Ciekawostki no image

Opublikowany 26 października 2010 | autor Grzegorz Łuczko

22

Kto chętny na wycieczkę biegową?

A miało być tak pięknie, praca w domu, albo gdzieś w terenie. W końcu jeśli mam dostęp do komputera i internetu, to pracować mogę wszędzie (no prawie, bo przecież ktoś te paczki ze sprzętem musi wysłać). Po tygodniu okazało się, że komputer i internet owszem, ale po całych dniach w domu, od rana do wieczora – z naprawdę krótkimi przerwami na inne rzeczy niż myślenie o NBR. Początki zawsze są trudne – tym się pocieszam i cały czas staram się coś poprawiać na stronie sklepu. A tymczasem PK4 leży odłogiem…

Trening też jakby stanął w miejscu, po całkiem niezłym debiucie w maratonie (3:24:52) przyszła stagnacja. I tu nawet nie chodzi o czas i chęci, a o problem z kolanem. Lewym konkretnie. Pobolewa mnie, na początku jest dobrze, problem pojawia się po kilku kilometrach. Wydaję mi się, że to ból przeciążeniowy, muszę więc dać sobie kilka dni luzu i będzie dobrze. Do końca tygodnia przerzucam się na rower, dam kolanku odpocząć, bo w sobotę musi być w formie!

Co będzie w sobotę? Wycieczka biegowa! Kilka tygodni temu zgadaliśmy się z Bormanem nt. krótkich wypadów w góry, wypadów o charakterze turystyczno-biegowym, z mocnym naciskiem na ten ostatni element. Idea jest prosta – pakujemy się w samochód, ruszamy w któryś piękny, albo i nie, weekend w polskie góry i robimy fajną trasę. W formie długiego wybiegania połączonego z elementami turystyki. Marcin wytypował na pierwszy wyjazd Góry Kamienne (okolice Wałbrzycha). Startujemy w najbliższą sobotę 30 października. O 7 rano z Wałbrzycha. Wycieczka ma charakter otwarty, jeśli więć ktoś z Was jest chętny pobiegać z nami, to serdecznie zapraszamy!

A teraz kilka słów o trasie, oddaję głos Marcinowi:

Start zaplanowałem spod Wałbrzyskiego dworca PKS. Trasa prowadzi niebieskim szlakiem w stronę Gór Czarnych, które wchodzą w skład Gór Wałbrzyskich i gdzie zdobędziemy ich najwyższy szczyt – Borową (854 m). Następnie kontynuując wycieczkę (nadal niebieskim szlakiem) przetniemy Rybnicki Grzbiet; dojdziemy do drogi wojewódzkiej 380, granicy oddzielającej Góry Wałbrzyskie i Kamienne. Od tej drogi kierując się nadal niebieskimi znakami wkraczamy w Góry Suche (wschodnia część Gór Kamiennych). Następnie (936 m) dotrzemy do ruin zamku Rogowiec, dalej żółtym szlakiem na najwyższe wzniesienie Gór Kamiennych – Waligórę. Potem ruiny zamku Radosno i popas w schronisku Andrzejówka.

Z Gór Suchych zejdziemy do Sokołowska potem czeka nas kilka kilometrów asfaltu, zanim kierując się czerwonym szlakiem (GSS) wdrapiemy się na Pasmo Lesistej, z niego niebieskim, a potem zielonym szlakiem podążymy, przecinając Pasmo Dzikowskie, w stronę Boguszowa-Gorce. Z Boguszowa, szlak zielony zaprowadzi nas na szczyt Chełmca, który mam nadzieję, zdobędziemy już nocą. Jeśli aura dopisze i noc będzie bezchmurna, czeka nas niesamowity widok na położony poniżej Wałbrzych. Z Chełmca zejdziemy szlakiem żółtym w stronę Wałbrzycha. Wycieczkę zakończymy przy dworcu PKS, na 47 km .

Jak widać, szykuje się moc atrakcji! Gdyby ktoś się zdecydował, to do zobaczenia w sobotę o 7 rano na dworcu PKS w Wałbrzychu.

PS. Nie mogę znaleźć autora tego pięknego zdjęcia, mam nadzieję, że się nie pogniewa za wykorzystanie go na PK4. Ten piękny widok ujrzeć można schodząc z Andrzejówki do Sokołowska. Ciekawe jak teraz będzie wyglądało to miejsce?

Zdjęcie: http://plfoto.com/140465/autor.html


O autorze

Tu pojawi się kiedyś jakiś błyskotliwy tekst. Będzie genialny, w kilku krótkich zdaniach opisze osobę autora przedstawiając go w najpiękniejszym świetle idealnego, czerwcowego, słonecznego poranka. Tymczasem jest zima i z kreatywnością u mnie słabiuśko!22 Responses to Kto chętny na wycieczkę biegową?

 1. Kuba mówi:

  Chętnie bym się zabrał, ale to dopiero po Kościanie. Teraz nie mogę się przemęczać. Pomysł rewelacyjny!

 2. skiboy mówi:

  Super traska i kondycyjnie bardzo wymagająca.Podejścia w Górach Kamiennych i Wałbrzyskich potrafią nieżle dać w kość.

 3. borman mówi:

  Kuba, to może skusisz się na Góry Sowie w listopadzie. Będziemy biegać i zwiedzać, dużo zwiedzać 🙂 . Wycieczka pod nazwą „Riese”… ale więcej szczegółów w swoim czasie.

 4. Midi mówi:

  Mały off-topic, a propos poprawiania na stronie NBR – tak mi chodziło po głowie, tylko zapomniałam wcześniej napisać: może lepiej w wyszukiwarce rozmiarówkę butów dać w cm (tj. długość wkładki), bo te numerki typu 41-42 to każda firma sobie po swojemu nadaje.

 5. Kuerti mówi:

  Borman,

  Dodałem info.

  Kuba,

  W takim razie następnym razem zapraszamy 🙂 .

  Skiboy,

  Zabierasz się z nami? 🙂

  Midi,

  Witaj na PK4 🙂 . Dzięki za uwagę. Ale chyba pozostanę przy tej rozmiarówce, ja osobiście polecam mierzyć długość wkładki w cm i na jej podstawie dobierać buty, ale myślę, że rozmiarówka EU będzie łatwiejsza w użytkowaniu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to zerknie sobie na dokładną rozmiarówkę.

  http://natural-born-runners.pl/Tabela-rozmiarow-cinfo-pol-21.html

  Siedziałem ostatnio nad tymi tabelkami, jeszcze to nie wygląda tak, jak bym chciał, ale jest lepiej 🙂 .

 6. robert59 mówi:

  Cześć – po długiej przerwie. Chętnie bym dołączył, ale po przerwie nie jestem jeszcze w stanie. Ciekawe czy kiedykolwiek będę mógł Wam sprostać?
  Mapkę zachowałem – jeżeli Kuerti pozwolisz, wykorzystam kiedyś do swojego indywidualnego treningu. Pozdrawiam.

 7. screamu mówi:

  Cześć
  Trasa wymagająca – duże przewyższenia.
  Czy trasa z opisu pokrywa się z trasą z mapy? Jeśli tak jest to mapa lekko (kilkanaście lat) nieaktualna.

  Jeszcze chciałbym Was przestrzec przed tzw. centrum Boguszowa, zwłaszcza w sobotni wieczór, gdzie pojawiają się różne typy. Co prawda odbywa się tam „Sudecka Setka” to raczej nie są oni mili dla biegaczy w „obcisłym” i „kolorowym”.
  powodzenia

  P.S. mogę ewentualnie coś poradzić – mieszkałem w Wałbrzychu ok 20 lat

 8. Sabinchen mówi:

  Dresy stosują za dużo używek, żeby dogonić Kuertiego i Bormana 🙂

 9. borman mówi:

  Robert,
  może jednak się skusisz, to nie będzie wyścig, tylko fajna wycieczka biegowa.

  screamu
  Mapka pochodzi z Geoportalu, układ 1992, ma niemal 18 lat, więc jest „lekko” nieaktualna. Dlaczego taka, a nie inna – chodzi o możliwość publikacji na blogu, ot tyle :). Sam opis jest mocno uproszczony. W trasę zabieram odchudzoną mapę Sudetów Środkowych wydawnictwa Expressmap.

  Co do Wałbrzycha, znam klimat, mieszkałem na Podgórzu :). Dzięki za ostrzeżenie. Obawiam się nocnego spotkania autochtonów z okolic pl. Grunwaldzkiego, miałem tam kiedyś nieprzyjemną historię. Jak myślisz, czy na Śródmieściu jest w miarę bezpiecznie?

 10. skiboy mówi:

  Piszę się na to.mam nadzieję że mnie nie zajedziecie.To w końcu ilu jest chętnych?.

 11. borman mówi:

  Skiboy,

  Będzie nas prawdopodobnie 5 , ale Grzesiek musi to potwierdzić.Czekamy przed wejściem do Dworca PKS w Wałbrzychu. Najpóźniej o 7.15 wyruszamy w drogę.

  Do zobaczenia jutro!

 12. krzysiek mówi:

  następnym razem chętnie. Zwłaszcza, że z Wrocławia mam niedaleko. Niestety leczę kolano i nie chcę przegiąć by szybko wrócić do treningów

 13. Kuerti mówi:

  Screamu,

  Witaj na PK4! 🙂 .

  Dzięki za ostrzeżenie, ale myślę, że damy radę, jak coś, będziemy mieli odcinek tempowy 🙂 .

  Cholera, szykuje nam się wyprawa z atrakcjami 🙂 .

  Skiboy,

  Nikt oprócz nas trzech ostatecznie nie potwierdził przyjazdu. Bylibyśmy więc w trójkę, akurat dobra liczba na pierwszy wspólny wyjazd 🙂 .

 14. skiboy mówi:

  Jestem już zwarty i gotowy.Jutro rano muszę wyjechać przed wpół do szóstej i znależć jakieś miejsce przy dworcu na samochód.Do jutra.

 15. Kuerti mówi:

  Ok, w takim razie ZS1 już mamy, znaleźć Skiboy’a w Wałbrzychu o 7 rano w sobotę 🙂 .

 16. Paweł mówi:

  50 kilosów po górach? no, to taka mocna wycieczka. Ja dziś tylko 16 przebiegłem, prawie cały ostatni tydzień byczyłem się na basenie. Jak poszło? Pogoda pewnie świetna, u mnie w Wisznicach cały dzień był piękny.

  Pozdrawiam:)

 17. skiboy mówi:

  Wycieczka dokonana.Start o 7.15,meta 18.05.Po drodze dodaliśmy trochę kilosów.W takim towarzystwie bieganie to sama przyjemność.Przewyższenia i stromizny masakryczne,chodziłem po tych górach i wiem co mnie czekało,ale bieganie a chodzenie to co innego.Współbiegacze nie do zajechania,w połowie tresy ledwo utrzymywałem za nimi tempo.Jeszcze raz dziękuję kolegom za mile spędzony czas i do następnego razu.

 18. borman mówi:

  Janusz,
  Skromiacha z Ciebie, tylko Ty zrobiłeś całą trasę.
  Przed Boguszowem miałem nieziemski kryzys. Trasa przerosła mnie :). Odstawałem jak nic, gdybym utrzymał wasze tempo to poległbym definitywnie przy tym hardcorowym podejściu pod Lesistą. Bieganie w Twoim i Grześka towarzystwie to sama przyjemność.
  Jeśli masz konto na fejsbuku, to zaglądnij, na koncie NBR Grzesiek umieścił sporo fotek. Robione przeze mnie będą później.

 19. Kuerti mówi:

  Dzięki Panowie za piękny wypad! Koniecznie trzeba to powtórzyć!

  A kto nie był, ten niech żałuje. Pogoda dopisała, no może troszkę za mocno wiało, widoki przednie, pustka na szlakach, wymagająca trasa, czego chcieć więcej? 🙂 .

  Gdyby ktoś chciał obejrzeć fotki i ma konto na Facebooku:

  http://www.facebook.com/album.php?aid=42295&id=148236648519719&ref=mf

  Później wrzucę je na Picasę.

 20. Pingback: Jedziemy na wycieczkę! „Dookoła Przełomu Kwisy”. « borman.pl

 21. Pingback: Jedziemy na wycieczkę! „Dookoła Przełomu Kwisy”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑
 • TUTAJ PRACUJĘ

 • FACEBOOK

 • OSTATNIE KOMENTARZE

  • Avatar użytkownikaTrophy Superstore... trophy store brisbane Constant progress should be made and also the runner must continue patiently under all difficulties. Most Suppliers Offer Free Services... – WIĘCEJ
  • Avatar użytkownikaRobbieSup https://pizdeishn.com/classic/365-goryachie-prikosnoveniya.html - Жесткие эро истории, Лучшие секс истории – WIĘCEJ
  • Avatar użytkownikaGryHazardowe Gorąco polecam tę książkę. Bardzo pomocne są metosy wysyłku. – WIĘCEJ
  • Avatar użytkownikaAnka Interesująca książka, dzięki za fajny artykuł wiem już co szukać w księgarni. pozdrawiam – WIĘCEJ
  • Older »
 • INSTAGRAM

  No images found!
  Try some other hashtag or username
 • ARCHIWA