FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Kierat 2010
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2010, 18:47 
Offline

Dołączył: Wt, 13 kwi 2010, 18:45
Posty: 8
GG: 0
Witam
Czy ktoś wybiera się na Kierat w tym roku :?: dla przypomnienia podam, że setka odbędzie się 14 - 16 maja. Trasa to beskid wyspowy i gorce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2010, 19:29 
Offline

Dołączył: Śr, 24 lut 2010, 22:45
Posty: 58
Lokalizacja: Lubań/Siekierczyn
Imię i nazwisko: Arek
GG: 0
Ślęczek, Ja sie wybieram:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: Wt, 13 kwi 2010, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
Ja też.
Tylko okazało się dzisiaj, że w jednym tygodniu będą dwie setki:
7-9 maja Harpagan,
14-16 maja Kierat.

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: So, 17 kwi 2010, 22:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
wlkp (czyli naprawdę Staszek), podsunął ciekawy pomysł w związku z prawie że nałożeniem się dwóch największych pieszych maratonów w Polsce:
7-9 maja 2010 Harpagan - Gdańsk
14-16 maja 2010 Kierat - Limanowa
Cytuj:
Los stworzył niepowtarzalną okazję dla prawdziwych twardzieli do sprawdzenia się. Takiej możliwości pewnie już nie będzie, aby ukończyć dwie najpopularniejsze setki w odstępie kilku dni. Jako sędzia techniczny pomyśl o jakiejś specjalnej klasyfikacji... np. najlepszy łączny czas pokonania obu tras a w dalszej kolejności ewentualnie liczba pokonanych kilometrów

Może faktycznie coś z tym zrobić?

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: N, 18 kwi 2010, 18:30 
Offline

Dołączył: Wt, 13 kwi 2010, 18:45
Posty: 8
GG: 0
Mirek napisał(a):
wlkp (czyli naprawdę Staszek), podsunął ciekawy pomysł w związku z prawie że nałożeniem się dwóch największych pieszych maratonów w Polsce:
7-9 maja 2010 Harpagan - Gdańsk
14-16 maja 2010 Kierat - Limanowa
Cytuj:
Los stworzył niepowtarzalną okazję dla prawdziwych twardzieli do sprawdzenia się. Takiej możliwości pewnie już nie będzie, aby ukończyć dwie najpopularniejsze setki w odstępie kilku dni. Jako sędzia techniczny pomyśl o jakiejś specjalnej klasyfikacji... np. najlepszy łączny czas pokonania obu tras a w dalszej kolejności ewentualnie liczba pokonanych kilometrów

Może faktycznie coś z tym zrobić?


Mam wrażenie, że jest to sposób na podwyższenie frekwencji na jednych i drugich zawodach. Takie powiedzmy zabezpieczenie się przed niska ilością uczestników. Ale faktycznie nie wiem czy już w tym roku ale na pewno w następnym warto stworzyć osobną klasyfikacje tak jak napisane na napieraj.pl twardzieli. Można wybrać 3 lub powiedzmy 4 setki i stworzyć puchar twardzieli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: N, 18 kwi 2010, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, stąd ten pomysł. Natomiast jeżeli chodzi o przyszłość to ja byłbym przeciwny takim klasyfikacjom. Zdrowie i rozsądek są ważniejsze od zostania twardzielem. Zresztą regulamin PMnO mówi o minimum 3-tygodniowym odstępie między kolejnymi imprezami i jest to na pewno słuszne.

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: N, 18 kwi 2010, 23:55 
Offline

Dołączył: Śr, 24 lut 2010, 22:45
Posty: 58
Lokalizacja: Lubań/Siekierczyn
Imię i nazwisko: Arek
GG: 0
Podzielam zdanie Mirka. Co za dużo to niezdrowo:-) Nie każdy może zdążyć i brać udział w setce co tydzien, więc byłaby to klasyfikacja dla nielicznych:-)
Dla twardzieli proponuje włączyc górskie setki, plus np skorpiona nocną masakrę czyli najtrudniejsze wg mnie setki w kraju, które wymagaJa niesamowitego wysiłku, woli walki z pogoda przewyższeniami(górskie setki) itd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: Pn, 19 kwi 2010, 06:57 
Offline

Dołączył: Wt, 13 kwi 2010, 18:45
Posty: 8
GG: 0
Guliwer555 napisał(a):
Podzielam zdanie Mirka. Co za dużo to niezdrowo:-) Nie każdy może zdążyć i brać udział w setce co tydzien, więc byłaby to klasyfikacja dla nielicznych:-)
Dla twardzieli proponuje włączyc górskie setki, plus np skorpiona nocną masakrę czyli najtrudniejsze wg mnie setki w kraju, które wymagaJa niesamowitego wysiłku, woli walki z pogoda przewyższeniami(górskie setki) itd


Po przemyśleniu faktycznie macie rację, ciężko zregenerować się w tydzień. Do tego dochodzą jeszcze sprawy finansowe, opłata wpisowego, dotarcie na miejsce.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: Pn, 3 maja 2010, 19:08 
Offline

Dołączył: Śr, 6 sty 2010, 20:19
Posty: 99
Mirek napisał(a):
wlkp (czyli naprawdę Staszek), podsunął ciekawy pomysł w związku z prawie że nałożeniem się dwóch największych pieszych maratonów w Polsce:
7-9 maja 2010 Harpagan - Gdańsk
14-16 maja 2010 Kierat - Limanowa
Cytuj:
Los stworzył niepowtarzalną okazję dla prawdziwych twardzieli do sprawdzenia się. Takiej możliwości pewnie już nie będzie, aby ukończyć dwie najpopularniejsze setki w odstępie kilku dni. Jako sędzia techniczny pomyśl o jakiejś specjalnej klasyfikacji... np. najlepszy łączny czas pokonania obu tras a w dalszej kolejności ewentualnie liczba pokonanych kilometrów

Może faktycznie coś z tym zrobić?

Tak sobie coś tam napisałem na forum Harpagana, ale widzę że ten wpis dzięki Mirkowi zaczął żyć własnym życiem na różnych forach. Mirek Twoje zasługi w popularyzacji setek są trudne do przecenienia.
Wracając do meritum, to nie myślałem o jakimś specjalnym "Pucharze Twardzieli" tylko łącznej klasyfikacji Harpagana i Kierata... tak zwyczajnie dla zabawy, jak robisz to dla miast czy województw.
Gdzieś już chyba padł pomysł zorganizowania dwusetki na orientację. Prędzej czy później ktoś taką imprezę zorganizuje i ktoś ja ukończy. Póki jednak nie ma takiej imprezy, to można dwie setki rozgrywane w ciągu tygodnia potraktować jako dwusetkę rozgrywaną etapowo.
Osobiście planowałem udział w obu imprezach, ale teraz z przyczyn osobistych nie wiem czy wybiorę się na którąkolwiek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Kierat 2010
PostNapisane: Pn, 3 maja 2010, 20:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
Szkoda, że może zabraknąć Ciebie w Gdańsku i Limanowej. Tym bardziej, że chciałeś powalczyć co najmniej o pierwszą dziesiątkę w PMnO na koniec roku.

Kierat zapowiada się dosyć ciekawie. Jeszcze kilka lat temu nikt pewnie nie przypuszczał, że może pojawić się na nim więcej osób niz na Harpaganie i ze tak szybko zostanie przekroczona liczba 500 uczestników. Ciekawie tym bardziej, że Andrzej Sochoń już zapowiedział, że będzie nawigacyjnie dużo trudniejszy niż w poprzednich latach i nie będzie tak łatwo przejść tylko 100 km i 3500 m różnicy wzniesień.

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL