FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 19:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 12:33 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Na Grasorze miałem zawodników z Nowej Kaledonii, znajdującej się na Pacyfiku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 12:40 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
qnick napisał(a):
Wg mnie określenie Puchar Polski powinno oznaczać, że impreza jest rzeczywiście ogólnopolska.


Tylko idąc dalej tym rozumowaniem to pomimo imprez odbywających się na południu Polski w dalszym ciągu to nie będzie Puchar Polski bo wschód pozostaje białą plamą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 12:46 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
wiki napisał(a):
Tylko idąc dalej tym rozumowaniem to pomimo imprez odbywających się na południu Polski w dalszym ciągu to nie będzie Puchar Polski bo wschód pozostaje białą plamą.
Nie od razu Kraków (nomen omen) zbudowano. Im bardziej Puchar należy do północno-zachodniej Polski tym mniejsza szansa, że rozwinie się na pozostałe regiony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 13:13 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Qnick, to nie jest ich wina, że u nas tylko ch.., dupa i kamieni kupa.

W takiej sytuacji musimy (a najbardziej to Ty i inni orgowie musicie) zacisnąć zęby i cisnąć pomimo wiatru w pysk. Innej drogi nie ma W końcu u nas też się rozhula.
Tylko wiara z Północy musi trochę łagodniej traktować nasze błędy młodości, żeby nie przyciąć kury zanim zacznie znosić jajka (może będą złote..) ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 15:42 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Ale ja wcale nie twierdzę, że ICH wina! ONI mogliby nam pomóc ale rozumiem, że flaki im wywraca na myśl o tym więc, już się przestałem żalić.

Zęby zaciskaliśmy przez 3 lata, a nasze starania nie przyniosły wyraźnego wzrostu zainteresowania, więc pora powiedzieć sobie 'dość'. Po prostu jak dla nas wkład pracy jest niewspółmierny od osiąganego efektu. Widać gdzieś popełniamy błąd ale nikt (łącznie z użytkownikami tego forum) nie jest w stanie nam powiedzieć, gdzie leży pies pogrzebany. Trasy są do dupy? Lepszej niż w Jordanowie czy Bochni nie umiem zrobić. Organizacja szwankuje? Może, ale jest nas dwóch na stałe i kilku z doskoku i więcej nie jesteśmy w stanie zrobić. Informacja szwankuje? Nikt nie wie jak dotrzeć do ludzi, bo to chyba najbardziej rozproszona grupa docelowa w sportach amatorskich.

Skoro wkład pracy nie bilansuje nam się z osiągniętym efektem wymyśliliśmy, że ograniczymy wkład pracy, a spróbujemy osiągnąć podobny efekt do tego jaki jest teraz. Jak nam się zacznie bilansować to może zwiększymy wysiłki? Puchar w takim minimalistycznym podejściu przeszkadza (terminy, wymagania, etc). Ale skoro to już nie Puchar, to ja już się wyłączam i zaczynam komentować jako uczestnik, a nie org: Łojojoj! Znowu trzeba będzie jeździć na to Pomorze! Czemu nikt nam nie zrobi więcej imprez na południu?! Łojojoj!

Jakieś rady? Tylko, błagam, djk - nie linkuj tego swojego przepisu na idealną imprezę, bo to nas tylko dobija :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 15:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 30 maja 2011, 21:13
Posty: 40
Lokalizacja: Zabrze
Imię i nazwisko: Dariusz Kawecki
GG: 1374
Maciek, gdzież bym śmiał :-) I tak Ci się będzie to śnić po nocach :-)
A tak poważnie to zarówno w Jordanowie jak i w Bochni, świetnie się bawiłem. Choć tu i tu nieźle w d... dostałem ;-)

_________________
Pozdrawiam,
Darek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: N, 25 sty 2015, 14:25 
Offline

Dołączył: So, 8 lis 2008, 21:54
Posty: 28
Mam propozycję co do identyfikowania uczestników.

ID na początek mógłby być miejsce na liścia za 2014.

Osoby nowe dostawałyby ID przy pierwszym pojawieniu się na liście wyników PPM w momencie jej aktualizacji.


podawanie publikowanie PESEL jest moim zdaniem dyskusyjne.

Jestem generalnie za nie ograniczaniem listy imprez poza sytuacjami wyjątkowymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: N, 25 sty 2015, 17:06 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Też jestem przeciw używaniu PESEL - i wszelkich innych wrażliwych danych na publicznie dostępnych stronach.
Możemy przecież jednoznacznie zidentyfikować zawodników rejestrując ich uprzednio na stronie Pucharu.


Wersja beznakładowa - wykorzystujemy loginy z forum. Można to dowolnie rozbudować, np. zaczynając od włączenia rejestracji na Wordpresie/pmno.pl

ID pojedynczym lub niechcącym brać udziału w Pucharze w ogóle bym nie nadawał, żeby nie przydawać sobie roboty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Pn, 26 sty 2015, 10:50 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
Wydaje się, że problemem nie jest wymyślenie metody identyfikacji zawodników - tu można zaproponować wiele dobrych sposobów.
Problemem będzie "zmuszenie" organizatorów by w wynikach obok nazwiska i imienia podawali również ten identyfikator.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PPM 2015 propozycja zmian regulaminowych
PostNapisane: Pn, 26 sty 2015, 11:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 30 maja 2011, 21:13
Posty: 40
Lokalizacja: Zabrze
Imię i nazwisko: Dariusz Kawecki
GG: 1374
Na pewno organizatorzy musieliby w formularzach rejestracji (jeśli nie będzie jednego centralnego systemu rejestracji) prosić/wymagać o podanie ID uczestnika w pucharze. W przypadkach, gdy rejestrujący nie ma takiego ID to musiałby być link do strony gdzie zawodnicy mogą się zarejestrować.

Jak już będą mieli w danych rejestracyjnych ID uczestnika pucharu to problemem nie powinno już być umieszczenie identyfikatora w wynikach.

Optymalnym byłoby rejestrowanie się na stronie Pucharu i tam pojawiałyby się kolejne imprezy i użytkownicy w jednym miejscu rejestrowaliby się na wszystkie imprezy w jednym miejscu. Organizator imprezy miałby dostęp tylko do listy zarejestrowanych na swojej imprezie.

Oczywiście wymaga to pewnej pracy, żeby w zależności od imprezy oprócz danych ogólnych (imię, nazwisko, adres, data ur. itp - czyli danych z profilu użytkownika) mogły się pojawiać dane specyficzne dla danej imprezy (np. trasa, nocleg, koszulka...). Coś na wzór np. Datasportu...

_________________
Pozdrawiam,
Darek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL