FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 10:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: MISTRZOSTWA POLSKI W ROWEROWYCH MARATONACH NA ORIENTACJĘ?
PostNapisane: Wt, 18 gru 2012, 12:38 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Coraz głośniej słychać narzekania na coraz większą liczbę startów wliczanych do klasyfikacji generalnej PPM. Przyszło mi do głowy, że może dla osób, które nie stać na jeżdżenie po całej Polsce w celu zdobycia punktów warto by zorganizować jakieś szczególne zawody, które dawałby szansę zdobycia tytułu Mistrza w jeden weekend. Formuła nie musi być skopiowana z PMnO. Jako, że jestem organizatorem jedynych w Pucharze etapowych zawodów oczywiście optuję za zrobieniem tego właśnie w takiej formule - jeden dzień dystans, drugi dzień sprint (to znaczy "nasz" sprint, czyli ok. 50km). Do PPM punkty liczone byłyby tak jak poprzednio ale do mistrzostw można by inną punktację, żeby zrównać trochę szanse sprinterów i długodystansowców.

Być może dobrze byłoby organizować mistrzostwa np. w okresie Bożego Ciała - byłoby co roku 3-4 dni na zawody.

Nie mam pojęcia jak to zorganizować od strony formalnej - trzeba jakiejś kapituły, etc. Podoba się wam taki pomysł?

PS. Dwudniowe zawody o których wspomniałem od przyszłego roku nie będą nazywać się Odyseja ale Galicyjski Orientator, albo coś w ten deseń - Odyseja była do tego roku organizowana przez Romanie Trzmielewskiego i niech tak już zostanie.

PPS. Ej no! Czy nie głosujecie trochę zbyt pochopnie? Jednodniowe? Takie mistrzostwa przecież kompletnie nie będą się różniły od zwykłych zawodów. Dajcie się namówić przynajmniej na dwudniowe... Jak wam się nie chce organizować to ja wam zrobię, a wy się pościgacie :-) Przecież lubiliście Odyseję, prawda? Mniemam, że głównie za szefa (mam na myśli RT), ale i formuła przecież była spoko. Nikt nie pisze w tym wątku - chyba wam nie zależy, to co ja się będę przejmował? :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MISTRZOSTWA POLSKI W ROWEROWYCH MARATONACH NA ORIENTACJĘ?
PostNapisane: Pt, 21 gru 2012, 00:46 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Ciekawy Pomysł z MP,
jak już zauważyłeś są rożne warianty, najprostszy to jednemu maratonowi zaliczanego do PPM nadać rangę MP.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się etapówka, na 4 dni rożne dystanse, z rożnymi mapami, klasyk, scorelauf, lopki, dystans jakieś 400-500km, tylko kto to zorganizuje? Przy czym wyniki z poszczególnych etapów liczone indywidualnie do PPM a całość jako MP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MISTRZOSTWA POLSKI W ROWEROWYCH MARATONACH NA ORIENTACJĘ?
PostNapisane: Pt, 21 gru 2012, 12:02 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Wigor napisał(a):
Ciekawym rozwiązaniem wydaje się etapówka, na 4 dni rożne dystanse, z rożnymi mapami, klasyk, scorelauf, lopki, dystans jakieś 400-500km, tylko kto to zorganizuje? Przy czym wyniki z poszczególnych etapów liczone indywidualnie do PPM a całość jako MP

Już mi się to podoba. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MISTRZOSTWA POLSKI W ROWEROWYCH MARATONACH NA ORIENTACJĘ?
PostNapisane: Pt, 21 gru 2012, 18:18 
Offline

Dołączył: Śr, 25 maja 2011, 11:10
Posty: 138
Imię i nazwisko: Maciek K.
GG: 0
Chyba coś pokiełbasiłem, bo ankieta zniknęła... Szkoda, bo wreszcie zaczęły pojawiać się głosy bardziej po mojej myśli :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL