FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 09:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2009, 10:05 
Offline

Dołączył: Pn, 27 kwi 2009, 18:17
Posty: 81
Imię i nazwisko: Marek Michalczyk
GG: 0
Spoko, w górach byłem raczej stacjonarnie i bardziej filtrowałem nerki niż chodziłem.(tak wyszło :( )
Dziś rano biegałem, trochę ponad 5km a za jakąś chwile idę na basen popływać 50min. Wieczorem może GS bo wczoraj mi nie szło i sobie odpuściłem.
Lato nadciąga i coraz gorzej mi się biega. Biegam dwa dni, dzień przerwy. Zastanawiam się czy nie zmienić na dwa dni przerwy a wydłużyć dystans.Do tej pory biegałem 5,5-8km i raz na jakiś czas dystanse 10-15km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2009, 11:07 
Offline
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 26 maja 2007, 15:22
Posty: 441
Lokalizacja: Wolin
Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Hm..

Teoretycznie od miesiąca mamy piękną pogodę (przynajmniej u mnie), więc powinniśmy się już przestawić z biegania zimowego na wiosenne, ale może być coś w tym. Mi zawsze przy pierwszych cieplejszych dniach biegało się słabiej.

Druga sprawa, biegasz z pulsometrem? Jeśli tak to czy trzymasz strefy? Ja przez 2 tygodnie pomęczyłem się i biegałem/maszerowałem do 75% HR MAX. Czasem szło mi lepiej, czasem słabiej. W końcu zaskoczyłem - tzn. swobodnie biega mi się do 75%, jest luz i przyjemność. Wcześniej zwykle trenowałem trochę ponad 75%... Czyli u mnie ta wiedza książkowa się sprawdza.

Jeszcze jedna rzecz, może jednak trenujesz za dużo? Bieg, basen a na dokładkę GS? Może psychicznie jesteś już zmęczony? Bo jakby nie patrzeć to przez cały dzień coś na Ciebie czeka.. Jak często robisz GS? Wydaje mi się, że 2x tydzień to jest niezła liczba, 3 byłoby lepiej, ale jak dużo trenujesz to nie ma co przesadzać.

Tyle moich uwag.. Najlepiej jakbyś rozpisał nam tutaj swój trening :) .

_________________
PK4 - Blog ekstremalny. Podejmiesz wyzwanie?| Sherpas Raidteam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2009, 14:06 
Offline

Dołączył: Pn, 27 kwi 2009, 18:17
Posty: 81
Imię i nazwisko: Marek Michalczyk
GG: 0
Biegam z pulsometrem.Moje średnie tętno to 147bpm a tempo 5:16/km.Na ścieżce ma około 240m przewyższeń.Jestem początkującym biegaczem i nie mam za bardzo odniesienia, bo przecież najlepiej porównywać ze sobą.Biegam od grudnia.W styczniu na tej samej trasie miałem tempo powyżej 7min/km ale biegałem na ciut niższym tętnie.Jestem z zadowolony z postępu.
Dla ułatwienie opisu moich treningów podzielę tydzień na trzy dni, i tak:

1. około 7:15 15km 30min roweru.Czasem przed rowerem siłownia około 40 minut. Trochę przerwy. Bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min.

2. Rano bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min
Wieczorem gimnastyka siłowa, ale nie zawsze!

3. 6.20 15km rowerm w 30 min do pracy na 24 godziny.

To jest teoria w praktyce bywa różnie. w tym miesiącu np GS robiłem raz w tym tygodniu. Czasem w "2" dochodzi rower 30-90km W ciągu każdego dnia staram sie trochę rozciągać.


Ostatnio edytowano Wt, 28 kwi 2009, 14:39 przez makhi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2009, 14:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
cześć

dla zainteresowanych rolkami podaję linka do fajnego filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=SE1kRA1o0pw

możecie tu podpatrzeć jak trenować specjalistycznie pod jazdę na rolkach - na pewno się przyda np. zimą wzmocnić niektóre "zapomniane" mięśnie (pomocne mogą być też łyżwy - ruchy prawie te same)

ale tej mechanicznej bieżni i skaczących Japończyków nic nie przebije :)

pozdrawiam i życzę szybkich kółek!
Ula

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Wt, 28 kwi 2009, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 25 cze 2007, 12:14
Posty: 201
Lokalizacja: Wrocław
Imię i nazwisko: Radosław Rój
Kuerti napisał(a):
...Miałem napisać do Ciebie, żebyś coś pokombinował z artykułem na temat gimnastyki siłowej pod kajak...

tekst mam gotowy, jeszcze rysunki i wysyłam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2009, 13:07 
Offline
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 26 maja 2007, 15:22
Posty: 441
Lokalizacja: Wolin
Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Ostatni sensowny trening zrobiłem w czwartek, później piątek wolne, a w sobotę tylko 30 minut biegu, jakoś słabo się czułem. Wczoraj wyszedłem na godzinę rozbiegania. Czułem się wypoczęty, ale tętno miałem wyższe niż zwykle. Poza tym w międzyczasie przytyło mi się 3kg - to teoretycznie nie jest dużo, ale przy bieganiu takie "detale" wychodzą od razu! Nogi mnie bolą :) . Do końca maja muszę wrócić do standardowej wagi 74kg (180cm). A na koniec czerwca chciałbym zbliżyć się do 72kg. Nigdy mniej nie ważyłem, wiązałoby się to ze zbyt wielkimi wyrzeczeniami.. a nie chcę się umartwiać ;) .


Marek,

Myślałem, że więcej trenujesz - a z opisu wynika, że jest ok. A czym dokładnie objawia się to gorsze bieganie? Nie wiem czy to reguła, ale u mnie nie zawsze bieg jest przyjemny, wręcz przeciwnie. Nie chodzi o to, że mnie jakoś specjalnie męczy, ale nie ma tego luzu, który czasem się pojawia i do którego później dążymy.. Zauważyłem, że to bardzo trudna sztuka utrzymać się w tym stanie "przepływu", łatwo przegiąć z za dużym obciążeniem, albo zbyt małym.

Radek,

Ok, czekam na mejla!

_________________
PK4 - Blog ekstremalny. Podejmiesz wyzwanie?| Sherpas Raidteam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2009, 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 22 wrz 2007, 09:06
Posty: 58
Lokalizacja: Poznań
Imię i nazwisko: Karol Ćmiel
GG: 1558150
Ja dzisiaj wyszedłem na spokojny wybieg, w sumie wyszurałem 11km, w tempie 5.17/km. Spuściłem w kwietniu z tonu, a to wszystko po rozmowie ze znajomym, który opowiedział mi o syndromie treningowca. Ja od jakiegoś czasu nie jestem w stanie wykręcić lepszego tempa na zawodach, niż na treningu, więc od razu pomyślałem, że syndrom jest o mnie i muszę trochę odkręcić śrubę.

Co do wagi to mam dobre BMI, ale jak widzi mnie ktoś z rodziny, to zaraz paleta pytań i lamentów;) takie życie napieraczy:).

_________________
PK4.PL TEAM
http://marszoblog.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2009, 15:55 
Offline

Dołączył: Pn, 27 kwi 2009, 18:17
Posty: 81
Imię i nazwisko: Marek Michalczyk
GG: 0
makhi napisał(a):
Biegam z pulsometrem.Moje średnie tętno to 147bpm a tempo 5:16/km.Na ścieżce ma około 240m przewyższeń.Jestem początkującym biegaczem i nie mam za bardzo odniesienia, bo przecież najlepiej porównywać ze sobą.Biegam od grudnia.W styczniu na tej samej trasie miałem tempo powyżej 7min/km ale biegałem na ciut niższym tętnie.Jestem z zadowolony z postępu.
Dla ułatwienie opisu moich treningów podzielę tydzień na trzy dni, i tak:

1. około 7:15 15km 30min roweru.Czasem przed rowerem siłownia około 40 minut. Trochę przerwy. Bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min.

2. Rano bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min
Wieczorem gimnastyka siłowa, ale nie zawsze!

3. 6.20 15km rowerm w 30 min do pracy na 24 godziny.

To jest teoria w praktyce bywa różnie. w tym miesiącu np GS robiłem raz w tym tygodniu. Czasem w "2" dochodzi rower 30-90km W ciągu każdego dnia staram sie trochę rozciągać.



Czytam to co napisałem o swoich treningach i mam wrażenie że brzmi to trochę inaczej niż chciałem przekazać. Dokładnie chodzi mi o to "ułatwienie" podziału tygodnia na trzy dni, tak dla ścisłości:

1. poniedziałek
około 7:15 15km 30min roweru.Czasem przed rowerem siłownia około 40 minut. Trochę przerwy. Bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min.
2. wtorek
Rano bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min
Wieczorem gimnastyka siłowa, ale nie zawsze!
3. środa
6.20 15km rowerm w 30 min do pracy na 24 godziny.
1. czwartek
około 7:15 15km 30min roweru.Czasem przed rowerem siłownia około 40 minut. Trochę przerwy. Bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min.
2. piątek
Rano bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min
Wieczorem gimnastyka siłowa, ale nie zawsze!
3. sobota
6.20 15km rowerm w 30 min do pracy na 24 godziny.
1. niedziela
około 7:15 15km 30min roweru.Czasem przed rowerem siłownia około 40 minut. Trochę przerwy. Bieg 30-45min. Około godziny przerwy.Basen 50min.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2009, 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 29 kwi 2009, 13:37
Posty: 27
Lokalizacja: Warszawa/Cardiff
GG: 0
Wow...!

Jak czytam taki plan to swierdzam, że chyba jestem leniwy albo po prostu lubię odpoczywać. :)

_________________
Niezła Korba!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Fajny trening dziś zrobiłem...
PostNapisane: Śr, 29 kwi 2009, 20:52 
Offline
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 26 maja 2007, 15:22
Posty: 441
Lokalizacja: Wolin
Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
90 minut jazdy na rowerze. Nadal swobodna jazda, bez interwałów, podjazdów itd. Chcę zbudować jakieś podstawy, bazę ku bardziej wyrafinowanym środkom treningowym. Bardzo przyjemny trening, zwłaszcza część w lesie, piękna pogoda, cudowne kolory wiosny, aż chce się trenować! :) .

Marek,

Dojeżdzasz do pracy w ramach treningu czy decydują o tym inne czynniki? Może nie trenujesz dużo, ale często. Nie czujesz się przytłoczony taką ilością treningów w ciągu dnia? Może tu tkwi problem?

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale lepiej jest chyba zrobić 2x 2 godziny niż 8x 30 minut? Zwłaszcza jeśli trenujesz na kolarce, pewnie nawet się nie zmęczysz! :) . Bynajmniej nie sugeruję większej intensywności :) .

_________________
PK4 - Blog ekstremalny. Podejmiesz wyzwanie?| Sherpas Raidteam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL