FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Wt, 19 mar 2024, 12:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Pn, 24 cze 2013, 09:16 
Offline

Dołączył: Śr, 6 lip 2011, 11:51
Posty: 75
Cześć, ciekawi mnie zdanie innych uczestników na temat długości tras na Grassorze? Impreza super jak zwykle u Daniela. Tylko zadam pytanie czy nie lepiej od razu w komunikacie startowym podać ,że 50 - tka to będzie minimum 70-tka a setka minimum 120-stka?Np. w nawiasie. Mówię o trasach pieszych. Ogólnie bardzo mi się podobało, skatowałem się porządnie.... pięćdziesiątki w czasie powyżej 15 h nigdy jeszcze nie zrobiłem... :D Ale już się chce znowu gdzieś polecieć. Szczególnie podobały mi się punkty w bunkrze i na cyplu-wrrr,robiłem go na koniec i te dojście w nocy było makabrą,kosztowało mnie spóżnienie w limicie!Ale co tam jest co wspominać.Pozdrawiam i dzięki za świetną imprezę!!
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Pn, 24 cze 2013, 11:44 
Offline

Dołączył: Pn, 24 cze 2013, 11:36
Posty: 54
Witam,
trasa rzeczywiście była bardzo ciekawa, lecz zbyt wyczerpująca. Co prawda z nazwy wynikało, że w założeniu miały to być ekstremalne zawody. Dla mnie były zbyt ekstremalne.
Również porządnie czuję się skatowany - nadwerężylem kolano, nie pisząc już o niezliczonych bąblach na obu stopach. Ale nie ma co narzekać :)

Zgadzam się z tomso, że punkty w bunkrze byly bardzo ciekawe (mam na mysli punkty 1 i 7), choć nie ukrywam, że punkty tj. 2 (obniżenie spośród chyba 20) i 3 (znaleźc obeliks w ciemnościach graniczył niemal z cudem, a szukaliśmy w trójkę) były zbyt ciężkie do znalezienia.Chyba, że o to Danielowi chodziło :)

W następnych edycjach Grassora prosiłbym o nieco łatwiejsze trasy :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Pn, 24 cze 2013, 11:56 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
Rozumiem szok uczestników tras pieszych wynikający z "nieco" dłuższej trasy. Dla rowerzystów to prawie norma, że trasa jest dłuższa od podanej i że większość (lub wszyscy) uczestników nie jest w stanie zaliczyć wszystkich punktów. Tak jest nie tylko na Grassorze ale i na Harpaganie, Dymnie i wielu innych maratonach.
Być może jeden pieszy maraton rozgrywany w formule 24 godzinnej (a nie 100 km) byłby ciekawą propozycją. Wszyscy uczestnicy łącznie z najlepszymi mieliby równe szanse 24 godzinnego przebywania w terenie. Ale to opinia rowerzysty a nie piechura.

Jeżeli ktoś potrzebuje "łatwiejszych tras" nie wybiera się na Grassora ale na jeden z wielu innych maratonów. Równanie do średniej nie byłoby tu najlepszym rozwiązaniem. Pomimo, że mam duże trudności z odnalezieniem "śmiejowych" punktów na trasę powracam każdego roku - po to chociażby by potwierdzić, że moja orientacją w terenie jest daleka od doskonałości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Pn, 24 cze 2013, 14:26 
Offline

Dołączył: Wt, 27 maja 2008, 12:12
Posty: 37
Są imprezy trudniejsze i łatwiejsze. Grassor jest z tych trudniejszych. I bardzo dobrze. Punkty stały tam gdzie miały stać i były to punkty charakterystycze a nie "drzewo w środku lasu" jak się zdarza na niektórych impreazch.
Trasa (mówię tu o TP50) była świetna, tylko powinna nazywać się TP70. Przestrzelenie dystansu o 40% woła o pomstę do nieba. Wiem, że trasy rowerowe często są budowane tak, żeby nie dało się ich ukończyć w limicie, ale uważam to za patologię a nie wzór do naśladowania.

PS. To czego szukaliśmy we 3 to był obelisk a nie obeliks. Grunt że znaleźliśmy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Pn, 24 cze 2013, 21:36 
Offline

Dołączył: Wt, 5 cze 2012, 22:41
Posty: 33
Eh - żałuję, że nie mogłem przyjechać na Grassora bo trasa widzę zacna była:) W zasadzie chyba każdy wybierający się na tę imprezę na TP 50 zakladał długość optymalną koło 60km bo to już standard, ale 70km to widzę już nowa jakość:P Ciekawe czy tendencja wzrostowa utrzyma się:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Wt, 25 cze 2013, 23:29 
Offline

Dołączył: Pn, 4 mar 2013, 20:10
Posty: 11
Lokalizacja: Chociwel
GG: 0
Z moich przybliżonych wyliczeń wynika, że przeszedłem 70km. Na błądzenie straciłem na pewno 5 do 6 km. Ale też odpuściłem szukanie 1, 3, 6, 8 i 10, więc i tak byłoby ponad 70 km gdybym zaliczył wszystkie PK.
Ci, którzy nie znaleźli bunkra 1 mogli według mnie mieć problemy z wodą.
Jakoś wystarczyło mi izotonika aż do stacji Orlen w Silnowie gdzie uratował mnie Żywiec z lodówki (woda), ale startowałem z dość dużą ilością - 4,5 litra.
I tak cieszę się, że do samej mety byłem w stanie biec i iść na zmianę.
Podziękowania dla Organizatorów!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Śr, 26 cze 2013, 23:12 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Po dokładnym sprawdzeniu wariantów optymalna trasa TP50 miała 60km długości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Cz, 27 cze 2013, 08:47 
Offline

Dołączył: Cz, 26 cze 2008, 20:44
Posty: 78
Lokalizacja: Śledzikowo :)
Imię i nazwisko: Wojtek Paszkowski
GG: 0
Wigor napisał(a):
Po dokładnym sprawdzeniu wariantów optymalna trasa TP50 miała 60km długości.


w wariancie z pływaniem, czy bez? :D :D :D

Trasą rowerową niektórzy mogli być srogo rozczarowani: żadnego brodzenia choćby tylko w wodzie po kostki, żadnego przedzierania się przez pokrzywy, żadnego gąszczu jeżyn. Ani zlewy, ani przymrozku nad ranem. Jak dotąd żadnego kleszcza! :roll: (opłacało się drzemać na twardym żwirze placu drzewnego i zasikanym przystanku zamiast miękkiego, puszystego, kuszącego mchu pod sosenkami ;))

Za to liczba punktów, których można szukać po parę godzin (i nie znaleźć) - jak za dawnych lat! A już wszystko było na dobrej drodze do przyjemnych, łatwych do zrobienia zawodów...

Okolice Szczecinka - rewelacyjne. Niesamowita różnorodność krajobrazów, brak charakterystycznej monotonii pojunkiersko-popegieerowskiego osadnictwa i wielkoobszarowego rolnictwa. A i sama baza rewelacyjna - ładnie położona, do tego ten SKLEP CAŁODOBOWY!

Popełniłem parę zdjęć z TR300:

http://picasaweb.google.com/wpaszk/Grassor2013

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Cz, 27 cze 2013, 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Cz, 27 cze 2013, 17:59
Posty: 54
wpaszk napisał(a):
Trasą rowerową niektórzy mogli być srogo rozczarowani: żadnego brodzenia choćby tylko w wodzie po kostki, żadnego przedzierania się przez pokrzywy, żadnego gąszczu jeżyn. Ani zlewy, ani przymrozku nad ranem. Jak dotąd żadnego kleszcza!

Ja się nie rozczarowałem. Na PK14 było (zgodnie z opisem) "wody po kolana", jeżyny i pokrzywy (które pokonywałem boso po wyjściu z rzeki).
Jeżyny były gdzieś jeszcze, ale nie pamiętam gdzie.
Kleszcza też przywiozłem, a nawet dwa!
Wybrałeś po prostu zły wariant. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Grassor 2013 trasy?
PostNapisane: Cz, 27 cze 2013, 20:20 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
wpaszk napisał(a):
Wigor napisał(a):
Po dokładnym sprawdzeniu wariantów optymalna trasa TP50 miała 60km długości.

w wariancie z pływaniem, czy bez? :D :D :D



Oczywiście w wariancie bez pływania, przez jezioro Pile byłoby maksymalnie 55km


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL