FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: Wpisowe
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2012, 16:32 
Offline

Dołączył: Śr, 24 lut 2010, 22:45
Posty: 58
Lokalizacja: Lubań/Siekierczyn
Imię i nazwisko: Arek
GG: 0
Witam. Chciałbym w tym wątku poruszyć kwestie związane z wysokością wpisowego na imprezach( uzasadnienie bedzie na podstawie własnego doświaczenia).
Dlaczego wpisowe jest tak drogie lub tanie ?
Po pierwsze praktycznie wszystkie imprezy pucharowe sa organizowane po kosztach własnych. Żaden z organizatorów nie robi tego dla zysku, a wylacznie dla satysfakcji. Jeśli impreza nie posiada sponsorów czy dotacji trudno jest zoranizować zawody za cenę poniżej 50 złotych. Jest to możliwe wylacznie ograniczajac świadczenia dla zawodników( np papierowe mapy,karty startowe, skromny posiłek, brak ubezpieczenia itp. ) . Wpisowe w przedziale 40-60 złotych zapewnia jedynie zorganizowanie imprezy po kosztach. Co się więc składa na koszty imprezy ?
Są to mianowicie:
- wynajem bazy(np szkola)
- ciepły posiłek
- ubezpieczenie imprezy
- koszt zakupu praw autorskich do podkladu pod mapy
- ubezpieczenie imprezy
- ubezpieczenie NNW
- zabezpieczenie ratownicze( większe imprezy)
- laminowane karty startowe, mapy, numery startowe,
- promocja( np plakaty,
- strona internetowa,
- delegacje (tylko przejazdy)
- dodatkowy poczęstunek( rzadko spotykane)
- woda, napoje na trasie
- artykuły biurowe.
Druga kwestia. Dlaczego niektórzy organizatorzy stosują dwa terminy płatności. Jest kilka powodów:
- zapewnienie uczestnikom pełnych świadczeń(
Np trudno zamówić mapy w drukarni na kilka dni przed impreza, a dodruk dla spóźnialskich jest bardzo drogi)
- zamówienie posiłku ( trudno zwiększyc zamówienie na kilka dni przed impreza) ,
- czas potrzebny organizatorom na zrobienie pakietów startowych( robi sie to kilka dni przed impreza)
- zachęcenie uczestnikow do szybszych wpłat( np załóżmy ze niskie wpisowe jest pobierane np do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy, stawiacie wtedy organizatorów pod presją czasu
, a przecież każdy ma jeszcze swoja pracę, dom , rodzinę.
Szanowni uczestnicy bądźcie , wiec dla nas wyrozumiali!!!
Robimy te imprezy dla Was poświęcając swój czas, nie zarabiamy na tych imprezach , organizujemy je dzieki grupie osób, ktorej chce sie cos zrobić zupełnie bezinteresownie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Wpisowe
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2012, 18:11 
Offline

Dołączył: N, 7 lut 2010, 22:34
Posty: 10
Lokalizacja: Iłowa
Imię i nazwisko: Bogdan Rycerski
GG: 0
Witam,
Osobiście powiem że wolę zapłacić wyższe wpisowe i mieć "lepsze" materiały startowe np. wspomniana zalaminowana karta startowa, mapa w folii (chodzi o zabezpieczenie przed deszczem itp.) czy też ubezpieczenie NW. Całkowicie zgadzam się z Orgami, sam do niedawna organizowałem niejednokrotnie zawodny BnO i wiem jaka dziurę w prywatnym budżecie miałem za każdym razem. A na poparcie argumentów Guliwera (i własnego zdania) link do artykułu który czytałem raptem wczoraj:
http://www.bieganie.pl/?show=1&cat=32&id=3874
Pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Wpisowe
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2012, 18:30 
Offline

Dołączył: Pn, 19 gru 2011, 12:25
Posty: 30
Imię i nazwisko: Michał Szczęsny
GG: 0
To ja sobie pozwolę na zestawienie opłat za trasy 50km bo te mnie interesują (druga kwota dotyczy wpłaty po pierwszym terminie):

Ełcka Zmarzlina: 100 / 150
Skorpion : 50 / 60
Włóczykij Trip Extreme: 25
RDS: 40 / 50
Róża Wiatrów: 40 / 50
Harpagan 43: 50 / 70
Rudawska Wyrypa: 55 /65 / 70
DYMNO: 50 / 60
Wulkany 24H: 50
Izerska Wielka Wyrypa: 50 / 75

Reszta imprez nie ma jeszcze aktualnych regulaminów.

Myślę, że dobrym posunięciem ze strony niektórych organizatorów (Ełcka Zmarzlina, Skorpion i RDS) są zniżki dla miejscowych zawodników lub dla uczniów i osób starszych (Róża Wiatrów).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Wpisowe
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2012, 19:01 
Offline

Dołączył: Śr, 24 lut 2010, 22:45
Posty: 58
Lokalizacja: Lubań/Siekierczyn
Imię i nazwisko: Arek
GG: 0
Mehow , zniżki jak najbardziej . Tylko wtedy trzeba pokryć brakującą kwotę;jak nie mamy sponsorow,dotacji koszty zostają rozłożone na pozostałych uczestników, którzy płacą wyższe wpisowe, co według mnie nie jest sprawiedliwe.
Oczywiście , że jako organizator chciałbym, zeby wpisowe bylo niskie, ale nie kosztem jakości imprezy. Czy 50 złotych to jest aż tak duzo? A co do sponsorow , jak ktos mi pomoże takowego znaleźć bardzo chetnie obniże wpisowe dla wszystkich . Co do dotacji wypełniamy masę dokumentów moze otrzymamy jakies marne grosze i nie zawsze dostajemy ;-)
To samo ze sponsorami trzeba mieć czas na ich poszukiwanie. Nie wspominając, że trzeba napisac biznesplan .
Ja tez startuje i powiem dobrze byc uczestnikiem. Płacisz wpisowe i cieszysz sie urokami trasy:-) A reszta niech sie martwi organizator;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Wpisowe
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2012, 19:26 
Offline

Dołączył: Pn, 19 gru 2011, 12:25
Posty: 30
Imię i nazwisko: Michał Szczęsny
GG: 0
Do lokalnych zawodników może gmina mogłaby się dokładać? Tak sobie tylko na głos myślę...

Dla mnie 50-70 zł jest zupełnie do przełknięcia ale ja pracuję. Komuś kto się uczy może nie być tak łatwo, zwłaszcza że trzeba jeszcze za dojazd policzyć.

Masz rację z tym, że dobrze jest być uczestnikiem. Dlatego chwała Wam organizatorzy za Wasze chęci i pracę ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Wpisowe
PostNapisane: Cz, 12 kwi 2012, 19:42 
Offline

Dołączył: Śr, 24 lut 2010, 22:45
Posty: 58
Lokalizacja: Lubań/Siekierczyn
Imię i nazwisko: Arek
GG: 0
Mehow, gminy nie chcą pomagać finansowo, a napewno nie w moim regionie. Powiem Ci , że udostępnienie szkoly jest wielkim problem dla gminy.Nam się udalo w trzeciej z kolei gminie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL