FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Śr, 4 sty 2012, 10:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
laura napisał(a):

Mam wrażenie, że zarówno MP, jak i final PP to zastrzyk energii dla Ełckiej, jednak zastrzyk trochę spóźniony, w dodatku z poważnymi skutkami ubocznymi.

Wydaje mi się, że EZ nie potrzebuje "zastrzyku energii". Stosunkowo mała ilość uczestników (w porównaniu do Harpagana czy Kierata) wynika, moim zdaniem, z charakteru imprezy a dokładnie z pory roku: zima. Na Skorpionie też nie ma szalonych tłumów. Po prostu wiele osób nie startuje gdy może być -15 lub śnieg po kolana (choć na razie się na to nie zapowiada). Może również z tego powodu trzymać swoje plany w tajemnicy - gdy się ktoś "wyłamie" - to i inni się zapiszą żeby
utrudnić zdobycie punktów. Tak już bywało.
Może nagrody nieodebrane na EZ niech pojadą na Harpagana lub na Kierat? Kiedyś chyba już tak było.

Jadę na EZ i nie ma dla mnie znaczenia czy będą MP czy nie. To jest świetnie zorganizowana impreza i fajni ludzie. To jest dla mnie najważniejsze.
Zgadzam się jednak, że ogłoszenie terminu MP powinno być wcześniej - rzeczywiście nie każdy może zmienić swoje plany w ostatniej chwili.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: So, 7 sty 2012, 13:06 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
Bazyl napisał(a):
Jakbym miał się doszukiwać plusów tej decyzji to lepiej, że została ogłoszona trzy tygodnie przed zawodami niż tydzień po.
Mistrzostwa Polski ...

Bazylku, taki scenariusz wcale nie jest nierealny. Tylko patrzeć, a tydzień po imprezie X pojawi się komunikat, że to były właśnie Mistrzostwa Polski. Metody i tryb podejmowania przez Kapitułę ważkich decyzji dla środowiska są zaiste niepojęte. Ogłoszenie decyzji o rozegraniu MP na trzy tygodnie przed imprezą jest decyzją złą, żeby nie użyć określeń bardziej pejoratywnych. Pokażcie mi jakąś inną dyscyplinę, w której decyzja o MP zapada na przysłowiowe "za pięć dwunasta". A przenosiny z kwietnia na styczeń dekoracji zwycięzców Pucharu Polski 2011 też chwały Kapitule nie przynoszą (na moment ogłoszenia decyzji tylko jedna osoba z dwunastu triumfatorów TP50 K i M oraz TP100 K i M za 2011 deklarowała przyjazd do Ełku poprzez stosowne zgłoszenie uczestnictwa w imprezie). Można by postawić tezę, że ostatnie decyzje Kapituły to desperacka próba ratowania frekwencji na Ełckiej Zmarzlinie. Można by, gdyby nie fakt, że na trzy tygodnie przed imprezą (moment podjęcia tych wielce kontrowersyjnych decyzji) na liście zgłoszonych było już czterdzieścioro zawodniczek i zawodników. To całkiem niezły wynik (oczywiście nie można tego porównywać do Harpagana czy Kieratu, ale na innych imprezach listy startowe zapełniają się dopiero krótko przed upływem terminu na niższe wpisowe). A więc o co chodzi?
Nie mam nic przeciwko Ełckiej Zmarzlinie (wręcz słyszałem z wielu ust wiele ciepłych słów o tej imprezie) i jej organizatorowi. Mam wielki szacunek do członków Kapituły, sam od ponad 20 lat jestem członkiem zarządu w pewnym klubie pewnego stowarzyszenia i wiem co to znaczy robić coś za friko. Jednak uważam, że imprezę robi się dla uczestników, a nie dla organizatora. Przy podejmowaniu decyzji to dobro i interes uczestników powinien być brany w pierwszej kolejności pod uwagę. W przypadku ogłoszenia decyzji o rozegraniu Mistrzostw Polski oraz wręczenia nagród za Puchar Polski 2011, mam wrażenie, uczestnicy zostali potraktowani przedmiotowo. Jakiś tydzień temu w tym wątku postawiłem pytanie, czy decyzje te podjęte zostały kolektywnie oraz kto z członków Kapituły był za a kto przeciw? Do dzisiaj nie pojawiła się żadna odpowiedź. Szanowna Kapituło. Styl działania naprawdę jest istotny, należy dbać o public relations. A przede wszystkim decyzje należy podejmować z rozwagą, zachowując pewne standardy (jeżeli regulamin jest zły, to najpierw należy go zmienić, do czego macie pełne prawo). Jednocześnie dołączę się do słów Wojtka i Hiubiego - nie wieszajcie psów na Kapiule. Errare humanum est. Najważniejsze, żeby z porażek wyciągać wnioski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: N, 8 sty 2012, 13:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 22 sie 2011, 15:19
Posty: 53
Lokalizacja: krakówek
Imię i nazwisko: krzysztof rąpała
GG: 0
Nikt z Kapituły nie odniósł się do dyskusji nad terminem i miejscem MP. To jeszcze mogę uznać za zrozumiałe. OK, czas świąteczno-noworoczny, ludzie odpoczywają, wyjeżdżają. Nie każdy jest w zasiegu kompa albo chce mieć od niego wolne.
Ale...
Trzy dni temu na forum napierajki pojawiła się informacja o MP na 50 km. I tylko tam. Cisza jest - do dziś! - na oficjalnej stronie pucharu, na tym forum, na FB...
Kochana Kapituło, bardzo proszę _poważnie_ traktować zawodników...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: N, 8 sty 2012, 14:39 
Offline

Dołączył: Śr, 24 lut 2010, 22:45
Posty: 58
Lokalizacja: Lubań/Siekierczyn
Imię i nazwisko: Arek
GG: 0
Krzycho, informacje na Facebooku będą jesli tylko Kapituła wyda oficjalny komunikat .
Proponuje poczekać cierpliwie . W ciągu tygodnia pojawi się zapewne nowy regulamin i wszystko stanie się jasne .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pn, 9 sty 2012, 15:02 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
Pod koniec 2011 roku ogłoszone zostały dwie wielce kontrowersyjne decyzje:
1/ dotycząca rozegrania Mistrzostw Polski TP100 podczas Ełckiej Zmarzliny (wbrew zdrowemu rozsądkowi, bo dopiero na trzy tygodnie przed imprezą),
2/ dotycząca wręczenia nagród triumfatorom Pucharu Polski 2011 podczas Ełckiej Zmarzliny (wbrew zapisowi w regulaminie Pucharu Polski).
Ponieważ cogito ergo sum, więc czasami staram się zrozumieć pewne rzeczy. Ale powodu, dla którego mając do dyspozycji kilkanaście imprez w roku 2012 wyznacza się termin MP tylko z trzytygodniowym wyprzedzeniem zrozumieć nie mogę. To, że obie decyzje są złe jest oczywiste i wynika chociażby z postów w tym wątku (jeśli uważnie czytałem, to żaden post nie chwalił Kapituły za podjęte decyzje). Żaden z członków Kapituły, nawet po lawinie niepochlebnych opinii, nie podjął się wytłumaczenia uczestnikom zasadności podjęcia obu decyzji ani nie zabrał głosu w celu przedstawienia argumentów za tak podjętymi decyzjami, nie starał się wyjaśnić dlaczego zdaniem Kapituły są to decyzje dobre. To bardzo niedobrze z wizerunkowego punktu widzenia. Jeszcze w starym roku Hiubi sugerował Kapitule wycofanie się z podjętej decyzji:
hiubi napisał(a):
podanie terminu MP na trzy tygodnie przed imprezą to murowany kandydat do tytułu "głupoty roku". Ucierpią na tym uczestnicy, ucierpi prestiż mistrzostw i ucierpi prestiż samego organizatora.
Zostało jeszcze parę godzin - można w tym czasie zmienić regulamin , przeprosić Wiechora i poprosić go o zorganizowanie mistrzostw w 2013 roku ( osobiście go uważam go za najbardziej godnego organizacji mistrzostw, a jego dawny ZMP jest dla mnie wzorem przy organizowaniu RDS ).
jeżeli zostanie tak jak jest - mistrzostwa staną się obiektem kpin i szyderstw - i będą to szyderstwa absolutnie zasłużone.

Bezskutecznie. A rzeczywiście była to sugestia rozsądna, albowiem decyzje dotyczące rozegrania MP TP100 oraz wręczenia nagród za rywalizację w PP2011 są złe, gdyż:
a/ uniemożliwiają części zawodniczek i zawodników potencjalnie zainteresowanych startem udział w MP, a części zawodniczek i zawodników z miejsc I-III PP2011 udział w dekoracji (z uwagi na krótki termin),
b/ uniemożliwiają pozostałym zawodniczkom i zawodnikom właściwe przygotowanie się do startu w MP (z uwagi na krótki termin),
c/ z powodu a/ i b/ obniżają rangę imprezy i prestiż wywalczonych podczas niej tytułów,
d/ podważają zaufanie do Kapituły i podejmowanych przez nią decyzji.
Wiadomo, że decyzje Kapituły zgodnie z regulaminem PP powinny zapadać kolegialnie większością głosów (przy równej ilości głosów decyduje głos Sędziego Głównego). Nie bez powodu zadałem pytanie o tryb podejmowania przez Kapitułę obu decyzji i o osoby głosujące za i przeciw tym decyzjom. Niestety nie doczekaliśmy się na forum odpowiedzi na to pytanie, a szkoda. Kapituła jest ciałem pochodzącym z demokratycznego wyboru, powinna więc działać jawnie tak, by podejmowane przez nią decyzje były transparentne i zrozumiałe. Skrywanie się za zasłoną milczenia rodzi domysły i spekulacje. W prawie obowiązuje zasada, której sens jest mniej więcej następujący: "czynność dokonana z naruszeniem prawa jest nieważna". Jeśli na przykład decyzja o rozegraniu Mistrzostw Polski podczas E_Z podjęta byłaby jednoosobowo, to nie miałaby mocy obowiązującej jako niezgodna z trybem podejmowania przez Kapitułę decyzji unormowanym w regulaminie Pucharu Polski. Nie będę pisał, jakie rodziłoby to dalsze konsekwencje. Czy rzeczywiście Kapituła boi się czegoś i nie działa przy otwartej kurtynie? Mamy już XXI wiek, a system totalitarny w Polsce skończył się jakiś czas temu. Warto więc, żeby obowiązywały pewne cywilizowane standardy. Dołączę się do apelu poprzednika (Bazyla) o poważne traktowanie zawodniczek i zawodników.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pn, 9 sty 2012, 15:39 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Dla wszystkich zainteresowanych informuję, że kapituła pracuje nad nowymi regulaminami, więc stosowne komentarze pojawią się po opublikowaniu regulaminów.
Potwierdzam też, że MP PMnO na dystansie 50km odbędą się podczas IWW 2012.

Wszelkie decyzje zawsze zapadają po przez glosowanie i tak też było przy wyborze organizatora MP, kapituła sugerowała się rekomendacjami organizatorów i uczestników jak i "jakością" każdej z imprez.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pn, 9 sty 2012, 18:24 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Pozostaje mieć nadzieję że jakością a nie "jakością".
W takim akcepcie czeka mnie jeszcze jedno spotkanie z teściową.

mam niejasne wrażenie że irytujący jest nie tyle sam wybór co sposób w jaki wypłynął do publicznej wiadomości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Cz, 12 sty 2012, 17:16 
Offline

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:30
Posty: 13
Witam wszystkich. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i postanowiłem zabrać głos w tej dyskusji.
Na początku grudnia zaproponowano mi organizację MP 2012 na dystansie 100 km podczas EZ (nie ubiegałem się o ten zaszczyt, nie przekupywałem członków kapituły). Kapituła zgodnie ze złym zapisem regulaminowym musiała czekać do 31.12.2011 bo do tego dnia można było zgłaszać kandydatów na organizatora MP. Po tym terminie kapituła podjęła decyzję o przyznaniu organizacji MP organizatorom EZ. Jak większość z Was uważam, że termin MP powinien być ustalony dużo wcześniej, ale jednocześnie jako org. EZ nie mogę z tego tytuły być eliminowany z prawa organizacji MP. Dyskusję na temat MP 2012 na dystansie 100 km powinniśmy zamknąć i czekać na poprawiony regulamin.
Jeżeli chodzi o wręczanie pucharów za PP w PMnO to uważam, że powinno się je wręczać na ostatniej imprezie w roku tak jak jest to w większości tego typu imprez na świecie. Tą decyzję można jeszcze zmienić i przenieść wręczanie na wiosenną edycję Harpagana tak jak to jest w regulaminie.

P.S.
EZ nie potrzebowała MP do zwiększenia ilość startujących ani do jej promocji. Tak jak ktoś słusznie zauważył nigdy nie zależało mi na ilości a bardziej na jakości. Jakość to przede wszystkim możliwość dania jak najwięcej uczestnikom a w tej akurat kwestii MP należą się EZ ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Cz, 12 sty 2012, 17:22 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Wręczanie imiennych pucharów dla najlepszych na ostatniej imprezie byłoby logistycznie bardzo utrudnione, opracować wyniki da się w kilka minut, jednak co protestami i uwagami do wyników generalnych PMnO, nie wspominając już o wygrawerowaniu plakietek dla najlepszych zawodników w Pucharze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Cz, 12 sty 2012, 19:08 
Offline

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:30
Posty: 13
Daniel, plakietki można dosłać, robiłem tak wiele razy, protesty i tak jako org. musisz rozpatrzyć podczas swojej imprezy, masz jednoznaczny zapis w swoim regulaminie:
4[i]0. Protesty można składać w formie pisemnej lub ustnej do 1 godziny po ogłoszeniu wyników wstępnych danej Trasy Rajdu. Protesty zostaną rozpatrzone w ciągu 1 godziny, po czym zostanie ogłoszona oficjalna klasyfikacja końcowa Rajdu.[/i]

a więc masz czas na obliczenia klasyfikacji końcowej.
Osobiście uważam z kilku względów, że zakończenie PP musi odbywać się na ostatniej imprezie w roku czyli u Ciebie na NM.
:twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL