FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej

Czy jesteś za wprowadzaniem systemu SportIdent na zawodach PMnO
Tak 50%  50%  [ 14 ]
Tak, jeśli nie wzrośnie przez to wpisowe 17%  17%  [ 5 ]
Nie 32%  32%  [ 9 ]
Liczba głosów : 28
Autor Wiadomość
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: N, 3 mar 2013, 00:20 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Cytuj:
Bo i winny organizator się wypowiedział nt. potwierdzenia PK za pomocą znienawidzonych kredek i pszczolinka również się wypowiedziała, ta która nie lubi znikających PK ze stacją SI.

Tylko, że organizator wypowiedział się merytorycznie a pszczolinka ad personam. To różnica bardzo zasadnicza. To, że ktoś popełnił błąd nie oznacza by mu to wypominać do "usranej śmierci" w każdym miejscu gdzie tylko się wypowie. Dyskusja, w moim mniemaniu, ma dotyczyć stacji SI vs tradycyjnego potwierdzania przy założeniu tej samej imprezy. Absurdalny jest argument, że "ja wolę kredki zamiast znikających stacji SI". A ja wolę stacje SI zamiast znikających kredek. I to jest argument równie absurdalny jak ten poprzedni.

Cytuj:
A Ty widzę masz z kolei uprzedzenia do uczestnika, który wreszcie nie czai się powiedzieć co myśli o spapranej robocie. Po prostu sprytnie wykorzystała argumenty w tym temacie.

Argumentowanie ad personam z całą pewnością nie należy do rzeczy sprytnych.
Na temat tej "spapranej roboty" jeden wątek już mamy. Poruszanie tego w wątkach dotyczących innych tematów to już zwykły spam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: N, 3 mar 2013, 21:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
tkp napisał(a):
Zabawy z kredkami, nożyczkami, kodami, kreskami etc to nie ta liga.

Tu kolega wprawdzie nie odniósł się do konkretnych organizatorów, ale i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Więc nie widzę różnicy między wypowiedzią pszczolinki a tkp. Obie są merytoryczne. Myślę, że pszczolince chodziło o to, że chcąc wyznaczać standardy, określać co należy do "ligi" a co nie, trzeba najpierw samemu być bez zarzutu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: N, 3 mar 2013, 21:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
marqiz napisał(a):
Awaria stacji - takowa się mi zdarzyła - jeśli stacja ma awarię to przy potwierdzeniu nie wydaje sygnału dźwiękowego i świetlnego - widać, że nie działa. W tym momencie pozostaje perferator lub metoda zdjęciowa - taka jak w przypadku zaginięcia punktu.

Stacja jest urządzeniem elektronicznym - może się zepsuć niekoniecznie w taki sposób w jaki byśmy sobie życzyli (pika=działa, nie pika=nie działa).
Co będzie gdy wystąpi przypadek pośredni (pika ale nie działa)? Myślę, że nawet niskie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia w żaden sposób nie pocieszy dotkniętego takim przypadkiem zawodnika.
Wszystko będzie ok jeśli na PK są sędziowie i osobno rejestrują każdego uczestnika - wtedy jest zabezpieczenie (na szczęście na Harpaganie zaczęto uwzględniać zapisy sędziów) czy na wypadek awarii czy roztargnienia.
Ale gdy sędziów nie ma?
Dlatego uważam, że podstawowym sposobem rejestracji powinna być karta. Duża ilość uczestników nie powinna być przeszkodą - Pan Andrzej na Kieracie sobie radzi i nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że jest to impreza o wzorowej organizacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: N, 3 mar 2013, 23:06 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
Darkstar napisał(a):
Stacja jest urządzeniem elektronicznym - może się zepsuć niekoniecznie w taki sposób w jaki byśmy sobie życzyli (pika=działa, nie pika=nie działa).
Co będzie gdy wystąpi przypadek pośredni (pika ale nie działa)? Myślę, że nawet niskie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia w żaden sposób nie pocieszy dotkniętego takim przypadkiem zawodnika.

SI jest w tej chwili stosowane na MŚ, na Mistrzostwach krajowych wszystkich państw, na zawodach Word Ranking Event w biegu na orientację. Jeśli tam uznano, że system się sprawdza a jego zawodność jest tak niska, że wręcz pomijalna, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby wprowadzić je na zawodach PMnO, które bądź co bądź ciągle są zabawą.

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pn, 4 mar 2013, 12:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
marqiz napisał(a):
SI jest w tej chwili stosowane na MŚ, na Mistrzostwach krajowych wszystkich państw, na zawodach Word Ranking Event w biegu na orientację. Jeśli tam uznano, że system się sprawdza a jego zawodność jest tak niska, że wręcz pomijalna, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby wprowadzić je na zawodach PMnO, które bądź co bądź ciągle są zabawą.

Czy jesteś pewien, że są to takie same stacje jakie spotykamy na zawodach Pucharu?
Pytam, bo po prostu nie wiem. Polecam dyskusję na temat SI po na forum Harpagana, po edycji w Lipnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pn, 4 mar 2013, 14:00 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
Darkstar napisał(a):
Czy jesteś pewien, że są to takie same stacje jakie spotykamy na zawodach Pucharu?
Pytam, bo po prostu nie wiem. Polecam dyskusję na temat SI po na forum Harpagana, po edycji w Lipnicy.

Jestem pewien, że te same stacje są na Mistrzostwach Polski, Włoch i Hiszpanii. Na MŚ nie byłem :P więc nie wiem, ale na 99% też są takie same.
Byłem w Lipnicy i czytałem tę dyskusję wtedy. Mój głos był za tym, żeby uznawać ludziom podbicie jeśli zostali wpisani na listę przez sędziów, ale uważam, że te osoby tak naprawdę punktu nie podbiły (przez roztargnienie) i nie było tam winy sprzętu.

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pn, 4 mar 2013, 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 22 sty 2008, 21:12
Posty: 69
Lokalizacja: Koszalin
Imię i nazwisko: Zbyszek
GG: 0
marqiz napisał(a):
Darkstar napisał(a):
Czy jesteś pewien, że są to takie same stacje jakie spotykamy na zawodach Pucharu?
Pytam, bo po prostu nie wiem. Polecam dyskusję na temat SI po na forum Harpagana, po edycji w Lipnicy.

Jestem pewien, że te same stacje są na Mistrzostwach Polski, Włoch i Hiszpanii. Na MŚ nie byłem :P więc nie wiem, ale na 99% też są takie same.
Byłem w Lipnicy i czytałem tę dyskusję wtedy. Mój głos był za tym, żeby uznawać ludziom podbicie jeśli zostali wpisani na listę przez sędziów, ale uważam, że te osoby tak naprawdę punktu nie podbiły (przez roztargnienie) i nie było tam winy sprzętu.


Niekoniecznie. Na innym Harpaganie w Rędzikowie kilku osobom w tym mnie zdarzył się taki przypadek, że na czipie (chyba tak się nazywa to coś co dostaliśmy na trasę do potwierdzania PK) nie było PK2 pomimo, że mam zwyczaj dwukrotnego "piknięcia" na każdym PK, tak dla pewności. Na 100% to zrobiłem. Na mecie odczyt "czipa" wykazał brak potwierdzenia PK2. Zanim zdażyłem w jakiś sposób zareagować zostałem poproszony do orga z drugim kompem który coś tam sprawdził (zapis ze stacji bazowej?) i okazało się że jednak na PK2 byłem. Więc poproszę aby nie zakładać z góry czyjegoś roztargnienia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Cz, 7 mar 2013, 14:58 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
To ja jeszcze dowtrące się, bo odniosłem wrażenie, że już przypieczętowaliś(cie)my oczywistość oczywistą, że "kredki, perforatory i nożyczki" to absolutna wiocha i w ogóle nie ma co gadać.


Ja tam naprawdę lubię malowanie żółtą woskową kredką dwuliterowych kodów z lampionu (pewnie dlatego, że na Skorpionie rzadko szczególnie dżdżysto jest) i uważam je za wartość w stosunku do SI dodaną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Cz, 7 mar 2013, 18:15 
Offline

Dołączył: Pt, 10 lip 2009, 13:24
Posty: 18
Wszystko ma swoje wady i zalety. Kredki są dobre wtedy, kiedy są punkty stowarzyszone. Perforator jest łatwy w obsłudze, szybki i pozwala na zalaminowanie karty, ale sprawdzanie perforowanej karty jest łatwe tylko jeśli sprawdzamy pod kątem "jest albo nie ma". Jeśli dodatkowo sprawdzać który konkretnie punkt podbił zawodnik, kredka działa dużo lepiej. Choć żółtej raczej unikam, chyba że na 100% całe zawody będą w dzień. Za łatwo przez pomyłkę wbić kolejny punkt w tej samej kratce.

SI z odpowiednim oprogramowaniem to byłby ideał na każde zawody, niestety kosztuje. Przy dużej ilości punktów stowarzyszonych zdarzało mi się rozstawiać 150 punktów na jedne zawody. Nie wyobrażam sobie zebrania tylu stacji bez ogromnego budżetu, podejrzewam że żadne zawody BnO w Polsce nawet nie zbliżają się do 150 rozstawionych naraz punktów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Cz, 7 mar 2013, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Jako organizator RDS wypowiadam się jednoznacznie: duze NIE. Moja impreza robiona jest bez wspomagania z zewnątrz. Zeszłoroczny budżet to ok. 4000 zł, całośc z wpisowego, tegoroczny zapowiada się na niższy. Koszt wypożyczenia oprzyrządowania zabiłby imprezę. Koszt straty kilku stacji bazowych zabilby mnie ( co roku ginie 2 - 4 perforatory, stacja dla złodzieja mogłaby być atrakcyjniejsza niż perforator ).
Niemniej jednak jeżeli kogoś stać to proszę bardzo, można bo fajne i wygodne . Ale absolutnie nie jako wymóg obowiązkowy.
Teraz jako zawodnik: mogą być chipy, mogą być perforatory, mogą być kredki. Jest mi wszystko jedno. To nie sposób potwierdzania punktów decyduje o fajnosci imprezy, tylko ludzie którzy ją tworzą i w niej startują.
Niech każdy robi co chce i lubi. RóŻnorodność jest fajna, nie starajmy się być nowoczesnymi na siłę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL