FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 08:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat: Re: CheckPoint
PostNapisane: Cz, 13 kwi 2017, 20:59 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
bedziu napisał(a):
Cytuj:
Sytuacje wymieniona przez Ciebie nie nastąpiła.


A nie prawda, bo nastąpiła :) Mało tego domyślam się że w wielu przypadkach, bo nie dało się zeskanować każdego kodu.
Ja skanowałem kody QR, ale zdarzało się że kod był mało czytelny i skaner go nie wykrywał. Wtedy wysyłałej sms (z aplikacji).
I rzeczywiście, w pewnym momencie (z kolei przy punkcie na skarpie) zorientowałem się że nie musiałem schodzić do PK bo było widać kod.


Dalej będę się upierał, że sytuacja wymieniona przez Hiubiego, czyli akceptacja przez organizatorów na SMS bez perforowania karty, nie nastąpiła.
To co napisałeś pokazało na pewną niewydolność systemu, o której wiedzę powzięliśmy dopiero teraz. A mianowicie zaliczenie PK przy pomocy aplikacji (NFC, QR, potwierdź PK ręcznie) jest rejestrowane w ten sam sposób i na chwilę obecną nie ma możliwości wyodrębnić tych potwierdzonych ręcznie w aplikacji. Ale tak jak wcześniej napisano, aplikacja jest w fazie testowania i ten błąd zostanie, jak sądzę, poprawiony.
Natomiast zawodnicy wysyłający SMS-y ręcznie (nie poprzez aplikację) mieli perforowane karty.

Co do kodów QR, to zbierając lampiony w niedzielę ze zdziwieniem stwierdziłem, że niektóre kody (te naklejane na folię) były jakby przytarte palcem w celu zmniejszenia ich czytelności. Jednak pod folią na każdym lampionie był drugi kod, który powinien być czytany.

Bedziu, miałem już ogłosić wyniki ostateczne dla trasy TR150, ale przejrzę sobie Twój ślad i po nim Cię zidentyfikuję. Potem Ty, jako uczciwy zawodnik podasz mi, które PK zaliczyłeś za pomocą funkcji podbij PK ręcznie, a ja Ci nie uznam tych PK z uwagi na brak perforacji karty.
Ok?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: CheckPoint
PostNapisane: Cz, 13 kwi 2017, 21:32 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
No dobrze Michale, żartowałem. :D

Na przyszłość widzę to tak.
Albo każdy będzie perforował kartę, a czas pobytu na PK będzie potwierdzał aplikacją lub długopisem na karcie.
Albo każdy będzie wyposażony w urządzenie z transmisją NFC, a na karcie będzie potwierdzał jedynie kod PK i czas pobytu na nim, w przypadku zerwania lampionu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: CheckPoint
PostNapisane: Pt, 14 kwi 2017, 07:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Grześ - to ja wysylałem same SMS, bez podbijania karty. Na mecie któryś organizatorów sprawdzał mój telefon i kartę (bo dodatkowo sms wysyłałem w nieprawidłowym formacie) i wszystko było w porządku, nie robili z tego powodu problemu. Nie podbijając karty bałem się, że dostanę NKL albo karę czasową, na szczęście nie dostałem.
Dlaczego tak zrobiłem? Opcja SMS + podbicie karty kosztowałaby mnie około minuty straty na każdym punkcie ( x 22 PK - strata 22 minuty). Na zawody przyjeżdżam aby ścigać sie i nie zaakceptowałbym sytuacji gdzie ze względu na brak odpowiedniego telefonu na starcie miałbym 22 minuty straty do pozostałych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: CheckPoint
PostNapisane: Pt, 14 kwi 2017, 08:18 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Hiubi - domyślałem się, ale ja pisałem, że na trasie TR150 sytuacja taka nie wystąpiła.
Nie weryfikowałem trasy TP50.

A z tą stratą czasu po ok. minuty na PK przesadzasz.
wiki napisał(a):
Wysyłając na NMNO SMS-y wcale nie czułem się poszkodowany czasowo. Perforowałem kartę i wracając do roweru wysyłałem SMS-a. Nie trwało to dłużej niż skorzystanie z najnowszej techniki. A gdy był problem ze sczytaniem kodu nawet krócej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: CheckPoint
PostNapisane: Pt, 14 kwi 2017, 08:43 
Offline

Dołączył: Wt, 18 gru 2012, 13:07
Posty: 90
Imię i nazwisko: Radek W.
GG: 0
Grześ napisał(a):
Hiubi - domyślałem się, ale ja pisałem, że na trasie TR150 sytuacja taka nie wystąpiła.
Nie weryfikowałem trasy TP50.

A z tą stratą czasu po ok. minuty na PK przesadzasz.
wiki napisał(a):
Wysyłając na NMNO SMS-y wcale nie czułem się poszkodowany czasowo. Perforowałem kartę i wracając do roweru wysyłałem SMS-a. Nie trwało to dłużej niż skorzystanie z najnowszej techniki. A gdy był problem ze sczytaniem kodu nawet krócej.

Potwierdzam słowa Wikiego. Sczytanie kodu QR trwało czasem dłużej niż wklepanie smsa i podbicie karty. Na obie czynności (podbijam kartę i w drodze do roweru klepię kod w aplikację) nie poświęcałem dłużej niż 10s. Jeśli QR wczytany był od razu to z tych 10s można było urwać kilka :) Jeśli QR sprawiał problemy to spędzałem przy PK kilkadziesiąt sekund. Dlatego kilka pierwszych punktów (gdy były opady deszczu) wolałem klepać kody i podbijać kartę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL