FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 17:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 18 gru 2014, 11:15 
Offline

Dołączył: Cz, 18 gru 2014, 11:01
Posty: 2
widziałem i obserwowałem wielokrotnie jak wygląda bieg tej pary, nie sądzę żeby bilans był na plus dla człowieka i zapewne nie po to zabiera sie psa zeby było lżej.Zbiegi, cięcię przez lasy i krzaki - spowolnienia i zaplatania gwarantowane. Gdyby mój kot potrafil biec na szelkach tez by ze mną biegał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 18 gru 2014, 11:27 
Offline

Dołączył: Pt, 2 gru 2011, 11:29
Posty: 21
Imię i nazwisko: Piotr Chyczewski
GG: 0
Cytuj:
Powinno się zakazać startu z psem/zwierzyną zaprzęgową itp.

Nie jestem pewien czy to żart czy nie :)
PMnO to puchar amatorski... może nie warto się za bardzo spinać z tymi zakazami/nakazami?


Co do opcji z telefonem - popieram o ile nie będzie to jedyna opcja potwierdzania punktów.
Np osobiście nie korzystam ze smartfona... powód - za dużo telefonów zgubionych/zniszczonych na rajdach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 18 gru 2014, 12:05 
Offline

Dołączył: Pt, 12 gru 2014, 10:43
Posty: 5
Piotrek napisał(a):
Cytuj:
Powinno się zakazać startu z psem/zwierzyną zaprzęgową itp.


Też tak myślałam, dopóki sama nie zaczęłam starować z psem...

Mnie akurat pies spowolnił, dostawał szału na widok zwierzyny, męczył na zbiegach i smycz plątała się w krzakach. Mimo to start z psem to frajda :) Będę chciała to powtórzyć, najwyżej zostanę zdyskwalifikowana :)
Start z psem to dla mnie zabawa, nie pomoc w drodze na podium.

Z uwagi na to że jest to puchar amatorski nie chciałabym żeby zostało to zabronione. Zresztą gdyby pies był kluczem do zwycięstwa, na pewno czołowi zawodnicy by z tego korzystali :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 18 gru 2014, 18:35 
Offline

Dołączył: Wt, 7 gru 2010, 10:58
Posty: 130
Wiewiórka napisał(a):
Piotrek napisał(a):
Zresztą gdyby pies był kluczem do zwycięstwa, na pewno czołowi zawodnicy by z tego korzystali :)


Może oni jeszcze o tym nie wiedzą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 18 gru 2014, 18:52 
Offline

Dołączył: Pt, 12 gru 2014, 10:43
Posty: 5
wiki napisał(a):
Wiewiórka napisał(a):
Piotrek napisał(a):
Zresztą gdyby pies był kluczem do zwycięstwa, na pewno czołowi zawodnicy by z tego korzystali :)


Może oni jeszcze o tym nie wiedzą



Gdyby ktoś chciał 'przekonać się' czy w ogóle przygarnąć psa... Polecam fundację http://www.skrzydlatypies.pl/ - mają mnóstwo fajnych psów które zamiast siedzieć w klatkach chciałby pobiegać :)
Polecam, sama mam psa z tej fundacji.

Swojego nie pożyczę, zwyczajnie jestem zazdrosna o 'swoją partnerkę biegową'. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pt, 19 gru 2014, 00:40 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Każdy pies może być psem zaprzęgowym, byleby miał minimum bodajże 14 kg.
Reszty da się go nauczyć. Jeden będzie ciągnął przez 2-3 km, a potem się znudzi, a drugi pociągnie przez 30 km.
I nie jest ważne ile, ważne, że jest to pomoc, a to już wypacza rywalizację o wiele bardziej niż liczenie punktacji kobiet od tego, czy innego zawodnika.
O to ile pies może pomóc, możecie zapytać Izkę Zatorską (myślę, że znaną personę w środowisku biegaczy), nawet taki mały borderek http://www.noworadomsk.pl/zbior/strony/ ... ucoby.html

Od "nawigacyjnych" startów z psami jest dogtreking.

I jeszcze na koniec historyjka.
Kilkanaście lat temu, koleżanka moja chcąc uprawiać sport zaprzęgowy kupiła sobie szczeniaka husky z linii wyścigowej.
Jak już piesek dorósł i został wyszkolony, zgłosiła się na jakiś bieg górski w okolicach Żywca, pytając organizatora, czy może wystartować z psem. Oczywiście nikt nie miał żadnych przeciwwskazań, bo cóż tam może taki piesek.
Jakaż była konsternacja organizatora, gdy okazało się, że uzyskała najlepszy czas.
Została zdyskwalifikowana i wykazana jako PK.

...

A najlepsze Panie i tak wolą łoić facetów w open. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pt, 19 gru 2014, 02:44 
Offline

Dołączył: Śr, 10 gru 2014, 16:32
Posty: 32
Imię i nazwisko: Katarzyna Karpa
GG: 0
Grześ, mam wrażenie, że masz coś personalnie do mnie i nie do końca o psa tu chodzi. Jest tak? Chodzi o to, że walczyłam o osobną klasyfikację, czy coś zrobiłam/powiedziałam/źle spojrzałam nieświadomie na którychś zawodach? :)

Mój pies nie jest ani szkolony do niczego, ani wyścigowy. Kilka osób napisało tutaj już, jak duże "ułatwienie" stanowi w biegu. Wzięłam go ze schroniska w Rudzie Śl. po Skorpionie, kiedy przez wiele godzin sama czesałam jary i po ciemku wracałam przez wioski, napotykając po drodze pijanych jegomości. Zdarza mi się też biegać po nocy w moich okolicach i z psem (nawet takim 16-kg) czuję się po prostu bezpieczniej.

Na zawody zabieram go, bo po prostu bardzo lubi biegać. Nie ma w głowę wbudowanego kompasu ani gpsa (nie pomaga w nawigacji), ani nie ciągnie. Jest zwykłym psem, tylko może trochę bardziej wytrzymałym niż kumple z podwórka. Zachowuje się tak samo, jak inne psy np na Harpaganie, na GeZnie czy innych zawodach. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, chętnie udostępnię Ci Łyska do krótkiej przebieżki - na pewno będzie bardzo szczęśliwy :) Powiedz tylko kiedy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pt, 19 gru 2014, 09:02 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Masz złe wrażenie.
Po prostu Twoja osoba kojarzy mi się z psem (nota bene bardzo charakterystycznym).
A, że Ty rozpoczęłaś ten temat, to chciałem zwrócić uwagę na moim zdaniem bardziej istotny problem, niż klasyfikowanie kobiet od najlepszej zawodniczki.
Tak samo, jak Wigor uważam, że liczenie od najlepszego open jest bardziej miarodajne.
Moim zdaniem, Wam to niewiele zmieni, poza tym, że za start będziesz mieć np. 45 punktów, zamiast 30 (i tak będzie to najlepszy wynik kobiecy).

Ja startuję na rowerze, a że mam parę latek, mógłbym się domagać osobnej kategorii wiekowej, powołując się na bardzo podobne argumenty, jak Ty. Gdyby takich zawodników było więcej, to pewnie byłaby osobna klasyfikacja, tak jak u Was biegaczy. Ale, że startujących "dziadków" jest bardzo mało, akceptuję taki stan rzeczy i nawet się z tego cieszę, bo dużo więcej frajdy daje mi ściganie się z "młodzikami".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pt, 19 gru 2014, 12:30 
Offline

Dołączył: Śr, 10 gru 2014, 16:32
Posty: 32
Imię i nazwisko: Katarzyna Karpa
GG: 0
Uf, to dobrze, bo już się przeraziłam, że komuś coś zrobiłam nieświadomie.

W temacie startów z psem powiedziałam już wszystko, niech się inni wypowiadają. Sprawa odrębnej (testowej) klasyfikacji K50 na przyszły rok też już postanowiona...

Chyba nie pogodzimy naszych argumentów :) możemy pospierać się na żywo na Nocnej, jeśli będziesz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pt, 19 gru 2014, 13:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Nie do konca rozumiem określenie "klasyfikacja testowa". Czy to oznacza, że panie będą klasyfikowane dwukrotnie, zarowno w open jak i w czysto kobiecej? czy tylko w kobiecej ?
Jeżeli będa dwie klasyfikacje to w przypadku wystąpienia różnicy np. na 1. miejscu która z pań będzie uznana za zwyciężczynię ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL