FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat: Re: PP(?)M 2015
PostNapisane: Śr, 19 lis 2014, 13:44 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
:?

Wpaszk - na pewno chcesz, żeby tak wyglądała dyskusja o Pucharze?

Zastanowiłeś się choć raz po co jest ten Puchar?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PP(?)M 2015
PostNapisane: Śr, 19 lis 2014, 17:38 
Offline

Dołączył: Cz, 26 cze 2008, 20:44
Posty: 78
Lokalizacja: Śledzikowo :)
Imię i nazwisko: Wojtek Paszkowski
GG: 0
qnick napisał(a):
:?
Wpaszk - na pewno chcesz, żeby tak wyglądała dyskusja o Pucharze?


a ten ogólnik co wnosi do dyskusji?

Z mojego punktu widzenia, osoby, która czas od czasu (choć nie za często) na imprezach się pojawia (i spędza na nich sporo czasu, nie tylko na trasie od startu do mety i potem sio do domu, ale i w "kuluarach"): Puchar działa, ludzie jeżdżą przez pół Polski, rywalizują ostro, kalkują zacięcie punkty, minuty straty, ułamki. Udoskonalają sprzęt. Pojawia się coraz więcej imprez. Puchar jest w jakimś stopniu atrakcyjny, zarówno dla uczestników, jak i też organizatorów (skoro napływają nowe imprezy, a stare raczej się nie wykruszają). A tu czytam, że to karykatura?

Rozumiem, że dla Ciebie, jako Organizatora, Puchar daje za mało splendoru, jest za mało medialny, brakuje sponsorów klasy choćby namiastki tych z maratonów MTB - i stąd potrzeba radykalnych zmian? Bo jeśli chodzi o rywalizację, to uskarżania się Bronka, Grzesia, Daniela, Bartka, Adama et consortes - jakoś tu nie widać. Jako przedstawiciel dalszego sortu uczestników (ale tych, którzy choć quorum wyrabiają) - mi obecny kształt też w jakiejś tam rywalizacji na własną miarę pasuje.

Ja nie czuję się nijak upoważniony do pchania PPM w jakąkolwiek stronę - ani nic nie organizuję, do czołówki trochę mi brakuje, nie bywam choćby na połowie imprez w sezonie. Pogdadać sobie mogę, ale z dyskusji tutaj nic nie wynika, zresztą taką dyskusją, jak widać od paru lat, tak naprawdę mało kto jest zainteresowany. Dlatego uważam, że sensowne byłoby określenie gremium, które miałoby decydujący wpływ na kształt pucharu, jeszcze raz:
- "Ojców Założycieli" - to jest tak naprawdę w końcu po części ich dziecko
- innych organizatorów, co do których imprez nie ma większych zastrzeżeń i imprezy cieszą się frekwencją.
- uczestników z czołówki: wyników i, również, frekwencji

Co do metody wyboru Rady Dyrektorów czy choćby metody głosowania nad metodą wyboru w/w gremium - nie mam żadnego sensownego pomysłu, stąd Ciało musiałoby być, jak dotąd, samozwańcze.

Może się jeszcze powtórzę z własnymi subiektywnymi uwagami, co do kształtu Pucharu, w nieco bardziej uporządkowanej formie:

- dużo imprez, duży wybór jest ok, ale ograniczanie napływu nowych robi się już niezbędne, podobnie jak zastanowienie się nad imprezami nie przyciągającymi ludzi
- relatywnie niskie względne quorum jest ok (ew. minimalna korekta w górę byłaby ok, jeśli quorum przekroczyłby w tym roku wyraźnie większy odsetek uczestników)
- przyjmowanie kryterium geograficznego jako nadrzędnego może wpływać na dewaluację Pucharu zamiast podniesienia "jakości"
- wagi imprez warto byłoby rozważyć. Lekka namiastka tego ("połówkowe" trasy) w tym sezonie już dawała lekkie możliwości zagrywek taktycznych. To byłaby w pewnym sensie realizacja "Ligi Mistrzów", ale bez wyraźnego tworzenia osobnego bytu.
- sformalizowana ocena imprez (jakiś centralny formularz?) by się przydała - na razie bardziej testowo, dopóki nie będzie istotnej próby takich ankiet.
- Mistrzostwa Polski - ok, jako podniesienie wagi jednego z zawodów. Fajnie, jeśli miałoby to nieco bardziej rozbudowaną formułę (np dwudniowa) czy dodatkową otoczkę

Na koniec, trochę na marginesie, kwestia rogainingu (przy okazji wspomnianego Irokeza, ale już wcześniej mi się to nasunęło po zgłoszeniu Warowni - która dotychczas miała formułę rogainingową): w jaki sposób w tych imprezach byłaby deklarowana długość trasy? :) Jako maksymalna po zrobieniu całości punktów spełniałaby chyba regulamin PPM, ale z kolei dawałaby uczestnikom mylącą informację co do realnej trasy.

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PP(?)M 2015
PostNapisane: Cz, 20 lis 2014, 15:01 
Offline

Dołączył: Cz, 20 lis 2014, 14:18
Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa
GG: 0
Czesc,

ta dyskusja jest chyba co roku i niestety nic z niej nie wynika. Moze rzeczywiście powinien zawiązać sie "komitet sterujący" ktory wytyczy w którym kierunku ma isc Puchar. Bo jednak imprezy w Pucharze to powinno byc rodzaj wyróżnienia/docenienia inaczej jest to porostu kalendarz imprez nic więcej. I tak wiemy ze na Harpagan przyjedzie 1000 osób a na BO 300 i np. dla tych imprez nie ma to znaczenia czy jest puchar czy nie?

Wydaje mi ze jest tu potrzebny głos "Założycieli" i czołowych zawodników.

Pozdawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL