FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 18:46 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Na jednej z pierwszych edycji juz był start ok 16:00 w sobotę, niestety rozwala to logistycznie zakończenie imprezy.


Barlinek był w zeszłym roku, pora na inne ciekawe miejsce, lokalizacja miejscowości bazy Rajdu powinna być znana najpóźniej w połowie listopada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 21:04 
Offline

Dołączył: So, 6 gru 2008, 00:12
Posty: 4
Jestem przeciwny skracaniu limitu czasu. Czy Nocna Masakra z limitem 24 h już sama w sobie nie jest trudna?
Cytuj:
W 2007 było bardzo przyjemnie – piękna złota jesień, 24/71 -34% osób startujących ukończyło imprezę; w 2008 mokro i wietrznie, frekwencja 20/78 - 26%; 2009 to czas mrozu – 26/98 - 27%; ale po raz pierwszy było mroźno i śnieżno – 6/62 - 10%.
cytat z Napieraj.pl. Jeżeli będziemy mieć limit czasu o 4 h krótszy to tylko kilka osób będzie realnie mogło liczyć że ją ukończy.

Może jeżeli ma być rajd bardziej nocny, lepszym rozwiązaniem będzie start np. o 16:00? Wtedy wszyscy zawodnicy będą na pewno napierać w nocy, a to że rozwala zakończenie...ważniejsze pewnie dla wszystkich jest ukończyć trasę a nie brać udział w zakończeniu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 19 paź 2011, 21:51 
Offline

Dołączył: Śr, 19 paź 2011, 21:17
Posty: 1
Lokalizacja: Bydgoszcz
Imię i nazwisko: Małgorzata Małowińska
GG: 0
Dołączam się do głosów uczestników niezadowolonych z propozycji skrócenia limitu czasu na pieszej setce. Skoro "Nocna Masakra" jest rajdem wpisanym do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację powinna zgodnie z Regualminem Pucharu (rozdział IX) umożliwiać przejście marszem całej trasy. Na pewno nie stwarza takich warunków 20 godzinny limit czasu na rajdzie o jednym z najwyższych stopni trudności i w zimowej porze roku. Szanse na przejście całej trasy mają w tej sytuacji wyłącznie osoby biegające.
Pomysł skrócenia limitu na trasie 100 km jest tym bardziej niezrozumiały, iż na trasie 50 km limit jest wydłużony do 15 godzin!

Zauważmy również, iż ze wszystkich imprez Pucharu "Nocna Masakra" jest najbardziej nocnym rajdem - wymaga najdłuższego czasu włączonej czołówki ;)

Pozdrawiam
Małgorzata M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Cz, 20 paź 2011, 07:49 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Kilka uwag.
Niewielka warstwa śniegu jest czynnikiem ułatwiającym a nie utrudniającym. Nie wiem w której kwadrze będzie księżyc, to też ważne.
W grudniu ma być ciepło i generalnie coraz częściej opady śniegu będą przypadać raczej na styczeń i luty niż wcześniej.
Poza wszystkim mam swoistą filozofię - organizator ma prawo do tworzenia regulaminu, ustalania zasad tworzenia imprezy według swoich osobistych przekonań, po imprezie może zapytać uczestników co by mogło być lepiej, ale jeśli organizator (np. Wigor) proponuje koszykówkę ja nie mam zamiaru mówić- stary, ale ja wolę grać w nogę. Wigor ma taki a nie inny pomysł i ma prawo go realizować.
A my mamy prawo go krytykować, bo od tego jest forum.
Nie bardzo wiem jak to się będzie miało do punktacji Pucharu, ale jakoś mnie to mało podnieca. Setki są jak dla mnie zbyt męczące.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Cz, 20 paź 2011, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
Jak ktoś słusznie zauważył wcześniej, nie powinno się zmieniać zasad w trakcie trwania Pucharu. Nocna Masakra jest do niego wpisana od początku roku i być może ktoś planował ją zaliczyć w ramach 7 startów liczonych do Pucharu. Czasem tak jest, że się człowiek wcześniej nie wyrobi ze startami, a liczy tu na jakikolwiek wynik. I co wtedy?

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Pt, 21 paź 2011, 16:03 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
Dla mnie skrócenie limitu czasu do 20 h dla trasy TP100 km jest niezrozumiałe. Konsekwencją tego może być spadek ilości osób, które podejmą próbę zmierzenia się z tym dystansem. Czyżby organizatorowi nie zależało na frekwencji? Nocna Masakra nie jest imprezą łatwą. Spójrzcie co by się stało gdyby organizatorzy Harpanaga zmniejszyli limit czasu dla trasy TP100 do dwudziestu godzin? Ano ostatnią imprezę (H-42) w limicie skończyłoby dwóch zawodników, a nie dziesięciu. Chciałbym powiedzieć tak: jeśli impreza (Nocna Masakra) jest robiona dla uczestników, to powinien zostać limit 24-godzinny. I tak jak Ula pisze powyżej - nie zmienia się zasad zabawy w trakcie jej trwania. Nie za bardzo siędzę w pucharze setkowym, ale być może skrócenie limitu na Nocnej Masakrze miałoby pomóc komuś wyprzedzić kogoś w klasyfikacji? Wierzę, że tak nie jest.
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 25 paź 2011, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 16 gru 2008, 12:09
Posty: 42
Lokalizacja: Wisznice, woj. lubelskie
Imię i nazwisko: Paweł Pakuła
GG: 0
Mnie się pomysł skrócenia limitu też nie podoba.

Po pierwsze dlatego, że wszystkie lub prawie wszystkie setki zaczynają się w nocy. Mocna Masakra była do tej pory wyjątkiem, jakimś urozmaiceniem. To że teoretycznie można ją zrobić w 3/4 za dnia odróżnia ją od reszty setkowych imprez i moim zdaniem jest jej zaletą.

Po drugie uważam, że nie należy poważnie zmieniać zasad setki wchodzącej w skład Pucharu w trakcie zmagań pucharowych w danym roku.

Po trzecie uważam, że to utrudnienie dla kilku osób z elity odbędzie się ze szkodą dla piechurów, spośród których prawie nikt NM nie ukończy.Jestem za tym, by piesze setki pozostały imprezami dla piechurów i biegaczy a nie tylko dla biegaczy.

Po czwarte uważam tak jak inni, że wpłynie to niekorzystnie na frekwencję na imprezie.

Po piąte prognozowanie procenta uczestników, którzy imprezę ukończą w przypadku setki rozgrywanej zimą jest bardzo ryzykowne. Może śniegu nie być i będzie względnie łatwo, może być ogrom błota i będzie bardzo trudno, może wreszcie dosypać śniegu po kolana i wtedy nie ukończy nikt.

Takie jest moje zdanie, oczywiście ostateczna decyzja należy do Daniela.

Pozdrawiam :)
Paweł

_________________
http://maratony.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 26 paź 2011, 17:42 
Offline

Dołączył: Śr, 26 paź 2011, 17:28
Posty: 2
NOCNA MASAKRA 100KM W 24GODZ. - :!: :!: :!: :!:
całkowicie nie potrzebne zamieszanie z tą zmianą limitu do 20godz.
co prawda poza organizatorem nikt nie chce tej zmiany, ale znając nieugiętość WIGORA :evil: i jego niechęć do zmiany raz podjętej decyzji spodziewam się że trzeba będzie to jakoś przeżyć. w każdym razie i tak przyjadę .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Pt, 4 lis 2011, 12:38 
Offline

Dołączył: Pt, 4 lis 2011, 12:27
Posty: 1
Mnie również ten pomysł się totalnie nie podoba, mam identyczne zdanie jak większość tutaj osób, te same argumenty mógłbym wymienić. Niestety nie mogłem pojechać na Harpagana, chociaż mi zależało, postanowiłem to nadrobić przyjazdem na Nocną Masakrę, człowiek tęskni za tym wszystkim. Ale po tym co przeczytałem to zniechęciłem się. W 20 godzin to bardzo znikome bardzo prawdopodobieństwo bym ukończył to zmaganie. Poczekam więc do stycznia kolejnego roku na Ełcką Zmarzlinę.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 8 lis 2011, 14:56 
Offline

Dołączył: Cz, 25 lis 2010, 11:33
Posty: 28
Propozycja Wigora jest połowiczna. Skrócenie limitu TP100 do 20 godzin daje tylko 4 godziny oszczędności w czasie trwania
zawodów. A i to bez gwarancji, bowiem zdarzają się wredni zawodnicy, co to całą trasę nawet po limicie chcą zaliczyć. Myślę, że
skrócenie limitu do 12 godzin byłoby optymalne. Rozrzut czasów zawodników byłby minimalny. Wszyscy byliby w lesie prawie
12 godzin, a zwycięzca, w zależności od pogody i trudności trasy, miałby nawet szansę zrobić 100km. A reszta by się nie mordowała na tak długim dystansie. Zawody mogłyby rozpocząć się o 16 w sobotę i być rozgrywane zgodnie z nazwą w nocy. Punkty do Pucharu,
zgodnie z regulaminem też by się należały każdemu, kto wystartował, przecież przebyty dystans jest nieistotny, ważne aby impreza miała trasę 100km. Jeszcze pozostałaby korekta regulaminu NM, tak aby przekroczenie limitu skutkowało dyskwalifikacją i wystawieniem
bambetli niesfornego zawodnika na ulicę (zaraz po uroczystym zakończeniu imprezy).
LHI


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL