRACUJĘ

 • FACEBOOK

 • OSTATNIE KOMENTARZE

  • Avatar użytkownikaYou got 38 163 USD. GЕТ > https://forms.yandex.com/cloud/65cb92d1e010db153c9e0ed9/?hs=35ccb9ac99653d4861eb1f7dc6c4da08& i6xbgw – WIĘCEJ
  • Avatar użytkownikaPaweł Cześć. Że niby 100 km w terenie to bułka z masłem? Że 3 treningi w tygodniu po godzince wystarczą? No... – WIĘCEJ
  • Avatar użytkownikaTrophy Superstore... trophy store brisbane Constant progress should be made and also the runner must continue patiently under all difficulties. Most Suppliers Offer Free Services... – WIĘCEJ
  • Avatar użytkownikaRobbieSup https://pizdeishn.com/classic/365-goryachie-prikosnoveniya.html - Жесткие эро истории, Лучшие секс истории – WIĘCEJ
  • Older »
 • INSTAGRAM

  No images found!
  Try some other hashtag or username
 • ARCHIWA