FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 11:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Pn, 4 sty 2016, 20:38 
Offline

Dołączył: Pt, 6 cze 2014, 10:33
Posty: 22
Imię i nazwisko: Łukasz S.
GG: 0
Otworzenie furtki na aspirantów i przyjęcie ich na poczet imprez zaliczanych do pucharu niesie za sobą pewne ryzyko. Bo co jeśli w przyszłym roku zgłosi się do pucharu 15 aspirantów, wszyscy zostaną przyjęci i będą wliczani do klasyfikacji PPM?
Jak zabezpieczyć się przed takim ryzykiem, może do pucharu przyjmować tylko 5/10 aspirantów za 50 pkt, a pozostali oczekują? Z tym, że wtedy tworzą się już 3 poziomy: 1-imprezy głowne (100), 2-aspiranci (50), poczekalnia. 1,2 są wliczane do klasyfikacji generalnej.

Ogólnie zmianę w regulaminie oceniam pozytywnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Wt, 5 sty 2016, 09:58 
Offline

Dołączył: N, 11 sty 2015, 07:24
Posty: 19
Nie da się stworzyć przepisów na każdą ewentualność, trzeba zawierzyć mądrości władzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Wt, 5 sty 2016, 16:34 
Offline

Dołączył: So, 16 cze 2012, 10:13
Posty: 40
Imię i nazwisko: ukasz M.
GG: 0
Grześ napisał(a):
Biorę odpowiedzialność za trasę, bowiem ja mam ją zbudować i rozstawić. Organizator miał zgłosić te zawody do PPM do 31.12.2015, ale w kalendarzu ich nie widzę. :?:
Jest też problem kolizji terminu z Team 360 stopni.

Jest już pewna grupa, która chętnie pojawi się na wzmiankowanym maratonie tylko zastanawia się czy budowniczy trasy będzie dobrze przygotowany... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Wt, 5 sty 2016, 19:32 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Rezerwujcie również czas na KoRnO. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Wt, 5 sty 2016, 20:46 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
Dla mnie obie imprezy maja podstawową wadę - są za krótki. Gdyby chociaż 150 było.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Śr, 6 sty 2016, 21:54 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Zobaczę co się da z tym zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Cz, 7 sty 2016, 16:14 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Jak dla mnie wliczanie startów w zawodach aspirujących to jeden z niewielu pomysłów tutaj, które mogą mieć choćby minimalny wpływ na zwiększenie zainteresowania Pucharem - a przecież kiedyś o to właśnie chodziło.

Na pewno to Pucharowi nie zaszkodzi - i tak w tej chwili odbywają się zawody "synchroniczne" w postaci osobno punktowanych tras długich i krótkich. To jest nowość na skalę światową, bo chyba tylko w PPM można startować w tych samych zawodach i nie rywalizować z sobą bezpośrednio. Ciekawe czy pojawili by się "specjaliści" od wygarniania maxa punktów z zawodów aspirujących.

Wobec całego tego zamieszania moim zdaniem konieczne jest wyłonienie jakiegoś mniejszego lub większego gremium, które decydowałoby kto wchodzi a kto wypada z Pucharu. Wyłanianie go spośród dyskutantów na tym forum jest całkiem dobrym rozwiązaniem - wszak w dzisiejszych czasach każdy ma internet i osoby które troskają się o los Pucharu mają niejako obowiązek dzielić się swoimi opiniami (żeby wziąć udział w głosowaniu wystarczy post: "Ja uważam, że jest super i nic nie trzeba zmieniać"). Inaczej PPM powoli zamieni się w ZBOWiD.

Grześ - czy ty pomagasz Kornowcom w budowaniu trasy, czy tylko jesteś mężem opatrznościowym? Może w końcu się wybiorę? Na moim debiucie zaliczyłem wk..w i od tego czasu nie byłem. Jakby tak wszyscy obrażali się za błędy w trakcie nauki, to po Krzeszowicach 2012 na nasze imprezy nikt by już więcej przyjeżdżał :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Cz, 7 sty 2016, 19:34 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
qnick napisał(a):
Grześ - czy ty pomagasz Kornowcom w budowaniu trasy
Taka jest koncepcja.
Postaram się, by dystansu 100 km nie robiło się w ok. 4 godziny.
Mam już z 7 PK wyznaczonych na mapie.
Zawody będą w tym samym miejscu, co w zeszłym roku, więc potencjał w górkach i piachu jest. :mrgreen:

qnick napisał(a):
Może w końcu się wybiorę? Na moim debiucie zaliczyłem wk..w i od tego czasu nie byłem. Jakby tak wszyscy obrażali się za błędy w trakcie nauki, to po Krzeszowicach 2012 na nasze imprezy nikt by już więcej przyjeżdżał :)
Przyjeżdżaj.
Impreza towarzysko była super, teren też, a ja postaram się, by trzeba się było namęczyć.
No i by PK stały tam gdzie na mapie. ;)

Tak w ogóle, to chciałbym organizatorów NMnO i KoRNO namówić na dystans ok. 150 km i ze 30 PK.
No i nie wiem, czy można jeszcze zwiększyć dystans, względem zadeklarowanego w zgłoszeniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Cz, 7 sty 2016, 19:56 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
W regulaminie nic nie ma o niemożności zmiany zadeklarowanego wcześniej dystansu. Myślę, że termin rozpoczęcia imprez pucharowych jest tak odległy, że nie powinno to stanowić problemu. Być może przy zwiększeniu głównego dystansu do 150 km warto by pozostawić możliwość bardziej rekreacyjnej na połowie tego dystansu z połową punktów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Regulamin PPM na 2016
PostNapisane: Cz, 7 sty 2016, 20:05 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
KoRNO ma jeszcze dystans 40 km.
Natomiast na NMnO trasa rowerowa będzie pierwszy raz i wprowadzenie krótkiego dystansu spowoduje odpływ uczestników. A ich liczba może być ważna przy kwalifikacji na przyszły rok.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL