FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Cz, 19 gru 2013, 20:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Cz, 23 gru 2010, 10:59
Posty: 65
Lokalizacja: Szczecin
GG: 0
wójek: Zapraszam na wspólny wyjazd na Śnieżne Konwalie. Pokaże Ci jak sie nawiguje z telefonu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Cz, 19 gru 2013, 20:40 
Offline

Dołączył: Pn, 24 cze 2013, 11:36
Posty: 54
wójek napisał(a):
Czemu tego nie zgłosiły, z naszej rozmowy wynikło że bez sensu, nie ma dowodu, nie ma sprawy. Sam chciałem się dowiedzieć co można zrobić w takiej sytuacji, ale mało co można. Zresztą widać.

Nieważne czy jest dowód, czy też nie. Takie sprawy trzeba zgłaszać sędziemu rajdu.
wójek napisał(a):
jednak mając mapę i telefon z mapą np google, geoportal (aplikacja trekbudy), bez najmniejszego problemu znasz swoje położenie i robiąc to w promieniu ok 1km od punktu, jesteś w stanie trafić w jego pobliże.

Przy tak ukrytych punktach ciężko jest znaleźć punkt używając nawet GPSa.
wójek napisał(a):
Krzyknąłem do kilku, by szli za Tobą bo masz GPSa, tak to wyglądało dokładnie

Wydaje mi się, że szedłeś za nim, bo dobrze nawigował.

P.S. Po doświadczonym zawodniku nie spodziewam się, by korzystał z GPSa. Prędzej bym o to posądził nowicjuszy, a nie Sz.Szkudlarka. Trochę szacunku.

1. Pamiętaj, że jest to forum dyskusyjne i każdy ma prawo zabierać głos.
2. Nieraz widziałem Szkudlarka w trakcie rajdu (i to niekoniecznie w Nocnej Masakrze) i wiem swoje. Jeśli Tobie to nie pasi, masz problem.
3. Co do protestów - to zdziwiłbyś się mocno i to bardzo. Daniel w tej kwestii potrafi wykazać zrozumienie. Wiem to po własnym doświadczeniu.


Ostatnio edytowano Cz, 19 gru 2013, 21:13 przez spwojciech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Cz, 19 gru 2013, 21:04 
Offline

Dołączył: Pn, 6 sie 2007, 18:30
Posty: 10
spwojciech napisał(a):
Przy tak ukrytych punktach ciężko jest znaleźć punkt używając nawet GPSa.

Wydaje mi się, że szedłeś za nim, bo dobrze nawigował.

P.S. Po doświadczonym zawodniku nie spodziewam się, by korzystał z GPSa. Prędzej bym o to posądził nowicjuszy, a nie Sz.Szkudlarka. Trochę szacunku.


Zgadza się, nie napisałem że wyjdziesz na punkt, ale w jego pobliże. Dalej trzeba się tylko rozejrzeć i chwile pobłądzić by trafić na punkt.

"Wydaje się", byłeś wtedy w tej sytuacji, czy po prostu wydaje się :?: Nie kojarzę byś był wtedy w tej dwójce pozostałych uczestników przy tej sytuacji. Więc po co zabierasz głos.
Zgłaszać organizatorowi i co, masz słowo przeciwko słowu. Trochę za mało.

Użytkowniku Szkudlarek, to gdzie wystartuje i kiedy, zależy od tego czy będę mieć wolne w pracy i w domu. Chcieć mogę, ale to za mało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Cz, 19 gru 2013, 22:17 
Offline

Dołączył: Pn, 19 mar 2012, 23:32
Posty: 33
GG: 0
Nie pamiętam, czy przy PK4 czy przy PK9 (przy którymś z tych dwóch PK na pewno), ale zebrało się nas tam na moje oko ponad 20 i faktem jest, że wszyscy kręcili się jak smród po d... nie mogąc znaleźć PK, bo nawet do końca nie wiedzieliśmy w którym miejscu na mapie jesteśmy. W końcu Szymon się jakoś namierzył (chyba od drogi) i znalazł punkt, z czego wszyscy skorzystali. Nie wiem jak to zrobił, widziałem tylko, że szedł, a ktoś stwierdził, że ma GPS-a lub komórkę.

Faktem jednak jest, że parę minut później, gdy wróciliśmy do drogi i od razu wiedziałem gdzie jesteśmy i w którą stronę iść (poznałem rozwidlenie, przy którym ileśtam minut wcześniej się załatwiałem;)), to też padło hasło: "ma GPS-a", więc oskarżenia o nieuczciwe wspomaganie się padały częściej i bywały (np. w moim przypadku) absurdalne.

_________________
--
pozdr,
Krasus
http://www.biecdalej.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Cz, 19 gru 2013, 22:41 
Offline

Dołączył: So, 28 lip 2012, 20:08
Posty: 6
Witam wszystkich.

Po pierwsze proszę by osoby które rzucają w Szymona kamieniem się przedstawiły.

Z tej strony Jakub Runowski.

co do regulaminu imprezy:

40. Protesty można składać w formie pisemnej lub ustnej do 18 grudnia 2013r. Protesty zostaną rozpatrzone do 20 grudnia 2013r., po czym zostanie ogłoszona oficjalna klasyfikacja końcowa Rajdu.

48. Na wszystkich trasach DOPUSZCZA SIĘ używanie urządzeń nawigacji satelitarnej (GPS i innych) jedynie do pomiaru prędkości, przebytego dystansu i innych parametrów ruchu w postaci danych liczbowych oraz do zapisywania śladu przebytej trasu.

49. Na wszystkich trasach ZABRANIA SIĘ używania urządzeń nawigacji satelitarnej (GPS i innych) do sprawdzenia śladu przebytej trasy w trakcie trwania Rajdu i innych obrazów graficznych, w szczególności zabrania się używania wgranych map.

Pytam się czy ktoś oficjalnie zgłosił protest przeciwko Szymonowi??

Sam na trasie mijałem się z Szymonem kilka razy WIELKIE DZIĘKI ZA FOTKI!! :)

NIE WIDZIAŁEM by Szymon używał nadajnika GPS w sposób niewłaściwy.

Słyszałem jednak takie komentarze,w tym miejscu proszę by osoby które to widziały przedstawiły się z imienia i nazwiska uważam że sprawa dotyczy prestiżu Nocnej Masakry gdyż chodzi tutaj o zwycięzce zawodów!!

Uważam również że organizator imprezy powinien zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie z uwagi na wspomniany wyżej przeze mnie fakt.

proponuję dwa rozwiązania

1 Szymon winny dyskwalifikacja jego miejsca w NM, należy również rozważyć czy taka osoba powinna kandydować do kapituły..

2 Szymon niewinny oficjalne przeprosiny ze strony osób piszących przeciw niemu informacje nieprawdziwe

Na początku zacytowałem regulamin z uwagi na fakt by organizator nie zasłonił się jego punktem 40, gdyż może to poważnie naruszyć prestiż NM oraz w dalszej kolejności całego pucharu nie tylko na dystansie 50km.. oczywiście jest to tylko me skromne zdanie


ps Krasus dzięki za wspólną trase

ps 2 za rok pojadę zarówno na rajd Grassor i NM bo lubię się męczyć i poniewierać:)

ps 3 w przypadku bierności organizatorów lub kapituły w tej sprawie uruchomię wszelkie swe znajomość w BOR ABW CBA MSW I PCK oraz kilku innych mniej sympatycznych organizacjach celem wyjaśnienia tej sprawy :P

zapraszam wszystkich do polemiki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Cz, 19 gru 2013, 23:13 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Witam,
na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za udział w Nocnej Masakrze oraz glosy krytyki i pochwał za trasę.

Jak sama nazwa wskazuje Nocna Masakra jest trudnym rajdem, nie tylko ze względu na porę dnia i roku ale także sposobem budowania trasy. Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy rozwijają się, tak samo jest z Nocną Masakrą. Staram się budować trasy z punktami zlokalizowanymi w ciekawych turystycznie i topograficznie miejscach, zazwyczaj tych dawno zapomnianych, do których nawet w najśmielszych wizjach nie przyszłoby Wam zajrzeć podczas wycieczki.
Jednym to się podoba innym nie, nie da się zadowolić wszystkich.

Wracając do meritum trasy, chciałbym aby wszyscy odpowiedzieli sobie na 3 podstawowe pytania:
1. Czy PK stały dokładnie w miejscu zaznaczonym na mapie?
2. Czy lokalizacja PK była jednoznaczna?
3. Czy opisy dokładnie precyzowały lokalizację lampionu?

Jeśli odpowiedź brzmi trzy razy "TAK" to nie mam więcej pytań, jeśli choćby na jedno pytanie ktoś odpowie sobie "NIE" proszę o konstruktywną krytykę.

Co do map, jak już wcześniej było wspominane ten rejon Polski ma mapy w aktualności na lata 80, a przez te 30 lat kilka dróg zaorali bądź zarosły, zrobili inne, tu i tam wyrośl las, ale właśnie na tym polega sztuka orientacji by wyłapywać te niuanse różnicy mapy z terenem. Mapa to nie tylko las i drogi, to także rzeźba terenu, cieki wodne, linie energetyczne i cała masa innych znaków topograficznych, z których należy korzystać by prawidłowo namierzyć się na PK.

Odnośnie korzystania z GPS, regulamin Nocnej Masakry dokładnie precyzuje w jakim zakresie można ich używać. Dostałem telefoniczne zgłoszenie jednego z zawodników, że Szymon Szkudlarek używał GPS, ale zgłoszenie to zawierało jedynie fakt używania takiego urządzenia, a nie sposób w jaki było używane. Dodatkowo Szymon stanowczo zaprzeczył aby używał GPS do nawigacji w jakimkolwiek zakresie.
Jeżeli ktoś widzi, że inny zawodnik używa GPS powinien poprosić o udostępnienie go w celu weryfikacji wyświetlanych treści, ustalić nr startowy zawodnika czy też dane osobowe i zgłosić dane zdarzenie organizatorowi. W przeciwnym wypadku organizator nie ma żadnych podstaw by wobec zawodników używających GPS, w niedozwolony sposób, wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje.
To tylko od samych zawodników zależy czy będą respektować postanowienia regulaminu czy nie, czy też zwrócą uwagę i napiętnują tych którzy łamią regulamin. Jeśli będziemy przechodzić obok to nic się w tym zakresie nie zmieni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Cz, 19 gru 2013, 23:27 
Offline

Dołączył: So, 28 lip 2012, 20:08
Posty: 6
mówię trzy razy Tak:)

NM jest i będzie imprezą na którą mam zamiar jeździć co roku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Pt, 20 gru 2013, 09:20 
Offline

Dołączył: Pn, 19 mar 2012, 23:32
Posty: 33
GG: 0
Wigor napisał(a):
Staram się budować trasy z punktami zlokalizowanymi w ciekawych turystycznie i topograficznie miejscach, zazwyczaj tych dawno zapomnianych, do których nawet w najśmielszych wizjach nie przyszłoby Wam zajrzeć podczas wycieczki.

Zdecydowanie tak było! Stara autostrada z tym przepustem, ruiny jakiegoś domu w lesie - kapitalne miejsca, właśnie dla takich miejsc chcę startować w PMNO:)

Wigor napisał(a):
Wracając do meritum trasy, chciałbym aby wszyscy odpowiedzieli sobie na 3 podstawowe pytania:
1. Czy PK stały dokładnie w miejscu zaznaczonym na mapie?
2. Czy lokalizacja PK była jednoznaczna?
3. Czy opisy dokładnie precyzowały lokalizację lampionu?

Ja w pkt 2 i 3 odpowiedziałbym w przypadku niektórych PK "NIE". Moim zdaniem punkt nazwany "drzewo na przełęczy" był bardzo niejednoznaczny, bo "przełęczy" było tam co nie miara (o ile można to w ogóle było nazwać przełęczą. Podobnie był punkt "drzewo na szczycie", gdzie szczytów było od cholery. I jeszcze brzeg jeziorka, które o ile dobrze pamiętam było większą kałużą, a kilkaset metrów dalej miało sąsiada w postaci większego jeziorka.

Jednoznaczna lokalizacja to dla mnie taka, która nie pozostawia wątpliwości, że to chodzi o ten szczyt lub to jeziorko. Jeśli w rzeczywistości jest kilka jeziorek, a na mapie jedno, to nie jest to jednoznaczne.

Ale, jak napisałem wcześniej, komuś może się to podobać, a komuś nie. NM zrobiłem z wypowiadającym się powyżej Kubą i jemu się podobało, a mi nie. Wolę takie imprezy jak IWW czy Mazurskie Tropy, gdzie jest jednoznacznie i można pobiegać, kwestia gustu. Nie mam żadnych zastrzeżeń do organizacji, bo i atmosfera i wszystko było super (a jedzenie smakowało wybornie!), a punkty nie znikały (jak na Funeksie). Po prostu mamy różne typy rajdów (i dobrze!), akurat to jest typ, który nie do końca mi odpowiada.

Wigor napisał(a):
Jednym to się podoba innym nie, nie da się zadowolić wszystkich.

Pełna zgoda:)

_________________
--
pozdr,
Krasus
http://www.biecdalej.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: Pt, 20 gru 2013, 15:35 
Offline

Dołączył: Cz, 25 lis 2010, 11:33
Posty: 28
Dawno nie byłem na tak tak dobrej imprezie. Zarówno pogoda jak i trasa były wyśmienite. Dzięki mgle i padającej mżawce widoczność była słaba co znakomicie utrudniało orientację. Większość PK została ustawiona w ciekawych miejscach a warianty między PK jak i kolejność nie były oczywiste. Brak śniegu spowodował że każdy zawodnik szukał PK od nowa. Oczywiście można zawsze się przyczepić do ustawienia niektórych PK ,np PK4 i PK6 . PK4 przesunąłbym jednak na górkę lub słupek duktowy a PK 6 na okolice zalanego przepustu. Jedynie PK 17 sprawiał wrażenie jakby został ustawiony dla nabicia kilometrów. Wolałbym aby zamiast 17 Daniel dogęścił PK w lesie wokół PK 4,8,9.

Jedynie na co narzekam na NM to natychmiastowe zamykanie bazy po limicie. Praktycznie eliminuje
to korzystanie z samochodu na dłuższym dystansie. Najchętniej startowałbym w piątek wieczorem albo w sobote rano.Obecny czas startu praktycznie odcina ludzi z południa Polski.

Tym razem perspektywa nocnego pociągu do domu zmusiła mnie do zjazdu z trasy. Ale w przyszłym roku już się nie dam.

Leszek (TP100)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: NM 2013
PostNapisane: N, 22 gru 2013, 23:54 
Offline

Dołączył: Pn, 19 mar 2012, 23:32
Posty: 33
GG: 0
Moja relacja na blogu z TP50: http://www.biecdalej.pl/2013/12/ten-w-k ... nocna.html

_________________
--
pozdr,
Krasus
http://www.biecdalej.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL