FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 06:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 20 gru 2011, 16:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 22 sie 2011, 15:19
Posty: 53
Lokalizacja: krakówek
Imię i nazwisko: krzysztof rąpała
GG: 0
Szkoda że mnie nie było, ale ledwo patrzyłem przez ostatnie dni na oczy...
Oglądam mapę TP100 i najbardziej mi pasuje taki wariant:
4-1-7-6-3-14-9-17-16-15-H-13-11-12-10-8-2-5
albo
4-7-1-17-16-15-H-13-11-12-3-14-9-6-10-8-2-5 - ale tu się kroi bieganie dookoła jeziora z 6 na 10.
Jak biegliście?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 20 gru 2011, 17:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
Dołączam się do zachwytów nad poziomem organizacyjnym, warunkami w bazie. Makaron, herbata, woda - super! Ekipa Wigora coraz bardziej profesjonalna :) Przy czym trasa ciekawa, nie do końca oczywista kolejność - łamigłówki to zawsze zaleta, bo się nie chce spać. No i punkty dobrze postawione, nie było szukania bez sensu jak na Funexie...
Moja relacja:
http://krolisek.blogspot.com/2011/12/la ... sakry.html

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 20 gru 2011, 19:07 
Offline

Dołączył: Cz, 11 lut 2010, 12:10
Posty: 11
Mnie też niestety nie było i też właśnie siedzę i analizuję mapę i wyniki.
Wybrałbym chyba ten pierwszy wariant zaproponowany przez Krzyśka.
Ciekawa jest też wariant zwycięzcy, ale tu mam dwie zagwozdki.
Z tabeli wynika że Michał pobiegł początek 2-5-8 - o co chodzi? przeoczył 5-tkę na mapie i się wracał?
No i potem 10-6 w 25 minut - płynął przez jezioro, czy tak szybko obiegł?
Jak ktoś zna odpowiedzi to niech podrzuci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 20 gru 2011, 19:39 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
Bazyl napisał(a):
No i potem 10-6 w 25 minut - płynął przez jezioro, czy tak szybko obiegł?

Przez jezioro są groble, jedna bezpośrednio na wysepkę z punktem, jak się dobrze przyjrzeć mapie to je widać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 21 gru 2011, 14:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
Zapomniałam dodać, co się bardzo Wigorowi chwali, że okolice punktów na mapie rowerowej były zaktualizowane, tj. były dorysowane ścieżki dojazdowe, które sugerowały, z której strony należy punkt atakować. Oczywiście nie wszędzie było tak różowo, bo np. okolice pk5 dość różniły się od obrazu na mapie (nowe, rozległe stawy). Mimo to jest to dobra tendencja, która wyrównuje szanse i zmniejsza przypadkowość znajdowania punktów.

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 21 gru 2011, 14:51 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
Tytułem wstępu: a/ tegoroczna edycja "Nocnej Masakry" dostała u mnie w jednym z wcześniejszych postów pozytywne recenzje, b/ problem, który chciałbym poruszyć nie dotyczy bezpośrednio mojej osoby (w 2011 r. brak startów w TP100, jedynie 8 x TP50). A teraz do rzeczy:
Jakiś czas temu (październik?) w regulaminie "Nocnej Masakry" pojawił się zapis o 16-godzinnym limicie czasu dla trasy TP100. Uczestnicy wybronili limit 24-godzinny, jednak Daniel zapowiedział, że w edycji 2012 powróci do tematu. Spójrzcie na tegoroczne wyniki trasy TP100 na "Nocnej Masakrze". W 16-godzinnym limicie zmieściłaby się jedna zawodniczka i czterech zawodników. Pomysł skrócenia limitu dla trasy TP100 do 16 h wydaje mi się niefortunny i nie służy celom, jakie dla Pucharu Polski zostały nakreślone. W przypadku skrócenia limitu dla trasy TP100 do 16 h ktoś, kto pokona trasę w 20 h dostanie zmniejszoną pulę punktów do PP z tytułu kar za przekroczenie limitu (przy czasie zwycięzcy 10 h na innej imprezie byłoby to 50 pkt. do pucharu, przy imprezie z 16-godzinnym limitem i karami za jego przekroczenie będzie to mniej niż 50 pkt. do pucharu). Ja rozumiem, że przy starcie w sobotę o godz. 16.00 i 24-godzinnym limicie istnieje problem logistyczny (opróżnienie bazy w niedzielę), ale trzeba znaleźć jakiś kompromis. Organizator ma prawo dowolnie konstruować regulamin imprezy, poza 16-godzinnym limitem może to być np. obowiązek pokonywania trasy tyłem, albo obowiązek targania na plecach 25-kilogramowego worka z ziemniakami. Takie jest prawo organizatora. Niepisanym standardem jednak jest, że limit czasu na trasach TP100 wynosi nie mniej niż 24 h. Może należałoby się zastanowić czy w przypadku skrócenia limitu czasu na "Nocnej Masakrze" dla trasy TP100 o 1/3 do 16 h trasa ta (TP100) powinna być zaliczana do punktacji Pucharu Polski? Zapis o 16-godzinnym limicie byłby wybitnie "represyjny" dla zawodników wolniejszych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 21 gru 2011, 14:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 5 gru 2011, 23:10
Posty: 81
Lokalizacja: Sulejowek
Imię i nazwisko: Janek Lenczowski
GG: 0
Przeczytałem relację Bogdana Rycerskiego i Rafała Śmiałkowskiego z Nocnej Masakry.
Przechwalają się zwycięstwem, nie wspominając, że konkurencja na TE150 składała się z jednego zawodnika, ale to jest ok, zdziwiło mnie za to co innego.
Okazało się, że to Bogdan i Rafał zrobili najlepszy czas na trasie pieszej 50km. Byli o minutę szybsi od Bartka i Tomka Grabowskich. Mieli jaśniej, ale i tak wynik bardzo dobry.
http://maratony.home.pl/masakra/wynikiTE150.xls
Tylko jak z PK5 do PK2 dobiegli w 7 minut?
No chyba, że zamiast 12.35, powinna być 12.55?

Dzięki za super imprezę i do zobaczenia na masakrze za rok.

Janek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 21 gru 2011, 16:52 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Niestety nie wszystkie czasy da się jednoznacznie odczytać, stąd mogą być takie nieścisłości. Już są poprawione czasy w pliku na stronie.

Co do limitu 16h to uczestnik nic na tym nie straci, jego wynik punktowy w pucharze będzie podobny do obecnego, po prostu będzie miał mniej zaliczonych PK w limicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 21 gru 2011, 17:21 
Offline

Dołączył: Cz, 25 lis 2010, 11:33
Posty: 28
Wigor napisał(a):
Co do limitu 16h to uczestnik nic na tym nie straci, jego wynik punktowy w pucharze będzie podobny do obecnego, po prostu będzie miał mniej zaliczonych PK w limicie.


Po tym stwierdzeniu widać różne pojmowanie straty, różny cel uczestnictwa w zawodach. W zasadzie przyjazd na takie zawody dla większości startujących byłby bez sensu. I tak wiadomo, że nie wygrają i punktów do pucharu zdobędą co kot napłakał. Myślę, że dla większości startujących celem jest zmierzenie się z CAŁĄ trasą na miarę swoich możliwości/wytrzymałości, a nie, pogardzane na tym forum, ciułanie punkcików. Jeśli dla lwiej części zawodników miałby to być rogaining, to niech będzie sprawiedliwie, i będzie to rogaining dla wszystkich. Limit 24 godziny. Dystans 180-200km.

LHI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 21 gru 2011, 18:37 
Offline

Dołączył: N, 7 lut 2010, 22:34
Posty: 10
Lokalizacja: Iłowa
Imię i nazwisko: Bogdan Rycerski
GG: 0
Do
paranoix napisał(a):
Przeczytałem relację Bogdana Rycerskiego i Rafała Śmiałkowskiego z Nocnej Masakry.
Przechwalają się zwycięstwem, nie wspominając, że konkurencja na TE150 składała się z jednego zawodnika, ale to jest ok, zdziwiło mnie za to co innego.
Okazało się, że to Bogdan i Rafał zrobili najlepszy czas na trasie pieszej 50km. Byli o minutę szybsi od Bartka i Tomka Grabowskich. Mieli jaśniej, ale i tak wynik bardzo dobry.
http://maratony.home.pl/masakra/wynikiTE150.xls
Tylko jak z PK5 do PK2 dobiegli w 7 minut?
No chyba, że zamiast 12.35, powinna być 12.55?

Dzięki za super imprezę i do zobaczenia na masakrze za rok.

Janek


Witam,
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym "przechwalaniem się" brak wcześniej zgłoszonych uczestników na TM150 zmartwił mnie bardziej niż może komuś się wydawać bo bardzo sobie cenię rywalizację z każdym zawodnikiem bez wyjątku i bez względu na poziom....i mam też taki nawyk że szanuję każdego przeciwnika/zawodnika na trasie, gwoli wyjaśnienia to relacja jest bardziej autorstwa tzw. "prasowca" mojej firmy niż moja a ponadto we wspomnianej mojej firmie nie praktykuje się zbytnio tzw. "autoryzacji wypowiedzi". Na PK2 byliśmy o 12.55 a że sędzie odczycztał czas 12.35 to raczej nie moja wina, może łatwiej byłoby zapytać organizatora o foto/kopię/zdjęcie lub cokolwiek mojej karty albo coś w tym stylu...ale BTW dziękuję Danielowi za fajną imprezę i ciekawą trasę i do zobaczenia na masakrze w 2012 roku...na trasie TM oczywiście i mam cichą nadzieję że będzie więcej niz 3 zawodników
Bogdan R.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL