FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Cz, 29 gru 2016, 22:40 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Wymóg wariantu jest właśnie po to by Kapituła nie musiała za każdym razem rysować swojego wariantu i sprawdzać czy trasa spełniała Wymogi.
Hubert przesłał ślady zawodników spełniające kryteria, więc wymóg został spełniony.

Swoją droga wariant optymalny to nie jest coś absurdalnego tylko bardzo ważna rzecz, mówiąca wszystkim zawodnikom jak to sobie organizator planował i czy pobiegłem lepiej czy gorzej niż budowniczy trasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Pt, 30 gru 2016, 08:56 
Offline

Dołączył: Pn, 19 gru 2011, 12:25
Posty: 30
Imię i nazwisko: Michał Szczęsny
GG: 0
Dokładnie po to jest to zestawienie. Aby zawodnicy, którzy po zawodach analizują swój wariant, mogli wybrać sobie imprezy gdzie mogą się spodziewać śladów organizatora na zakończenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Pt, 30 gru 2016, 09:34 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Osobnym pytaniem jest czy najkrótszy wariant jest optymalny i czy istnieje coś takiego jak jeden uniwersalny dla wszystkich wariant optymalny. Szczególnie w kontekście imprez w górach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Pt, 30 gru 2016, 11:04 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Oczywiście inny wariant będzie dla biegacza, a inny dla piechura. Biegacz wybierze wariant na około, a piechur byle krótszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Pt, 30 gru 2016, 16:07 
Offline

Dołączył: Wt, 5 cze 2012, 22:41
Posty: 33
Witam!
Startowałem w 2016 roku w rajdzie Abentojra i mapka z trasą optymalną była dostępna w internecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: So, 31 gru 2016, 11:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 2 sty 2012, 23:33
Posty: 43
Lokalizacja: Jelenia Góra
Imię i nazwisko: Robert Domański
GG: 0
mehow, przeanalizuj jeszcze raz swoje zestawienie, bo nie oddaje prawdy.
Kaczawską Wyrypę oznaczyłeś na czerwono, podczas gdy wszystkie warianty regulaminowe zostały zaprezentowane w bazie zawodów jeszcze przed oficjalnym zakończeniem imprezy, a na stronie www imprezy w dniu jej zakończenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: N, 1 sty 2017, 13:56 
Offline

Dołączył: Pn, 19 gru 2011, 12:25
Posty: 30
Imię i nazwisko: Michał Szczęsny
GG: 0
Folkien napisał(a):
Witam!
Startowałem w 2016 roku w rajdzie Abentojra i mapka z trasą optymalną była dostępna w internecie.


A możesz podać link? Bo nie mogę znaleźć przebiegu na stronie...

robjg napisał(a):
mehow, przeanalizuj jeszcze raz swoje zestawienie, bo nie oddaje prawdy.
Kaczawską Wyrypę oznaczyłeś na czerwono, podczas gdy wszystkie warianty regulaminowe zostały zaprezentowane w bazie zawodów jeszcze przed oficjalnym zakończeniem imprezy, a na stronie www imprezy w dniu jej zakończenia.


Poprawiłem. Strona WWW nie działała jak robiłem zestawienie, co zresztą napisałem w komentarzu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Pn, 2 sty 2017, 21:34 
Offline

Dołączył: Pn, 25 lis 2013, 21:34
Posty: 11
Podobnie jak Hubert, uważam że celem wprowadzenia przepisu o publikowaniu optymalnego wariantu jest jedynie ustalenie, czy długość trasy danej imprezy mieści się w przepisowych widełkach.

Wniosek taki wynika z samej treści regulaminu, w którym mowa o "wariancie przejścia całej trasy spełniającym wymogi PMnO" (zakładam, że chodzi jedynie o wymóg PMnO w zakresie dystansu, bo trudno byłoby wykazać, że wariant prowadzi po "przebieżnych elementach liniowych" ;).

Na stronie Mazurskich Tropów kilka dni po zawodach zawisły tracki kilku zawodników, z których wynika, że możliwym było zrobienie kompletu PK, przy jednoczesnym nie przekroczeniu 55 km. Ale żeby nie było wątpliwości dodałem przed chwilą na stronie imprezy zapis, zgodnie z którym przebieg Janka Golenia (54,65 km) uznajemy za "wariant przejścia całej trasy spełniający wymogi PMnO":

http://www.tropy.net/2016/?Relacje

http://www.tropy.net/2016/?Mapy .


Dziękuję za uwagę i do zobaczenia na Ełckiej!
Kwito


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Pn, 30 sty 2017, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Cz, 23 gru 2010, 10:59
Posty: 65
Lokalizacja: Szczecin
GG: 0
hiubi napisał(a):
Założyłem [...], że celem wprowadzenia przepisu o publikowaniu optymalnego wariantu jest ustalenie, czy długość trasy danej imprezy mieści się w przepisowych widełkach.
Warianty opublikowane przez organizatorów zawierają mapki i graficzny przebieg optymalnych wariantów. W praktyce oznacza to, że na ich podstawie nie ma możliwości zweryfikowania parametrów trasy. Niektórzy owszem, wywiązali się z zobowiązań regulaminowych, ale NIC z tego nie wynikło. Sztuka dla sztuki.
Ten przepis jest martwy, czego dowodzi interpretacja Daniela http://pk4.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=1926&sid=b985cbe071acf43098118227fcec4951&start=10:
Wigor napisał(a):
Wariant optymalny to taki który pozwala w najkrótszym czasie pokonać dany odcinek.
Wynika z tego, że wariant optymalny może być zawsze podpasowany przez organizatora tak, żeby nie przekroczył zapisów regulaminu PMnO. Ponadto, przykładem może być Ełcka Zmarzlina 2016 na której optymalny wariant nie został opublikowany, pewnie ze względu na błąd jaki został popełniony przy budowaniu trasy dla której TP50 miało mniej niż 45km.
Brak wariantów optymalnych nie powodował także, żadnych reperkusji dla organizatorów. Czy się mylę?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: optymalny wariant trasy
PostNapisane: Pn, 30 sty 2017, 13:50 
Offline

Dołączył: Pn, 24 cze 2013, 11:36
Posty: 54
szkudlarek napisał(a):
Brak wariantów optymalnych nie powodował także, żadnych reperkusji dla organizatorów. Czy się mylę?

Podobnie, jak nierozstawienie na czas jednego punktu kontrolnego... I ta impreza dostałą 50 punktów.
Odnoszę wrażenie, że w tym roku liczba imprez jest zbyt duża... Odbija się to na jakości imprez - brak map z optymalnym wariantem(Ełcka), brak wyników na czas(Rajd 4 Żywiołów), niejasne regulaminy (nawet nie wiem w jakiej skali będzie mapa czy orientacyjna liczba punktów - Ice AR).
A może za bardzo marudzę...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL