FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 09:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: Cz, 19 cze 2014, 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 30 maja 2011, 21:13
Posty: 40
Lokalizacja: Zabrze
Imię i nazwisko: Dariusz Kawecki
GG: 1374
Fajny pomysł z tymi Smsami, szkoda tylko, że można wybrać wysyłanie smsa albo wpisywanie czasu na karcie. W ten sposób wyniki na żywo są niewiarygodne, bo uwzględniają tylko część zawodników.

_________________
Pozdrawiam,
Darek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: Pt, 20 cze 2014, 20:10 
Offline

Dołączył: Śr, 6 sty 2010, 20:19
Posty: 99
zimno napisał(a):
Jadę z Poznania małym autkiem i mogę jedną osobę zabrać (więcej osób raczej się nie zmieści) chętny ktoś ? :)


Cześć
jestem zainteresowany.
Proszę o pilny kontakt na nr 513319054


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: Pn, 23 cze 2014, 20:56 
Offline

Dołączył: Pn, 24 cze 2013, 11:36
Posty: 54
No i miałem rację co do długości trasy na TP50 (jak zwykle znacznie dłuższa) :) Z drugiej strony piękny teren, dobrze rozstawione punkty i liczne atrakcje po drodze i niezapomniany odcinek specjalny. Istna kwintesencja rajdu na orientację. Tak bardzo mi się podobało, że przekroczyłem limit o 70 min. Niskie pokłony dla orgów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: Śr, 25 cze 2014, 23:53 
Offline

Dołączył: Wt, 17 cze 2014, 22:32
Posty: 4
Na trasie TR300, gdzieś w okolicach PK3 zgubiłem licznik. Może ktoś znalazł?

A przy okazji, możecie polecić jakieś liczniki, które mają porządne zatrzaski. Zgubiłem już 3 Sigmy najgorsze, że za każdym razem podczas rajdu - 2x Grassor, 1xHarpagan ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: Cz, 26 cze 2014, 15:27 
Offline

Dołączył: Cz, 26 cze 2008, 20:44
Posty: 78
Lokalizacja: Śledzikowo :)
Imię i nazwisko: Wojtek Paszkowski
GG: 0
Kuba, może pomyśl nad zmianą miejsca na licznik - na mniej narażone na kontakt z kolanem, krzakami itp?
Nowe Sigmy mają już znacznie mocniejsze mocowanie. A w tych starszych mozna sobie poradzić podklejając licznik od spodu taśmą obustronnie klejącą (tylko trzeba to zrobić tak, aby przy wyjmowaniu nie została w mocowaniu klapka baterii z nią samą ;) ) Gdzieś tam chyba jeszcze można też kupić stare Sigmy, mocowane na "sanki"

A może ktoś znalazł (w bazie, nie na trasie) zegarek, taki zwykły, cywilny? :cry:

Parę zdjęć z TR: Grassor 2014

Trasa nawet nie była tak strasznie długa, w zwyczajowych 120% normy, czyli jakichś 360km, chyba dało by radę się zmieścić ;) Ale za to te piachy... Rozczarowałem się tylko brakiem punktu w widłach Odry i Nysy Łużyckiej ;)

System sms-owy całkiem ok, choć jednak nie do końca wiarygodny - ciężko zagwarantować, że wszyscy będą wysyłać smsy o czasie. Więc późniejsza analiza trasy może być myląca. Zastanawiam się też, czy na Nocnej Masakrze częste wyciąganie aparatu z ciepełka na mróz nie zwiększy ryzyka uszkodzenia telefonu, a i zdejmowanie rękawiczek na mrozie byłoby nieco upierdliwe.

Ułatwienie dla orga plus informacja o ostatniej pozycji zawodników (przydatna przy jakichś sytuacjach awaryjnych) duże, więc jakoś te smsowe potwierdzanie można przeboleć.

Za to potwierdzanie punktów na Grassorze wymaga już tak wielu czynności (podbić kartę, przerysować punkty, wysłać smsa), że warto sobie wypracować odpowiednią procedurę i potrenować, taktyczne i czasowe korzyści z optymalizacji olbrzymie!

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: So, 28 cze 2014, 23:48 
Offline

Dołączył: So, 28 cze 2014, 23:39
Posty: 2
Kuba z Koszalina napisał(a):
Na trasie TR300, gdzieś w okolicach PK3 zgubiłem licznik. Może ktoś znalazł?


tym razem uśmiechnęło się do Ciebie szczęście :), znalazłem, po ciemku leżał sobie i ledwo go zobaczyłem ale że mam w życiu szczęście do znajdowania pieniędzy na ulicach to i licznika moje oczy nie przegapiły :P, napisz tylko dla pewności jak wracałeś z 3PK i jaki model Sigmy to prześle Tobie.

przy okazji gdyby ktoś chciał poczytać moje wrażenia to zapraszam: http://arturbednarek.blogspot.com/2014/06/grassor2014.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: N, 29 cze 2014, 08:12 
Offline

Dołączył: Wt, 17 cze 2014, 22:32
Posty: 4
doogi napisał(a):
napisz tylko dla pewności jak wracałeś z 3PK i jaki model Sigmy


Zgubiłem BC 16.12, na głównym liczniku coś koło 1300km. Z PK3 jechałem torami na południe do najbliższego mostu do drogi do Gronowa. Licznik zgubiłem stosunkowo niedaleko od punktu ,nie dalej niż około dwieście metrów za zwalonym drzewem nad torowiskiem, ale mimo to za Chiny nie mogłem go odszukać. Do tego było jeszcze w miarę jasno. Po godzinie się poddałem.

Masz oko :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2014
PostNapisane: N, 29 cze 2014, 15:01 
Offline

Dołączył: So, 28 cze 2014, 23:39
Posty: 2
Kuba z Koszalina napisał(a):
doogi napisał(a):
napisz tylko dla pewności jak wracałeś z 3PK i jaki model Sigmy


Zgubiłem BC 16.12, na głównym liczniku coś koło 1300km. Z PK3 jechałem torami na południe do najbliższego mostu do drogi do Gronowa. Licznik zgubiłem stosunkowo niedaleko od punktu ,nie dalej niż około dwieście metrów za zwalonym drzewem nad torowiskiem, ale mimo to za Chiny nie mogłem go odszukać. Do tego było jeszcze w miarę jasno. Po godzinie się poddałem.

Masz oko :)


masz szczęście że z pieszej ósemki z nasypu zamiast ścieżką w lesie postanowiłem wrócić torami do drogi na Gronów bo już miałem dość przedzierania się po ciemku gdzieś po północy :)

podaj adres to Tobie prześlę, chyba że wybierasz się np. na Szagę


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL