FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 19 kwi 2024, 22:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 76  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 12:09 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
Rzeczywiście jest tak, że panie trochę "giną" w wynikach i może przez to tak mała rywalizacja w tej kategorii?

Pomysł, żeby liczyć wszystkie starty do klasyfikacji jest delikatnie mówiąc słaby :P
Puchar jest dla biegaczy amatorów i wygospodarowanie 7 weekendów, żeby pojechać na zawody już jest trudne. Można wprowadzić nagrodę dla stachanowca: najwięcej przebiegniętych kilometrów na zawodach PMnO i podsumować trasy 100km i 50km :)

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 12:26 
Offline

Dołączył: Pn, 15 gru 2014, 10:01
Posty: 4
Do Bartka...
"Rewelacyjny?
A od kiedy to puchar ma wyłonić słabszych zawodników?
Starty co tydzień lub dwa przez cały rok na maksimum? a trening?
Pierwszy krok do przemęczenia i kontuzji.
Zauważcie, że np. w narciarstwie biegowym, do którego porównujecie pmno sezon nie trwa przez cały rok.
Naprawdę uważasz, że jakbym wystartował 30 razy i zdobywał tak między 35 a 40 pkt, to byłoby to bardziej wartościowe niż 10 startów po 40-50?
I żeby nie było, że dla mnie byłoby to niekorzystne :), bo jakbyśmy liczyli wszystkie starty w tym sezonie wygrałbym puchar w cuglach :)

Bartek Grabowski"

Bartku.
Ideą pucharów jest ukoronowanie całego sezonu ... a może za dużo imprez jest włączone do pucharu ... jednocześnie ... każdy zawodnik ma ten sezon tak samo długi, tak więc każdy jest narażony na te same kontuzje ... dlaczego najlepszym ma być najszybszy z kilku imprez ... a może jednak puchar powinien premiować również wytrzymałość całego sezonu (nie w jak przypadku setek - sześć najlepszych startów) ... biegacze, panczeniści, narciarze ... wszyscy są również narażeni na kontuzje, przemęczenia. Z tego powodu część startów odpuszczają - nic innego jak zimna kalkulacja, bo na tym to polega ... ale wiem, że jak wystartuję 10 razy, to mam pkt za 10 startów, a nie za 6 i wiem , że jak bym wygrał 6 razy na 10 to mam puchar .... a u nas gdy wygram 6 razy i kolejne 4 razy zajmę nawet 2 miejsce ale ze słabszym czasem, to mogę przegrać puchar ... np sporty motorowe - dana edycja - rajdy samochodowe - wg czasu dojazdu do mety z kilku odcinków ustalana jest kolejność, ale do pucharu są liczone punkty za dane miejsce, a nie czasy ... ale się rozpisałem - wystarczy :) ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 12:28 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
gazela napisał(a):
Witam.


Moja propozycja:
1. Koniecznie osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn.
2. Punkty do pucharu TYLKO i wyłącznie w przypadku zebrania wszystkich punktów kontrolnych na trasie lub extra premia za zebranie wszystkich punktów w limicie czasu (np.+10, czy 15 dodatkowych pkt ).


1. Kapituła rozważyła propozycję wprowadzenia osobnej klasyfikacji dla kobiet. Testowo będzie wprowadzona klasyfikacja K50 względem najlepszej kobiety.

2. Każdy maraton jest inny, w przypadku łatwych setek jak Kierat, cały dystans kończy ponad 100 zawodników i jest tu oczywiste by klasyfikować tylko tych co skończyli całą trasę. Sprawa komplikuje się w przypadku trudnych setek, np rozgrywanych zimą lub w trudnym terenie górskim, tutaj ukończenie całej trasy jest o wiele trudniejsze, organizator może nie doszacować limitu czasu, mogą znacznie pogorszyć się warunki pogodowe, co wręcz uniemożliwi pokonanie całego dystansu w limicie czasu. Dlatego więc osobą tym, które włożyły wysiłek i zmierzyły się z trasą, nie liczyć punktów?

Reasumując każdy maraton jest inny, rozgrywany w rożnym terenie, o różnej porze roku, dnia, z różna frekwencją. Przyznawanie punktów za miejsca jest rażąco niesprawiedliwe dla zawodników startujących na maratonach z wysoką frekwencją, dlatego też uzależnienie wyniku punktowego od zwycięzcy OPEN jest najbardziej miarodajnym sposobem.
Co prawda zdarzają się przypadki że na maratonach z wagą 50/100 nie pojawi się nikt z ścisłej czołówki zawodników i osoby startujące dostana "zawyżona punktację" jednak jest to na korzyść dla tych słabszych.

Dodatkowo wprowadzenie klasyfikacji K100 spowoduje wypaczenie wyników, kobiet na wielu maratonach startuje bardzo mało, czy wręcz wcale. Spowoduje to, że aby wygrać puchar wystarczy upatrzyć sobie kilka startów z słabą obsadą wśród Pań i zgarnąć kilka "100".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 12:41 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
przemaaas napisał(a):


Bartku.
Ideą pucharów jest ukoronowanie całego sezonu ... a może za dużo imprez jest włączone do pucharu ... jednocześnie ... każdy zawodnik ma ten sezon tak samo długi, tak więc każdy jest narażony na te same kontuzje ... dlaczego najlepszym ma być najszybszy z kilku imprez ... a może jednak puchar powinien premiować również wytrzymałość całego sezonu (nie w jak przypadku setek - sześć najlepszych startów) ... biegacze, panczeniści, narciarze ... wszyscy są również narażeni na kontuzje, przemęczenia. Z tego powodu część startów odpuszczają - nic innego jak zimna kalkulacja, bo na tym to polega ... ale wiem, że jak wystartuję 10 razy, to mam pkt za 10 startów, a nie za 6 i wiem , że jak bym wygrał 6 razy na 10 to mam puchar .... a u nas gdy wygram 6 razy i kolejne 4 razy zajmę nawet 2 miejsce ale ze słabszym czasem, to mogę przegrać puchar ... np sporty motorowe - dana edycja - rajdy samochodowe - wg czasu dojazdu do mety z kilku odcinków ustalana jest kolejność, ale do pucharu są liczone punkty za dane miejsce, a nie czasy ... ale się rozpisałem - wystarczy :) ...



Przemaaas ideą pucharu amatorskiego a takim jest PMnO jest umożliwienie jak największej liczbie zawodników uzyskanie kworum imprez liczonych do klasyfikacji generalnej. A w tym celu właśnie jest ograniczenie tej liczby do sensownej wartości, którą można spokojnie wykonać na przestrzeni całego sezonu.
Liczyć wszystkie starty można tylko i wyłącznie w sporcie zawodowym, w którym to starty są dla zawodników źródłem utrzymania a nie formą spędzania wolnego czasu.
Gdyby wprowadzić zasadę liczenia wszystkich startów wygrałaby osoba, która miała najwięcej możliwości finansowych i czasowych by pojechać na jak największą liczbę imprez i nie sposób przewidzieć czy byłaby to akurat osoba najlepsza w pucharze, czy ktoś ze średnimi wynikami na poziomie 30pkt.
Liczenie tylko 6-7 najlepszych wyników uatrakcyjnia puchar, premiuje najlepszych zawodników, pozwala poprawiać nieudane starty a także zagęszcza wyniki, dzięki czemu by wygrać puchar trzeba walczyć do końca, bo konkurencja może w każdej chwili przeskoczyć do przodu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 12:43 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
hiubi napisał(a):
Z nieco innej beczki: kiedy poznamy wagi? Pierwsza przyszłoroczna impreza już za niewiele ponad dwa tygodnie. Chcielibyśmy trochę z PKŻ postartować w tym roku, ale decyzja zalezeć bedzie od geograficznego rozłożenia imprez z dobrymi wagami. Ełcka to dla nas trochę dluższy wyjazd, na dodatek w trakcie nietypowego dlugiego weekendu który trzeba zaplanować z wyprzedzeniem.


Wagi i regulamin są już ustalone, kwestia zamieszczenia tego na stronie, niestety nowa wersja strony bardzo wydłuża pracę przy zamieszczaniu nowych treści.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 12:45 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
hiubi napisał(a):
Dowcip polega na tym, że ostatnie dwie edycje tej imprezy to... zmiany na lepsze. Mimo to i tak zawsze jest jakiś cyrk.
Nie bylem w Brodnicy, ale czy to nie tam na starcie byla słynna konkurencja surviwalowa? A na trasie AR "piłki tenisowe w miednicy" ? Wyguglaj sobie "emmet Cross Chorzów", "Emmet cross Poznan" albo o sędziowaniu I edycji Transjury.
Dlaczego tak dzieje się akurat na Funexie - trzeba spytać nie uczestników, a organizatora. Problem w tym, że on zawsze twierdzi, że jest dobrze.
----------
UPs... troche się pospieszylem, poguglałem i niestety artykuly na napierajce opisujące w/w imprezy zostały oczyszczone z komentarzy uczestników. Szkoda :evil:


Problem z Funexem był taki, że organizator za łamanie regulaminu przewidywał dyskwalifikację a później na mecie zamieniał ją sobie na karę czasową.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 13:17 
Offline

Dołączył: N, 14 gru 2014, 21:10
Posty: 2
Wigor napisał(a):
gazela napisał(a):
Witam.


Moja propozycja:
1. Koniecznie osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn.
2. Punkty do pucharu TYLKO i wyłącznie w przypadku zebrania wszystkich punktów kontrolnych na trasie lub extra premia za zebranie wszystkich punktów w limicie czasu (np.+10, czy 15 dodatkowych pkt ).


1. Kapituła rozważyła propozycję wprowadzenia osobnej klasyfikacji dla kobiet. Testowo będzie wprowadzona klasyfikacja K50 względem najlepszej kobiety.

2. Każdy maraton jest inny, w przypadku łatwych setek jak Kierat, cały dystans kończy ponad 100 zawodników i jest tu oczywiste by klasyfikować tylko tych co skończyli całą trasę. Sprawa komplikuje się w przypadku trudnych setek, np rozgrywanych zimą lub w trudnym terenie górskim, tutaj ukończenie całej trasy jest o wiele trudniejsze, organizator może nie doszacować limitu czasu, mogą znacznie pogorszyć się warunki pogodowe, co wręcz uniemożliwi pokonanie całego dystansu w limicie czasu. Dlatego więc osobą tym, które włożyły wysiłek i zmierzyły się z trasą, nie liczyć punktów?

Reasumując każdy maraton jest inny, rozgrywany w rożnym terenie, o różnej porze roku, dnia, z różna frekwencją. Przyznawanie punktów za miejsca jest rażąco niesprawiedliwe dla zawodników startujących na maratonach z wysoką frekwencją, dlatego też uzależnienie wyniku punktowego od zwycięzcy OPEN jest najbardziej miarodajnym sposobem.
Co prawda zdarzają się przypadki że na maratonach z wagą 50/100 nie pojawi się nikt z ścisłej czołówki zawodników i osoby startujące dostana "zawyżona punktację" jednak jest to na korzyść dla tych słabszych.

Dodatkowo wprowadzenie klasyfikacji K100 spowoduje wypaczenie wyników, kobiet na wielu maratonach startuje bardzo mało, czy wręcz wcale. Spowoduje to, że aby wygrać puchar wystarczy upatrzyć sobie kilka startów z słabą obsadą wśród Pań i zgarnąć kilka "100".


1.OK TP50 kobiet wywalczone a co z TP100 kobiet?
2. Napisałam, żeby naliczać punkty za zebranie wszystkich pkt i całą trasę LUB premiować dodatkowo ukończenie całości w limicie czasu dodatkowymi punktami ( z naciskiem na słowo LUB). Można więc zastosować zasadę dodatkowej premii. Będzie to jeszcze bardziej mobilizowało do ukończenia całości. Rozumiem, że są trudniejsze trasy takie gdzie nawet najlepsi nie mogą zmieścić się w limicie. Ale nie rozumiem, gdy limit jest np. 24h czy 26h a zawodnik kończy np. po 12h czy 15h i dzięki niskiej frekwencji naliczone ma naprawdę sporo punktów do pucharu ( a trasa była obliczona dobrze i można było skończyć ją w limicie).
3. Teraz wystarczy wśród pań na TP100 upatrzyć sobie kilka startów ze słabą obsadą i wyniki też są wypaczone a do tego uzależnione od tego jak startują mężczyźni (podobnie na TP50). Nie przemawia do mnie argument niewielu startujących.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 13:34 
Offline

Dołączył: Pn, 15 gru 2014, 10:01
Posty: 4
Wigor napisał(a):
przemaaas napisał(a):


Bartku.
Ideą pucharów jest ukoronowanie całego sezonu ... a może za dużo imprez jest włączone do pucharu ... jednocześnie ... każdy zawodnik ma ten sezon tak samo długi, tak więc każdy jest narażony na te same kontuzje ... dlaczego najlepszym ma być najszybszy z kilku imprez ... a może jednak puchar powinien premiować również wytrzymałość całego sezonu (nie w jak przypadku setek - sześć najlepszych startów) ... biegacze, panczeniści, narciarze ... wszyscy są również narażeni na kontuzje, przemęczenia. Z tego powodu część startów odpuszczają - nic innego jak zimna kalkulacja, bo na tym to polega ... ale wiem, że jak wystartuję 10 razy, to mam pkt za 10 startów, a nie za 6 i wiem , że jak bym wygrał 6 razy na 10 to mam puchar .... a u nas gdy wygram 6 razy i kolejne 4 razy zajmę nawet 2 miejsce ale ze słabszym czasem, to mogę przegrać puchar ... np sporty motorowe - dana edycja - rajdy samochodowe - wg czasu dojazdu do mety z kilku odcinków ustalana jest kolejność, ale do pucharu są liczone punkty za dane miejsce, a nie czasy ... ale się rozpisałem - wystarczy :) ...



Przemaaas ideą pucharu amatorskiego a takim jest PMnO jest umożliwienie jak największej liczbie zawodników uzyskanie kworum imprez liczonych do klasyfikacji generalnej. A w tym celu właśnie jest ograniczenie tej liczby do sensownej wartości, którą można spokojnie wykonać na przestrzeni całego sezonu.
Liczyć wszystkie starty można tylko i wyłącznie w sporcie zawodowym, w którym to starty są dla zawodników źródłem utrzymania a nie formą spędzania wolnego czasu.
Gdyby wprowadzić zasadę liczenia wszystkich startów wygrałaby osoba, która miała najwięcej możliwości finansowych i czasowych by pojechać na jak największą liczbę imprez i nie sposób przewidzieć czy byłaby to akurat osoba najlepsza w pucharze, czy ktoś ze średnimi wynikami na poziomie 30pkt.
Liczenie tylko 6-7 najlepszych wyników uatrakcyjnia puchar, premiuje najlepszych zawodników, pozwala poprawiać nieudane starty a także zagęszcza wyniki, dzięki czemu by wygrać puchar trzeba walczyć do końca, bo konkurencja może w każdej chwili przeskoczyć do przodu.


Masz rację z tym argumentem z kasą ... ale nadal nie trafia do mnie przelicznik wg czasu zwycięzcy ... nadal można fajnie kalkulować ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 13:43 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Wiewiórka napisał(a):
Jak czytam całą dyskusję, to tylko faceci mają coś na przeciw odrębnej klasyfikacji kobiet :) Nie rozumiem co wam do naszej klasyfikacji?



Ja uprzejmie donoszę, że wcale nie mam nic przeciwko.

Starałem się po prostu usilnie wyjaśnić różnice między gruszkami a pietruszką :)

Najkorzystniej (dla Was) byłoby utworzenie osobnej kategorii i kontynuowanie naliczania (osobnych) punktów w kategorii Open.
Umożliwi to dalsze łojenie facetów (bo pewnie niektóre Kobiety mogą woleć tak) i spełnienie wszystkich Waszych postulatów wizerunkowych :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 16 gru 2014, 14:01 
Offline

Dołączył: Pn, 15 gru 2014, 10:01
Posty: 4
krobi napisał(a):
Wiewiórka napisał(a):
Jak czytam całą dyskusję, to tylko faceci mają coś na przeciw odrębnej klasyfikacji kobiet :) Nie rozumiem co wam do naszej klasyfikacji?



Ja uprzejmie donoszę, że wcale nie mam nic przeciwko.

Starałem się po prostu usilnie wyjaśnić różnice między gruszkami a pietruszką :)

Najkorzystniej (dla Was) byłoby utworzenie osobnej kategorii i kontynuowanie naliczania (osobnych) punktów w kategorii Open.
Umożliwi to dalsze łojenie facetów (bo pewnie niektóre Kobiety mogą woleć tak) i spełnienie wszystkich Waszych postulatów wizerunkowych :)


Bingo:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 76  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL