FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Pn, 27 lut 2012, 22:20 
Offline

Dołączył: N, 7 lut 2010, 22:34
Posty: 10
Lokalizacja: Iłowa
Imię i nazwisko: Bogdan Rycerski
GG: 0
tomso napisał(a):
Oczywiście biegacze (pucharowicze) polecą rano na 50 km aby nałapać pkt do pucharu, tam to dopiero będzie tramwaj (to do przedmówcy) skoro kolejność zaliczania pkt jest obowiązkowa.

Bardzo ciekawe i nowatorskie spostrzeżenie (ironizuję oczywiście żeby było jasne) co do tramwajów to proponuję wystartować na setce (lub piećdziesiątce tej niby "słabszej") i utrzymać się w tramwaju całą trasę za Michałem Jędroszkowiakiem Wojtkiem Więckiem lub na pięćdziesiątce za Wojtkiem Wanatem czy Jankiem Lenczowskim (przepraszam kilku innych "mocarzy" których nie wymieniłem) ...powodzenia! A co do pozostałych "stwierdzeń" to startowałem wielkrotnie w setkach kilka razy w pięćdziesiątkach i powiem że każdy sobie wybiera taką trasę na jaką go w danym momencie stać (lub jest przygotowany) i po to są różnorodne dystanse (i dla mocnych i dla pozostałych) a z szacunku dla uczestników/przeciwników wypadało by taki stan rzeczy uszanować.
Zgadzam się z pozostałymi wpisami Bartka_G
Pozdrawiam
Orientus


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Wt, 28 lut 2012, 08:39 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Kiedy ja naprawdę nie jestem mocarzem. Tylko boje się co powie żona. I jak sobie pomyślę że znowu usłyszę - Co?? DOPIERO TRZECI??? a po tym - to nie będzie sam wiesz czego, to mi się zaczyna palić ogień pod tyn, tego, nogami i jakoś lecę.


Ostatnio edytowano Wt, 28 lut 2012, 09:54 przez Wojtek W, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Wt, 28 lut 2012, 09:18 
Offline

Dołączył: Śr, 6 lip 2011, 11:51
Posty: 75
"A może zabronić wogóle przyjeżdżać z rodzinami - bo po co? Wprowadzić spanie pod gołym niebem, zabronić np zabierania na trasę wody - bo za łatwo jest tak?
Co widzisz złego w krótkich trasach? To tak jak byś powiedział zawodnikom biegającym na 800m, że ich dystans jest gorszy od tych na 3000m.
Bartek Grabowski"

Cześć, nie mam nic przeciwko powyższemu i wszelkim urozmaiceniom i różnym dystansom.Sam głównie startuje na 50- ach,więc pasuje mi ten dystans. Startuje też w krótszych "rodzinnych" imprezach i też bardzo mi się podobają.Ironia w mojej wypowiedzi było do faktu,że uważam harpagan za imprezę z wieloletnią tradycją typowej setki i po prostu nie podobają mi się tegoroczne zmiany.Jestem zwolennikiem pozostawienia klasycznego dystansu.
Pozdrawiam Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Wt, 28 lut 2012, 10:17 
Offline

Dołączył: Wt, 29 lis 2011, 19:45
Posty: 5
Rezygnacja z trasy 50 km to dla organizatorów strzał w stopę. Każdemu organizatorowi zależy na jak największej liczbie uczestników. A już po zeszłym sezonie widać że większą liczbę startujących gromadzą trasy 50 km.
A wystarczy że organizator zaznaczy że tytuł Harpagana dostają tylko ludzie konczący 100 km, za 50 można dać tytuł półharpagana.
I po kłopocie.
Tomek Grabowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Wt, 28 lut 2012, 13:37 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
A ja w takiej nieco innej sprawie. A mianowicie w regulaminie Włóczykija jest taki zapis:

"Prosimy o punktualne przybycie ze względu, iż zawodnicy będą wypuszczani w trasę z innej miejscowości - przewidziany jest
przejazd autobusami. Uczestnicy będą startować w odstępach 2 minut."

Na trasę 50km zgłoszonych jest ok. 150 uczestników czyli pierwszy wystartuje o 15.00 a ostatni około 20. Nie wiem czy jest to do końca sprawiedliwe. Mam nadzieję, że jest to jakiś stary zapis, którego organizator nie usunął z regulaminu.

Wie ktoś kto organizuje Różę Wiatrów? Bardzo cieszyłem się na kolejny maraton w Wielkopolsce, a tu głucha cisza :(

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Wt, 28 lut 2012, 13:53 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Na Włóczykiju na trasie 50km co 2 min wypuszczanych było po 5 osób na raz, więc aż tak duża rozbieżność czasowa nie będzie.

Różę Wiatrów organizuje Zbyszek Hornik, obecnie trwają ustalenia co do lokalizacji Rajdu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Wt, 28 lut 2012, 15:28 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
Generalnie sam fakt rozbicia peletonu mi się podoba. Jednak jeśli na starcie staje 230 zawodników (policzyłem tak + - ) to daje to 46 grup startowych po 5 zawodników. Czyli jak pierwsza grupa wystartuje o 15 to ostatnia o 16.30. Pierwsi mają 3h "jasnego", ostatni tylko 1,5h. Moim zdaniem w tym momencie nie ma mowy o równych warunkach dla każdego.

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Wt, 28 lut 2012, 19:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 5 gru 2011, 23:10
Posty: 81
Lokalizacja: Sulejowek
Imię i nazwisko: Janek Lenczowski
GG: 0
Włóczykij taki jest i to jest jego specyfika. Trudno mówić, że jakaś impreza jest bardziej sprawiedliwa, bo i tak dużo zależy od czynników zewnętrznych. Np. na Skorpionie osoba która przecierała męczyła się do potęgi, a następni szli na luzie. Kogo za to winić?
Czynnikiem zapewniającym sprawiedliwość na Włóczykiju jest losowanie godziny startu.

Janek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Cz, 1 mar 2012, 14:42 
Offline

Dołączył: Wt, 27 maja 2008, 12:12
Posty: 37
Na stronie Włóczykija pojawiło się:

UWAGA! ZMIENIONO ZASADY STARTU!
Zawodnicy kategorii na 100 km startują w jednej grupie.
Zawodnicy kategorii na 50 km startuja w trzech grupach. Pomiędzy grupami jest odstęp 10 minut.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: PMnO 2012 - kalendarz
PostNapisane: Cz, 1 mar 2012, 22:39 
Offline

Dołączył: Śr, 8 gru 2010, 20:35
Posty: 5
Oooo... dzięki za info - ciekawe, skąd taka decyzja w ostatniej chwili. ale to oznacza, że jest szansa na krótsze bieganie z czołówką :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL