FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: Rajdowy Carpool
PostNapisane: Cz, 13 kwi 2017, 18:46 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Od dawna chciałem to zrobić, aż w końcu się odważyłem i ze szwagrem wieczorem wyklikaliśmy przykładowy Rajdowy Carpool.

https://www.carpoolworld.com/carpooling.html?c=pmno


O co chodzi??

Carpool to takie Blablacar, czyli narzędzie to łączenia kierowców i pasażerów, którzy zamierzają dokądś razem podążać.

W naszym rajdowym przypadku, daje się wyraźnie zaobserwować okresowe, stadne przemieszczanie się w ściśle określonym kierunku. Żal nie wykorzystać. Informacje o wolnych miejscach, prośby o podwózkę pojawiają się w różnych miejscach - fajnie byłoby zebrać je wszystkie w jednym, trochę zautomatyzować i może to być przydatne narzędzie.


Żeby się nie napracować (blablacar za drogi, nasz YanosikTLS jeszcze trochę niedomaga) padło na Carpoolworld.
Jest to platforma dość dobrze obsługująca kojarzenie kierowców z pasażerami w przypadku ruszania z różnych miejscowości (tu kuleje Yanosik). Wyświetla trasy alternatywne, podsumowuje nadkładane kilometry itp.

Wszystko niestety po angielsku, ale jest dosyć proste. Trzeba zalogować się i dodać swoje planowane podróże (skąd dokąd), określając swoją rolę (jestem pasażerem, kierowcą lub tym i tym - odpowiednio do roli przygotowywane są alternatywne trasy).
Po wprowadzeniu danych system wyświetli najbardziej zbliżone propozycje wspólnej podróży.
Oczywiście wyświetli cokolwiek, dopiero, jak pojawią się zgłoszenia innych.
Dla zobrazowania wprowadziłem kilka przykładowych zgłoszeń z Warszawy i Łodzi do baz najbliższych rajdów.
Docelowo adresy baz będą predefiniowane zgodnie z Kalendarzem (wystarczy wprowadzić tylko swoją miejscowość początkową).

Na mapie (http://tiny.cc/pmno2017) będą się pojawiały wirtualne linie z bezpośrednimi odnośnikami do konkretnych rajdów (obecnie są do Harpagana i Rudawskiej).


Zobaczcie, dajcie znać
chodzi bardziej o przetestowanie idei, czy coś takiego nam się przyda.
Jeśli tak, można się zastanowić nad zmianą systemu, czy wprowadzaniem zmian.
Predefiniowane destynacje można byłoby rozszerzyć w ogóle o rajdy, bywa, że jeździ się nie tylko na PPM/PMNO.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL