FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 18:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: Pt, 7 gru 2012, 11:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
tomso napisał(a):
Natomiast,gdyby owy punkt był przesunięty załóżmy 1mm lub 2mm, to podejrzewam,że w tamtym lesie czasanie 1- 2 godzinne - nie wiem czy by przyniosło sukces. Czyli rację miałby Pan Andrzej.
Reasumując: jeśli organizator postawi punkt co do mm, to uważam "jesli jesteś w dobrym miejscu" zawsze znajdziesz.
Pozdrawiam Tomek
Z jaką dokładnością jesteś w stanie odmierzyć odległość na mapie?
1mm?
Załóżmy, że 0,5mm. To dla skali 1:50 000 jest 25m. Czyli szukasz w kole o promieniu 25m. Powierzchnia:około 2 000m2. Pół biedy, jeśli widoczność jest na te 25m. A co jeśli nie?
Nawet jeśli punkt jest rozstawiony idealnie, to Ty nie masz możliwości przeprowadzenia dokładnego pomiaru za pomocą mapy żebyś nawet stanął na rzęsach i zatańczył. Od tego jest opis punktu z podaniem zmierzonej w terenie odległości od punktu charakterystycznego, którego nie sposób pominąć: np. mostek, wieża, przystanek, skrzyżowanie przecinek. Jeśli takiego punktu odniesienia nie ma, to nie stawia się tam PK.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: Pn, 10 gru 2012, 19:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 4 cze 2007, 12:13
Posty: 141
Lokalizacja: obecnie wawa
Imię i nazwisko: Paweł Brudło
GG: 0
Darkstar napisał(a):
A dlaczego powiedział to po odpytaniu, a nie było tego w komunikacie startowym lub choćby na odprawie?

Cytuję komunikat startowy:
Większość punktów to stacje kontroli SI umieszczone albo na aluminiowym stojaku albo umocowane do elementów stałych, dodatkowo oznaczone. Niektóre punkty kontrolne mogą być oznaczone za pomocą biało czerwonej taśmy owiniętej wokół np. drzewa, lub małych znaczników bno / oraz konfetti – w przypadku braku perforatora lub stacji SI/ spisujemy kod z oznaczeń / w przypadku braku oznaczeń pobieramy konfetti.
Nie pada tu ani razu słowo lampion, więc zgodnie z informacją od organizatora nie należało się ich spodziewać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: Pn, 10 gru 2012, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 4 cze 2007, 12:13
Posty: 141
Lokalizacja: obecnie wawa
Imię i nazwisko: Paweł Brudło
GG: 0
Darkstar napisał(a):
Punkty nie były w ŻADEN sposób zabezpieczone! Żadnego konfetti czy napisu na drzewie. Nic.
Chyba byliśmy na innych zawodach. Nie mogę kategorycznie stwierdzić, że konfetti było na wszystkich PK bo tego nie zapisywałem ale z tego co pamiętam to było na zdecydowanej większości.
Darkstar napisał(a):
Na Funex-ie ORGANIZATOR zabrał punkty, więc WIEDZIAŁ, że ich nie ma i nie pofatygował się, żeby powiadomić uczestników. To zasadnicza różnica! Poza tym gdy pszczolinka dzwoniła z PK7 do bazy, to już było wiadomo, że nie ma również PK8 i nikt nic nie powiedział (rozmawiałem z nią). To jest rażące lekceważenie uczestników!
Dla mnie nie jest to takie oczywiste - można to nawet podciągnąć pod przejaw fair-play bo niby dlaczego organizator miał tylko poinformować jedną zawodniczkę o tym, że PK już nie ma?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: Pn, 10 gru 2012, 20:50 
Offline

Dołączył: Śr, 28 lis 2012, 00:26
Posty: 4
ktoś mówi że nie było to znaczy że nie było nie widzę powodu żeby w to nie wierzyć a to z tym fair play stary to jest jakiś absurd w ogóle


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: Wt, 11 gru 2012, 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
bronek napisał(a):
Chyba byliśmy na innych zawodach. Nie mogę kategorycznie stwierdzić, że konfetti było na wszystkich PK bo tego nie zapisywałem ale z tego co pamiętam to było na zdecydowanej większości.

Chodziło mi o te punkty, które zostały zlikwidowane. Czyli PK7 i PK8 na TP100. Tam nie było nic.
Darkstar napisał(a):
Na Funex-ie ORGANIZATOR zabrał punkty, więc WIEDZIAŁ, że ich nie ma i nie pofatygował się, żeby powiadomić uczestników. To zasadnicza różnica! Poza tym gdy pszczolinka dzwoniła z PK7 do bazy, to już było wiadomo, że nie ma również PK8 i nikt nic nie powiedział (rozmawiałem z nią). To jest rażące lekceważenie uczestników!
bronek napisał(a):
Dla mnie nie jest to takie oczywiste - można to nawet podciągnąć pod przejaw fair-play bo niby dlaczego organizator miał tylko poinformować jedną zawodniczkę o tym, że PK już nie ma?

A dlaczego skoro zdjął to nie poinformował nikogo? Fair-play? A jak się ma wg. Ciebie pojęcie fair-play do zdjęcia punktów? Jedni je znaleźli gdy jeszcze były i poszli dalej. Inni szukali punktów nieistniejących i tracili czas i siły. Czy to Ci się nie kłóci z fair-play?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: Wt, 11 gru 2012, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
bronek napisał(a):
Darkstar napisał(a):
A dlaczego powiedział to po odpytaniu, a nie było tego w komunikacie startowym lub choćby na odprawie?

Cytuję komunikat startowy:
Większość punktów to stacje kontroli SI umieszczone albo na aluminiowym stojaku albo umocowane do elementów stałych, dodatkowo oznaczone. Niektóre punkty kontrolne mogą być oznaczone za pomocą biało czerwonej taśmy owiniętej wokół np. drzewa, lub małych znaczników bno / oraz konfetti – w przypadku braku perforatora lub stacji SI/ spisujemy kod z oznaczeń / w przypadku braku oznaczeń pobieramy konfetti.
Nie pada tu ani razu słowo lampion, więc zgodnie z informacją od organizatora nie należało się ich spodziewać ;)

W komunikacie startowym nie jest napisane, że będą oznaczone malutką karteczką, więc dlaczego mam jej się spodziewać? Spodziewam się zgodnie z Regulaminem, że będą lampiony. Komunikat startowy podaje jeszcze inne sposoby, a w terenie jest jeszcze inaczej - np. lampion schowany głęboko w dole.

Jednak (jak wskazywało wiele osób przede mną) punkty były oznaczone niezgodnie z zapisami Regulaminu PMnO, a spodziewałem się punktów zgodnych z regulaminem.
Regulamin jest po to, abym nie musiał na każdej imprezie wczystywać się w komunikat startowy, bo może Organizatorowi zamarzyło się w ramach urozmaicenia wprowadzić odstępstwa np. zamiast lampionów zastosować kółeczka, trójkąciki albo przysypać lampion liśćmi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: Cz, 17 sty 2013, 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: N, 4 gru 2011, 23:34
Posty: 73
asochon napisał(a):
(...)
Należy sobie zadać poważne pytanie, dlaczego organizator zawodów Funex Orient nie przestrzega regulaminu PMnO? Pytanie tym bardziej poważne, że organizatorem zawodów jest podmiot, w którego władzach zasiada jeden z członków Kapituły PMnO.

Oczekuję zajęcia przez Kapitułę PMnO konkretnego stanowiska odnośnie obecności Funex Orient w klasyfikacji PMnO w roku 2013. Oczekuję podania wyczerpującego uzasadnienia decyzji z ustosunkowaniem się do wszystkich wymienionych wyżej zarzutów.

Sędzia Główny MEMP Kierat
Andrzej Sochoń

Czy otrzymał Pan jakąkolwiek odpowiedź?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Moda na „wirtualne” imprezy PPMnO na 100km.
PostNapisane: So, 19 sty 2013, 00:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 17 mar 2012, 01:05
Posty: 14
Darkstar napisał(a):
Czy otrzymał Pan jakąkolwiek odpowiedź?
Pozdrawiam

Otrzymałem jedynie zapewnienie, że Kapituła zajmie się sprawą. W kalendarzu na rok 2013 Funex Orient jest, więc albo Kapituła otrzymała zapewnienie od organizatorów, że się poprawią, albo o całej sprawie wolała zapomnieć. W tym miejscu wypada mi tylko zaapelować do organizatorów pucharowych imprez, by pobłażliwości Kapituły nie odczytywali jako przyzwolenie na łamanie zasad określonych w regulaminie PMnO. Przecież nikt nikogo nie zmusza, aby impreza była klasyfikowana w Pucharze. Jeśli komuś regulamin PMnO nie odpowiada, niech po prostu wycofa z Pucharu swoją imprezę i organizuje ją po swojemu. Niezależnie od tego, czy impreza jest zaliczana do PMnO, czy nie, zawodnicy wystawią jej ocenę nogami. Szczęśliwie imprez mamy w kalendarzu tyle, że jest z czego wybierać i nie wiem, czy znajdzie się ktokolwiek, kto wystartuje we wszystkich. Więc po prostu wybierajmy te najlepsze lub po prostu te, które nam odpowiadają. Organizacja dobrej imprezy w obecnych realiach, to bardzo trudne wyzwanie. Imprezy, które nie będą w stanie przyciągnąć większej liczby uczestników są więc skazane na zagładę.
Wszystkim zawodnikom i sobie życzę, aby takich imprez było jak najmniej.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL