FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 15:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pn, 28 lis 2016, 21:36 
Offline

Dołączył: Śr, 10 gru 2014, 16:32
Posty: 32
Imię i nazwisko: Katarzyna Karpa
GG: 0
<3 :D mówiłam, że będzie dobrze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 11:10 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Chciałbym zaproponować w miarę równomierne rozłożenie imprez za 50/55 w sezonie. W tej chwili z jednej strony mamy 1x trzy tygodnie z rzędu i 2x dwa tygodnie z rzędu imprezy za 50 a z drugiej strony od października do grudnia prawie 2 miesiące bez takiej imprezy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 11:41 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Ale waga imprezy nie zależy od terminu tylko od jakości imprezy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 12:17 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
No sa jeszcze jakies inne czynniki, z tego co kojarze, takie jak region.
Zwracam tylko uwage, ze troche dziwny jest ten kalendarz - 3 imprezy w marcu tydzień po tygodniu a od połowy pazdziernika do połowy grudnia żadnej. Moze warto by bylo pomyslec czy da sie to jakos sensowniej rozlozyc.

Zakładając, że taki układ kalendarza jak w tym roku będzie i w przyszłym można zwycięstwo pucharu rozstrzygnąć na Mazurskich Tropach za 55. I jest to o wiele bardziej realne niż występ psa sportowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 13:19 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
to powiedz organizatorom aby robili swoje imprezy w innych terminach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 14:04 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Coś Cię ugryzło?
Jest to wątek z propozycjami więc takową podałem.
Nie chcesz żadnych otrzymywać to wątek zamknij lub napisz, że masz wylane na to co tu ludzie piszą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 14:42 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Marcinie, nic mnie nie ugryzło, składasz propozycje, na która nie zgodzi się większość organizatorów, bo należałoby odwrócić system z takiego, w którym wagi są przyzwane poszczególnym imprezom, na taki w którym to imprezy są przypisywane do z góry ustalonych terminów i wag.
Z tym przyznawaniem Wag jest zawsze dylemat, jak to zrobić by żadnego z organizatorów nie skrzywdzić, a i tak ciągle dostajemy maile dlaczego moja impreza ma obniżoną wagę, a nie ta druga robiona za miedzą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 16:58 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Przyznawanie wag do terminu niekoniecznie będzie prowadzić do bardziej sensownego rozwiązania, pewnie Marcin sam by skonstatował po analizie.

Ale z kolei samo nadawanie wag mogłoby mz bardziej przypominać sprawdzanie testu, niż sąd kapturowy.
Za komuny nawet można było sobie przyjść na salę sądową i posłuchać stron, a u nas przy nadawaniu wag wszystko ściśle tajne.

Pisałem o tym kiedyś - powinniśmy utworzyć w miarę jasne kryteria nadawania wag:
np. liczba punktów Maratonu TP50: A (obecnie 50pp), Maratonu TP100: B (obecnie 100pp), Maratonu Aspiranta TP500: C (i ew. tak dalej)


od której odejmowane byłyby punkty za grzechy popełnione przeciw Jasnym Kryteriom
np
- źle ustawiony punkt: minus D
- nie opublikowane wyniki w terminie: minus E
- przewymiarowana trasa: minus F
- itd - inne grzechy ciężkie - rozpiska co za ile się traci.

Kapituła byłaby policjantem wymierzającym mandat zgodnie z taryfikatorem. A tak, wszystko odbywa się w zaciszu gabinetów i nie dziwne pewnie, że niektórym decyzja może wydawać się jakaś niesprawiedliwa, szczególnie, gdy podstaw tej decyzji nie znają. (orgowie swoje pewnie znają).

Żeby włączyć ludzi w tworzenie Pucharu (uważam to za plus dodatni), można byłoby zrobić głosowanie po podsumowaniu Wag, żeby tłum mógł raz w ciągu roku "uratować (albo stracić)" wybraną imprezę dodając/ujmując jej punktów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 1 gru 2016, 19:17 
Offline

Dołączył: Cz, 13 sty 2011, 11:33
Posty: 182
Imię i nazwisko: Marcin H
GG: 0
Wigor napisał(a):
składasz propozycje, na która nie zgodzi się większość organizatorów, bo należałoby odwrócić system z takiego, w którym wagi są przyzwane poszczególnym imprezom, na taki w którym to imprezy są przypisywane do z góry ustalonych terminów i wag.
Z tym przyznawaniem Wag jest zawsze dylemat, jak to zrobić by żadnego z organizatorów nie skrzywdzić, a i tak ciągle dostajemy maile dlaczego moja impreza ma obniżoną wagę, a nie ta druga robiona za miedzą.

Ja to doskonale rozumiem. To odwieczny dylemat czy zawodnicy są dla organizatorów czy organizatorzy dla zawodników.
Przy ustalaniu wag jest już brany pod uwagę region. Może warto i rozważyć termin.
I oczywiście - jak nie będzie chętnych by zorganizować imprezę to nic się nie poradzi. Może też nie wszyscy organizatorzy, tak jak Włóczykij, są przywiązani do swoich terminów. Może ktoś woli np. zorganizować imprezę w listopadzie za 50 niż w innym terminie za 45.

A ja mam nawet więcej propozycji mało popularnych dla organizatorów bo uważam, ze 16 imprez o wysokiej wadze to za dużo. Jakby było 12 czy nawet 10 to rywalizacja na nich byłaby ciekawsza. Teraz zawodnicy często się mijają. W poprzednim sezonie zawodnicy pierwszej piątki nie spotkali się ani razu w komplecie.
Jeżeli w jakimś sezonie mistrzostwa będą odpowiednio wcześnie to może się okazać, że zwycięzcę pucharu poznamy już w kwietniu. Trochę to dziwne jak na całoroczny puchar.

krobi napisał(a):
Przyznawanie wag do terminu niekoniecznie będzie prowadzić do bardziej sensownego rozwiązania, pewnie Marcin sam by skonstatował po analizie.

Pierwszym i głównym kryterium powinna być jakoś imprezy (przede wszystkim czy punkty stoją tam gdzie powinny). Rejon czy termin to już tylko dodatki.
I na razie po analizie skonstatowałem tyle, że 1x3 i 2x2 imprezy tydzień po tygodniu a z drugiej strony blisko 2 miesiące przerwy to nie wygląda za sensownie. Próbuję więc znaleźć rozwiązanie. Nie twierdzę, że idealne. Być może są lepsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pt, 2 gru 2016, 10:02 
Offline

Dołączył: Pt, 2 gru 2016, 09:53
Posty: 1
Witam. Proponuję podział kalendarza na cztery kwartały ( ilością imprez lub kalendarzowo ) i branie do klasyfikacji PMnO dwóch najlepszych wyników z danego cyklu. Emocje cały rok :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL