FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 23:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 16 gru 2013, 14:19 
Offline

Dołączył: N, 15 gru 2013, 08:35
Posty: 13
krasus napisał(a):
Misiek79 napisał(a):
Proszę także o zajęcie się IWW, tam trasy miały 65km i ok 125 km. moim zdaniem też były nieregulaminowe.


No nie wiem. Ja zrobiłem kilka błędów (nadłożone ok 4-5 km) biegnąc na dodatek nieoptymalną trasą i wyszło mi 62km. Kolega też nie bezbłędny zrobił 57. Moim zdaniem na IWW2013 wszystko było OK.


Ja przy dobrej nawigacji na pierwszej pętli 100 km zrobiłem 64 km i w bazie przy zmianie map dowiedziałem się, że druga pętla "jest raczej dłuższa niż pierwsza". Mocno zdemotywowany nie walczyłem zbytnio o ukończenie. Zwycięzca trasy 100 km MJ, stwierdził, że mu się coś długo zeszło i że zrobił wg Garmina 125 km, wobec powyższego chyba jednak regulaminowość IWW 2013 była mocno naciągana.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 16 gru 2013, 14:31 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
Frankowi wyszło jakieś 48-49 km na IWW.
Ale po liniowym wariancie było tam moim zdaniem trochę więcej niż 50 km (licząc z mapy), aczkolwiek na pewno w dopuszczalnych 10% widełkach.

Nie wiem czy dobrym sposobem nie byłoby jednak liczenie dystansu w linii prostej, ale z ominięciem miejsc przez które nie da się przejść (jeziora, autostrady itp)
Wtedy dystans miałby być pewnie te 10-20% krótszy, ale byłby łatwiejszy do policzenia.

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 16 gru 2013, 16:05 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
marqiz napisał(a):
Nie wiem czy dobrym sposobem nie byłoby jednak liczenie dystansu w linii prostej, ale z ominięciem miejsc przez które nie da się przejść (jeziora, autostrady itp)
Wtedy dystans miałby być pewnie te 10-20% krótszy, ale byłby łatwiejszy do policzenia.


Myślę, że to dobry pomysł.
Wyeliminowałoby to dystansowe problemy...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Wt, 17 gru 2013, 15:33 
Offline

Dołączył: Śr, 22 lut 2012, 21:30
Posty: 14
Szkoda, że kapitule nie zależy na bardziej nowoczesnej stronie internetowej. To jednak wizytówka...
Mam pytanie, jakimi kryteriami kapituła kieruje się nadając wagę zawodom? Z czego wynika, że jedna impreza ma dawać maks. 40 punktów, a inna - 50?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Wt, 17 gru 2013, 18:47 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
jacek napisał(a):
Patrzę na przyszłoroczny kalendarz i jedyne, co pozostaje mi napisać, to "a nie mówiłem?".

Tegoroczny Grassor był niezgodny z regulaminem PMnO. Przyznała to sama kapituła. Mimo tego sprawę zgrabnie zamieciono pod dywan - w kalendarzu 2014 zawody dostają tę samą rangę, co w 2013, a druga impreza tego samego organizatora dostała rangę MP na 100 kilometrów. Teraz tylko czekać, aż jakieś zawody zostaną odwołane (przy napompowanym do granic możliwości kalendarzu prawie pewne) i będzie pretekst, żeby po raz kolejny Grassorowi podbić rangę do 50 punktów. Jak widać, jeśli organizator jest we władzach pucharu, może robić co chce i będzie bezkarny, nikt w kapitule mu nie podskoczy.


Jacek, Kapituła PMnO za naruszenie regulaminu co do długości trasy podjęła decyzję o obniżeniu wagi do 45 dla Grassora. Temat zamknięty.

Blanka napisał(a):
Szkoda, że kapitule nie zależy na bardziej nowoczesnej stronie internetowej. To jednak wizytówka...
Mam pytanie, jakimi kryteriami kapituła kieruje się nadając wagę zawodom? Z czego wynika, że jedna impreza ma dawać maks. 40 punktów, a inna - 50?


Przyznawanie Wagi poszczególnym maratonom odbywa się zgodnie z zapisami w Wymogach PMnO:
http://pmno.pl/wymogi.htm
I tak mamy że najlepiej zorganizowane imprezy mają wage równą 50/100.
Nowe imprezy mają wagę równą 45/90
Imprezy do których były zastrzeżenia lub jest koncentracja w danym rejonie Polski mają wagę równą 45/90
Imprezy które miały szczególne niedociągnięcia w przestrzeganiu Regulaminu PMnO otrzymały wagę obniżoną do 40.
Mistrzostwa Polski mają wagę 52,5/105


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Wt, 17 gru 2013, 19:34 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Blanka napisał(a):
Szkoda, że kapitule nie zależy na bardziej nowoczesnej stronie internetowej. To jednak wizytówka...

to pewnie pytanie z kategorii "no weźmy się i zróbcie..."
Proponuję podesłać pożądaną wersję bardziej nowoczesnej strony w formacie zip, ew. cheque w wersji papierowej na poczet poszukiwań.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Wt, 17 gru 2013, 19:53 
Offline

Dołączył: Śr, 22 lut 2012, 21:30
Posty: 14
Wigor, dzięki za odpowiedź.
Co do strony - nie podzielam opinii. Były na forum propozycje od forumowiczów wsparcia w tym zakresie i przeszły bez echa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Wt, 17 gru 2013, 20:25 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Owszem było kilka propozycji ale nic poza nimi dalej nie poszło.
Jeśli ktoś ma możliwości techniczne to proszę bardzo, zawsze może przedstawić swój projekt strony PMnO.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: N, 29 gru 2013, 00:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 7 lut 2010, 19:32
Posty: 5
o tych weryfikacjach mozna gadać i gadać a to wszystko jak w naszym rzadżie jak cos jest dobre to rozdrobnić i namieszać .jakby nie mozna bylo uproscic i zrobic proste i oczywiste ale to jeszcze da sie przetrawic .Problem jest wiekszy i narasta w szyscy wiedżą ale milczą, mianowicie narasta łamanie zelaznego regulaminu ktory zabrania urzywania elektronicznych srodkow naprowadzajacych dżipies i tym podobne.Co niektóży ostatnio tym sposobem wygrywają zawody majać gdzieś sportową walke,trud kolegow któży w roznym stopniu zmeczenia i wygladu stawają na mecie .Dla przykładu i nie jest mi przykro to mowic podaje pana szkudlarka ktory popisał sie na nocnej masaksze.ale to prawdopodobnie bedzie walka zwiatrakami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: N, 5 sty 2014, 16:07 
Offline

Dołączył: So, 28 gru 2013, 23:28
Posty: 4
Wielka chryja o jaszczura że niezgodnie z regulaminem rozmieszcza punkty poprzez zadania ale na nagminne już nawet bez ukrywania , używania środków elektronicznie naprowadzających regulamin PMNO nie wypowiada się jednoznacznie na ten temat .W poszczególnych zawodach regulaminy rożnie mówią , wiec jak to jest ? tu jaszczurowi hamuje się innowacje i pomysły a o nawigacji ani pary zgęby . Cz to nie jest to samo?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL