FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 13:59 
Offline

Dołączył: Pn, 28 gru 2015, 08:24
Posty: 26
Też mam Moskwę i żadnych powodów do narzekań nie mam. Faktycznie te gumki do mocowania płytki rowerowej jadą trochę wiochą :) ale dają radę. Natomiast przy ograniczonym budżecie (Moskwa plus płytka to coś koło dwustu pln) można pomyśleć o Kanpasie - taka chińska podróbka (albo pierwowzór?...) Moskwy, najtańszy model z jaką-taką stabilizacją kosztuje coś koło 15$. Nabyłem taki gdy zdawało mi się że M. zgubiłem :) Wydaje mi się że jest tylko płytka kciukowa, ale jest zdaje się kompatybilny z tymi od Moskwy. Można też pomyśleć, a może nawet warto nad przeróbką na zegarkowy. Nie wiem czy aby Łukasz tak nie ma zrobione?...
Pzdr., Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 14:47 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
krobi napisał(a):
Wigor o której płytce w Moscompasach mówisz, że jest ogromna?


http://sklepnapieraj.pl/product-pol-28- ... -MTBO.html - kiedyś miałem coś takiego.

A widzę, że Moskwa ma nową wersję płytki nr 8, co wygląda podobnie do Silvy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 16:35 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Tych AR Mtbo już nie ma w ofercie.
Do wszystkich kompasów są płytki: kciukowe (prawe/lewe, małe/duże); tradycyjne duże płaskie i taka w formie opaski, do noszenia jak zegarek.

O Kanpasach też myślałem, ale te bardziej stabilne już cenowo są podobne do Moskompasów i poszedłem jednak w ruską technologię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 16:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 16 gru 2013, 16:19
Posty: 58
Lokalizacja: Czaple - Metropolis
Imię i nazwisko: Marek Sadowski
GG: 0
A czy ktoś miał, odważył się spróbować Kanpas - chińska odpowiedź na Moskwę :) ?

_________________
GR3miasto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 17:38 
Offline

Dołączył: Pn, 28 gru 2015, 08:24
Posty: 26
Jak pisałem - mam, ale na poważnie nie zdążyłem użyć, bo znalazłem "zaginiony" Moscompass. Natomiast w sobotę w okolicy PK4 użyczyłem go Monice i ona zapewne coś już może o nim powiedzieć. Zaznaczam że to najtańszy model z stabilizacją, IMO "na sucho" wydaje się minimalnie gorszy, no ale w końcu kosztował trzy razy mniej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Śr, 12 kwi 2017, 20:17 
Offline

Dołączył: Śr, 11 wrz 2013, 09:39
Posty: 63
Lokalizacja: Wrocław
GG: 0
Ja polecam Moscompass 11
http://sklepnapieraj.pl/product-pol-135 ... ss-11.html
z oprawką, którą Wigor podrzucił.

Kompas działa bardzo dobrze na rowerze, jak również w czasie biegu. Jedynym minusem jest tylko, że nie pomaga uniknąć poślizgu/upadku na śliskiej nawierzchni ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Cz, 13 kwi 2017, 09:15 
Offline

Dołączył: Pt, 6 cze 2014, 10:33
Posty: 22
Imię i nazwisko: Łukasz S.
GG: 0
Fagetus napisał(a):
Można też pomyśleć, a może nawet warto nad przeróbką na zegarkowy. Nie wiem czy aby Łukasz tak nie ma zrobione?...
Pzdr., Tomek

Zwykła, płaska oprawka z gumką na rękę, ale widziałem też oprawki na pasku w formie zegarka. Dla rowerzystów to jest chyba najlepsze rozwiązanie bo ręka wyciągnięta na kierownicy i kompas jest w zasięgu wzroku nonstop. Ale jak ktoś lubi eksperymentować to możliwości jest co najmniej trzy. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś własne patenty to wtedy więcej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Cz, 13 kwi 2017, 19:23 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Virus napisał(a):
Ja polecam Moscompass 11
http://sklepnapieraj.pl/product-pol-135 ... ss-11.html
z oprawką, którą Wigor podrzucił.

Kompas działa bardzo dobrze na rowerze, jak również w czasie biegu. Jedynym minusem jest tylko, że nie pomaga uniknąć poślizgu/upadku na śliskiej nawierzchni ;)



11 jest na poziomie turystycznym, ale jednak sporo kosztuje.
Wolałbym coś na poziomie minimum 3/8, tyle że trzeba wyszarpać jakąś promocję, albo wyszukać w internetach (czasami normalne ceny są). Różnice w działaniu przyjemnie się stwierdza


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Cz, 13 kwi 2017, 19:52 
Offline

Dołączył: N, 11 sty 2015, 07:24
Posty: 19
No nie wiem z tym Moscompassem, mam takiego (typ 8) i skręcam ciągle w to drugie lewo :)
Patrząc na ślady na "3drerun" to Wigor czy Bartek mają dobre kompasy.
Nie kupuj tego co ma Krystian, straszne zygzaki wychodzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kompas do jazdy na rowerze
PostNapisane: Wt, 2 maja 2017, 10:46 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Odwlekłem decyzję o kupnie "prawdziwego" kompasu i testuję po taniości https://fantastyczne-zakupy.pl/p/1878/4 ... acja-.html

Zadziwiająco stabilna igła, choć nieco długo się ustawia (coś za coś). Nawet na grubym szutrze nie gubi kierunku. Podejrzewam, że największy problem będzie z trwałością, ale to dopiero czas pokaże.

Jak wrócę do domu to popracuję nad podstawką, żeby lepiej na ręce leżała. Póki co zrobiłem pętelkę z gumy do majtek żeby jakoś przyczepić do ręki - wygląda to pokracznie ale działa.

Kompas świeci w ciemnościach, ale, co zabawne - świeci obudowa kapsuły, ale nie igła :) Niby trochę oświetla igłę kiedy jest maksymalnie "naładowana" ale mała kropka na igle byłaby lepszym rozwiązaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL