FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 16:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 11:38 
Offline

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:30
Posty: 13
Do Marcina.
1.Zdecydowanie TAK
2.TAK
3.Zdecydowanie TAK
4.TAK
5.TAK
6.Nie poznaliśmy Twojego zdania na ten temat więc i ja nic nie napiszę ;)
7.Nie mam zdania nie lubię takich imprez.
8.Sztampa regulaminu tak ale nie da się ustalić jednego regulaminu, różnice są konieczne. Zakazy tu jest problem totalny. Niestety zakazy są nie do wyegzekwowania!!!!!!!!!!!!!! W 2018 na EZ TP100 przygotowaliśmy koperty PCV zamykane i kazaliśmy schować tam telefony i cały sprzęt GPS. Zabroniłem wychodzenia poza mapę w celu okrążenia jeziora. Każdy miał od nas nadajnik GPS śledziłem i analizowałem ślady i co? Było 10-20% ludzi którzy poszli dookoła jeziora poza mapę. Jak myślisz skąd mogli wiedzieć jak duże jest to jezioro, jaki mogli trafić w optymalną ścieżkę poza mapą? Kiedy stawiałem PK jadąc terenowym autem sam mając cały obszar na mapie przestrzeliłem tą ścieżkę i musiałem wrócić 400 m a oni wszyscy idealnie poszli wariantem optymalnym. Odpowiedz jest jedna nie schowano wszystkiego sprzętu do kopert. Pokonywanie rzek, jezior, torów kolejowych, obszarów leśnych do 4 m ich wysokości. Mamy to wpisane w regulaminach i co? Kto to przestrzega? Ja wpisałem dla ochrony własnej pupy, że zakaz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne ale tak naprawdę to sprawa uczestnika, chce ryzykować niech ryzykuje.
9.Nie mam zdania.
10.Kto to ma ocenić dobra czy zła? Tubylcy w ilości 50 na prośbę orga wypełnią, że była super dobra, 10 obiektywnych, że zła. Jaka będzie ocena? Jak ocenić posiłek u Daniela i biesiadę na EZ? Jadąc do Daniela wiem czego mogę się spodziewać. Nie będzie ciepłej wody, start opóźni się o 30 minut, nie zdąży wystawić wszystkich PK. Ale jadę bo to nocna impreza. Jadąc na EZ wiem, że jadę i dostanę: biesiadę na której nie zabraknie piwa, catering restauracji, basen gratis, możliwość spania w internacie, sauna na basenie jak i na terenie bazy (od tego roku), piękny bity medal. Czy EZ ma być lepiej wyceniona? Porównałem Nocną Maskarę 2017 i EZ 2018 bo w przeszłości i mi zdarzały się wtopy co do postawienia PK czy długości trasy :mrgreen:
11.Jeżeli odległość jest powyżej 200-300 km to mogą być nawet 3 czy 4.
12.Nie wiem o co chodzi.
13.Nie mam zdania, orgowie powinni to robić.
14.To sprawa orga.
15.Nie ten obowiązek budowniczego powinien pozostać. Nowi w tej branży mogą porównać swój przelot i budowniczego i mogą się dzięki temu uczyć.
16.Bez przesady. Co jeszcze musi zrobić org? Pieluchę zmienić?
A.Tak.
B.Zdecydowanie NIE. Wyniki tak, punkty do PP NIE to rola sędziego. Mapa jest na stronie. Jeszcze zdecydowanie NIE dla startu za darmo dla jednego z członków kapituły.
WiechoR tel 601891616


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 12:18 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
WiechoR napisał(a):
Jeżeli chodzi o publikację wyników (...) Wróble ćwierkają, ze od 2019 będą to robili orgowie???

Taki pomysł akurat uważam za niezbyt szczęśliwy a korzyści z niego są bardzo pozorne. Te wyniki i tak będą musiały być sprawdzone przez Sędziego Głównego więc wcale nie jestem przekonany, że będzie miał mniej roboty. Trzydziestu orgów policzy dobrze, trzech policzy źle i co wtedy? Wyniki powinny być przesyłane przez wszystkich orgów w identycznej formie, np. tabelarycznej:

Kowalski 420
Piotrowski 460
....

w formacie excela czy csv i po stronie Kapituły wciągane w program który to przeliczy automatycznie (mogę się podjąć napisania takiego softu). Tak będzie można wyniki podawać praktycznie w czasie rzeczywistym.

ed. no chyba, że to ma być już teraz liczone autoatycznie (np. podczas wrzucania wyników poprzez stonę PMnO) wtedy nie widzę problemu.


Ostatnio edytowano Pn, 10 gru 2018, 12:54 przez hhh, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 12:33 
Offline

Dołączył: Wt, 8 gru 2015, 14:03
Posty: 5
W całej dyskusji o zmianach w regulaminie i formule Pucharu brakuje mi jednej kluczowej rzeczy. Musimy ustalić, a kandydaci powinni się ustosunkować, do tego jaki jest główny Cel istnienia PMnO. To jest punkt wyjścia do dalszej dyskusji. Obecnie mamy w regulaminie zapis:
Cytuj:
Celem Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację (zwanym dalej PMnO) jest:
-wyłonienie najlepszych zawodników w PMnO w danym sezonie,
-uatrakcyjnienie współzawodnictwa w Pieszych Maratonach na Orientację,
-promocja Pieszych Maratonów na Orientację w różnych środowiskach.


Jak rozumiecie promocję PMnO w różnych środowiskach? Czy ma to dla Was znaczenie? Jakie macie pomysły na realizację tego punktu?

Druga sprawa jaką chciałem poruszyć to kwestia samego głosowania. Obecnie mogą w nim uczestniczyć tylko zawodnicy, którzy wystartowali w tym sezonie więcej niż 4 razy. Nie dopuszczono do głosu organizatorów. Trzeba to zmienić. Dużo zmian jakie proponują kandydaci dotyczy też samych organizatorów - oni też powinni mieć swój głos w dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 12:39 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Organizatorzy wybierają już do Kapituły organizatorów i uczestnicy też nie mają na to wpływu.
Zawodnicy mają w Kapitule reprezentować zawodników nie wiem więc na jakiej podstawie organizatorzy mieliby brać udział w takim głosowaniu.

ed:
Dla mnie z tych trzech punktów promocja jest najmniej istotna.
A jeżeli dwa pierwsze punkty będą spełnione to wpłynie to pozytywnie na samą promocję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 14:23 
Offline

Dołączył: Wt, 8 gru 2015, 14:03
Posty: 5
hhh napisał(a):
...Zawodnicy mają w Kapitule reprezentować zawodników...

W takim razie nie rozumiem skąd ograniczanie, że musisz mieć min 5 startów, żeby mieć prawo głosu. Podczas głosowania na forum w 2015 i 2013 nie widział takiego obostrzenia. Wtedy pewnie większość organizatorów by się załapała żeby móc zagłosować - bo są oni również zawodnikami : )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 15:20 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Moim zdaniem bardzo dobrze, że wprowadzono takie ograniczenie. To aktywni zawodnicy powinni o tym decydować. Można się spierać czy powinno to być ewentualnie 4, 6 czy jeszcze jakaś inna liczba startów ale wydaje mi się, że 5 jest dobrze dobrane.
Sporo osób z jednym czy dwoma startami nawet nie wie o istnieniu Pucharu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 15:24 
Offline

Dołączył: Wt, 8 gru 2015, 14:03
Posty: 5
To tylko domniemanie. Można by równie dobrze postawić teorie, że wystartowali 2-3 razy i nie spodobał im się taki cykl. Chcieli by zmian ale nawet nie mają prawa głosu.

Ci nieaktywni nie będą mieli ochoty zagłosować, bo będzie im wszystko jedno.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 15:27 
Offline

Dołączył: Wt, 27 cze 2017, 08:42
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Michał Kuś
GG: 4738137
Bardzo dobrze, że kandydaci opisali tu swoje pomysły na zmiany w funkcjonowaniu PMnO, na pewno bardzo ułatwiło mi to decyzję, kto jest dla mnie zdecydowanym faworytem, choć żaden "program" nie adresuje do końca spraw, które mnie interesują
Fajnie byłoby właściwie wiedzieć jaki wpływ realnie osoba wybierana przez uczestników może mieć na przyszłość PMnO.
Jeśli znaczący, to chciałbym zasygnalizować kilka jeszcze zagadnień, które mnie interesują.

Wiele postulatów formułowane jest pod szyldem organizacji Pucharu dla zawodników, więc ciekaw jestem czy na myśli Kandydaci mają "zawodników" czyli osoby aktywnie rywalizujące o najwyższe podium, czy "uczestników" ogólnie, łatwo ocenić, że skoro z żoną zajmujemy aktualnie 36 miejsce w klasyfikacji startując dla przyjemności, to tych pierwszych nie ma więcej niż 35 osób, natomiast przyjmując, że 3<= starty to nie przypadek, tych drugich jest około 190. Część proponowanych zmian z mojego punktu widzenia sprawi, że atrakcyjność udziału spadnie i może trzeba będzie sobie poszukać innego sposobu na spędzanie weekendów. Ale może celem jest właśnie stworzenie takiej Ekstraligi PMnO?

MnO - anomalie związane z punktacją w Pucharze imprez organizowanych na zasadach InO PTTK wynikają IMHO z wzięcia działającej punktacji i jej na siłę usportawianie. Ciekaw jestem deklaracji jednoznacznej czy wg Kandydatów takie zawody mają rację funkcjonować w PMnO - i to najlepiej bez beznadziejnego (moim zdaniem) przelicznika czasowego, czy może powinny po prostu zniknąć, bo niczym innym jest wymuszanie na nich punktacji odrębnej od zasad, jakimi chcą się posługiwać.

Pomysły na promocję PMnO - we wszystkich programach w sumie pojawia się jeden konkretny pomysł, a przecież aż prosi się o np. zachęcanie organizatorów do planowania imprez jako towarzyszące dużym imprezom biegowym i zachęcanie przez przykład biegaczy liniowych ultra do prób z mapą? Albo premiowanie tworzenia towarzyszących tras popularyzacyjnych TP10, TP25 zapoznających szersze grono z dyscypliną PMnO. Albo lepszej współpracy z miejscami organizacji i zachęcanie osób miejscowych do udziału?
Promocją PMnO jest też moim zdaniem duży wybór zawodów dostępnych nawet w tym samym terminie, wychodzący naprzeciw osobom niekoniecznie mającym chęć jeździć po całym kraju więc w tym sensie mam trochę poglądu na opinie Kandydatów.

Cytuj:
Dla mnie z tych trzech punktów promocja jest najmniej istotna.
A jeżeli dwa pierwsze punkty będą spełnione to wpłynie to pozytywnie na samą promocję.

Ja bym dyskutował, że jest odwrotnie! Rywalizacja będzie atrakcyjniejsza, jeśli dotyczyć będzie więcej niż załóżmy 7 osób mających w tej chwili ponad 300p w rankingu... Co najprościej zrobić ściągając do rywalizacji osoby już mocne sportowo przez promocję!

W kwestii opinii nt. sposobu liczenia punktów czy oceny imprez w zasadzie moje oczekiwania informacyjne zostały zaspokojone :)

Marcin H. zapraszał do dyskusji w kwestii systemu wag:
System połówkowy ma ten plus, że ściąga część czołówki na zawody mniejsze. Spada przez to faktycznie ilość zawodów z rywalizacją bezpośrednią między nimi, za to jest okazja by czasem pojawiali się "wśród maluczkich" :) dając czasem motywację do większego wysiłku. Taki element pracy pro publico bono.
Może nie wylewać z kąpielą tej wartości dodanej, a zmniejszyć ich maksymalny wkład do możliwości zastąpienia 1, może 2 imprez dużych. I wagę taką domyślnie przypisywać wszystkim zawodom nie wchodzącym do rotacyjnej puli "ekstraklasy",a wagę 20 zarezerwować dla imprez "w okresie próbnym" - nowych (z opcją "dzikiej karty 25p może?"), czy też źle zorganizowanych w poprzednim roku, ew. też imprez o mniej sportowej punktacji - np wg. reg. PTTK InO? Niech wtedy te ostatnie mają swoją punktację, nawet z wieloma miejscami 1, bo nie zmieni to i tak układu sił w czołówce.


Ostatnio edytowano Pn, 10 gru 2018, 16:17 przez Arashi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 15:56 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Punkty do PMnO mają być liczone automatycznie przez system zgłoszeniowy PMnO. Organizator musi tylko wgrać dane zawodników i ich wyniki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Uzupełnienie składu Kapituły PMnO
PostNapisane: Pn, 10 gru 2018, 20:22 
Offline

Dołączył: Pn, 4 gru 2017, 18:38
Posty: 4
WiechoR
Ad. 8
Jako organizator i budowniczy imprez na orientację (nie w PMnO) wiem co się wpisuje w regulaminie i dlaczego, są np. zapisy które są wymogiem przez Nadleśnictwo, część zapisów kopijemy z regulaminu InO ZG PTTK, który to regulamin jest stworzony dla imprez o długości 4 km i skali mapy większej niż 1:10000. Zdaje sobie sprawę z tego, że między imprezami są różnice i akceptuje to, chciałbym natomiast wiedzieć czy np. na danej imprezie mogę korzystać z zegarka z GPS, jaka jest kara za BPK.
W przypadku niebezpiecznych miejsc na mapie budowniczy może dodać PK wymuszając wariant przejścia bądź może usunąć fragment mapy lub oznaczyć teren jako teren niebezpieczny.

Ad. 10
Miałem tu na myśli, że nie każda impreza zgłoszona do Pucharu powinna się znaleźć w kalendarzu. Zdarzają się imprezy, które narażają uczestników na niebezpieczeństwo oraz na mandaty. Takie działania moim zdaniem psują wizerunek PMnO.
Ad. 11
W tej chwili jest ponad 50 imprez w Pucharze, wyobraźmy sobie puchar ze 100 imprezami, wydaje mi się, że zatraci on swoją tożsamość. Może rozwiązaniem będzie stworzenie kalendarza imprez Pucharowych oraz tych które do niego aspirują, ale nie są liczone do rankingu. Temat do przemyślenia.
Ad. 12
Chodzi o dodania do kalendarza Rogainingu Mikołajów za imprezę Olędry, która się nie odbyła, Kapituła powinna podjąć samodzielnie decyzję a nie pod wpływem osób trzecich.
Ad. 15
Uczestnik bez udziału organizatora jest w stanie sam wyznaczyć wariant optymalny. Jak organizator chce umieścić swój wariant to niech umieszcza.
Ad. 16
Na jednej z imprez w tym roku jeden z uczestników został mocno zaskoczony przez Pendolino, gdyby został wcześniej uprzedzony to na pewno by był bardziej uważny przy przekraczaniu torów.
Ad. B
Liczyłem punkty do dwóch Pucharów PPG oraz DInO na Pomorzu i dużym problemem jest jak każdy organizator przesyła wyniki w innym formacie. Jeśli strona będzie działać to problem liczenia wyników całkowicie zniknie.

Krzychu
Ad. 1
Jak rozumiecie promocję PMnO w różnych środowiskach? Czy ma to dla Was znaczenie? Jakie macie pomysły na realizację tego punktu?
Jest dużo osób, które nie wiedzą, że istnieje PMnO nasi nowi potencjalni uczestnicy to osoby startujące w turystycznym InO oraz biegacze, głównie z biegów Ultra. Powinniśmy promować nasz kalendarz imprez przez FB oraz przesłać go do innych organizacji zajmujących się imprezami na orientację, np. do ZG InO PTTK
Moje propozycje odnośnie organizacji imprez nie są duże i na pewno nie są kluczowe.

Arashi
Czy wg Kandydatów imprezy organizowane na zasadach InO PTTK mają rację funkcjonować w PMnO

Odpowiem na przykładzie Tułacza.
Budowałem 3 razy trasy na Tułaczu w tym TP50 i wielokrotnie w nim startowałem, impreza ta znajdowała się także w Pucharze DInO 2018 na pomorzu, który nadzoruje.
Impreza w obecnej formie nie nadaje się do PMnO. Przy zmianie systemu liczenia punktów karnych oraz dodaniu startu masowego byłaby to świetna impreza Pucharowa.
Istnieją puchary zgodne z InO PTTK:
- o długości 15-30 km https://pomorskie-ino.blogspot.com/p/dino.html
- około 50km Liga Pro, OrientLiga


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL