FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest So, 16 lis 2019, 02:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Przewodnik po startach PK4.PL TEAM
PostNapisane: Pn, 28 wrz 2009, 23:26 

Imię i nazwisko: Paweł Pakuła
GG: 0
Marta, biegliśmy w tym samym maratonie. Było ciężko, gorąco. Tym bardziej Ci gratuluję.

Ja planowałem zamach na trójkę ale niestety się nie udało. Minimalnie poprawiłem życiówkę.

Zawody: 31 Maraton Warszawski
Dystans i miejsce: oczywiste.
Data: 27 września 2009
Czas netto: 3:10:53 (3:11:00 brutto)
Miejsce: 150 ogólnie (na 3166 którzy ukończyli) 68 w kategorii wiekowej M30.

Wrażenia: Ciężko było. Ciepło, ok 21 stopni, słonecznie. Byłem niedotrenowany, zlekceważyłem wyzwanie. Chciałem pobić życiówkę schodząc poniżej 3 godzin, nie udało się. Poprawiłem życiówkę o 1,5 minuty. Odpuściłem tempo 4:15 na kilometr na 23 kilometrze.

PostNapisane: N, 25 paź 2009, 08:06 

Imię i nazwisko: Radosław Rój
No i jak było w Kaliszu? Żyjesz, czy jeszcze trzeźwiejesz? Imprezki u Mirzy cieszą się sławą... imprezową. :)
Tak na serio, to bałem się asfaltu, a i ze zdrowiem nienajlepiej, ale wypatrzyłem Cię na 16 pozycji z 9:11... Pogratulować, ale chyba byly kłopoty, co?

PostNapisane: N, 25 paź 2009, 15:40 

rocha napisał(a):
No i jak było w Kaliszu? Żyjesz, czy jeszcze trzeźwiejesz? Imprezki u Mirzy cieszą się sławą... imprezową. :)
Tak na serio, to bałem się asfaltu, a i ze zdrowiem nienajlepiej, ale wypatrzyłem Cię na 16 pozycji z 9:11... Pogratulować, ale chyba byly kłopoty, co?

Hej Radek,

Nie było tak źle :) Czuję się podobnie jak po orienterskiej setce. Spore zakwasy, kilka odcisków, jeden paznokieć będzie na straty. Też bałem się asfaltu ale wziąłem mało zużyte (150 km przebiegu) a dobrze dopasowane szosowe Asicsy. Stopy trochę tłukły o asfalt ale nie przeszkadzało mi to tak bardzo jak się obawiałem. Dopiero na 75 kilometrze (około) poczułem że bolą mnie odciski. Pogoda była dobra, wilgotno, chłodno, mgły - ale nie padało. Nie byłem zbyt dobrze przygotowany, mało ostatnio trenowałem i to chyba wyszło mi na dobre. Dzięki temu byłem stosunkowo wypoczęty. Jeśli chodzi o taktykę to od początku założyłem Gallowaya. Robiłem przerwy na spacery już od pierwszego kilometra. Pierwszą dziesiątkę pokonałem w 1.04 czyli bardzo wolno. Byłem w ogonie stawki. Dopiero gdy przeszliśmy do robienia pętli (6 x 15 km, nudno) zacząłem przyśpieszać i wyprzedzać. Tak do 70 kilometra czułem się znośnie. Ostatnie dwie pętle to już było zaciskanie zębów i walka. Robiłem sporo przerw ale większość biegłem. W sumie jestem zadowolony. Trochę nudne to bieganie po pętlach na asfalcie ale tak raz do roku można się pobawić.

p.s. Nieźle wyglądała walka w czołówce. Faworytem był Ukrainiec który takie dystanse robi poniżej 7h. Wystartował z tempem 3:50/km, wszystkich daleko odsadził. Potem stopniowo słabł. gdy mnie dublował na 42 kilometrze biegł tak wolno, że go jeszcze przez parę km widziałem. Na 2 km przed metą doszedł go polski amator z Torunia. Tamten go nawet nie zauważył, na mecie myślał, że jest pierwszy.

Jeszcze zwyczajowo parę danych:

Zawody: 25 Kalisia Supermaraton
Data i miejsce: 24 października 2009, Blizanów koło Kalisza
Dystans: 100 km
Uzyskany czas: 9:11:34
Miejsce: 16 (na ok 170 którzy wystartowali. 110 osób ukończyło dystans 100 km)
Miejsce w kategorii wiekowej M30: 2

Uwagi: start o 6 rano, dobieg 10 km potem 6 pętli po 15 km. Wszystko po asfalcie. Pogoda dobra, chłodno, wilgotno ale bez opadów.

Ostatnio edytowano N, 25 paź 2009, 16:21 przez Paweł Pakuła, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N, 25 paź 2009, 15:53 

Imię i nazwisko: Ula Wojciechowska
Gratulacje! Bardzo dobry wynik!
A nie myślałeś o tym, żeby po którejś pętli np. zmienić buty na inne?

PostNapisane: N, 25 paź 2009, 16:26 

Krolisek napisał(a):
Gratulacje! Bardzo dobry wynik!
A nie myślałeś o tym, żeby po którejś pętli np. zmienić buty na inne?

Dzięki Ula,

Dopuszczałem zmianę butów, miałem nawet przyszykowane zapasowe ale szkoda już mi było czasu na końcówce. Poza tym nie byłem pewien, czy to coś pomoże bo te zapasowe (brooksy) są szybsze ale i jakby słabiej dopasowane.

PostNapisane: N, 25 paź 2009, 19:03 

Imię i nazwisko: Radosław Rój
Paweł Pakuła napisał(a):
...Jeśli chodzi o taktykę to od początku założyłem Gallowaya. Robiłem przerwy na spacery już od pierwszego kilometra...

No to wyjaśnia się. Dużo ostrożności, ciekawe, czy by mi nerwy wytrzymały :).
A co do zmiany butow... Jakoś nie mam przekonania.

PostNapisane: N, 25 paź 2009, 20:38 

rocha napisał(a):
Paweł Pakuła napisał(a):
...Jeśli chodzi o taktykę to od początku założyłem Gallowaya. Robiłem przerwy na spacery już od pierwszego kilometra...

No to wyjaśnia się. Dużo ostrożności, ciekawe, czy by mi nerwy wytrzymały :).
A co do zmiany butow... Jakoś nie mam przekonania.

Ostrożność się opłaciła. Ciekawie, że koło polowy minąłem dosyć szybko jakichś dwóch młodych kolesi. Jeden powiedział do drugiego coś w stylu: "spokojnie, zobaczymy na końcówce". I rzeczywiście, na ostatnim okrążeniu, gdy ja z trudem truchtałem oni (najpierw jeden, po kilkunastu minutach drugi) minęli mnie szybko i bez wysiłku. Ten pierwszy to miał tempo jak zawodnik z czołówki. Na mecie pogratulowałem im taktyki i zamieniłem dwa słowa. Okazało się że jeden to Piotrek Szrajner, startował też w Rzeźniku i zajął 5 miejsce, tuż przede mną i Maćkiem. Pamiętał mnie bo łyknęli nas wtedy na asfaltowych serpentynach gdy ja miałem kryzys. Jaki ten świat mały :)

Z butami to jest tak, że ja też raczej nie spodziewałem, się ich zmiany ale wolałem przyszykować zapasowe i nie wykorzystać niż nie przyszykować i potem cierpieć katusze.

Ostrożność przede wszystkim :)

PostNapisane: Pn, 26 paź 2009, 12:18 

Imię i nazwisko: Beata
Witajcie :) ależ mnie tu dawno nie było ... :roll:
Przede wszystkim gratuluję wszystkim udanych startów :)

Czy ktoś z Was wybiera się na Gezno? Tak na prawdę szukam kogoś do pary, ale na trasę rekreacyjną, bez parcia na wynik czasowy.
Niestety po zejściu z Tubkala (pochwalę się udało mi się wejść i zejść szczęśliwie w zeszłym tygodniu :D ) już wiem, że nie nadaję się jeszcze na dłuższe trasy, zwłaszcza że kolano nie jest w pełni sprawne, ale chciałabym powoli zacząć wracać do startów ... mam oficjalną zgodę lekarza na chodzenie po górach z kijami :D

PostNapisane: Pn, 9 lis 2009, 07:58 

No i jak tam na GEZnO było? pisać, pisać... :)

PostNapisane: Pn, 9 lis 2009, 10:48 

Imię i nazwisko: Beata
mgliście, śnieżnie i błotniście ... ale fajnie - nikt nie zginął, nikogo niedźwiedzie nie pożarły :-)
więcej napiszę wieczorem, bo teraz w pracy mnie gonią z robotą :/

Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1