FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest So, 27 kwi 2024, 17:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 28 lis 2013, 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Pod tym linkiem ( niestety tylko dla zalogowanych na FB) jest moja karta startowa z Szumu Szypotu. "Przyczółki mostu" to punkt numer 12. Jeżeli przyjrzeć się dokladniej można zauważyć, że za ten punkt dostałem -90 punktów, co oznacza, ze nie zostało to zaklasyfikowane przez organizatora jako stowarzysz. Zarazem jest to chyba wystarczający dowód aby stwierdzić, ze nie mogłem wiedzieć, że byłem na punkcie stowarzyszonym.
Tyle mam do powiedzenia wszytkim którzy zarzucają mi "fakty przedstawione w sposób perfidnie nieuczciwy, nierzetelność".
Mam nadzieję , ze kolega oskarżający wie, co w takiej sytuacji powinien zrobić meżczyzna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 28 lis 2013, 18:47 
Offline

Dołączył: N, 30 cze 2013, 09:26
Posty: 13
przepraszam za
PrzemekR napisał(a):
Jestem niemal pewny że wypisując je („fakty”) kilka dni temu doskonale zdawałeś sobie sprawę, że opisujesz punkty stowarzyszone,

Powinno brzmieć tak j/w + punkt stowarzyszony i jakieś inne miejsce.
zasugerowałem się tym co sam przyznałeś.
W każdym razie nie zmienia to faktu że na żadnym z tych PK nie byłeś a opisujesz zupełnie inne miejsca jako właściwe.
W dalszym ciągu nierzetelnie.
Pozdrawiam
Przemek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 28 lis 2013, 19:48 
Offline

Dołączył: Wt, 8 maja 2012, 11:56
Posty: 75
Lokalizacja: mieszko1313@op.pl
GG: 0
Bartek_G napisał(a):
PS: A do moich wcześniejszych pytań i wątpliwości nikt się nie ustosunkował...?

Czytamy Cię Bartku... czytamy. Na jedno dostaniesz odpowiedź.

Bartek_G napisał(a):
Przeczytałem regulamin ostatniego Jaszczura i:
[color=#0000BF][i]15. Konkurs na bonus czasowy 15 minut na trasie
Można zdobyć bonus czasowy do 15 minut ... za trafne typowanie lokalizacji najdalszego punktu kontrolnego.
Czy to nie jest jednak loteria?

Nie, to nie jest loteria.
Loteria jest wtedy gdy w 100% jesteś zdany na rzut monetą lub kostką do gry, w której przewidywanie wyniku nie jest możliwe ze wzgl na niemożliwą analizę.
Natomiast w wymienionym konkursie możesz analizować obszar imprezy znając jej bazę. To typowanie tylko pozornie jest loterią. W rzeczywistości masz szereg danych (z ogólnodostepnych map), znasz założenia wejściowe (możliwą długość trasy) no i napewno własne doświadczenie turystyczne. Na tych danych możesz przewidywać ruch budowniczego trasy.
Jeśli na wschód od bazy będzie wiele kilometrów płaskie obszary polnych, a na zachód urozmaicone obszary ze zmiennym zagospodarowaniem - to chyba będziesz umiał przewidzieć posunięcie budowniczego trasy. To element taktyki.
Choć oczywiście możesz też zastosować rzut monetą na mapę - to nie jest zabronione.
Dobrze jest też analizować Jaszczura. Na ostatnim Jaszczurze najdalszy PK widniał przez wiele dni przed imprezą na plakacie Jaszczura.

Co do kompasu i azymutu to słuszna uwaga. W regulaminie postaram sie pamiętać aby wskazać wymagania co do kompasu.
pzdr
malo


Ostatnio edytowano Cz, 28 lis 2013, 20:15 przez malo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 28 lis 2013, 20:00 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Niestety dodawanie bonusów czasowych za wiek czy odgadnięta zagadkę kłóci się z zasadą równych warunków dla wszystkich zawodników, czyli ta sama trasa i ten sam limit czasu, bez względu na kategorie startową.

"V. Klasyfikacja i punktacja:

1. Poszczególne zawody PMnO dla danego dystansu są rozgrywane na trasie o tej samej trudności i usytuowaniu PK dla wszystkich uczestników, bez względu na kategorię startową."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 28 lis 2013, 20:27 
Offline

Dołączył: Wt, 8 maja 2012, 11:56
Posty: 75
Lokalizacja: mieszko1313@op.pl
GG: 0
Wigor napisał(a):
rozgrywane na trasie o tej samej ... usytuowaniu PK dla wszystkich uczestników"

W imprezach i biegach na orientację występuje zjawisko podczepiania się słabszego zawodnika (słabiej nawigującego) na zająca w ślad za lepszym zawodnikiem. W InO to się nazywa tramwajowanie.
Jedną z technik przeciwdziałających temu może być stosowanych różnych wariantów trasy - choćby z minimalną różnicą rozstawienia, np. gdzie PK z wariantu A jest stowarzyszem dla wariantu B, i na odwrót. Dobry nawigator nie da się złapać na stowarzysza, ale taki podczepiony zawodnik z innym wariantem mapy w ręku jeśli pójdzie dokładnie w ślad za tym dobrym, to wlepi stowarzysza.
Teoretycznie to nie spełnia regulaminu, lecz w praktyce podnosi uczciwość zawodów - promuje dobrych nawigatorów gdy porusza się kilku blisko siebie.

Rogainig to juz w ogóle będzie na bakier, bo tam nie ma trasy.
malo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 28 lis 2013, 20:31 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Roganing spełnia wymagania pod względem równych warunków, ponieważ każdy uczestnik dostaje tą samą mapę, z tymi samymi PK, z tym samym limitem czasu, a wybór wariantu to już zupełna dowolność każdego zawodnika, wynikająca z własnych możliwości fizycznych, planowaniu trasy i doświadczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 28 lis 2013, 20:36 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
Właśnie oglądałem mapę z Jaszczura.
Podeszła moja 7-letnia córka (z którą ostatnio startowałem na Nocnych Manewrach, więc mapa jej niestraszna ;) ) i pyta:
- co to jest?
- Mapa z zawodów.
- A co to te białe prostokąty?
- To miejsca w które należy dopasować te inne fragmenty, które są obok.
- Aha, czyli to taka gra?

...

Przyznałem rację :)
A Wy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pt, 29 lis 2013, 00:42 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
Taaaak, Jaszczury to pewnie niezla zabawa. Ale puzzlami to się bawiłem jak byłem dzieciakiem. Teraz, z kryzysem wieku średniego na karku, wolę bardziej męskie wyzwania :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pt, 29 lis 2013, 06:41 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
PrzemekR napisał(a):
przepraszam za
PrzemekR napisał(a):
Jestem niemal pewny że wypisując je („fakty”) kilka dni temu doskonale zdawałeś sobie sprawę, że opisujesz punkty stowarzyszone,

Powinno brzmieć tak j/w + punkt stowarzyszony i jakieś inne miejsce.
zasugerowałem się tym co sam przyznałeś.
W każdym razie nie zmienia to faktu że na żadnym z tych PK nie byłeś a opisujesz zupełnie inne miejsca jako właściwe.
W dalszym ciągu nierzetelnie.
Pozdrawiam
Przemek

Ta dyskusja utwierdza mnie w przekonaniu o sensowności stosowania zwyczajnych PK. Perforujesz i wszystko jest jasne - byłeś we właściwym miejscu, albo nie. A tu nic nie wiadomo, może był i źle policzył, może był gdzieś indziej, może strzelił.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pt, 29 lis 2013, 09:21 
Offline

Dołączył: Pn, 27 paź 2008, 20:32
Posty: 18
Lokalizacja: Słupsk
Imię i nazwisko: Krzysztof Świetlik
GG: 0
podobnie jak przedmówca przekonuję się do prostej formy pk zważywszy że Malo nie przedstawia żadnego kompromisu ze swojej strony podczas kolejnych Jaszczurów, pozostawienie imprezy w takiej formie było by bardzo krzywdzące w stosunku do Tułaczy.
Osobiście rozczarowałem się oglądając wyniki z Gardny, mam brak pk zadanie: "nazwa pirackiej krypy" czemu nie "stowarzysz"?
https://plus.google.com/photos/11278696 ... 0157809667
wpisałem nazwę z tablicy "Na statku piratów" czemu? wydało mi się iż napis na burcie "Smażalnia ryb" to jego (statku) obecna funkcja a nazwa smażalni ryb mieszczącej się na i obok statku widoczna jest tablicy. statek - smażalnia - nazwa smażalni, cóż przekombinowałem (czy aby?) wystarczyło by sprecyzować "zadanie" np: napis na burcie.
Niemniej nadal uważam że Jaszczur jest ciekawą i wartościową imprezą ale potrzebuje nieco zmian.
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL