FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej

Czy jesteś za wprowadzaniem systemu SportIdent na zawodach PMnO
Tak 50%  50%  [ 14 ]
Tak, jeśli nie wzrośnie przez to wpisowe 17%  17%  [ 5 ]
Nie 32%  32%  [ 9 ]
Liczba głosów : 28
Autor Wiadomość
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pt, 8 mar 2013, 08:18 
Offline

Dołączył: Pt, 2 gru 2011, 11:29
Posty: 21
Imię i nazwisko: Piotr Chyczewski
GG: 0
podpisuje się pod tym co napisał Hubert, organizator nie powinien być zmuszany do SI.

Jednak co do kredek, jestem przeciw. Mokra kredka + mokra karta = stres czy organizator cokolwiek z tego rozczyta i zaliczy punkty. Kompletnie bez sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pt, 8 mar 2013, 10:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
hiubi napisał(a):
To nie sposób potwierdzania punktów decyduje o fajnosci imprezy, tylko ludzie którzy ją tworzą i w niej startują.
Niech każdy robi co chce i lubi. RóŻnorodność jest fajna, nie starajmy się być nowoczesnymi na siłę.
A pod tym podpisuję się obiema rękami. Nogami też bym się podpisał, ale muszę jeszcze poćwiczyć. ;)
Są imprezy z perforatoratorami, są i z kredkami i są świetne. Są takie (niestety), którym i SI nie pomoże... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pt, 8 mar 2013, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
Piotrek napisał(a):
Jednak co do kredek, jestem przeciw. Mokra kredka + mokra karta = stres czy organizator cokolwiek z tego rozczyta i zaliczy punkty. Kompletnie bez sensu.

Na mokrą kartę są sposoby. Ja mam do tego szczelny woreczek, może być mała torebka strunowa. Wtedy karta na mecie jest prawie jak nowa. :D A kredkę można po prostu wytrzeć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pt, 8 mar 2013, 16:13 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Woskowe kredki są, niezależnie od warunków pogodowych, zawsze suche. A kartę jak się dobrze chowa, to musi naprawdę ostro lać non stop, żeby był realny problem.
A Hiubiego to popieram zawsze w ciemno, zwłaszcza z tym niestaraniem się na nowoczesność mimo wszystko..

Tośmy se o kredkach pogadali... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pt, 8 mar 2013, 18:48 
Offline

Dołączył: Pn, 19 mar 2012, 23:32
Posty: 33
GG: 0
No nie wiem, jak na moje to wystarczy 5-minutowe oberwanie chmury w chwili gdy znajduję punkt. Trafiło mi się takowe na Azymucie i kartę doniosłem w częściach (grunt, że się udało), a ostatni PK znalazłem tylko dzięki uprzejmości innego uczestnika, który powiedział mi, gdzie go znaleźć, bo z mapy nic nie dało się odczytać;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Pt, 8 mar 2013, 19:34 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Darkstar napisał(a):
Na mokrą kartę są sposoby. Ja mam do tego szczelny woreczek, może być mała torebka strunowa. Wtedy karta na mecie jest prawie jak nowa. :D A kredkę można po prostu wytrzeć.

Oj, bywają takie warunki, że niewiele to pomaga bo aby coś wpisać na kartę i tak trzeba ją z tego woreczka wyjąć. Na dłuższych imprezach zawsze mam kartę w woreczku (nawet jak jest sucho) a i tak bywało, że oddawałem na mecie mokrą ścierę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: So, 9 mar 2013, 20:43 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
Dlatego, jeśli już rozmawiamy o standardach, jakie powinny/mogłyby obowiązywać, to może rozważymy druk zarówno kart startowych, jak i map, na folii, czy jak tam ten materiał się nazywa (może zagląda tu jakiś spec od wydruków). W każdym razie mam na myśli jakiś materiał niewsiąkliwy, o odpowiedniej gramaturze, tak żeby miał jako taką sztywność. Po tym nie da się pisać kredką (proszę o wybaczenie szacowną frakcję konserwatystów), ale perforator przyjmuje bez problemu. Przeżyje każdą ulewę czy nawet kąpiel. A i koszt, choć z pewnością większy niż druk na zwykłym papierze, nie może się równać z takim choćby SI.

W tej technologii przygotowano część map na tegorocznej edycji Złota dla zuchwałych i moim zdaniem to bardzo fajny pomysł. Sądzę, że to nie wymagałoby nawet zwiększenia wpisowego, a nawet jeśli, to pewnie nie więcej niż o kilka złotych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: So, 9 mar 2013, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Zaryzykuj stwierdzenie ,ze nie ma jednej technologii idealnej, każda w pewnych warunkach może przestać dzialać .Karta niezafoliowana - klasycznym przykładem problemu jest bodaj pierwsza Izerska Wielka Wyrypa, gdzie jeszcze przed przerwaniem imprezy nie było mozliwości sprawdzenia kart tych, co dotarli na metę. Deszcz był taki, ze karty porozpadały się.
Na RDS karta jest niezafoliowana, bo rezerwowym sposobem potwierdzenia punktu jest kredka. Pozostaje jednak ryzyko, że przy dużych opadach oba sposoby potwierdzania padną jednocześnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: So, 9 mar 2013, 22:35 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
Hiubi, nie, nie. Nie chodzi mi o foliowanie, czyli pokrywanie papieru warstwą folii, tylko o nanoszenie obrazu bezpośrednio na folię. To jest cholernie wytrzymałe i nie ma nic wspólnego z papierem. Jeśli nie zapomnę, to wezmę ze sobą tę mapę ze Złota i pokażę Ci już za niecały tydzień o co mi chodzi. Sam będziesz mógł przetestować pod kranem:)

Choć, rzecz jasna, każda technologia ma swoje wady i nie twierdzę, że ta, o której piszę, ich nie ma. Wydaje mi się tylko, że jest o wiele trwalsza niż zwykły papier, nawet zafoliowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SportIdent na PMnO ?
PostNapisane: Śr, 13 mar 2013, 12:05 
Offline

Dołączył: Cz, 21 lut 2013, 11:56
Posty: 14
Jeśli chodzi o druk na folii to jak najbardziej jest możliwy - na białej folii można uzyskać właściwie podobna jakość druku co na papierze - popatrzcie na etykiety np. kosmetyków czy środków czystości.
Koszty są większe, ale z drugiej strony nie trzeba przecież drukować na tym mapy - każdy powinien sobie zabezpieczyć ją we własnym zakresie, jak mu się rozpłynie to już jego problem :twisted: . Wystarczy wydrukować kartę startową - wtedy wystarczy jeden kolor i koszt naprawdę nie jest wysoki...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL