FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 20:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 20 sty 2015, 02:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Pn, 5 gru 2011, 23:10
Posty: 81
Lokalizacja: Sulejowek
Imię i nazwisko: Janek Lenczowski
GG: 0
Zaraz pewno wyjdę na męską szowinistyczną świnię, ale uważam, że dziewczyny chcąc fixować wynik na zwyciężczyni zawodów same sobie strzelają w kolano.
W rezulatacie doprowadzi to do jakiś szachów i podchodów między liderkami, które będą tylko sprawdzać, która gdzie jedzie i co można z danych zawodów wyrwać.
...a przecież wystarczy nacisnąć przycisk "Kat." w zakładce wyników na stronie PMnO.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Wt, 20 sty 2015, 02:17 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
paranoix napisał(a):
Być może, mogło by się to sprawdzić jako system komplementarny do podstawowego.


Taka jest chyba idea - tym co komóra zadziała organizator szybciej sprawdzi przeloty.
Miłośników Nokii3310 i tak nadal trzeba byłoby zliczać ręcznie.

Jablo się zaoferował, więc może pociągnie temat ;)


Edit:
Pewnie że wyjdziesz na męską ;)
Przecież jak chcą mieć szachy, a ktoś to będzie liczył, to co za problem.
Mi się wydaje, że strzelają sobie w drugie kolano, bo rywalizacja w obrębie sześciu aktywnych Pań może szybko się znudzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył: Wt, 12 cze 2007, 05:52
Posty: 175
Lokalizacja: Stalowa Wola
Imię i nazwisko: Hubert Puka
Kiedyś już zadawałem to pytanie, ale nikt nie odpowiedzial: mamy w tym sezonie dwie klasyfikacje kobiece: open i "testową kobiecą". Jeżeli wyniki końcowe będą różnić się - która z nich jest wazniejsza? Zwycieżczyni którego rankingu będzie uznana za zwycieżczynię Pucharu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Śr, 21 sty 2015, 11:40 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Wiążące będą wyniki z osobnej klasyfikacji dla K50. Klasyfikacja OPEN 50 będzie dla kobiet tylko informacyjna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: N, 25 sty 2015, 01:03 
Offline

Dołączył: Pn, 4 mar 2013, 20:10
Posty: 11
Lokalizacja: Chociwel
GG: 0
W sprawie potwierdzania przez kod QR lub NFC.
Oba systemy wymagaja smartfona lub telefonu z odpowiednia aplikacją.
Ja osobiscie ciągle żyję w erze zwykłej komórki i nie wiem kiedy przejdę na smartfona.
Wady tego rozwiazania:
- niewodoszczelnego smartfona będę nosił schowanego w woreczek strunowy głęboko w kieszeni; wyjęcie może zająć więcej czasu niż perforacja karty nawet z zapisaniem godziny,
- ryzyko zgubienia, przy częstym wyciąganiu można zapomnieć zapiąć kieszeń,
- czas działania na baterii, jeżeli ktoś ma włączone np. endomondo może zabraknąć prądu na ostatnich PK,
- zasięg sieci, byłem ostatnio w Puszczy Bukowej (teren Jesiennych Trudów 2013) i kilka kilometrów w lini prostej od dużych osiedli i pola golfowego był brak zasięgu nawet na górce.

Zalety QR i NFC są oczywiste i jako system dodatkowy, nieobowiązkowy jak najbardziej.
Grzesiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: N, 25 sty 2015, 01:50 
Offline

Dołączył: Śr, 17 gru 2014, 13:40
Posty: 2
Giek, od razu pisałem że to traktuję jako dodatek. A wrzucenie do koszulki lub przyczepienie takich kart z nfc i qr to raczej mało pracy dla organizatora. Właściwie to jak będę miał nadmiar czasu to wykonam cały system we własnym zakresie hobbystycznie przy okazji organizując coś kameralnego (max 20km z 10PK) do testów wśród znajomych (jak również zainteresowanych forumowiczów) z okolic Krakowa. Jakby jakiś organizator chciał coś takiego wypróbować to będzie to dla mnie dodatkowa mobilizacja by się sprężyć a tak to pewnie dopiero na okres wakacyjny by to powstało ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: N, 25 sty 2015, 17:31 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Przy wersji offline - skanujesz kody i zrzucasz je dopiero w bazie zasięg sieci, czy zużycie baterii nie ma znaczenia.
Wersja online byłaby trochę bardziej zasobożerna, ale należy odróżnić zapis i automatyczną publikację tracka zawodnika (jak OrienTrack, czy SledzGPS) od skanowania i wysyłania zaliczonego PK przez GPRS (czy co tam będzie w zasięgu). Do drugiego nie trzeba przecież nawet GPSu włączać.

System oczywiście może być tylko i wyłącznie alternatywny do wersji papierowej lub SI.
W zasadzie najbardziej skorzystaliby organizatorzy mając szybciej dane do obróbki.

Tu jest też jakaś angielska wersja softu: http://www.appindesign.com/dib/, podobne do tego ZPK Orienteering, więc tak naprawdę chyba nie trzeba byłoby niczego nowego pisać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pn, 26 sty 2015, 18:49 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Jablo, jak już się chcesz bawić, to na Grassorze w zeszłym roku robiłem testowo potwierdzanie PK za pomocą SMS. System prosty i bardzo efektywny, w przypadku braku zasięgu większość telefonów wysyła sms odrazu po znalezieniu sieci.

Można by to rozbudować o kody QR i NFC, na zasadzie że dane ukryte w tych kodach są automatycznie wysyłane za pomocą SMS. Zawodnik robi zdjęcie kodu lub przykłada telefon i gotowe, Aplikacja robi wszystko sama. Problem baterii odpada, a wszystko działa on-line.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Śr, 4 lut 2015, 15:40 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
Regulamin, który obowiązuje w 2015 r. narzuca na organizatorów obowiązek wrzucenia na stronę imprezy mapy z optymalnym wariantem przejścia (pkt. IX.10). Z trzech imprez, które odbyły się w tym roku tylko organizatorzy Rajdu Czterech Żywiołów próbowali zrobić coś w tym kierunku i uczynić zadość regulaminowi. Na pewno przepis do poprawienia (na dobrą sprawę przepis nie precyzuje, że wariant optymalny ma być opublikowany na stronie internetowej imprezy - w obecnym brzmieniu równie dobrze może to być wersja papierowa w bazie opublikowana minutę przed zamknięciem bazy :D , przepis nie stanowi jaki czas na wrzucenie mapy z wariantem na stronę imprezy po jej zakończeniu ma organizator). Przy tak zredagowanym przepisie pkt. IX.10 trudno regulamin w tej części egzekwować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pn, 28 lis 2016, 18:32 
Offline

Dołączył: Cz, 28 lut 2013, 10:47
Posty: 98
Ja na fali psich wątpliwości chciałem odszczekać swoje opinie nt. odrębnej kobiecej kategorii.

Ostatnio oglądałem pmno.pl/wyniki i wszystko co pesymistycznie prorokowałem szczęśliwie się nie spełniło.
Dziewczyny mają swoją kategorię, wyniki czytelne, zawodniczek bogato, Sędzia Główny nie padł pod natłokiem pracy.

Gratulacje, hau, hau spod stołu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 760 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL