FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 16:18 
Offline

Dołączył: Cz, 25 lis 2010, 11:33
Posty: 28
Skala mapy na obu częściach TP100 była taka sama około 1:55000. Zatem to nie przeskalowanie mapy dawało taki dystans. Trasa w liniach prostych
miała na mapie około 88cm co dawało 48.5 km.
Mapa w ogóle była słaba. Problemem były warstwice. Cięcie było co 10m. Nic nie było widać. No ale ten teren jest widoczny dopiero na mapach 1:25000
gdy cięcie jest co 2.5m.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: Cz, 19 sty 2017, 08:18 
Offline

Dołączył: Pn, 19 gru 2011, 12:25
Posty: 30
Imię i nazwisko: Michał Szczęsny
GG: 0
hiubi napisał(a):
To, że Michał był już na Zmarzlinie nie ma żadnego związku z jego i innych wiedzą o kolejności zaliczania punktów. Bo nawet na Zmarzlinach za każdym razem wygląda to inaczej..


Śmiem twierdzić, że podczas czterech ostatnich edycji Ełckiej Zmarzliny (2017, 2016, 2015, 2014) należało zaliczać PK według kolejności podanej przez organizatora.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: Cz, 19 sty 2017, 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Nie wiem, jak było w 2016 i 2014. Ale śmiem twierdzić, że w 2015 i 2017 kolejność zaliczania odcinkow na mapach 1: 10000 była dowolna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: Cz, 26 sty 2017, 17:26 
Offline

Dołączył: Śr, 6 sty 2010, 20:19
Posty: 99
Mamy już czwartek a dalej nie ma wyników z sobotniego Rajdu 4 Żywiołów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: Pt, 31 mar 2017, 21:40 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Róża Wiatrów. Trasa TP50. Po znakomitych wynikach wnioskuję, że trasie zdecydowanie bliżej było do 30km niż do 50km.
Impreza za wysokie 25 punktów. Mam wątpliwości czy system przyznawania wag działa prawidłowo. No tu chyba nie zadziałał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: So, 1 kwi 2017, 19:02 
Offline

Dołączył: Pn, 24 cze 2013, 11:36
Posty: 54
Co do Róży Wiatrów - najlepsi pokonali ok. 38 km, więc czasy najlepszych robią ogromne wrażenie. Paweł wziął Michała aż o 25 min...
Na fejsie możesz poczytać co nieco o zasadności liczenia tras po ścieżkach, granicach kultur, itp. na rzecz liczenia po linii prostej (tak jak w BnO).
Jedno jest pewne - aktualny system liczenia tras nie sprawdza się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: N, 2 kwi 2017, 22:59 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Cytuj:
Na fejsie możesz poczytać

A, dzięki. Nie widziałem, że już tam jest dyskusja. Nie ogarniam fejsbuka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez z 2017 r.
PostNapisane: Wt, 4 kwi 2017, 14:21 
Offline

Dołączył: Wt, 8 maja 2012, 11:56
Posty: 75
Lokalizacja: mieszko1313@op.pl
GG: 0
Pawle, uczciwie zszokowała mnie Twoja opinia o Zmarzlinie. Znaczna część błędów które wymieniłeś - wcale błędami nie są. Jesteś organizatorem długodysatansowych maratonów nO, i ja także. Więc powinniśmy sobie zdawać sprawę, że na maratony nO nie przybywają uczestnicy, którzy najpierw nie nauczą się obsługi mapy na krótszych dystansach, którzy nie wiedzieliby jak znaleźć północ na mapie, itp. ...którzy nie zyskają wpierw jakiejś praktyki. Bo niektóre "błędy" które opisałeś, to co najwyżej upierdliwość początkującego kłótliwego uczestnika. Ja sam osobiście nie preferuję startów na takich mapach jak Zmarzlina, bo jak dla mnie zabawy w orientację na takich mapach jest za mało. Ale zdecydowanie stanę w obronie, aby nie stawiać organizatorów pod presją takich wybredności jakie opisałeś. Robisz MnO, więc na pewno wiesz ile wysiłku, cierpliwości, zaangażowania i odejmowania sobie z prywatnego życia zajmuje zorganizowanie imprezy. Roszczeniowość która prześwietla z opisanych przez Ciebie "błędów" jak dla mnie jest fatalnym objawem współcześnie ucywilizowanych ...objawem zapomnienia po co to w ogóle robimy. Po drodze spojrzałem na link - który umieściłeś - tam już na wstępie skrytykowałeś choćby to, że imprezę organizuje OSiR. Proszę pamiętaj, że nie ma imprez bez błędów, bo nie popełnia ich tylko ten, kto nic nie robi. Może powściągnij nieco oczekiwania, aby równie krytycznym okiem nie patrzano na Twoją imprezę. Ja zapraszam Cię na MnO Jaszczur, choć od razu zaznaczam że jest to impreza pod względem organizacyjnym przygotowana najfatalniej, i nigdy nie będzie dopieszczana od strony organizatorskiej (świadomie zniechęcam tych, którzy oczekują jakiegoś standardu organizatorskiego). Natomiast dostaniesz na niej przyjaźń na szlaku i ciekawą trasę.
PS:
takie rzeczy jak "przesunięcie startu o 200m" i wiele wiele innych nazwałbym smaczkiem (start - nie jest punktem kontrolnym do odnalezienia), a nie błędem. Natomiast jeśli ktoś został zdyskwalifikowany za przekroczenie fair-play (nawet nieświadome), to nawet jeśli tego nie ma w regulaminie, to jest to nieprzyjemna konieczność. Odprawy są po to, aby na nich być - to nie jest element towarzyski. W ostateczności, jeśli zawodnik z czymś miałby wątpliwość - to na mapie Zmarzliny widzę że jest nr tel orga - więc wystarczyło wykręcić i dopytać jeszcze z trasy.
Mam nadzieję jednak, że różne imprezy na orientację pozostaną nadal pozostaną na orientację, a nie imprezami na podsunięcie pod nos wszystkiego. Bo akurat ja najmilej wspominam imprezę, gdzie w danych imprezy nie było napisane miejscowości bazy ...ale to było 20 lat temu, w czasach przedinternetowych. To było na orientację :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL