FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 12:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Pn, 10 paź 2011, 11:26 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Serdecznie zapraszam wszystkich do startu w X edycji Nocnej Masakry, która odbędzie się w dniach 17-18 grudnia 2011r.

Ze względu na bardzo małą frekwencje w latach ubiegłych w tym roku nie będzie Trasy Ekstremalnej 300km.

Drugą istotną zmianą jest skrócenie limitu czasu na Trasie Pieszej 100km do 20h, tak by trasa ta była "bardziej" nocna jak przystało na nazwę Rajdu. Start TP100 odbędzie się w sobotę o 12:00.

Podobnie sprawa ma się do Trasy Ekstremalnej 150km, limit czasu zostanie skrócony do 20h i start nastąpi o 12:00

Nie jest to decyzja ostateczna, zatem proszę wszystkich uczestników o opinię w tej kwestii.

Kierownik Rajdu
Daniel Śmieja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Pn, 10 paź 2011, 16:11 
Offline

Dołączył: N, 7 lut 2010, 22:34
Posty: 10
Lokalizacja: Iłowa
Imię i nazwisko: Bogdan Rycerski
GG: 0
Witam,
Wypowiem się tylko w sprawie trasy TE 150 ponieważ na tej trasie zamierzam wystartować w tym roku. Co do skrócenia limitu czasu do 20h nie mam nic przeciw, jest to wystarczająca ilość aby spróbować się "wyrobić w czasie" (chociaż napewno nie jest to łatwe ;) ). Proponowałbym natomiast w związku z tym zmianę zapisu regulaminowego aby trasa TE150 przebiegała "jednym ciągiem" bez stop czasu (w przypadku szybkiego ukończenia części pieszej)....no i osobiście bardzo chętnie widziałbym mapę "pięćdziesiątkę" na etapie rowerowym...ale na to chyba Orgowie nie pójdą :o .
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Pn, 10 paź 2011, 16:14 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
na trasie TE 150 stop czas musi być w przypadku gdy np ktoś zaliczy tylko kilka PK z etapu pieszego i wróci do bazy przed startem etapu rowerowego, w każdej innej sytuacji czas leci non stop, co do mapy 50 to jest zbyt dokładna na rower, a po za tym musiały by być to 2 arkusze A3


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Pn, 10 paź 2011, 18:03 
Offline

Dołączył: N, 7 lut 2010, 22:34
Posty: 10
Lokalizacja: Iłowa
Imię i nazwisko: Bogdan Rycerski
GG: 0
OK rozumiem, w takim razie opcja ze skróconym limitem jest jak najbardziej do przyjęcia :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 11 paź 2011, 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
Co prawda nie startuję na pieszej 100km, ale wydaje mi się, że skrócenie limitu do 20h może zniechęcić wielu potencjalnych uczestników, dla których nawet 24h to było mało. Wszystko zależy jeszcze od warunków, jakie będą w tym roku.
Nie bez powodu na trudnych imprezach typu Skorpion (zima) czy Kierat (góry) obowiązują dłuższe limity czasu.
Nocna Masakra wpisuje się moim zdaniem do grupy najtrudniejszych imprez i skrócenie jej limitu to robienie elitarnej imprezy tylko dla najlepszych biegaczy. Może wypowie się ktoś, kto startował na NM regularnie?

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Wt, 11 paź 2011, 20:16 
Offline

Dołączył: Pt, 10 gru 2010, 14:09
Posty: 3
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. 2 razy brałem udział w Nocnej i wiem, że 20 godzin to za mało na przejście trasy tak trudnych warunkach, w grę wchodzi tylko bieg. . .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 12 paź 2011, 07:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Cz, 23 gru 2010, 10:59
Posty: 65
Lokalizacja: Szczecin
GG: 0
Mimo ze nie startuje w setkach, temat nie jest mi obojętny. Niedlugo tendencja podobna może paść na TP50.

Wigor napisał(a):
Drugą istotną zmianą jest skrócenie limitu czasu na Trasie Pieszej 100km do 20h, tak by trasa ta była "bardziej" nocna jak przystało na nazwę Rajdu.

Brzmi jak zmiana kosmetyczna.
Mozna by zapytac dlaczego akurat 20h?

Orientus napisał(a):
Nie bez powodu na trudnych imprezach typu Skorpion (zima) czy Kierat (góry) obowiązują dłuższe limity czasu

Dołączam sie do tego zdania.

A ironizujac, proponuje zrobic baze rajdu nad morzem, dluzej bedzie ciemno :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 12 paź 2011, 07:37 
Offline

Dołączył: Cz, 11 lut 2010, 12:10
Posty: 11
Hm. to już prędzej spodziewałem się takiego rozwiązania ze strony organizatorów Harpagana, którego w ostatnich dwóch edycjach ukończyło bardzo dużo uczestników.
Jeśli Nocna Masakra będzie w 20h. to będzie pierwsza setka z takim limitem - a na pewno nie jest to setka najłatwiejsza (warunki + punkty wymagające czasem sprawdzania drzewa po drzewie).
Sporo zależy od warunków: w latach 2008 i 2009 w takim limicie zmieściło się każdorazowo ponad 10 zawodników, Ale w ubiegłym roku załapałaby się już tylko trójka.
Start o 12 w Sobotę nie gwarantuje też podniesienia "nocności" imprezy. Przy dobrych warunkach najlepsi już o północy będą na mecie.
To ja już bym proponował przeniesienie startu na piątek wieczorem np. o 18-tej czy o 20-tej - wtedy każdy, w tym najlepsi mają całą nockę na trasie i utrzymał limit 24h. tak żeby pieszo też dało się radę ukończyć. A że trzeba by wziąć urlop w piątek? Sporo setek startuje w piątek wieczorem i frekwencja na nich jest duża, jak ktoś będzie chciał wystartować to da radę dojechać i na piątek.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Śr, 12 paź 2011, 13:55 
Offline

Dołączył: Śr, 12 paź 2011, 13:43
Posty: 3
Startowałem w Nocnej Masakrze w 2007,2008,2009 na trasie pieszej 100km. W tym roku chciałem ponownie wystartować ale po propozycji skrócenia limitu czasu do 20 godz. mogę tylko powiedzieć "do widzenia Nocna Masakro". Szkoda, bo ceniłem sobie bardzo tę imprezę. Limit 20 godz.preferuje biegaczy. Myślę,że pomysł jest niezbyt trafiony.Zmniejszy się na pewno liczba uczestników.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Nocna Masakra 2011
PostNapisane: Cz, 13 paź 2011, 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 22 sie 2011, 15:19
Posty: 53
Lokalizacja: krakówek
Imię i nazwisko: krzysztof rąpała
GG: 0
Jak przyjedzie mocny skład, to wyniki będą dobre bez względu na to czy limit będzie 20, 24 czy 30 h. Nie zrobisz imprezy na wysokim poziomie sportowym - bo zakładam, że o to chodzi - ścinając limit. Nie tędy droga. Tylko poleci w dół frekwencja i dołożysz do zawodów...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL