FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Śr, 20 wrz 2017, 11:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Podsumowanie roku
PostNapisane: Pn, 1 mar 2010, 11:04 

Imię i nazwisko: Karol Ćmiel
GG: 1558150
Witajcie,

mamy nowy rok, nowe plany treningowe, pewnie wielu z nas będzie startowało pod szyldem PK4.PL Team, ale w tym roku warto byłoby odpowiedzieć sobie na kilka pytań, tych dotyczących przyszłości zespołu i jego kształtu.

1. Według moich obserwacji, a może nie tylko moich, rozwijamy się indywidualnie, ale jako zespół jest bardzo cienko. Nie ma startów wspólnych, nie przybyło nam ostatnio zawodników, forum to sporadyczne miejsce rozmów, nie mamy wspólnych planów i wyzwań, brakuje nam drużynowego celu.
Nie czuję się na siłach ciągnąć tych wątków, nie widzę też osoby, która miałaby parcie na lidera.

Stąd pytania, czy zostawiamy zespół i forum w takiej formie? Czy robimy rewolucję? Kto nas pociągnie? W jakim kierunku?

Pytania zrodziły się po rozmowie Grześkiem, on ma bloga, swój zespół i kilka innych projektów na głowie, więc wypadałoby nie angażować go w ustalenia na ten temat, choć jego danie może być decydujące.

2. Abonament domeny. Zbliża się termin przedłużenia naszej domeny pk4team.pl, na którą zaglądamy jak zaglądamy, jest około 100 wejść miesięcznie, z czego 1/4 z odsyłaczy przypadkowych. Abonament to 120zł, wspólna zbiórka może nasz zespół tak naprawdę po raz pierwszy jednoczyć. Może też odsłonić trudną prawdę, że zespół traktujemy jako dodatek, którego plusem jest to, że nie absorbuje naszej energii.

Nie chcę oceniać postaw, ale myślę, że to odpowiednia pora, żeby podyskutować na temat przyszłości zespołu, a ta wiadomość jest tylko wstępem, pokazaniem problemów.

Pozdrawiam

Temat: Re: Podsumowanie roku
PostNapisane: Pn, 1 mar 2010, 12:25 

GG: 0
Ja nie będę ukrywał, że zaangażowany jestem gdzie indziej i na PK4 TEAM nie będę miał czasu. Jak się zgłaszałem to liczyłem, że będzie sporo fajnych akcji w PK4 (jakiś wyjazd szkoleniwowy), ale jak widać nie ma na to parcia/zasobów/czasu. No i będąc w Anglii miałem dużo wiecej wolnego czasu na pisanie na forum. Obecnie jestem gotów się wycofać.

Ale na mojej pierwszej setce i tak dodam do nazwy zespołu PK4.PL albo coś takiego, bo Grzesiowi, temu blogowi i jego środowisku zawdzięczam, że stanę na tym starcie.

PostNapisane: Pn, 1 mar 2010, 23:33 

Hmm, cóż ja mogę powiedzieć... Nie startowałem od prawie roku, nie licząc występu w Anglii. Organizatorzy tej imprezy nie przewidzieli w formularzu czegoś takiego jak drużyna, było jedynie miejsce na adres. Ale ambitnie obok nazwy miejscowości Dartford wpisałem PK4.PL . No to mi powiedzieli w biurze zawodów że chyba coś pokręciłem z tym kodem pocztowym, bo Dartford ma DA13HR. Może i dobrze że nie skumali o co chodzi bo tylko bym wstyd drużynie przyniósł wycofem przed połową dystansu :oops: .
Nie każda inicjatywa wypala, ta chyba nie wypali, bo raczej nie uda nam się zamanifestować sympatii do pk4.pl jakimiś wspólnymi wyczynami sportowymi. Poza sympatią do pk4.pl cała reszta nas dzieli - odległość, poziom sportowy, poziom zaangażowania, wiek itp., itd. Jak słusznie Karol zauważyłeś potrzebny jest lider, a taki się nie wyłonił w momencie gdy Grzesiek nim być nie chciał. To nie zarzut wobec Grześka, występował w ramach raidteam.pl na długo przed inicjatywą powołania teamu pk4.pl. Jedyną osobą która konsekwentnie podaje przynależność do teamu jest Paweł Pakuła (jeśli kogoś przeoczyłem to przepraszam). Wynikami na pewno wstydu pk4.pl nie przyniósł.
Chciałbym żeby Grzesiek wykorzystał potencjał marki PK4, bo w wąskim rajdowym środowisku to naprawdę marka, i żeby kiedyś miał silny team firmowy z prawdziwego zdarzenia. Tego mu życzę. Pomyślałem sobie że zawodnik który zajmuje z reguły miejsce „odwróć tabelę – Yanek na czele” nie powinien robić krzywdy marce PK4 i do momentu wyraźnego poprawienia rezultatów nie powinien się kryć pod jej parasolem.
Głosuję za rezygnacją z domeny, ale chciałbym partycypować w kosztach jej dotychczasowego utrzymania – czekam na info na maila od Karola. Jeśli będzie decyzja o jej zachowaniu – także w kosztach jej przedłużenia.

PostNapisane: Wt, 2 mar 2010, 13:25 

Podpisuję się pod tym, co napisał Yanek. Zgadzam się z Jego poglądem co do rokowań na przyszłość teamu. Patrząc wstecz widać, że po początkowym okresie entuzjazmu nastąpił spadek nastrojów. Dla mnie było sporą nobilitacją startować pod szyldem PK4.pl Team, szczerze powiedziawszy nie mam innej alternatywy. Yanek niejako potwierdza wątpliwości Karola, który zadając pytania dotyczące przyszłości teamu nie kryje chyba swego sceptycyzmu. Ja również blado widzę przyszłość, choć podkreślam, że sama idea teamu jest sympatyczna. Myślę, że w sprawie przyszłości teamu wiele do powiedzenia powinien mieć Grzesiek. Wiemy już, że nie interesuje Go liderowanie, ale nie wiemy czy widzi sens istnienia teamu w takiej formie jak dotychczas wogóle. W końcu to On stoi za marką PK4.pl. Również za Yankiem deklaruję partycypację w kosztach funkcjonowania domeny w przypadku gdybyśmy uznali, że temat teamu warto ciągnąć. Rozum mówi, że nie warto, ale serce chciałoby, żeby team się ostał. Tomek

PostNapisane: Wt, 2 mar 2010, 16:02 

Imię i nazwisko: Beata
Witajcie!

Pomijając obecną rehabilitację nie ukrywam, że też jestem zaangażowana gdzie indziej. W zeszłym roku zdarzyło mi się raz na Gezno wystartować pod PK4 Team.
Jak wszystko powstawało wydawało się, że coś z tego wyjdzie - jednak brakuje wspólnych startów, ale i treningów. Wiek może nie jest problemem ... raczej czas i dystans ktory większość osób dzieli. Ja zaglądam na forum sporadycznie - z braku czasu niestety.
Wspolny zespół lepiej jest chyba tworzyć dopiero po wspólnych startach, a nie przed - wydaje mi się, że wówczas sa większe szanse na przetrwanie.
Podobnie jak Yanek głosuję za rezygnacją z domeny, ale chciałabym partycypować w kosztach jej dotychczasowego utrzymania.
Pozdrawiam
Beti

PostNapisane: Wt, 2 mar 2010, 18:22 

Janek napisał(a):
Ja nie będę ukrywał, że zaangażowany jestem gdzie indziej i na PK4 TEAM nie będę miał czasu. Jak się zgłaszałem to liczyłem, że będzie sporo fajnych akcji w PK4 (jakiś wyjazd szkoleniwowy), ale jak widać nie ma na to parcia/zasobów/czasu.

Mam podobne podejście. Członkostwo uważałem od początku za kwestię czysto praktyczną. Przede wszystkim za szansę startu z kimś bardziej doświadczonym (lub szansę startu w ogóle w wypadku zapotrzebowania na płeć piękną) . Myślę, że do tego by wystartować wspólnie nie trzeba teamu, tylko chęci.
Może udałoby się dodać do bloga element społecznościowy jak na napieraj? Tak by można było spojrzeć na cudze doświadczenia i zaproponować komuś start w rajdzie nie ryzykując dużej różnicy w "mocy".
W kwestii utrzymania domeny. Byłbym za przeniesieniem tego co jest teraz na darmowy serwer (jeśli jest to możliwe). Oczywiście mogę się zrzucić na dotychczasowe koszty.

PostNapisane: Wt, 2 mar 2010, 19:20 

Imię i nazwisko: Paweł Pakuła
Cóż, Karol trafnie zdiagnozował sytuację. Ja szczerze mówiąc na wspólne treningi, obozy itp, nie liczyłem bo charakter mam raczej indywidualisty. Start pod szyldem Pk4.pl Team traktowałem ze swej strony głównie jako reklamę świetnego bloga i skupionych wokół niego ludzi. Podobnie jak osoby powyżej też słabo widzę przyszłość zespołu. Skłaniam się raczej ku rezygnacji z domeny, będę partycypował (ładne słowo :) ) w kosztach jej utrzymania. Maila mojego Karol masz.

p.s. Yanek, fajna ta rymowanka: "Odwróć tabelę - Yanek na czele" ale nie przesadzaj :) . Pk4.pl Team od początku pomyślany był nie jako marka dla cyborgów z wynikami i minimalnym miesięcznym kilometrażem treningów lecz zespół dla sympatyków, osób zaczynających trenować itp. Generalnie bardzo szerokiego grona. Ty już setkę zrobiłeś więc nie masz co się wstydzić swojego poziomu. A mnie w jak najszybszym schodzeniu z trasy i tak nie pobijesz (vide: Skorpion 2010) :D Na luzie!

PostNapisane: Śr, 3 mar 2010, 20:42 
Admin

Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Od początku PK4 TEAM był Waszą - czytelników - inicjatywą, liczyłem więc, że ktoś z Was pociągnie ten projekt. Ja na chwilę obecną nie czuję się na siłach, żeby próbować jakoś rozwinąć team, jak zwykle wszystko rozbija się o czas i zasób sił. Ale szkoda byłoby, gdyby taka fajna inicjatywa umarła śmiercią naturalną.

Może za jakiś czas znajdę jakiś pomysł, żeby to jakoś ruszyć? Rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu z Karolem - przydałby nam się jakiś motywator w postaci wspólnych startów, zbierania punktów w jednej sprawie. Pomyślałem o PMnO i klasyfikacji drużynowej. :) . Co prawda takowej nie ma - ale być może to jest dobry kierunek?

Innych pomysłów nie mam. Większość z członków PK4 TEAM to jednak uczestnicy setek - więc organizowanie teamu AR chyba mija się z celem.

Na pewno forum pozostanie, można się tu wpisywać, dyskutować.

PS. Oczywiście również będę partycypował (zgadzam się - to bardzo ładne słowo :) ) w kosztach utrzymania serwera i domeny.

PostNapisane: Cz, 4 mar 2010, 14:25 

GG: 5541965
zgadzam się z Yankiem

choć skrycie marzę o tym, że kiedyś uda nam się spotkać większą ekipa i wystartować razem w jakiejś setce, ale widzę, ze to raczej nie wypali

też chce partcypować w kosztach

PostNapisane: Cz, 4 mar 2010, 18:40 
Admin

Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Kierat? :) .

Ja będę. Choć nie ukrywam, że chciałbym się tam pościgać. Ale myślę, że będzie nas więcej z PK4 TEAM.

Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1