FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 15:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Skorpion 2010
PostNapisane: Pn, 22 lut 2010, 15:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
Wyniki Skorpiona w przeliczeniu na punkty PMnO - trasa 100 km:
1. Maciej Więcek 100
2. Michał Jędroszkowiak 69,44

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Pn, 22 lut 2010, 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
A może w drodze wyjątku policzyć punkty wg czasu faktycznego? bo tak jak teraz jest zupelnie bez sensu. organizatorzy mają swoje regulaminy, ale jezeli dopasujemy naszą punktację do ich regulaminu wyjdą zupełne bzdury. Bo bzdurą jest, ze jeden z dwóch najlepszych setkarzy w kraju za drugie miejsce w najrudniejszym rajdzie dostaje punkty jak za odlegle miejsce w latwej setce.
jezeli problem jest w regulaminie, to nie karajmy za to człowieka, tylko poprawmy regulamin.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Pn, 22 lut 2010, 18:30 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Rozmawiałem telefonicznie z Michałem, podał kilka rożnych pomysłów co z tym zrobić w przyszłości.
1. Brak kar za przekroczenie limitu (kary czasowe tylko za błędy popełnione na trasie, podbicie PS, zmiany itp)

lub liczenie punktów po przekroczeniu limitu przez wszystkich zawodników w stosunku do limitu czasu, (nikt wtedy nie dostanie 100 punktów, wiec jest to niesprawiedliwe dla zwycięzcy)

Osobiście jestem za tym by liczy czas rzeczywisty pokonania trasy plus ewentualne kary czasowe za błędy.

W tym roku nie było za wiele punktów stowarzyszonych i żaden z nich nie popełnił żadnego błędu, więc pozostaje tylko rzeczywisty czas pokonania trasy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Pn, 22 lut 2010, 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
Poza tym, o ile się nie mylę, to w regulaminie jest jeszcze jeden zapis.
O sposobie naliczania punktów do Pucharu decyduje sędzia główny, a nie organizator danej imprezy.
Czyli co innego czas i miejsce na danych zawodach - tutaj wg zasad organizatora, a co innego czas liczony do PMnO, tutaj wg zasad regulaminu PMnO.

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Pn, 22 lut 2010, 19:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
Inny ciekawy problem dotyczący tego rajdu poruszył Leszek Herman-Iżycki na forum napieraj.pl , a mianowicie
Cytuj:
A oto symulacja punktacji do PPwMnO

bez kar czasowych:
w/g aktualnego regulaminu ( w/g regulaminu 50 z wykładnikiem 4 potęgi )

1- 100.00
2- 95.74 (84.03)

z karami czasowymi
w/g aktualnego regulaminu (w/g regulaminu 50 z wykładnikiem 4 potęgi )

1- 100.00
2- 69.44 (23.26)

Jeśli regulaminie PP w przyszłym roku zostanie wprowadzony nowy wzór
lansowany przez kapitułe to Michał z tak "beznadziejnym" wynikiem
dostałby 23 punkty za drugie miejsce.

Mi też ta 4 potęga wydaje się dziwna i nienaturalna, też uważam, że nadal powinno się obliczać punkty wg zeszłorocznego wzoru, bo jednak chyba on jest najlepszy i oddaje rzeczywistą sytuację na trasie.

Skłaniałbym się też do tego co napisał Daniel:
Cytuj:
Osobiście jestem za tym by liczy czas rzeczywisty pokonania trasy plus ewentualne kary czasowe za błędy.

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Pn, 22 lut 2010, 19:17 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Czwarta potęga ma sens, chodzi o to by wyniki miały rozrzut od 50 do 0, a w przypadku setek punktacja jest bardzo zagęszczona. Mirek policz punkty dla trasy 50km, zobaczysz, że łanie to się rozkłada.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Pn, 22 lut 2010, 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
No dobrze, zobaczymy :-)
Jutro chciałbym dodać parę linijek do mojego programu i zrobić wszystkie obliczenia.

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Wt, 23 lut 2010, 09:25 
Offline
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył: So, 26 maja 2007, 15:22
Posty: 441
Lokalizacja: Wolin
Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Znów mamy jakieś niejasności :) .

Jestem za tym rozwiązaniem, które zaproponował Daniel - czyli liczymy punkty za czas rzeczywisty i ewentualne punktu karne, których w tym roku nie było. I tak też policzmy punkty do PMnO.

Przejrzałem regulamin Skorpiona i tam nie ma nic nt. punktacji, kar itp. Gdzie można zdobyć takie informacje? Czy uczestnicy przed startem mają jasność w tej sprawie?

Na stronie nie doszukałem się nawet informacji o limicie czasu...

_________________
PK4 - Blog ekstremalny. Podejmiesz wyzwanie?| Sherpas Raidteam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Wt, 23 lut 2010, 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 30 maja 2007, 23:58
Posty: 352
Lokalizacja: Poznań
GG: 0
No własnie, też już o tym pisałem, że oficjalnie regulamin Skorpiona nie zawierał informacji o żadnym limicie czasu czy limicie spóźnień.
Być może było to ogłoszone na odprawie przed startem. Ale informacja powinna być dla wszystkich, a nie tylko startujących w danej chwili.

_________________
ferraty.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Skorpion 2010
PostNapisane: Wt, 23 lut 2010, 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Śr, 16 gru 2009, 14:15
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
Imię i nazwisko: Maciej Więcek
Chcialbym prosic Kapitułe aby do Pucharu Polski liczone byly czasy netto, bez kar czasowych za przekrocznie limitu. Oboje z Michalem nie popelnilismy bledow podbicia punktow stowarzyszonych, kara wynika jedynie z przekroczenia limitu, wiec nie widze powodu zeby ją dodatkowo eskalowac. Drugie miejsce Michala kosztowalo go wiecej sił niz wygranie niejednej setki, a chodzi o to zeby punktacja odzwierciedlała wysiłek sportowy. Policzenie kar czasowych spowoduje ze ten ciezko zapracowany wynik bedzie mało znaczący i praktycznie "na straty" w punktacji pucharowej, sadze ze nawet sam organizator nie zyczylby sobie aby drugie miejsce na jego imprezie mialo tak nikłą wartość. Patrzac na wyniki zeszloroczne widac ze na ogolna punktacje mialy duzy wplyw te drugie miejsca, a przy punktacji netto ten wynik Michala moze miec decydujace dla niego znaczenie. W moim i Michala interesie jest aby rywalizacja byla jak najbardziej zacieta do samego końca ;-)
Ponadto chcialem zaznaczyc ze regulamin skorpiona nie precyzowal sposobu naliczania kar czasowych za przekroczenie limitu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL