FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 10:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pt, 10 paź 2014, 21:21 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
marqiz napisał(a):
Szczerze mówiąc nie wiem czy waga imprezy ma w ogóle jakikolwiek wpływ na liczbę uczestników. Jeżeli ma to minimalną.
Kto patrzy na wagę? Osoby, które mają w planie zaliczyć 7 imprez. Takich osób jest max. 50. Na Nocnego Marka zgłosiło się takich 6. Czyli gdyby miał wagę 45 być może zgłosiłoby się o te 6 osób mniej.

Moim zdaniem jedyne co może podnieść frekwencję na zawodach w ogóle (chociaż i tak ona od zeszłego roku zdecydowanie wzrosła) są nagrody :) Ale nawet nie takie dla najlepszych (chociaż te też by się przydały), tylko do rozlosowania wśród wszystkich, którzy zaliczyli 7 imprez. I nawet na zasadzie że osoba, która wystartowała 7 razy ma jeden los, 8 - 2 losy, 9 - 3 losy itd.
Na chwilę obecną w puli byłoby tylko 37 losów :) z czego 1/3 mieliby Bartek Grabowski i Joanna Owczarz :)


Zgadzam się, że waga ma minimalny wpływ na frekwencję. W mniejszym lub większym stopniu liczy się tylko dla tych maks. 50-60 osób. Ale czy aż tak zależy Ci na jej zwiększaniu? Dla mnie, jako startującego, 50 osób na trasie to już całkiem spora grupa. 100 to prawdziwy tłok. Raz tylko byłem na Harpie i wystarczy. Jego "masowość" mnie zniechęca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 13 paź 2014, 10:45 
Offline

Dołączył: So, 17 sie 2013, 19:55
Posty: 4
Mi osobiście bardziej podobała się "wizja" że "pewni" zawodnicy zwiększają wagę imprezy:np pierwsza trójka z pucharu o 1 punkt, miejsca od 4 do 10 o 0,5 pkt. Fajnie by było zwolnić całą np dziesiątkę odgónie z wpisowego na wszystkie imprezy. Może to zmotywuje do siedniu startów...choć wiem że i tak koszty dojazdu są bardziej finansowo istotne...Skoro i tak Daniel kombinuje stworzyć bazę zawodników można odrazu pomyśleć o jakimś rankingu :) coś jak pkl-e w brydżu sportowym, albo apkl-e na imprezach mistrzowskich:) np. 0,1 pkt zwiększali by rangę imprezy zawodnicy, który kiedyś w przeszłości wygrali rajd z przewagą conajmniej 46min nad drugim zawodnikiem, oczywiście jak trasa miała do 55 km a nie 70km bo wtedy musieli by być powiedzmy 54 minuty przed drugim zawodnikiem :)
Łukasz Żmiejko


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 13 paź 2014, 13:06 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Moim zdaniem:
1. Punkty za imprezę powinny być znane od początku sezonu aby nie było jakiegoś cwaniakowania, dziwnych szachów itp. machinacji.
Np. Zapiszę się, nawet zapłacę ale nie pojadę by ktoś tam dostał mniej punktów.

2. Imprezy za zero to chyba raczej tylko dla lokalsów. Nie podejrzewam by specjalnym tłumom się chciało jechać pół czy też całą Polskę za zero punktów. Chyba, że ktoś mieszka na jakiejś inowskiej pustyni.
Mnie od jakiegos czasu to nawet na 50tki się nie chce jeździć poza pomorze. Zbyt dużo mam tu imprez w okolicy. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Pn, 13 paź 2014, 13:54 
Offline

Dołączył: Pn, 13 paź 2014, 13:25
Posty: 1
Jestem dość nowym uczestnikiem PPMnO (półtora roku) , a w zasadzie dopiero w tym roku uczestniczę często (tylko 50-ki).

Nie wiem czym się kierowała kapituła, ale .... jej decyzję popieram :)
Patrząc na archiwum PMNO kilka lat wstecz, ostatnio nastąpiła swoista "dewaluacja" imprez.
Kiedyś było kilka, kilkanaście imprez zaliczanych do pucharu, a teraz ponad 30!
Myślę, że to krok w kierunku podniesienia prestiżu najstarszych i najbardziej zasłużonych imprez, które pewnie teraz "cierpią" z powodu napływu imprez nowych.
Poszedłbym dalej i 50-kami nagrodził mniej niż 15 imprez w roku. Puchar Polski to powinna być elita imprez.
Wyróżnienie mistrzostw Polski (55pkt) - również dla mnie całkowicie zrozumiałe.
Dodatkowe szczeble - poza 40 pkt - tylko rozmydli i utrudni zrozumienie, a będzie powodem sporów i zazdrości.
Rozumiem, również ranking "zero" - to swoista zapora przed dalszą dewaluacją. A jeśli jakiś organizator ma "ciśnienie", to po rocznej karencji uzyska punkty rankingowe.

Swoją drogą, zgadzam się że ranking będzie miał znikomy wpływ na frekwencję. "Spinkę" na klasyfikację ma w Polsce góra kilkanaście osób. Nawet zwycięzcy z poprzednich lat nierzadko nie są zainteresowani kolejnymi startami. Również hasło "Mistrzostwa Polski" działa na niewiele osób. A i pewnie nagrody finansowe by tu niewiele zmieniły (patrz frekwencja na Rajdzie Z Kompasem). Aby zawody miały dużą frekwencję, muszą być po prostu ciekawe i zrozumiałe dla przeciętnego uczestnika.

Przy okazji gratuluję i dziękuję wszystkim "orgom" za super imprezy. Ja widzę i doceniam ich zaangażowanie, nawet jeśli im zdarzają się błędy. Kto krytykuje niech sam spróbuje coś takiego zorganizować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Cz, 13 lis 2014, 05:29 
Offline

Dołączył: Cz, 13 lis 2014, 05:03
Posty: 3
hauer napisał(a):
...Patrząc na archiwum PMNO kilka lat wstecz, ostatnio nastąpiła swoista "dewaluacja" imprez.
Kiedyś było kilka, kilkanaście imprez zaliczanych do pucharu, a teraz ponad 30!
Myślę, że to krok w kierunku podniesienia prestiżu najstarszych i najbardziej zasłużonych imprez, które pewnie teraz "cierpią" z powodu napływu imprez nowych.
Poszedłbym dalej i 50-kami nagrodził mniej niż 15 imprez w roku. Puchar Polski to powinna być elita imprez.
...


Dewaluacja imprez? Szkoda, że tylko na zachodzie Polski :cry: Pierwszy rok bawię się w orientację i mimo że mieszkam w centrum kraju, to nabiłem grubo ponad 6.000 kilometrów na dojazdach.
Jestem żółwiem, więc choć cenię sobie klasyfikację pucharową, to najcenniejszy w pmno jest dla mnie kalendarz imprez. Gdyby to tak połączyć? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale przydzielanie wagi zero, jest pewnego rodzaju krokiem w tą stronę. Może zamiast bawić się w wagi, które stygmatyzują, to prowadzić otwarty kalendarz dla wszystkich imprez, z wyraźnym wyróżnieniem imprez, które liczą się do drabinki pucharowej? Wydaje mi się, że zwiększyłoby to liczbę odwiedzających stronę pmno.pl, a w konsekwencji wzrosłoby też zainteresowanie pucharem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Weryfikacja imprez na 2014
PostNapisane: Wt, 18 lis 2014, 13:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 5 gru 2011, 23:10
Posty: 81
Lokalizacja: Sulejowek
Imię i nazwisko: Janek Lenczowski
GG: 0
spwojciech napisał(a):
spwojciech napisał(a):
Może w tym kierunku należałoby pójść? Może niekoniecznie cztery (bo zapewne z automatu należałoby przyznać wagę 50 punktów obu edycjom Harpagana), lecz nieco więcej... Wtedy z pewnością rajd położony we wschodniej części Polski przejawiałby się większą frekwencją.
szą frekwencją. [/quote]

Ciekawa idea szlema, mam jednak kilka wątpliwości:
Harpagan organizuje 50-tki od niedawna i w klasyfikacji tradycji pewnie by się do takiej 4 wcale nie załapał.
Poza tym dawanie dożywotnio miejsca imprezie za wysługę lat jest ryzykowne.
Niektóre imprezy są organizowane przez nowe osoby i zdarza się, że poziom organizacyjny spada, a tylko nazwa imprezy pozostaje.
Tak, że jeśli robić szlema, to raczej z roku na rok ustalać kto, tak jak jest z mistrzostwami.
Podoba mi się pomysł z nagrodami losowanymi wśród często startujących.
Może przydałby się sponsor pucharu, jeśli chcemy tę ideę promować?
Oczywiście znaleźć sponsora nie jest łatwo i druga sprawa czy chcemy ten puchar komercjalizować?
Czy tego typu zawody mają potencjał wzrostowy, gdy 99% ludzi nie umie korzystać z kompasu i mapy?

Do przemyślenia,

Janek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL