FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 11:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Pn, 26 wrz 2016, 09:09 
Offline

Dołączył: Wt, 18 gru 2012, 13:07
Posty: 90
Imię i nazwisko: Radek W.
GG: 0
Pomysł Wigora ciekawy ale widzę jego wady:
1. O być albo nie być w Pucharze może decydować tylko garstka osób najczęściej jeżdżących (w tym roku mam szansę zaliczyć 20 startów pucharowych).
2. W związku z powyższym pojawi się pokusa dla organizatorów żeby takie osoby dodatkowo zachęcać (np. brakiem wpisowego).

Proponowałbym małą modyfikację i liczenie uczestników tak jak proponuje Wigor z ograniczeniem do 6 (czyli wypełnienia kworum w Pucharze). Pozwoli to ograniczyć wpływ wąskiej grupy osób na losy imprezy w Pucharze i tym samym nie wypaść imprezom z bardzo dobrą frekwencją ale z jakiegoś powodu zbojkotowanym przez wąskie grono najczęściej jeżdżących.

EDIT: Wiki mnie ubiegł z modyfikacją :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Pn, 26 wrz 2016, 09:43 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Oczywiście, że maksymalny mnożnik to 6, czyli tyle ile wynosi maksymalna liczba liczonych startów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Pn, 26 wrz 2016, 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 4 cze 2007, 12:13
Posty: 141
Lokalizacja: obecnie wawa
Imię i nazwisko: Paweł Brudło
GG: 0
W najnowszych wynikach pojawiła się na końcu zakładka frekwencja.
Pierwsza tabelka jest standarodowa i zlicza wszystkich uczestników.
Druga tabelka zlicza tylko tych uczestników, którzy już mają minimum 6 startów.
Trzecia tabelka sumuje punkty z klasyfikacji generalnej PPM wszystkich uczestników.
Takie były moje pomysły na zabawę z frekwencją.

Czasu mamy mało - zostało raptem kilka dni ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Pn, 26 wrz 2016, 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 16 gru 2013, 16:19
Posty: 58
Lokalizacja: Czaple - Metropolis
Imię i nazwisko: Marek Sadowski
GG: 0
Taka metoda mogłaby uratować Trudy. Odniosłem wrażenie, że na zakończeniu było bardzo smutno (mimo miłych rozmów).

A co do tematu, rzuciłem okiem na statystyki i średnio startuje prawie 68 osób, czyli wydawać by się mogło, że nie jest tak źle. Liczbę startujących zawyża Harpagan. Gdy wyrzucimy H ze statystyk to już mamy 49 zawodników średnio na start. A gdy przyjrzymy się zawodnikom ze 6 startami lub więcej to tu mamy średnio około 21 zawodników i H zamyka dziesiątkę zestawienia.

Oczywiście punktowo dalej wygrywa Harpagan, ale tylko dlatego, że deklasuje inne imprezy frekwencyjnie.

Pod względem ilości startów u chłopaków mamy obecnie 36 zawodników z 6 startami lub więcej i 32 zawodników którzy realnie mogą dobić do 6 startów lub przeskoczyć (bazując na danych do Mordownika). U dziewczyn mamy 7 zawodniczek >6 i 4 które mają szanse dobić do 6 startów.

Liderem u chłopkaów jest Andrzej Smejda z 17 startami i Danuta u dziewczyn z 11 startami.

Bronek dodaj formułę zliczającą ilość startów na stałe do zestawienia. Chyba, że jest a ja tego nie widzę.

_________________
GR3miasto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Pn, 26 wrz 2016, 19:48 
Offline

Dołączył: So, 16 cze 2012, 10:13
Posty: 40
Imię i nazwisko: ukasz M.
GG: 0
Popieram pomysł Wigora. Taka wartość jest zdecydowanie bardziej miarodajna niż "sucha" frekwencja. Zastanowiłbym się tylko nad tym, żeby mnożnik nie był za wysoki ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 00:15 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
dlatego mnożnik to max 6.

Tak sobie popatrzyłem na te frekwencje i wychodzi, że z Pucharu wypadają oba Kompasy oraz Grassor jako przegrany w barażu z Szago a i być może Nocna Masakra też wyleci.

Nie wiem tylko jak traktować zapis: "nie dotyczy imprez po raz pierwszy zgłoszonych do kalendarza". To wiosenne Szago jest traktowane jako pierwszy raz czy jako ogólna kontynuacja Szago? Odyseja też jest jako pierwszy raz czy jako kontynuacja dawnej Odysei


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 08:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 4 cze 2007, 12:13
Posty: 141
Lokalizacja: obecnie wawa
Imię i nazwisko: Paweł Brudło
GG: 0
Ten zapis o pierwszym razie też jest dla mnie niejasny - zresztą Jarek się już o niego pytał. Na pewno nie będzie on dotyczył Szago i Odysei bo one w 2017 roku będą już drugi raz zgłoszone do kalendarza bo w tym roku już były.

Co do frekwencji to problem jest z Odyseją bo tam liczbę uczestników nabija krótka trasa. Wydaje mi się, że skoro krótka trasa nie liczy się do PPM to też nie powinna liczyć się do frekwencji. Na pewno nie jest to wprost uregulowane w regulaminie. Ja jestem za tym, żeby jednak brać pod uwagę tylko trasy liczone do PPM.

Co do zasad kwalifikacji do PPM 2017 to może jednak spróbujemy przekonać Bartka do któregoś pomysłu niestandardowego liczenia frekwencji?

Jeżeli jednak się nie uda to zakładając, że na Odysei liczymy tylko trasę PPM to Grassor powinien się uratować (zresztą Masakra też jeżeli będzie więcej niż 42 uczestników).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 08:28 
Offline

Dołączył: Cz, 26 cze 2008, 20:44
Posty: 78
Lokalizacja: Śledzikowo :)
Imię i nazwisko: Wojtek Paszkowski
GG: 0
bronek napisał(a):
Co do zasad kwalifikacji do PPM 2017 to może jednak spróbujemy przekonać Bartka do któregoś pomysłu niestandardowego liczenia frekwencji?


do tego trzeba by wymyśleć taki współczynnik, aby jednak Harp nie zamykał stawki :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 10:12 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
W moim sposobie liczysz wszystkich zawodników, więc Harpagan nadal będzie miał największą frekwencję, tyle że ważoną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM 2017
PostNapisane: Wt, 27 wrz 2016, 16:03 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Te pomysły z frekwencją to betonowanie Pucharu w obecnej formie. A plan był zdaje się inny - żeby go spopularyzować. Ktoś kto dopiero zaczyna jeździć ma w "d" wycyzelowane punktacje czy algorytmy których nikt nie rozumie poza garstką entuzjastów.

Jeśli nie wystarczą wam piękne wspomnienia z dawnych imprez, to możemy wymyślić jakiś order dla tych co startują częściej niż inni. Coś jak oznaka GOT. Może tak osiągnęlibyście satysfakcję? :D

PS. Z tego co wiem obecna Odyseja nie jest kontynuacją dawnych Odysei, więc łączenie tych imprez nie ma sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL