FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pn, 20 maja 2024, 06:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Pn, 3 gru 2012, 20:57 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
malo napisał(a):
Prysznic powinien być świadczeniem, którym organizator może zachęcić do uczestnictwa w imprezie, ale nigdy nie powinien stać się wymogiem

Zgadzam się z Tobą w pełni. Wymóg prysznica dla uczestników mógłby mocno zawęzić możliwość organizacji imprez w niektórych rejonach. Tak jak napisał Wesoły Jędruś wymóg taki mógłby obrócić się przeciwko uczestnikom. Być może nie można by zorganizować rajdów w wielu ciekawych rejonach z uwagi na brak odpowiedniej bazy. Ale informacja w materiałach przedstartowych czy na taki luksus, jakim jest prysznic, można liczyć czy nie uczestnikom się wg mnie należy.
malo napisał(a):
bo MnO powinno zostać imprezą plenerową, a nie imprezami wczasowymi.

A tu się z Tobą nie zgodzę. Spróbuj wczuć się w sytuację uczestnika. Imprezy/piesze maratony na orientację rozgrywane w ramach Pucharu Polski są imprezami quasi-sportowymi, a my mamy XXI wiek. Możliwość skorzystania z prysznica po wysiłku, jakim jest pokonanie trasy 50 czy 100 km, to dla wielu zaspokojenie elementarnej potrzeby. Wielu z nas przyjeżdża na te imprezy pociągami (ogólnie: komunikacją publiczną). Nie bardzo wyobrażam sobie powrót latem po forsownym marszu/biegu, bez możliwości doprowadzenia się do stanu używalności. Byłaby to dla mnie niezwykle krępująca sytuacja. Nie mówiąc o tym, że dla współpasażerów - męczarnia. Niestety, ale sama tylko możliwość skorzystania z umywalki nie załatwia sprawy. Być może dla Ciebie oczekiwanie ze strony uczestnika, że będzie miał możliwość skorzystania w bazie z prysznica to fanaberie "wczasowicza", dla mnie oczywistość. To kwestia kultury bycia i element kultury osobistej.
Tak więc jak najbardziej uważam, że niedobrą rzeczą byłby bezwzględny wymóg zapewnienia uczestnikom możliwości skorzystania z kąpieli po dotarciu na metę. Jednak uczestnik rozważając udział w imprezie winien taką informację posiadać, czy na ten zbytek w postaci prysznica może liczyć, czy nie. To go albo zachęci, albo zniechęci do udziału w imprezie.
Tomek


Ostatnio edytowano Pn, 3 gru 2012, 21:54 przez zdzichu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Pn, 3 gru 2012, 21:36 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
Darkstar napisał(a):
Dlaczego nowe imprezy w Pucharze są gorzej traktowane na początku. To może powodować, że frekfencja będzie mniejsza, bo kto bedzie chciał lecieć 100km, że by zarobić max. 90punktów? Takim imprezom będzie trudniej się przebić, choć ich organizacja i przeprowadzenia może być bez zarzutu. Jestem za tym aby nowym imprezom dać jednak 100 (lub 50) punktów na zasadzie "kredytu zaufania". Jeśli zawiodą, to wtedy obniżyć ich rangę, a nie "karać" na zapas.
Jednocześnie imprezy, co do których są zastrzeżenia nie zostały w żaden sposób ukarane. Efekt jest taki, że uczestnicy sobie ponarzekają i tyle.
Żeby nie było wątpliwości: nie jestem organizatorem, lecz zwyklym uczestnikiem. Chciałbym uczestniczyć w różnych (również w nowych) imprezach, ale punkty do pucharu też się liczą. Ze różnych względów (zdrowotnych, organizacynych itp.) nie mogę wystartować wszędzie, więc z natury będę wybierał imprezy z potencjalnie większą ilością punktów do zdobycia.
Podumowując: dajmy zachętę dla nowych organizatorów!


Spójrz na to w ten sposób: niżej punktowana impreza to szansa dla słabszych, wolniejszych zawodników, na zdobycie większej liczby punktów. Dlaczego? Bo niżej punktowana impreza przyciągnie mniej lepszych zawodników. Osobiście, na dziewięć rajdów, w których w tym roku brałem udział, najwięcej punktów zdobyłem właśnie na takim za 45 punktów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Wt, 4 gru 2012, 12:28 
Offline

Dołączył: Wt, 27 maja 2008, 12:12
Posty: 37
Termin zgłoszeń minął. Kiedy można się spodziewać kalendarza imprez na 2013?
W pracy zaczynają układać grafiki na przyszły rok - potrzebuję wiedzieć, które weekendy chcę mieć wolne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Wt, 4 gru 2012, 12:47 
Offline

Dołączył: Cz, 10 cze 2010, 10:42
Posty: 6
Wg. "Wymogów..." (http://pmno.pl/wymogi.htm) termin upływa za 11 dni.
To jest jednak bardzo późno - czy nie można chociaż podać "orientacyjnie" I kwartału, o ile spłynęły już jakieś zgłoszenia od organizatorów ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Wt, 4 gru 2012, 15:20 
Offline

Dołączył: Wt, 27 maja 2008, 12:12
Posty: 37
Rzeczywiście. Nie zajrzałem do wymogów, pamiętałem zdanie które padło wcześniej w tym wątku:
"termin zgłoszeń do PMnO na sezon 2013 zostanie przesunięty do końca listopada br."

Kurcze, niedobrze. Późno. To może chociaż jakaś nieoficjalna lista zgłoszeń które dotąd wpłynęły...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Wt, 4 gru 2012, 16:26 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Zgodnie z życzeniem:

http://pmno.pl/kalendarz2013.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Wt, 4 gru 2012, 22:30 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Wigor, a możesz tam jeszcze do tej tabelki dodać organizatorów?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Wt, 4 gru 2012, 22:48 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Dodane


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Wt, 4 gru 2012, 23:18 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: zgłoszenia na rok 2013
PostNapisane: Śr, 5 gru 2012, 06:57 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
Wigor napisał(a):


Nie widzę w kalendarzu Skorpiona. A na stronie głównej pmno.pl jest komunikat, że na Skorpionie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski 50 km. ???


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL