FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 12:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: N, 25 gru 2011, 23:12 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
Krolisek napisał(a):
wiki napisał(a):
Dla mnie optymalny czas pełnej regeneracji to 3 tygodnie.


Po Bałtyk-Bieszczady? :D


Oj po BB to dochodziłem do siebie prawie 2 miesiące. Start w Harpie stał w ubiegłym roku pod znakiem zapytania. To nie ten wiek kiedy można startować z tygodnia na tydzień a nawet z dnia na dzień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: Pn, 26 gru 2011, 13:16 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Teraz jakoś tak się złożyło, że prawie wszystkie imprezy w moim zasięgu (który ustaliłem na do 300 km od Krakowa) odbywały się w ciągu 2 miesięcy na wiosnę: Dymno, Waypoint, BikeOrient, a wyjątkiem była tylko Odyseja. Jeszcze nie wiadomo jak będzie w 2012 ale fajnie byłoby jakby chociaż imprezy w podobnej okolicy (ujętej wszak dosyć szeroko) odbywały się w większym rozstrzeleniu czasowym. A dla organizatorów pomniejszych imprez fajnie by było gdyby imprezy Pucharowe należało zgłosić do końca poprzedniego roku.

A'propos wspierania nowych organizatorów to tak to wygląda gdzie indziej:
http://www.bmbo.org.uk/organisers/index.php

co skutkuje takim kalendarzem:
http://www.bmbo.org.uk/calendar/

To co prawda takie krótkie imprezy ale zawsze to coś. Inna strona która podnosi na duchu:
http://www.midlandtrailquests.co.uk/tra ... lquest.php
Szczególnie fragment: "Trailquesting is an exciting sport that is rapidly growing in popularity. "

Ciekawe co by powiedzieli jakby ktoś zaproponował 2 tygodniowe odstępy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: Pn, 26 gru 2011, 16:03 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
Podczas świątecznej przejażdżki przemyślałem jeszcze raz problem ewentualnego utworzenia odrębnej kategorii PP dla rowerowych 100-tek.

Ze zdecydowanego nie - skłaniam się na TAK ALE.

Imprez rowerowych jest już dużo (zgłoszonych na 2012 r. -16). Gdyby część z nich odbywała się TYLKO na trasie 100 km a część TYLKO na trasie 200+ odpadłby problem małej ilości startujących na którejś z tras.

Ściślej w regulaminie mógłby obowiązywać zapis, "jeżeli w ubiegłym roku ilość startujących nie przekroczyła [np.] 50 osób to tylko jedna trasa liczy się do PP"

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby np. na Nocnej Masakrze gdzie ogólnie wystartowało 32 bikerów obie trasy liczyły się do PP. Na znaczny wzrost ilości startujących po wprowadzeniu pucharowej 100 bym nie liczył.


Jakoś nie mogę dopatrzeć się objawów o jakich pisze qnick:

"nabrałem przekonania, że załapałem się na ostatnie podrygi maratonów MTBO w Polsce."

wręcz przeciwnie ilość imprez rośnie ilość uczestników (np. ostatni Harpagan) również wzrasta.

Problemy Odysei i Romka T. to chyba tylko odosobniony przypadek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: Pn, 26 gru 2011, 20:35 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
wiki napisał(a):
Jakoś nie mogę dopatrzeć się objawów o jakich pisze qnick:
"nabrałem przekonania, że załapałem się na ostatnie podrygi maratonów MTBO w Polsce."

Ale potem napisałem:
qnick napisał(a):
Bardzo szybko okazało się, że delikatnie mówiąc to nie do końca prawda. Po pierwsze, znalazł Bikeholików, którzy mimo drobnych zgrzytów pociągnęli imprezę i wygląda na to, że zamierzają ją w przyszłym roku rozwijać. Po drugie w maju odbył się Waypoint.

Nie jest źle ale moim zdaniem trzeba coś zrobić, bo może być znacznie lepiej. Być może wy macie inną perspektywę, ale ja mieszkam w miejscu najodleglej usytuowanym od Pucharu :) Stąd sprawy wyglądają na prawdę zupełnie inaczej. Wiadomo, że najłatwiej, jeśli chodzi o dostęp do imprez, będą mieli mieszkańcy centralnej Polski, ale skoro po angielsku dyscyplina nazywa się MTBO, to może warto by zwiększyć udział tego "M" w Pucharze. A tu na prawdę przydałaby się pomoc z nizin i inne zmiany, które zasugerowałem. One ani nie zmienią charakteru imprezy, ani nikogo nie zniechęcą. Nawet można zostawić stronę, do której przyzwyczaili się starsi uczestnicy Pucharu. Ale oprócz tego można zrobić dużo fajnych rzeczy, które sprawią, że to co cytowałem z jakiejś tam brytyjskiej strony stanie się prawdą. Ten rozwój, który obserwujemy teraz bardziej przypomina trwanie, albo najwyżej jakiś stan w przybliżeniu równowagowy, a we współczesnym świecie jak coś się nie rozwija to ginie - spytajcie ekonomistów.

A'propos rozwoju. Jeśli to kogoś zainteresuje, to mogę pogadać z programistami u mnie w robocie czy nie zrobiliby jakiejś przystępnej bazy danych do obsługi punktacji. Jeśli punktacja się nie zmieni (100, 96, etc), to wystarczy lista nazwisk według kolejności na mecie, a reszta będzie się robić sama. No chyba, że to już tak działa. Jeśli tak działa to do wyników można by bez trudu dodać to co się działo po Harpaganie. Panie Sędzio Główny. Czy ma Pan prawo umocowania wstępnych wyników z Harpagana?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: Wt, 27 gru 2011, 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
MTBO a maratony rowerowe na orientację (PPM) to dwie różne rzeczy. MTBO to typowo sportowe zawody jak BnO (pod Warszawą robione cyklicznie przez Jana Cegiełkę i Henryka Marcinkiewicza , http://www.mtbo.pl). Inne dystanse, inne klasyfikacje itd. - inna bajka.
Nikt nie mówił, że "maratony rowerowe na orientację " mają być w górach.

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: Wt, 27 gru 2011, 00:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
PS. A co w tym momencie z punktacją, gdy zawodnicy jadą w grupkach/parach i 2 osoby mają te same punkty?

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: Wt, 27 gru 2011, 00:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 14:07
Posty: 226
Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
GG: 0
A, jeszcze jedno. Chyba sędzią głównym jest Bartek Bober, a nie Daniel (Daniel zajmuje się PMnO). Nawet nie wiem, czy Bartek w ogóle tutaj zagląda, zresztą kontakt z nim ma tylko Daniel. Proponuję, żeby sędzia główny był w przyszłym sezonie wymieniony z imienia i nazwiska w regulaminie, bo inaczej to się robi z tego wszystkiego puchar-widmo. I najlepiej podany jakiś roboczy mail do sędziego.
Przyłączam się do prośby o opublikowanie wyników końcowych.

Edycja:
Przepraszam, w zakładce "kontakt" są faktycznie wszystkie namiary. http://maratony.home.pl/ppm/kontakt.htm
Ale czy Panowie tutaj zaglądają?

_________________
http://www.krolisek.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: Wt, 27 gru 2011, 11:03 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Krolisek napisał(a):
MTBO a maratony rowerowe na orientację (PPM) to dwie różne rzeczy.

Oczywiście użyłem figury retorycznej. Ale z drugiej strony, kiedy moi koledzy rozgrywają sobie puchar grając gumową sferą obszytą skórą lub skajem, próbując trafić do prostokątnych bram ustawionych po bokach trawnika, nie dotykając przy tym sfery rękoma, to bez względu na rozmiar trawnika, rozmiar bramek czy brak autoryzacji krajowego związku (PZPN) mówią, że grają w piłkę nożną. To co my robimy w lesie wyczerpuje definicję MTBO, a że zawody "na serio" wyglądają inaczej, to już zupełnie inna historia. Dla mnie to amatorskie maratony MTBO (aMMTBO - ładnie, co nie?). Z angielska łapiemy się chyba na dystans "ultra-long"
Jasno i zwięźle sformułowaną definicję MTBO znajdziesz tutaj:
http://da.wikipedia.org/wiki/Mountainbike-orientering


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: So, 31 gru 2011, 15:03 
Offline

Dołączył: So, 31 gru 2011, 14:43
Posty: 76
Witam!
1.Kalendarz - zapis o 2 tygodniach nie jest głupi, z tym że może zacząć obowiązywać od 2013 roku, teraz jest już na to za późno. I tak nowinką z tego roku jest wstępny kalendarz, który pomaga organizatorom i uczestnikom planować zawody.
2.Punktacja - kiedyś była już na ten temat dyskusja. Odpowiedź jest prosta - osoba proponująca nowy system musi przeprowadzić symulację, czyli policzyć zawody z całego roku według swojego systemu. Wtedy można sprawdzić czy wnosi on coś odmiennego do punktacji i zadecydować o ewentualnej zmianie. Odnośnie osób o tej samej liczbie punktów - proszę poczytać regulamin.
3.Dwie klasyfikacje pucharowe - nie widzę problemu - będzie sponsor oraz osoba podejmująca się sędziowania takiego krótszego pucharu i można działać (dodam ze na wpłaty od organizatorów na poczet pucharu nie ma co liczyć).Swoją drogą regulamin obecnie dopuszcza klasyfikowanie do pucharu startów na kilku trasach (po spełnieniu kilku warunków).
4.Nie rozumiem problemu głównej strony i centralnych zapisów na imprezy - przecież strona zawiera linki do stron WWW WSZYSTKICH zawodów, i tam się można zawsze zapisać. Po co centralizacja?
5.Wyniki - w regulaminie jest zapis, że organizatorzy mają obowiązek dostarczenia wyników do Sędziego Głównego Pucharu. Proszę zgadnąć ilu organizatorów w tym roku nadesłało wyniki?

Dobra wiadomość - postaram się dzisiaj wyliczyć i wysłać wstępne wyniki końcowe pucharu.

Z pozdrowieniami na koniec roku

Bartek Bober


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2012
PostNapisane: N, 1 sty 2012, 23:02 
Offline

Dołączył: So, 8 lis 2008, 21:54
Posty: 28
Chciałbym dołożyć swój punkt widzenia.
1. Terminy zawodów.
Moim zdaniem najważniejsze w tym wzgledzie są możliwości organizatorów. A oni termin ten muszą zgrać nie tylko z innymi zawodami ale z szeregiem innych czynników :
- mozliwości załatwienia bazy,
- preferencje sponsorów o ile są,
- preferencje władz lokalnych,
- np termnem wyborów,

a przedewszystkim ze swoimi mozliwościami poświęcenia swojego czasu prywatnego.

Rosnąca ilośc zawodów (co cieszy) zmniejsza dostępnośc wolnych terminów. W tej sytuacji tego typu postulat traktowałbym jako zalecenie ale nic więcej.

Obecnie też mozna wybrać zawody wg swojego klucza.


2. Mnie osobiście bardzo odpowiada różnorodność formuł rozgrywania poszczególnych zawodów i proszę nic tu na siłe nie unifikować.

anpi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL