FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 4 sty 2017, 01:02 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
hhh napisał(a):
Bierzecie do tego "suchą" frekwencję czy podchodzicie do tego trochę zdroworozsądkowo?
Gallowe imprezy są akurat jednymi z lepszych w pucharze i obniżanie im wagi może nieco dziwić.


Ja bym dodał do tego fakt, że są na nim jeszcze trasy AR, więc część pięćdziesiątkowiczów wybiera tą formę rekreacji, co uszczupla frekfencję TP50.

Tylko widzisz jaki jest problem. Jak zdroworozsądkowo nagniesz regulamin, raz, że zostaniesz zmieszany za to z błotem ( i to po trzykroć, zważywszy, że Marek jest w Kapitule), a dwa daje to precedens do wielu protestów i skarg w przyszłości. Poniekąd słusznie. A subiektywna granica, zawsze jest łatwa do zakwestionowania.

Z drugiej strony jak nie nagniesz to narażasz się na takie słowa jak Twoje.

I bądź tu mądry. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 4 sty 2017, 01:12 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
Poza tym moim zdaniem Puchar jest moim zdaniem tylko dodatkiem. Przynajmniej dla mnie. Jak jadę na imprezę, to patrzę konkretnie na nią. Patrzę na termin, lokalizację, a w dalszej kolejności na punkty przeliczeniowe. Dlatego też dwukrotnie w tym roku startowałem w imprezach poza pucharem.

Z wyjątkiem może MP, które rzeczywiście nadają imprezie inną rangę.

Każda impreza broni się przede wszystkim sama. Nocny Marek broni się bardzo dobrze innymi trasami i zapewniam Cię, że org. Marek strasznie nad 20 nie płacze.
I wycofać się za to z pucharu nie zamierza :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: So, 7 sty 2017, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 3 gru 2016, 19:04
Posty: 17
Lokalizacja: Paproć
Imię i nazwisko: Paweł Jankowiak
GG: 0
Zauważyłem, że regulamin PMnO nie uwzględnia wielu istotnych spraw, począwszy od tego czy organizator ma publikować swój regulamin. Donosze, że Ełckiej Zmarzlinie org powołując się na swój regulamin, zdyskwalfikował uczestnika(-ów) na podstawie nieistniejącego w tymże regulaminie przepisu. Co prawda dowidziałem się w bazie, że Informacja o tej nowości była zakomunikowana na odprawie (przy 200 osobach na pewno wszyscy słyszeli ). Należało potwierdzać PK zgodnie z kolejnymi numerami (nie było linii pomiędzy nimi).
Z kwestii trochę mniej istotnych: -tak samo jak ja inni nie mieli potwierdzonej obecności na jednym z wcześniejszych punktów (nie było punktu) więc też sędzia powinien zakończyć dla nich rajd. Czas startu się opóźnił. Miejsce starty nie odpowiadało temu zaznaczanemu na mapie. Punkty były ustawione wzdłuż ruchliwej linii kolejowej którą biegli wszyscy uczestnicy! Drzewko przy wiadukcie, co to za opis (drzewo 20m na S od widuktu, tak wyglądać powinien opis). Dużo punktów wydaje mi sie , że stało na prywatnych gruntach rolnych, ale dopóki rolnik się nie zdenerwuje to jest ok ;). SKALA mapy podana w regulaminie to 1:25 000 a w rzeczywistości 1: 50 000 ! Brak skali dla wycinka mapy z dojściem do mety, chodź można się było domyślić. Nieczytelne poziomice te na terenach leśnych(1:50000). Brak informacji i oznaczeń, o tym, że biuro nie mieści się w wejściu do szkoły jak wskazuje regulamin. Poza tym nie wiem w jakim celu o 8 musieliśmy stać na stadionie przy -21 stopniach. Zawodnicy zostali zostawieni sami sobie na trasie (100km też) w ten mróz , tzn brak auta 'ratunkowego'. Na pewno były jakieś pozytywny na tym rajdzie jak chodźby liczne miejsca noclegowe (100zl w sumie za taką wygodę) i dostęp do pryszniców z ciepłą wodą. Większość postu nie jest w temacie 'regulamin', mimo to wrzucam go tutaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 16:53 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Taka refleksja po czasie - telefony powinny być używane jedynie w celach alarmowych. Takie dzwonienie do organizatora z pytaniem - Zenek, a gdzie jest ten czwarty punkt bo stoję na górce i nie widzę? nie powinno mieć miejsca.
I pytanie o imprezy na pętlach, tak żeby każdy pokonywał je w różnej kolejności a sumie trasa ta sama, ale nie ma problemu razem czy osobno?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 18 sty 2017, 17:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 14 sty 2015, 13:33
Posty: 23
Lokalizacja: Gdańsk
Imię i nazwisko: Tomasz 'TJ' Sz.
GG: 0
Nadrabiając zaległości przeczytałem wątek, jakoby pies powodował tsunami w wynikach i przez to zdecydowano na zapis o nieklasyfikowaniu osób z psem :lol: .

To teraz proszę mi odpowiedzieć, kogo klasyfikuje kategoria kobiet w TP100? Poniżej wycinek wyników ostatniej dużej imprezy, na której byłem (H52):

http://clio.nazwa.pl/katK.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL