FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 11:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pt, 30 gru 2011, 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
jezeli regulamin nie pozwala na sensowne działanie to najpierw zmienia się regulamin ( co leży w gestii kapituły ), a potem działa sensownie.
podanie terminu MP na trzy tygodnie przed imprezą to murowany kandydat do tytulu "glupoty roku". Ucierpią na tym uczestnicy, ucierpi prestiż mistrzostw i ucierpi prestiż samego organizatora.
Zostało jeszcze parę godzin - mozna w tym czasie zmienić regulamin , przeprosić Wiechora i poprosić go o zorganizowanie mistrzostw w 2013 roku ( osobiście go uważam go za najbardziej godnego organizacji mistrzostw, a jego dawny ZMP jest dla mnie wzorem przy organizowaniu RDS ).
jezeli zostanie tak jak jest - mistrzostwa staną się obiektem kpin i szyderstw - i będzą to szyderstwa absolutnie zasłużone.
PS. Bylem sędzia głównym i członkiem kapituły, a jej obecnych członków darzę dużą sympatią i szacunkiem. zawsze broniłem decyzji Kapituły i sędziów, także tych kontrowersyjnych. Pewne rzeczy jednak należy nazywać po imieniu: ta decyzja jest durna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pt, 30 gru 2011, 22:06 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Sam Hubert proponowałeś Ełk na MP, więc nie rozumiem tych oskarżeń, osobiście uważam że 3 tyg to wystarczająco dużo czasu by się przygotować i zaplanować start w MP.

Rozumiem że dla części uczestników może być to zbyt mało czasu na przygotowanie się do MP, jednak ta decyzja wynika też z faktu że w 2013r. prawdopodobnie nie odbędzie się już maraton w Ełku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pt, 30 gru 2011, 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Popierałem. W listopadzie.
Wtedy do Ełku było 8 tygodni, teraz są trzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pt, 30 gru 2011, 23:11 
Offline

Dołączył: Cz, 11 lut 2010, 12:10
Posty: 11
Jakby miał się doszukiwać plusów tej decyzji to lepiej, że została ogłoszona trzy tygodnie przed zawodami niż tydzień po.
Mistrzostwa Polski - nazwa sugeruje, że to powinna być najważniejsza impreza w roku, coś na co wszyscy zawodnicy szykują szczyt formy w sezonie, a kibice ostrzą sobie pantofle na pojedynek najlepszych. Trzy tygodnie kupa czasu: imprezę się wypromuje, ludzie się wytrenują i pozgłaszają. Część ludzi pewnie dowie się o Mistrzostwach za tydzień albo dwa ale co za różnica, ich strata.
No i widzę jeszcze jeden plus, skoro w trzy tygodnie da się spokojnie przygotować formę na Mistrzostwa to już rozumiem taktykę naszych piłkarzy, w końcu do Euro 2012 jeszcze pół roku.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pt, 30 gru 2011, 23:16 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Bazyl napisał(a):
...skoro w trzy tygodnie da się spokojnie przygotować formę na Mistrzostwa


Dotyczy to oczywiście osób, które są wytrenowane i chcą mieć szczyt formy w danym momencie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: Pt, 30 gru 2011, 23:43 
Offline

Dołączył: Pt, 2 gru 2011, 20:03
Posty: 15
Jestem zła!!! Planowałam wystartować! Tymczasem ktoś ze mnie zakpił! Zróbmy na Ełckiej MP w ...2013, teraz to jest niepoważne!
Pytaliśmy się z Wojtkiem o terminy MP, była mowa, że jak np. będą na Ełckiej Zmarzlinie to info będzie odpowiednio wcześniej. Po pierwsze harmonogram pracy ustawiam na miesiąc wcześniej, po drugie standardowy BPS pod maraton trwa 6-8 tyg. nie wiem jak mając nawet bazę (co o tej porze roku jest mało oczywiste) przygotować szczyt formy w ... 3 tyg, po trzecie mam zaplanowany harmonogram startów na początek roku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: So, 31 gru 2011, 09:12 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
hiubi napisał(a):
jezeli regulamin nie pozwala na sensowne działanie to najpierw zmienia się regulamin ( co leży w gestii kapituły ), a potem działa sensownie.
podanie terminu MP na trzy tygodnie przed imprezą to murowany kandydat do tytulu "glupoty roku". Ucierpią na tym uczestnicy, ucierpi prestiż mistrzostw i ucierpi prestiż samego organizatora.
Zostało jeszcze parę godzin - mozna w tym czasie zmienić regulamin , przeprosić Wiechora i poprosić go o zorganizowanie mistrzostw w 2013 roku ( osobiście go uważam go za najbardziej godnego organizacji mistrzostw, a jego dawny ZMP jest dla mnie wzorem przy organizowaniu RDS ).
jezeli zostanie tak jak jest - mistrzostwa staną się obiektem kpin i szyderstw - i będzą to szyderstwa absolutnie zasłużone.
PS. Bylem sędzia głównym i członkiem kapituły, a jej obecnych członków darzę dużą sympatią i szacunkiem. zawsze broniłem decyzji Kapituły i sędziów, także tych kontrowersyjnych. Pewne rzeczy jednak należy nazywać po imieniu: ta decyzja jest durna.

Podpisuję się pod Hubertem, również rozumiem złość i żal Kasi. Chociaż sam nie planowałem udziału ani w MP, ani w Ełckiej Zmarzlinie uważam, że decyzja w sprawie rozegrania MP TP100 na tej imprezie w roku 2012 jest fatalna.
Szanowni Członkowie Kapituły
Uczestnicy zabawy pod tytułem "piesze maratony na orientację" mają prawo oczekiwać od Was poważnego traktowania, jesteście wszak ich przedstawicielami. Wasze decyzje powinny być odpowiedzialne i rozsądne. Decyzja o rozegraniu Mistrzostw Polski na trzy tygodnie przed imprezą tych kryteriów nie spełnia. O imprezie tej rangi potencjalni zainteresowani powinni się dowiadywać zdecydowanie wcześniej (pisałem już o tym w jednym z postów w tym wątku). Znaczenie ma tutaj nie tylko możliwość odpowiedniego przygotowania się do imprezy pod względem sportowym, ale także tzw. "proza życia". Ludzie mają rodziny i pracę zawodową (grafiki często ustalane są z miesięcznym wyprzedzeniem), mają różne zobowiązania. Trudno oprzeć się wrażeniu, że ktoś nie bardzo panuje nad sytuacją. Najpierw w piątek (30.12) tuż po północy w tym wątku pojawia się informacja: "problem wynika z regulaminu, przed 31 grudnia 2011r. nie można podjąć żadnych oficjalnych decyzji", by wbrew niej po dwunastu godzinach taka decyzja została podjęta i ogłoszona (notabene na "napierajce" - dlaczego?). Ponadto niezrozumiała dla mnie jest decyzja o wręczeniu podczas Ełckiej Zmarzliny nagród za Puchar Polski 2011. Szanowni Członkowie Kapituły, pkt. VI regulaminu Pucharu Polski stanowi: "Zawodnicy z miejsc od 1 do 3 w klasyfikacji generalnej PMnO w danej kategorii otrzymują trofea sportowe. Ich wręczenie nastąpi podczas uroczystości zakończenia 43 ERnO HARPAGAN w kwietniu 2012r.". Nie sądzę, żeby np. triumfatorka TP50 - Laura fatygowała się do Ełku ze Świnoujścia. Mam wrażenie, że podejmując decyzję o organizacji Mistrzostw Polski w ramach Ełckiej Zmarzliny i dekoracji na tej imprezie zwycięzców PP 2011 ktoś poszedł po trupach. Ciekawy jestem, czy decyzja ta została podjęta kolegialnie i kto głosował za, a kto przeciw? Myślę, że taka informacja Waszemu elektoratowi się należy. Na koniec życzę Wam, Szanowni Członkowie Kapituły, bardziej trafionych decyzji w 2012 r., a wszystkim czytającym to forum wszelkiej pomyślności.
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: So, 31 gru 2011, 10:18 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Żeby przygotować się do setki potrzebuję około pół roku. Zwyczajnie trzeba przyzwyczaić organizm do zwiększonego wysiłku, wypracować bazę, a na to potrzeba czasu. To znaczy ja potrzebuję czasu. Nie te lata i kondycja słaba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: So, 31 gru 2011, 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
zdzichu napisał(a):
Nie sądzę, żeby np. triumfatorka TP50 - Laura fatygowała się do Ełku ze Świnoujścia.


Przepraszam, ale ta wypowiedź jest bez sensu. Ni chce niech nie jedzie - jej sprawa.
Może dla rozdania nagród zorganizować imprezę w miejscowościach każdego z laureatów żeby nie mieli za daleko?
Jedni mają bliżej a inni dalej. Takie życie. A zazwyczaj dalej mają Ci z południa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: MP 2012
PostNapisane: So, 31 gru 2011, 12:39 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
Darkstar napisał(a):
zdzichu napisał(a):
Nie sądzę, żeby np. triumfatorka TP50 - Laura fatygowała się do Ełku ze Świnoujścia.


Przepraszam, ale ta wypowiedź jest bez sensu. Nie chce niech nie jedzie - jej sprawa.
Może dla rozdania nagród zorganizować imprezę w miejscowościach każdego z laureatów żeby nie mieli za daleko?
Jedni mają bliżej a inni dalej. Takie życie. A zazwyczaj dalej mają Ci z południa.

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że decyzja Kapituły dotycząca wręczenia nagród za rywalizację w 2011 r. podczas Ełckiej Zmarzliny jest sprzeczna z pkt. VI regulaminu Pucharu Polski, który wyraźnie stanowi, że wręczenie ma się odbyć podczas wiosennej edycji Harpagana 2012. Kapituła powinna stać na straży regulaminu (który sama uchwaliła), a nie go łamać. Taka a nie inna decyzja Kapituły dotycząca wręczenia trofeów za PP 2011, podobnie jak zainteresowanych startem w Mistrzostwach Polski, zaskakuje tych triumfatorów poszczególnych tras i kategorii Pucharu Polski, którzy chcieliby być obecni na wręczeniu, a nie mogą. To nie jest tylko kwestia "nie chce - niech nie jedzie". Ktoś, kto dowiaduje się na trzy tygodnie przed może po prostu już "nie móc jechać".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL