FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 22:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Temat: Nieudany start trasy TP 50
PostNapisane: Pn, 14 kwi 2014, 19:48 
Offline

Dołączył: Pn, 28 lis 2011, 14:58
Posty: 65
Cześć,
Ja dla odmiany muszę powiedzieć parę gorzkich uwag dotyczących organizacji Harpagana, a konkretnie startu trasy TP50.
Jak wiadomo mapy rozdawane są w kolejkach wg numerów startowych (choć nie wiem po co są numery na mapach jak wszystkie są takie same).
Tak się złożyło, że miałem w swojej grupie numer ostatni. OK, zdarza się, nie ma problemu.
Czekam grzecznie. Ale cóż się dzieje!?
W momencie gdy w mojej kolejce zostało jeszcze ok 10 osób jest sygnał START!
Ale jak to?

Część osób miała już mapę od 2 minut, mogła ustawić się przy wyjściu i zaplanować spokojnie pierwszy wariant.
Ponadto wyjście ze startu (boisko szkolne) to wąskie gardło - utykam w tłumie piechurów (przecież nie będę się łokciami rozpychał) którym nieśpieszno było na trasę.
Tak więc kontakt z czołówką straciłem zanim wystartowałem...

Chciałbym, żeby organizatorzy zrozumieli, że 50-tka to wyścig już od startu.
Utrata kontaktu z czołówką i próba ich gonienia to znacząca strata sił, dużo większa mogłoby się wydawać.

Organizatorzy stojąc na podeście widzieli, że nie wszyscy mapy dostali. Można by ruszyć start 3 minuty później i byłoby OK. Nie mam tu pretensji do piechurów, którym rzeczywiście nie robi to różnicy i z oczywistych względów nie pędzą już na starcie (choć z relacji innych zawodników słyszałem, że niektórzy wyszli jeszcze przed sygnałem startu co też w porządku nie jest.

Organizatorzy! Szanując całą tradycję Harpagana: pokonywanie własnych słabości, walka z trasą, z mapą; musicie jednak zrozumieć, że jest to wyścig i sprawiedliwość musi być zachowana.

Uprzedzając pytania czy te 2-3 minuty by mnie zbawiło. Pewnie nie, zapewne byłbym na tym samym miejscu, ale start miałbym znacznie spokojniejszy, wiedziałbym na jakiej jestem pozycji i z kim mam walczyć na trasie.

Pozdrawiam,

Bartek Grabowski


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL