FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 08:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 17:15 
Offline

Dołączył: Śr, 8 lip 2015, 12:32
Posty: 6
Imię i nazwisko: Aleksandra Czerwińska
GG: 0
Bartek_G napisał(a):
Choć akurat Ola w 50tkach nie odgrywa znaczącej roli, to jawnie przyznaję się, że pociągnąłem ją po zwycięstwo w ostatnich Jesiennym 360 (poza PMnO), oraz dobry wynik m.in. Rajdzie 4 Żywiołów, Ełckiej Zmarzlinie, Orientiadzie i może gdzieś jeszcze. Ale pociągnąłem w sensie nawigowałem, nadawałem tempo, dopingowałem.


Ej ej ej, hola hola! Proszę odszczekać ;-) Ciekawe którą Olę ciągnąłeś, ale nic nie wiem o moim uczestnictwie w wyżej wymienionych zawodach. Prosiłabym więc o edycję posta i sprawdzenie najpierw dokładnie zanim się kogoś posądzi. O mojej znaczącej/nieznaczącej roli to można się spierać, ale mi to lotto. Jakby co pisze to Ola, która na tegorocznych MP zajęła 2 miejsce wśród kobiet, a i w open wynik nie był taki zły. Nieskromnie też może napomknę, że w nawigacji czuję się na tyle mocno, że nie potrzebuję pomocy :)

Pozdrawia Aleksandra Czerwińska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 17:21 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
pajakola napisał(a):
Bartek_G napisał(a):
Choć akurat Ola w 50tkach nie odgrywa znaczącej roli, to jawnie przyznaję się, że pociągnąłem ją po zwycięstwo w ostatnich Jesiennym 360 (poza PMnO), oraz dobry wynik m.in. Rajdzie 4 Żywiołów, Ełckiej Zmarzlinie, Orientiadzie i może gdzieś jeszcze. Ale pociągnąłem w sensie nawigowałem, nadawałem tempo, dopingowałem.


Ej ej ej, hola hola! Proszę odszczekać ;-) Ciekawe którą Olę ciągnąłeś, ale nic nie wiem o moim uczestnictwie w wyżej wymienionych zawodach. Prosiłabym więc o edycję posta i sprawdzenie najpierw dokładnie zanim się kogoś posądzi. O mojej znaczącej/nieznaczącej roli to można się spierać, ale mi to lotto. Jakby co pisze to Ola, która na tegorocznych MP zajęła 2 miejsce wśród kobiet, a i w open wynik nie był taki zły. Nieskromnie też może napomknę, że w nawigacji czuję się na tyle mocno, że nie potrzebuję pomocy :)

Pozdrawia Aleksandra Czerwińska


Miło będzie Cię poznać na jakichś zawodach, ale póki co prowadziłem Olgę Grabowską, moją żonę. :)
No dobra raz zdarzyło mi się też żonę kolegi :P - ale ona Magda się nazywa.


Ostatnio edytowano Wt, 29 lis 2016, 17:22 przez Bartek_G, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 17:22 
Offline

Dołączył: Śr, 10 gru 2014, 16:32
Posty: 32
Imię i nazwisko: Katarzyna Karpa
GG: 0
Bartek poleciałeś z tymi dziećmi, pracą i odpowiedzialnością. Dla mnie EOT, to argumenty, na które nie potrafię odpowiedzieć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 18:16 
Offline

Dołączył: Śr, 8 lip 2015, 12:32
Posty: 6
Imię i nazwisko: Aleksandra Czerwińska
GG: 0
Bartek, to rozumiem :)
Chociaż bieganie z kimś kto przejmuje nawigację nie sprawia mi przyjemności, to wciąganie innych do "naszego świata" pochwalam. Im nas więcej tym lepiej. Dziwnie się czuję jak jadę na zawody i jestem jedyną dziewczyną... Tak więc Panowie, zabierajcie swoje połówki na zawody :)

Start interwałowy moim zdaniem jest odpowiedni do krótszych dystansów, do BnO, czy radiolokacji lub zawodów większej rangi. Ale organizacja takiego startu będzie dużo bardziej uciążliwa, bo co... jaki interwał damy, będziemy startować pojedynczo czy wg rankingu? Zaczęłam biegać w PMnO po zakończeniu/zawieszeniu przygody z radiolokacją gdzie taki start był. Wiem jak to wygląda z poziomu zawodnika jak i organizatora. Da się, ale czy tego chcemy? Może taki start byłby dobry na MP (większa ranga zawodów, podkreślenie sportowego charakteru)?
Podział trasy na kobiecą i męską mi osobiście się nie podoba z dwóch powodów. Na wielu zawodach frekwencja wśród kobiet jest niska, lub nie ma najlepszych kobiet z rankingu i jedyne co nam pozostaje to ścigać się z chłopakami, a fajnie czasami dokopać facetom ;-) Na Nocnym Marku startowałam jako jedyna z kobiet, wolę widzieć się w środku stawki open niż na pierwszym miejscu na osób... 1 (o tym napiszę niżej). Drugi argument: mniej Panów będzie zaciągać swoje drugie połowy do startu, a ja nie zaciągnę swojego chłopaka, no chyba że zgodzi się nadłożyć kilometrów...

Przestałam biegać z radiem, bo do tego amatorskiego sportu wkradła się polityka, spory o władzę i pieniądze oraz personalne animozje. Niech nie poróżnią nas psy :)

Abstrahując od tematu psów, to odniosę się jeszcze do umiejscowienia punktów. Osobiście jestem przyzwyczajona do lampionów 3D, więc dlatego też mój problem z kartkami A4 na drzewach. Miałam takie zdarzenie na jednych zawodach gdzie opis punktu był "róg lasu", na mapie ów róg lasu oczywiście był, lecz w rzeczywistości obok "rogu lasu" wyrósł... las. Na punkt nachodziłam na azymut, wyszłam idealnie (po analizie GPS), "róg" mi się nie zgadzał, ale oglądam się mimo to i kartki nie widzę. Nachodziłam jeszcze 2 razy z innych miejsc, wychodziło mi to samo miejsce, ale zaczęłam wątpić. Zaczęłam więc przeczesywać każdy róg lasu jaki widziałam. Z punktu po około 40 minutach zrezygnowałam wkurzona.
-- Moja propozycja jest taka odnośnie kartek A4: ustawianie punktu w takim miejscu, które chociaż mniej więcej zgadza się z mapą, przypinanie kartki z 2 stron drzewa lub przynajmniej owinięcie drzewa biało-czerwoną taśmą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 18:35 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
pajakola napisał(a):
Bartek, to rozumiem :)
Start interwałowy moim zdaniem jest odpowiedni do krótszych dystansów, do BnO, czy radiolokacji lub zawodów większej rangi. Ale organizacja takiego startu będzie dużo bardziej uciążliwa, bo co... jaki interwał damy, będziemy startować pojedynczo czy wg rankingu?


Moim zdaniem start inetrwałowy nie pasuje do naszych zawodów. Pisałem o tym tu:
http://pk4.pl/forum/viewtopic.php?f=51& ... d055#p5201
(co prawda tu jest o AR, ale argumenty te same są)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 18:57 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Zamordyzm i zapyskizm się szerzy.

Sytuacja, którą opisał Grześ (Malo powstań, padnij, powstań, padnij - zlekceważyłeś kolegę, a ma 14 letnie doświadczenie), gdzie pies stanowi o przewadze zawodnika ciągnionego jest najpewniej prawdziwa (nie widzę powodu, by opinii fachowca nie wierzyć) .

Tyle, że jej opis jest przeciwny temu, z czym mamy do czynienia obecnie w PMnO.
Ja tam mało bywały jestem, ale nie bardzo widziałem te "stricte sportowe psy", które na komendę wszystko, a z holowanego robią prawie Bekele.
Pajakoli i kasicy, głównym beneficjentom oczywiście uwać nie można, ale te psiny w pucharze, to mi najczęściej na bardziej wymagające, niż udzielające pomocy wyglądają.
(choć tu nie wiem po kogo najpierw wzywałbym karetkę:
http://www.dziewczynynastart.pl/wp-cont ... 3/zuk3.jpg)

Z całych sił jednak wytężyłem resztki wyobraźni i "Nie zdajecie sobie sprawy z komplikacji gdy zawodników z psami będzie kilkadziesiąt a nie kilku." próbowałem zdać sobie sprawę z powagi.
Te hordy wytrenowanych, napakowanych, przemądrzałych psów, znających mapę lepiej ode mnie. Masowo składane protesty. Chaos. Zagłada.

Jednak nie udało mi się.

W tym momencie pozostaje mi zdać się na mitycznych w takich przypadkach "ale i prośbami wielu innych osób" rzesz zawodników, którzy wszystkie te zagrożenia widzą jak na dłoni i wciąż uprzejmie donoszą. Katastrofa już bliska. Bo jako żyje, nigdy żadnej uwagi na psy holownicze nie słyszałem. Ale młody jestem.


"Ale w klasyfikacji pnmo ten występ będzie nieuwzględniony. Tylko tyle."
Choć to w większości przypadków zabawa, to właśnie ta "klasyfikacja" sprawia, że niektórzy pojawiają się w PMnO, a nie innych zawodach w okolicy. Nowe zasady brzmią jak, Idźcie, z psami nie wracajcie.

Oczekuję, że przed wprowadzaniem takiego typu zakazów na ten spodziewany armagedon profesjonalnych dogtrekkerów poczekamy.
Podobnie jak na inne wielkie zagrożenia dla Pucharu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 19:08 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
kasica napisał(a):
Pewnie rozwiązaniem kwestii holujących partnerów byłoby rozdzielenie tras damskich i męskich (np. przez inne punkty na trasie dla dziewczyn i inne dla chłopaków, albo częściowo tylko pokrywające się). Ale czy o to faktycznie chodzi, żeby dziewczyny zmusić do biegania w pojedynkę? Niedużo by ich zostało, a chyba nie o to chodzi...


Organizując rok temu MP chciałem zrobić start kobiet 30 minut szybciej. Wtedy pani chcąca biec z męskim towarzyszem musiałaby na niego poczekać i miałaby od razu jakąś tam stratę. Ostatecznie tego nie zrobiłem z tego powodu, że pierwszą kobietą, która dobiegłaby do mety sama pewnie byłaby moja siostra :P i nie chciałem zmieniać zasad pod nią :)

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 19:11 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Start interwałowy na PMnO...
Pierwsze czesanie terenu i ci którzy wystartowali później doganiają tych, którzy wystartowali wcześniej.
Kiedyś coś takiego praktykował Włóczykij i tak do dokładnie wspominam.

Edit:
Do walki z tramwajami można by stosować "motylki" ale do tego trzeba chipów SI lub sędziów na punktach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Wt, 29 lis 2016, 19:41 
Offline

Dołączył: Śr, 8 lip 2015, 12:32
Posty: 6
Imię i nazwisko: Aleksandra Czerwińska
GG: 0
Może mało precyzyjnie się wyraziłam, ale tak jak Bartek jestem zdania, że start interwałowy czy rozdzielenie startu kobiet/mężczyzn nie pasuje do naszej dyscypliny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: regulamin
PostNapisane: Śr, 30 lis 2016, 10:01 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
Cześć,

to tak dla zasady dorzucę trzy grosze od siebie...

Nieklasyfikowanie w PP zawodników startujących w towarzystwie psów to bzdura. Przecież to są przypadki, które można policzyć na palcach jednej ręki. Jestem przekonany, że nie taka była intencja pomysłodawcy tego przepisu, ale w związku z powyższym, wygląda to bardziej na personalny atak niż na cokolwiek innego...

Proszę, żeby pomysłodawca przedstawił konkretne przykłady, w których jego zdaniem zawodnik startujący z psem miał z tego tytułu osiągnąć przewagę w zawodach typu PMnO. Bo rozumiem, że decyzja o zakazaniu tego procederu jest poparta dogłębną analizą "problemu", a nie czyimś widzimisię?

A orgów proszę o to, żeby zignorowali ten przepis - wszystkich Was przecież nie wyrzucą z Pucharu ;)

PP w PMnO to zabawa, w którą w istocie rzeczy bawi się kilkadziesiąt osób z całej Polski. Reszta okazjonalnie startujących pewnie nawet nie ma pojęcia o jego istnieniu, a jeśli nawet, to zapewne nic ich to nie obchodzi. Większość z tych kilkudziesięciu osób się zna, jak nie osobiście, to chociaż z widzenia. To właśnie ta bardzo niewielka grupa ludzi tworzy niepowtarzalny klimat tej dyscypliny. Nie psujmy tego, wprowadzając przepisy, które poza tym, że nas dzielą, to nic nie wnoszą.

Pzdr,
Bernard

PS. WTF, Skorpiona nie będzie???


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL