FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: Jaki sprzęt zabrać?
PostNapisane: Śr, 3 lut 2010, 19:27 
Offline
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 26 maja 2007, 15:22
Posty: 441
Lokalizacja: Wolin
Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Poniżej lista tego, co miałem w plecaku. Od razu trzeba zaznaczyć, że moje podejście to rajdowe podejście, czyli fast&light. Nie u wszystkich się to sprawdzi. Czasem lepiej wziąć więcej i być przygotowanym na jakąś awaryjną sytuację.

Macie jakieś pomysły na udoskonalenie tego zestawu?

Głowa:

Buff + Kominiarka + Czapka z polaru: buff i kominiarka szybko zamarzły, wystarczyło trochę wilgoci i zamiast przyjemnego w dotyku materiału mieliśmy lodową osłonkę, to nie było przyjemne! W tych warunkach lepiej sprawdziłaby się jakaś maska z neoprenu itp. (może ktoś się wypowie na temat zastosowania takich masek w takich warunkach?). Czapka była ok, ale generalnie muszę sobie kupić dobrą czapę na kolejny rok. Szkoda, że moja kurtka nie ma takiego pełnego kołnierza, który mógłby służyć za osłonkę na twarz.

Korpus:

Craft Pro Zero + Craft Pro Zero Windstopper + Polar z Powerstretchu + kurtka Gore-Tex Paclite: Było idealnie, przydałaby się natomiast w rezerwie jeszcze cieplejsza (Crafty są dość ciepłe) koszulka, przed wyjazdem planowałem zakup Devolda z wełny Merino (trochę szkoda mi było kasy - 220zł, za to mam 2 koszulki Crafta..). Polar bardzo dobrze się sprawdził. Kurtka tak samo - ten mój Paclite to ten z serii nieco cięższych (waży ok. 500g, są też taki leciutkie 200-300gramowe, taki planuję zakupić na wiosnę).

Ręce:

Rękawiczki z Powerstretchu o gramaturze 240 + rękawice narciarskie: Jak robiło się zimno to nakładałem rękawice narciarskie, zestaw sprawdził się. Na przyszłość na pewno dokupię łapawice, to na wypadek dużych mrozów, czy generalnie jazdy na rowerze zimą.

Nogi:

Letnie leginsy Raidlighta + Dobsomy: Za rok kupuję takie same leginsy, ale na zimę - na ZPCH było ok, ale gdybym miał cieplejszą wersję to byłoby jeszcze lepiej.

Buty:

Salomony XA PRO 3D bez gore + Rakiety śnieżne + skarpetki z wełny Smartwool + kilka innych par skarpetek biegowych: Było ok, co prawda buty były cały czas wilgotne, ale przy marszu nie było problemów z zimnem. Na przyszłość planuję zakup IceBugów, czyli specjalistycznych butów do biegania zimą - ewentualnie sprawdzić mogły by się Salomony z gore (Marek z Kamilą takie mieli i sobie chwalili).

Do tego kijki trekkingowe, plecak Salomona (a w nim: apteczka, nrc, ciepłe kalesony Crafta, czołówka, kompas, mapa). Generalnie startowałem na lekko. Przy ciągłym marszu i nadwyżkach ciepła nie miałbym problemów, żeby przetrwać całe ZPCH w tym stroju.

Zmiany za rok? Sahib podsunął pomysł płachty biwakowej jako element wyposażenia obowiązkowego, to świetny pomysł! Wezmę więc płachtę, ciepłe kalesony + ciepła koszulka. Lepsze buty zamiast Salomonów (swoją drogą i tak poprzecierały mi się linki :( ), łapawice zamiast rękawic narciarskich i dołożę więcej elementów dla bezpieczeństwa (gwizdek - tak, przyznaję się, zapomniałem, ogrzewacze chemiczne - Krzysiek Nosal miał świetne! Firma Blue Mountain, trzymały ciepło bardzo długo! oraz światło chemiczne). To wszystko, ktoś ma jakieś uwagi?

Aha, zamiast camela wezmę picie w butelkach - zastanowię się też nad termosem.

_________________
PK4 - Blog ekstremalny. Podejmiesz wyzwanie?| Sherpas Raidteam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL