FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 6 gru 2016, 10:35 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
Ostatni mój post w temacie psów, bo nie będę się powtarzał, a przynajmniej jedną rzecz muszę wyjaśnić.

Na początek przytoczę wypowiedź Bartka Karabina z FB (chyba mogę, bo była publicznie przedstawiona)

"Bartłomiej Karabin: Kilka razy wziąłem psy na imprezę orientacyjną, ale tylko na takie, na których wiedziałem, że idę dla przyjemności. Psy ciągną na początku biegu, bo są podjarane. Ciągną mocno i wszyscy to widzą, bo wszyscy są w kupie. Po pewnym czasie się męczą i tylko lecą przodem. Wchodzenie w krzaki z psem to problem, bo zaczynasz zwracać uwagę na psa a nie na mapę i wybijasz się z rytmu. Zbiegi z mocnej góry są problemem po pewnym czasie, bo wtedy france zaczynają znowu ciągnąć. W okolicach 30-40 km zaczynają zwalniać i trzeba się dostosować do ich tempa, żeby nie doszło do tego, że to psy trzeba ciągnąć. Miałem tak parę razy, więc wiem co mówię. Podsumowanie jest takie, że wychodzi na zero z lekkim minusem. Niezależnie od tego czy będzie osobna klasyfikacja, czy nie, będę czasem brał psy na 50-tkę dla zabawy (o ile organizator nie zabroni), w takich przypadkach nie cisnę na pudło i nie psuję innym wyników do generalki."

Czyli jednak w jakiś sposób zaburzają wynik, nadają tempo na początku, wpływają na rozłożenie sił. A jeśli ktoś od połowy maszeruje tylko, to połówkę ma jednak lepiej, a później tak sano. Zapewne większość z was powie, że się czepiam, że to nie są mistrzostwa świata. Ok, więc skoro tak to niech liczy się występ, klasyfikacja w imprezie. A punkty w PP? Eee tam, jakieś tylko cyferki.

Nie przypominam sobie, żebym przegrał kiedykolwiek z tego powodu, że ktoś biegł z psem. Nie jest to jakieś robienie regulaminu pode mnie.

I najważniejsze. Nie jest to, jak jest tu mi czasem zarzucane, personalny atak na Kasię. Bo niby co ja miałbym do Niej mieć i dlaczego?

Chyba napisałem już wszystko. Takie jest moje zdanie i póki co nie zamierzam go zmieniać.
Mam nadzieję, że inne zmiany, które ewentualnie będziemy wprowadzać, bardziej przypadną do gustu wszystkim.

PS. @Barnard - może przeoczyłeś, może zmieniłeś zdanie, w sumie bez znaczenia, ale jakiś czas temu pisałeś tak na moją propozycję : http://pk4.pl/forum/viewtopic.php?f=51& ... 4&start=10

Pozdrawiam,
Bartek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 6 gru 2016, 10:36 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
Wojtek W napisał(a):
A gdyby wprowadzić klasyfikację Szczupli inaczej w której czas byłby dzielony przez BMI. Wzrost byłby określany raz na rok na podstawie zaświadczenia lekarskiego waga na podstawie oficjalnego ważnie w przeddzień lub w dniu imprezy.


Wojtek, dlaczego chcesz zrobić klasyfikację pod siebie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 6 gru 2016, 22:35 
Offline

Dołączył: Wt, 6 gru 2016, 22:26
Posty: 7
Bartek_G napisał(a):
Czyli jednak w jakiś sposób zaburzają wynik

Zaburzają na minus, nie na plus, co sam przytoczyłeś:

Bartek_G napisał(a):
"Podsumowanie jest takie, że wychodzi na zero z lekkim minusem."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 7 gru 2016, 10:29 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
Bartek_G napisał(a):
PS. @Barnard - może przeoczyłeś, może zmieniłeś zdanie, w sumie bez znaczenia, ale jakiś czas temu pisałeś tak na moją propozycję : http://pk4.pl/forum/viewtopic.php?f=51& ... 4&start=10

Pozdrawiam,
Bartek


Haha, to żeś mi dziadka z Wehrmachtu wyciągnął ;) W sumie to już nie pamiętam jak to było, czy nie doczytałem czy co ja wtedy sobie myślałem. Chyba po prostu zmieniło się moje podejście do pmno, z bardziej sportowego na bardziej towarzysko-rekreacyjne.

Wyluzuj, oczywiście, jak napisałem wcześniej, nie posądzam Cię o celowy atak na kogokolwiek, ale koniec końców ucierpi na tym jedna czy dwie osoby, więc sam rozumiesz, jak to może zostać przez nie odebrane.

Bieganie z psem w pmno to margines marginesu i wg mnie na obecnym etapie taki zapis jest nieuzasadniony. Jak kiedyś się zdarzy, że w TOP 10 większość będą stanowiły osoby biegające z psami, to wtedy faktycznie będzie powód, żeby coś z tym zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 7 gru 2016, 13:32 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Dziękujemy za wszystkie uwagi i sugestie. W wyniku analizy propozycji Kapituła PMnO wypracowała następujące rozwiązania:
1. Wprowadzenie "systemu połówkowego" i podziału na wagi 100(80) dla TP100 i 50/25(20) dla TP50. Wagę 50 otrzyma maksymalnie 12 maratonów (w tym MP) podzielonych na 3 bloki po 4 m-c. Na każdy blok czasowy przypadną po 4 imprezy. Pozwoli to na w miarę równomierne rozłożenie imprez z W=50 w trakcie całego sezonu. Pozostałe imprezy, do których nie było zastrzeżeń dostaną wagę W=25. Imprezy nowe oraz imprezy z zastrzeżeniami co do spełnienia Wymogów PMnO dostaną wagę W=80/20 w zależności od dystansu.
Dzięki temu rozwiązaniu imprezy z W=25 są tak samo ważne jak te z W=50, a jedyna różnica polega na liczbie startów jaką musi zliczyć każdy zawodnik by mieć 7 "pełnych" wyników w klasyfikacji generalnej.

2. Zostanie wprowadzony bonus, doliczany do Wagi maratonu, dla najlepszych zawodników odpowiednio dla miejsc od I do IV(VII) i dalej
Dla MP: 6 - 5 - 4 - 3 - 2 -1 - 0 pkt
Dla pozostałych W=100(80)/50: 3 - 2- 1 - 0 pkt
Dla W=25(20): 1,5 - 1,0 - 0,5 - 0 pkt
Przy czym jeśli zawodnicy przybiegną na metę na tym samym miejscu, bonus obliczany jest jako średnia arytmetyczna z sumy bonusów odpowiednio dla miejsc gdyby każdy z nich przybiegł osobno, np: przybiega dwóch zawodników na pierwszym miejscu, każdy z nich dostaje bonus = (3+2)/2=2,5 pkt, przykład 2: przybiega 4 zawodników na 3 miejscu, bonus = (1+0+0+0)/4=0,25 pkt.
Czyli na MP można zdobyć maksymalnie 106/56 pkt, a na pozostałych imprezach 103(83)/53/26,5(21,5) pkt.

3. propozycja systemu aby imprezy podzielić na bloki czasowe, np 3 bloki i z każdego bloku liczyć po np 2 imprezy, a brakujący 7 start liczyć jako 7 najlepszy wynik z całego roku, okazała się zbyt skomplikowana, a po dodaniu do tego imprez połówkowych, komplikacja całego systemu wzrosła dwukrotnie. Zostanie jak było liczone 7 najlepszych wyników z całego roku.

4. O psach jeszcze debatujemy, ale stanowisko kapituły jest by nie klasyfikować zawodników z psami.

5. Zakończenie PMnO 2016 wraz z wręczeniem pucharów, dyplomów, odbędzie się podczas zakończenia Ełckiej Zmarzliny 7 stycznia 2017r.
Każdy zawodnik z miejsc I-III dla każdej kategorii (K100, M100, MW100, K50, M50 i MW50) otrzyma 50% zniżki wpisowego na start w Ełku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 7 gru 2016, 14:15 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
To ja mam jeszcze pytanie - czy to już zaklepane czy przyjmujecie jeszcze do tego systemu uwagi?

Moja uwaga jest taka by wagę 25 obniżyć np. do 20 a 20 do 15.
Generalnie chodzi mi o to by dwa starty w słabiej obstawionych zawodach nie liczyć jako jeden za 50 bo to sprzyja jakimś dzwinym szachom i kalkulacjom.
Bo w tej chwili bardziej opłaca się jeździć na 25tki niż na 50tki.
Podejrzewam, że Michał nie będzie zbyt częstym gościem imprez za 25 więc jak ktoś ma dużo kasy i czasu może sobie "dociułać" dużo punktów niskim kosztem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 7 gru 2016, 14:29 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
System ma premiować jak najwięcej startów, a jednocześnie dać możliwość tych starów jak najmniej. Poza tym startując w "25" możesz zrobić maksymalnie 4 pełne wyniki (8 startów) pozostałe 3 i tak musisz mieć z pełnych 50

Uwagi zawsze mile widziane, a czy zostaną wdrożone to Kapituła ustali, ostateczny termin to 15 grudnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Pt, 16 gru 2016, 08:41 
Offline

Dołączył: Pn, 24 cze 2013, 11:36
Posty: 54
Właśnie zobaczyłem listę imprez zakwalifikowanych i niestety muszę włożyć kij w mrowisko....
Grassor 50 km - 50 punktów.... a na trasie jeden punkt był nierozstawiony (tzn. z dużym opóźnieniem).... Rozumiem, że to impreza D. Śmieja (no dobra - trasę pieszą zbudował T.Paszek), ale niesmak pozostaje....
Chyba już na siłę Grassor otrzymał 50 punktów podczas, gdy wiele imprez za 20 punktów zasługuje na uznanie...

I znowu Wielkopolska bez 50 punktów... Za to Lubuskie 2 razy czy Dolny Śląsk - 2 razy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Pt, 16 gru 2016, 18:43 
Offline

Dołączył: Wt, 6 gru 2016, 22:26
Posty: 7
Izerska Wyrypa zwana obecnie Sudecką wróciła po przerwie i od razu 50 pkt? Włóczykij mający największą frekwencję na dystansie 50 km z waga 25? Naprawdę panowie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Pt, 16 gru 2016, 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 3 gru 2016, 19:04
Posty: 17
Lokalizacja: Paproć
Imię i nazwisko: Paweł Jankowiak
GG: 0
Zamiast wpisywać "Rogaining 8h" w nazwie imprezy lepiej by było wpisać "8h" w polu dystans, bo jednak niektórzy potrafią przebiec nawet 80 km.
Na Grassorze chociaż było dużo wody na puntach :D Tak Sudecka ma 150 PT... górskie rajdy mają fory 8-)
Na plus ilość rajdów: 45 wersus 37 w 2016. Dziwne, że wolny został 14-15 kwietnia, może ktoś jeszcze zajmie ? ...
Czekamy za mapą rajdów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL