FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: So, 16 lis 2013, 11:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
W temacie napisałem "imprez" ale chodzi mi o jedną konkretną: o Jaszczura. Prywatnie lubię te imprezy, problem w tym, że ich organizacja nie spełnia wymogow regulaminu PMnO.

-"PK są oznaczone w terenie za pomocą lampionów InO lub BnO, a ich lokalizacja w terenie odpowiada zaznaczeniu na mapie z tolerancją do 2 mm w skali mapy" - punkty zadaniowe, rozwiązywanie zagadek - niektore są fajne, niektore nie - ale wszystkie są niezgodne z wymogami
- "Do potwierdzenia PK służyć może jedynie perforator bądź system elektronicznego pomiaru czasu" - jeżeli potwierdzenie punktu wymaga rozwiązania zagadki to wymóg jest niespelniony w sposób oczywisty

Jak to wygląda w praktyce? Kto nie zna tekstu niech przeczyta http://dolnysan.blog.onet.pl/2013/09/11 ... j-wiedzmy/ Wyniki tej imprezy były jednym wielkim totolotkiem, a przecież nie o to w naszych zawodach chodzi. Malo ( organizator) podkreśla często, że w swoich imprezach stosuje regulaminy turystycznych InO. Nasz puchar ma jednak swoje wlasne regulaminy i organizatorzy imprez muszą sie do nich dostosowac.
W związku z tym oczekiwalbym od organizatora Jaszczurów jasnej deklaracji, że jego imprezy bedą zgodne z regulaminem PMnO. W przeciwnym przypadku sugerowałbym albo drastyczne obniżenie punktacji imprezy albo wręcz usunięcie z pucharu ( choć bardzo bym tego żalował).
Po zeszłorocznych doświadczeniach prosiłbym Kapitułe takze o dokładne przyjrzenie się Funexowi - czy organizatorzy potrafią wyciagac wnioski po krytyce jaka na nich spadła, czy nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: So, 16 lis 2013, 13:07 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Poruszyłeś gniazdo os. Zaraz będzie o własnym niepowtarzalnym charakterze o indywidualności i tym że uczestnicy głosują nogami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: N, 17 lis 2013, 14:17 
Offline

Dołączył: Śr, 6 lip 2011, 11:51
Posty: 75
Gniazdo os się poruszyło.A jaki cyrk był z Tułaczami,krytykowaliście(co niektórzy) za coś podobnego,że nie spełniają wymogów PMNO itp,;efekt W.Suchy się wkurzył i już wcale nie zgłasza Tułaczy. A imprezy są moim zdaniem świetne.Co do Jaszczurów,byłem wczoraj pierwszy raz i formuła rzeczywiście inna.Mnie osobiście to nie przeszkadza,jedyne co, bym prosił Malo - aby bardziej precyzował zadania, żeby odpowiedzi były precyzyjne, a nie dość spora dobrowolność,która potem na mecie może powodować konflikty i różne interpretacje.Ogólnie fajnie,że mamy sporo imprez zgłoszonych.Jest z czego wybierać.Jestem za różnorodnością,niech będą imprezy o charakterystyce biegowej a także o większym nacisku na nawigację.Każdy znajdzie coś dla siebie i sprawdzi się w różnych odmianach INO.
Pozdrawiam Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: N, 17 lis 2013, 18:38 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
Na Jaszczurze nie byłem, ale z relacji m.in. Hiubiego czy kilku innych osób, jasno wynika, że te imprezy nijak do Pucharu nie przystają. Różnorodność różnorodnością, ale jeśli tworzymy klasyfikację pucharową, to jakieś ogólne ramy powinny być przestrzegane. Malo, rozumiem, że to więcej pracy, ale może rozwiązaniem byłoby zorganizowanie - dodatkowo - bardziej "klasycznej" wersji zawodów na dystansie ok. 50km, która spełniałaby wymogi regulaminu i można by ją zaliczyć do Pucharu. Zawodów rozgrywanych w obecnej formule - moim zdaniem - z powodów regulaminowych zaliczać się do niego nie powinno.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: N, 17 lis 2013, 21:18 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Można tak: w miejscu PK lampion i perforator, do tego zadanie (określ wysokość tamy) za dodatkowe punkty karne. Jedna klasyfikacja "Jaszczurowa" z zadaniami specjalnymi, limitem jak turystycznym InO, druga "pucharowa" bez zadań specjalnych, choć może z limitem, to akurat mnie pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: N, 17 lis 2013, 22:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Tak szczerze mowiąc to problem jest nie tyle w istnieniu zadań specjalnych, co w ich konstrukcji. Jeżeli zadania ograniczą się do konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie, a odpowiedź można uzyskać bezpośrednio na miejscu PK - nie byłoby problemu. Ale jezeli odpowiedź jest uzależniona od odgadywania intencji zadającego pytanie - to robi się niepoważnie. Tomso napisał " aby bardziej precyzował zadania, żeby odpowiedzi były precyzyjne, a nie dość spora dobrowolność,która potem na mecie może powodować konflikty i różne interpretacje " i tu tkwi istota problemu z Jaszczurem. Można odgadnąć wszystko i wygrać imprezę, można tak jak ja na jednnej z tych imprez opuscić 4 punkty i zaliczyć wynik, jakby się opuściło 10.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 18 lis 2013, 21:35 
Offline

Dołączył: Wt, 8 maja 2012, 11:56
Posty: 75
Lokalizacja: mieszko1313@op.pl
GG: 0
Zanim zacznę, wyjaśnię że głównym punktem odniesienia dla Jaszczurów jest to co dzieje się w InO: zarówno stagnacja w InO Pttk-owskim oraz historia InO na przestrzeni ostatnich 20 lat (bo tyle osobiście pamiętam i działam w InO), zwłaszcza z jego dobrymi elementami o których zapomniano.

Hubercie, Twój głos idzie w stronę którą poszło InO PTTK-owskie. Wszechogarniająca tendencja do unifikowania wszystkiego i wszędzie. Tym sposobem wielu organizatorów InO gdzie się nie obrócisz uważa dziś KInO ZG PTTK jako beton. Nie życzę tej samej tendencji dla PMnO.
Zaznaczę że rozróżniam szukanie wspólnego mianownika a unifikację. Za wspólnym mianownikiem - jestem za, za unifikacją - już znacznie mniej i miejscami przeciwko. Ten drugi kierunek oznaczałby, że każda impreza będzie taka sama, a zmieniać się będzie jedynie tło krajobrazowe i nazwiska w składzie org-ów.
Cenię sobie PMnO za jedną rzecz: łączy imprezy bazujące na różnych regulaminach (w tym pttk-owski, który najbardziej odpowiada Jaszczurom, bo ino pttk-owski dopuszcza zadania punktowane). Dopóki to będzie utrzymane, to z chęcią będę wysyłał akces Jaszczurów do PMnO.
W środowiskach InO PTTK kardynalnym dogmatem jest PK = -90 pkt, zamiast zabawa mapą. Choć praktykowanie tego jako dogmat jest to dla mnie %^&*#!. W komisji głównej pttk-owskiej jeden z głównych członków niegdyś odwrócił się do mnie plecami, dlatego że na moich imprezach (lokalnych) stosuję PK = +100pkt (a nie - 90pkt). Jeśli w PMnO kardynalnym dogmatem podobnie będzie perforator/lampion, będzie to znaczyć że obrany został podobny kurs. Bo kardynalnym dogmatem nie będzie już zabawa z mapą na dystansie 50/100km i wykazanie dodatkowych podstawowych umiejętności, lecz zastosowanie perforatora/lampionu. Równie dobrze możemy zacząć zakazywać w MnO jazdę na rolkach, zadania linowe, etc. etc. i całą gamę umiejętności Nie-Mapowych. No chyba że PMnO ma być połączeniem: "myślenie jedynie w zakresie mapy + umiejętności jedynie mięśniowe". W tę stronę chcesz skierować PMnO?
Dla wytłumaczenia - choć nie wiem czy Cię to zadowoli - wyjaśnię, że Jaszczur stara się wykorzystywać PK zbliżone do naturalnych poszukiwań/zadań w terenie, zamiast jedynie tych sztucznie rozstawianych (lampionów/perforatorów). Dawniej w taki sposób wyglądały imprezy na orientację, co z czasem odżegnano od czci i wiary kultem w lampiony i perforatory. Ja zamierzam chociaż częściowo wrócić tę historyczną formę. Przy czym dobrze wiesz, że nie są to zadania z baśni Andersena lub filozofii Nitzschego, ale związane ściśle z miejscem PK. Choć rozumiem że dla Ciebie to forma warta funta kłaków, poniżej poziomu PMnO. Inną sprawą jest określenie zadań, i tu pomimo starań (co jest moim obowiązkiem) zawsze wystąpi ryzyko. Zresztą jeśli na mecie okazuje się, że w miejscu zadania jest więcej niż 1 prawidłowa odpowiedź zgodna z treścią zadania, to zostaje ona uznana.
Ambicją Jaszczura nie jest być wzorcową imprezą, lecz imprezą dla ludzi myślących na Punkcie Kontrolnym i wykazujących się podstawową wiedzą (np. rozpoznać jeden z podstawowych gatunków drzewa, itp.), a nie przebiegających przez wszystkie PK bezmyślnie. Odczytuję, że uważasz iż MnO powinno polegać jedynie na myśleniu jaki wariant drogi obrać między PK-ami, natomiast sam PK winien być potwierdzany bez angażowania myślenia. Jeśli to uważasz totolotkiem, to Jaszczur pozostanie 50km InO dla myślących także na PK.
Kierunek Twej myśli - w moim mniemaniu - ubliża też uczestnikom MnO Jaszczurów uczestniczącym dla zdobycia punktów PMnO, którzy w znaczącej większości potrafią wykazać myślenie na Punktach Kontrolnych. Odczytuję, że wg Ciebie jedynie bezmyślne podbijanie PK jest miarodajną imprezą. Jak każdy masz prawo wnioskować pozbawić PMnO być może jednych z niewielu imprez, w których uczestnicy mogą wykazać się na PK-ach czymś więcej niż waleniem w perforator.
Jestem za rozwojem PMnO, nie tylko fizycznym (ilości i obszaru imprez), ale też by OBEJMOWAŁ A NIE ODCINAŁ różne postacie maratonów na orientację.

Co do pomysłu o dwóch klasyfikacjach: Jaszczurowej i PMnO-wskiej na imprezie:
- różnica takich klasyfikacji zapewne byłaby minimalna, wyglądałoby to jak dzielnie włosa na czworo;
- oznaczałoby że zwycięzca Jaszczura "jaszczurowego" i Jaszczura "pmno-wskiego" mogą być różne osoby z tej samej trasy. Dla mnie -jako orga- osobiście to ryba by zrobić dwie klasyfikacje. Ale wątpię czy uczestnicy (z wyj.Hubiego i nielicznej mniejszości na Jaszczurach) przyklasną takiemu rozwiązaniu, by poróżniać ich w wynikach.
Pozdrawiam serdecznie
malo

ps:
przy okazji korzystając z głosu - życzę żywszego angażowania w forum, bo już dziwnie się czuję że zabieram głos zaledwie ok 1x/na tydz, a w "ostatnich postach" wygląda jakbym zdominował to forum. Więcej zaangażowania ..nie tylko krytycznego.

ps 2:
MnO i Jaszczury są dla ludzi. Nie dla kreatorów regulaminu, z całym podziwem dla wkładu tych co się namęczyli nad regulaminem. Takim przykładem jest że na Jaszczury przyjeżdżają osoby zbierające punkty do książeczki odznaki InO, i są rozczarowani że impreza jest tylko za 1-2 pkt, a nie jak inne ogólnopolskie InO za 3-4pkt - BO TAK BLOKUJĄ REGULAMINY PTTK. Będę wnioskował na najbliższym aktywie Ino Pttk aby zmienić te regulaminy, by zaczęły być w końcu dla ludzi, a nie dla wyobrażeń ich kreatorów. Tego samego życzę dla PMnO.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 18 lis 2013, 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Jeżeli ustalamy sobie pewne regulaminy to powinniśmy je traktowac poważnie. Ty sobie nie spełnisz tych punktów które ci się nie spodobają, ja sobie nie będę respektował innych, bo nie, ktoś inny jeszcze innych.
Tak ma być?
Nie tędy droga. Jezeli przyjęliśmy sobie pewne regulaminy to starajmy się ich przestrzegac. Ty nie przestrzegasz ich z premedytacja . Bo masz inną koncepcję. OK, możesz mieć, twoje prawo, ale to koncepcja niezgodna z regulaminami PMnO. Jezeli nie chcesz podporządkować się to Jaszczury nie mają w tym cyklu racji bytu.
Pewne sprawy należy jasno zdefiniowac: w piłce nożnej nie strzelamy bramek ręką, w lyżwiarstwie figurowym nie podpieramy się hokejowym kijem, a w biegu na 100 metrów biegniemy, a nie jedziemy na rowerze. Ty jednak wymyslasz własne zasady. Jeżeli przekonasz do nich Sędziego głównego i kapitułę- proszę bardzo, bawmy się w ten sposób. Ale na dzień dzisiejszy nie przestrzegasz regulaminów, na dodatek robisz to celowo.
Twoje imprezy na swój sposób podobają mi sie. Są na nich piękne trasy, jest fajny klimat w bazie. Problem w tym, ze kompletnie nie rozumiesz, na czym polega sportowa rywalizacja. Wyniki są kompletnie przypadkowe. wygrywają ci, którzy umieją się wgryźć w twój sposób myślenia. Zabawa owszem, moze byc fajna, ale jeżeli ktoś przyjeżdza po punkty do rankingu może być bardzo rozczarowany. Bo różnica między zawodami sportowymi a grą turystyczną jest kolosalna. Moze zauważyłbyś to gdybyś pojawiał sie czasem na innych imprezach niż swoje własne.
Nie ukrywam: brak lampionów to tylko pretekst. Nie wyciągałbym tego, gdyby zadania na Jaszczurach pozwalały na normalną rywalizacje. Skoro nie potrafisz jej zapewnić - trudno, bedę robił aferę. To jest sport , na dodatek taki w który trzeba włożyć wiele wysilku.Twoje koncepcje powodują, ze idzie on na marne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 18 lis 2013, 23:15 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Piotrek, niestety nie miałem okazji startować w Twoich imprezach, jednak regulamin PMnO oraz wymogi na 2014 jasno określają w jaki sposób ma być oznaczony PK terenie:

"2. PK są oznaczone w terenie za pomocą lampionów InO lub BnO, a ich lokalizacja w terenie odpowiada zaznaczeniu na mapie z tolerancją do 2 mm w skali mapy."

Brak lampionu powoduje, że uczestnik nie wie dokładnie co i jak ma potwierdzić, choćby przykład z ostatniego jaszczura, "podać wysokość muru". Czy każdy ma z sobą zabierać na trasę kilkumetrowa miarę i inne przyrządy do określanie długości, wysokości itp.
Nie o to w tym chodzi, samo potwierdzenie PK może odbywać się perforatorze, systemem elektronicznego pomiaru czasu, czy też wg zasad wynikających z regulaminów InO.
A określenie wysokości murku itp można potraktować jako dodatkowe zadanie, a nie sposób potwierdzenia PK.

Jeszcze raz powtarzam, PK zgodnie z regulaminem musi być oznaczony lampionem, tak aby każdy uczestnik wiedział czego szuka, aby nie było sytuacji że zamkną kościół i nie będzie można spisać informacji w nim zawartych.

Poza tym pozostaje jeszcze sprawa wiarygodności pokonania trasy, większość tych informacji można znaleźć za pomocą smartfona nie ruszając się z bazy.

Jeśli na Jaszczurach nie zmienią się zasady oznaczania PK w terenie, niestety z powodu nie spełnienia wymogów PMnO, Kapituła odrzuci Jaszczury z przyszłorocznych rozgrywek Pucharu.

Osobiście uważam to za stratę dla Pucharu, Piotrek Twoje imprezy są ciekawe, za każdym razem w innym rejonie Polski co bardzo urozmaica Puchar. Jak sam napisałeś jakaś część wspólna PMnO dla każdej imprezy musi być, co jest określone w Wymogach PMnO.

Zarzucasz ponadto, że szukanie lampionów to samo zło, a to tylko od budowniczego trasy zależy gdzie umieści owe lampiony, czy będą to banalne skrzyżowania przecinek ze słupkami oddziałowymi, czy ciekawe terenowo, historycznie i krajoznawczo miejsca, wymagające od zawodnika dokładnej nawigacji.
Niejednokrotnie jest tak, że nie szuka się lampionu tylko konkretnego miejsca w terenie, jak choćby stary pomnik w środku lasu. itp, a lampion to tylko potwierdzenie, że jestem w dobrym miejscu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Wt, 19 lis 2013, 01:10 
Offline

Dołączył: Wt, 8 maja 2012, 11:56
Posty: 75
Lokalizacja: mieszko1313@op.pl
GG: 0
W końcu Hubi dotknałeś sedna.
Problemem jest czym jest PMnO?
- współrywalizacją sportową?
czy
- współrywalizacją sportową i turystyczną (sportowo-turystyczną)?
Regulamin PMnO dopuszcza punktację InO wg punktów karnych (czyli. Ino Pttk), a więc wnoszę że sportowo-turystyczną. Z powodu członu turystycznego nastąpił akces Jaszczurów do PMnO.
Hubi, oczywiście masz prawo oddziaływać w kierunku by był ściśle sportowym.
Ale sory, obraźliwe jest stwierdzenie "z premedytacją" co zakłada intencjonalną wrogość. Od momentu zaistnienia Jaszczura w PMnO życzę Pucharowi aby utrzymał szeroką formułę sportowo-turystyczną, a więc taką w której (wg reg InO Pttk) występują i lampiony, i dające się opisać obiekty terenowe, i zadania terenowe. Ten postulat to wniosek o szeroką formułę, a nie premedytacja. I proszę Hubi byś nie używał stwierdzeń niosących intencjonalną wrogość, o kimś kto takiej intencji nie ma.
Natomiast jeśli PMnO ustala się jako puchar ściśle sportowy, to Jaszczury z automatu wypadają. Jaszczur z założenia jest współrywalizacją turystyczną i może istnieć w Pucharze otwartym na imprezy rywalizacji turystycznej - czego życzę PMnO-wi z sympatią, a nie z premedytacją.
Ja osobiście mogę wnosić (co niniejszym może potraktować Komitet Organizacyjny) by imprezy oparte na reg.InO Pttk (na punktach karnych) miały możliwość Punktów Kontrolnych zgodnie z tym regulaminem. Zaś do samego Komitetu by wsłuchał się w głos odbiorców, a nie tylko dwóch tu polemizujących. Tak by regulamin służył ludziom, a nie ludzie regulaminowi.

Wigor napisał(a):
Brak lampionu powoduje, że uczestnik nie wie dokładnie co i jak ma potwierdzić, choćby przykład z ostatniego jaszczura, "podać wysokość muru". Czy każdy ma z sobą zabierać na trasę kilkumetrowa miarę i inne przyrządy do określanie długości, wysokości itp.
Jeszcze raz powtarzam, PK zgodnie z regulaminem musi być oznaczony lampionem, tak aby każdy uczestnik wiedział czego szuka, aby nie było sytuacji że zamkną kościół i nie będzie można spisać informacji w nim zawartych.

Na Jaszczurze jest opis/sposób oznaczenie PK na mapie, więc każdy wie czego ma szukać. Zdefiniowanie że "wie czego ma szukać" - może być tylko i wyłącznie lampion, to chyba ciut za daleko idące ograniczenie słowa "wie".
Zasadniczo mówiąc "wie czego szukać" nigdy nie odnosi się do lampionu, lecz do miejsca/obiektu (dołka, skrzyżowania, murku, pomnika, etc.)
Rzeczony kościół został uznany za błąd w trakcie imprezy i skorygowany poprzez anulowanie PK z trasy. Choć dodam że pozostali uczestnicy byli za uznaniem tego PK, a jedynie z powodu Hubiego wycofałem ten PK. Niemniej uznałem jego rację w tym PK.
Określenie zadań pomiarowych mieści się w formule InO punktów karnych (pttk-owskim), a do stwierdzenia poprawności zadań pomiarowych służą widełki określone w reg.InO Pttk (lub czasem stosuję o jeszcze większej tolerancji niż te z reg.InO Pttk).

Wigor napisał(a):
Poza tym pozostaje jeszcze sprawa wiarygodności pokonania trasy, większość tych informacji można znaleźć za pomocą smartfona nie ruszając się z bazy.

W InO opartym na punktach karnych wiarygodność pokonania trasy zawsze będzie co najwyżej 99,99% a nigdy 100%. Sposobów kantowania nie-fair-play są różne sposoby w turystycznym InO i lampiony akurat nie rozwiązują tego ryzyka, bo potwierdzenie z lampionu też można bez większego trudu podrobić. Dobrze zdaję sobie z tego sprawę i tak dobieram zadania aby skutecznie wyeliminować to ryzyko. Zagrywka nie-fair-play o której wspominasz jest akurat jednym z mniejszych problemów fair-play.

Wigor napisał(a):
Jak sam napisałeś jakaś część wspólna PMnO dla każdej imprezy musi być, co jest określone w Wymogach PMnO.

Wspólny mianownik - tak: rozgrywki oparte na mapie i punktach kontrolnych, dystans odpowiadający umownej nazwie maratonu, oraz punktacja pucharowa. To kardynalne podstawy stanowiące o istocie tej zabawy i sprowadzające do wspólnego mianownika wyniki z imprez.
Zresztą wiesz -bo Ci zgłaszałem- że te kardynalne sprawy (punktacja pucharowa) stanowią problem na wyższym poziomie - niż sposób potwierdzenia PK - i doprowadza do irracjonalności na imprezach. Tu już nie jest rzekomy totolotek wg Hubiego, lecz anormalne zachowanie zawodników proszących o dopisanie im punktów karnych. Czemu tu regulamin jest ewidentne wadliwy utrzymywany? Ale pal licho sześć... zgłosiłem zastrzeżenie. Co zrobicie to zrobicie.

hiubi napisał(a):
To jest sport , na dodatek taki w który trzeba włożyć wiele wysilku.Twoje koncepcje powodują, ze idzie on na marne.

Nie. Dopóki regulamin PMnO dopuszcza rozgrywanie na punktach karnych (czyli InO "pttkowskie") to w części imprez jest współrywalizacja turystyczna co też kosztuje nie mniej wysiłku, a nie sportowa. Jeśli chcesz 100% sportu to namów Komitet Organizacyjny do wyrzucenia klasyfikacji na punktach karnych.
Owszem, zmierzasz do tego że wykazane umiejętności zawodników z Jaszczura wyrzuciłbyś w błoto, obraźliwie sugerujesz że na Jaszczurze wygrywają jedynie tylko na zasadzie totolotka, a wszystko sprowadził do bezmyślnego walenia w perforator.
Gdybyś się wsłuchał w głos większej ilości zawodników, to byś usłyszał że część oczekuje imprez nie tylko dla "łydkowców", ale też dla myślących na PK-ach. I właśnie dla tych jest Jaszczur, w przeciwieństwie do całej masy imprez wyłącznie na czas. Ubolewam że jesteś głuchy na tę znaczną część uczestników PMnO, choć jesteś tu znacznie dłużej niż ja.

Wigor napisał(a):
samo potwierdzenie PK może odbywać się perforatorze, systemem elektronicznego pomiaru czasu, czy też wg zasad wynikających z regulaminów InO.

Jeśli tak stanowi reg. PMnO to w ogóle nie ma tematu, bo aktualny Jaszczur mieści się zasadach wynikających z regulaminów InO. Wspomniane obiekty są to dające się opisać obiekt terenowe, co spełnia wymogi regulaminu InO. Natomiast zadania pomiarowe mieszczą się w punktach karnych, o której klasyfikacji dopuszcza regulamin PMnO.

Jaszczur jest rozgrywany wg klasyfikacji zawodników informacji wybranych z poniższych:
- ilości otrzymanych punktów karnych.
Punkty kontrolne są oznaczano lampionami, a pozostałe rzeczy na trasie wchodzą w zakres punktów karnych. I to by chyba wyczerpywało temat.
pzdr, malo

ps:
Hubi możesz jak każdy wnioskować o wyrzucenie z regulaminu PMnO imprez opartych na klasyfikacji punktów karnych i wg zasad wynikających z regulaminów InO. Jeśli to nie nastąpi, to Twój wniosek weryfikacyjny zdaje się bezzasadny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL