FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Śr, 20 lis 2019, 06:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Przewodnik po startach PK4.PL TEAM
PostNapisane: Wt, 22 wrz 2009, 14:23 

Imię i nazwisko: Marek Michalczyk
GG: 0
Muszę się pochwalić że wraz z Konradem udało nam się ukończyć Przejście dookoła kotliny Jeleniogórskiej w czasie 31h44min.
Pierwszy raz zdarzyło mi się zasypiając w marszu, nie świadomie zatrzymywać się.

PostNapisane: Wt, 22 wrz 2009, 16:13 

Imię i nazwisko: Paweł Pakuła
Gratulacje chłopaki, tyle kilometrów z buta, muszę się kiedyś przekonać jak to jest :) A odciski były? Jak nogi to zniosły? Biegliście jakąś część trasy (którą) czy tylko marsz? Jaka taktyka? Jak pogoda dopisała?

PostNapisane: Wt, 22 wrz 2009, 16:41 

No to ja też się pochwalę. Ukończyłem Przejście Kotliny w 38h. Planowałem 30 ale start miałem o wiele za szybki i trochę kolana przeciążyłem, potem jeszcze pobłądziłem poważnie. Po błądzeniu straciłem wolę walki o czas i spacerkiem poszedłem na metę. Ale najważniejsze w końcu jest to, że ukończyłem.

Odciski były ale nie makabryczne. Pogoda idealna. Ja tam prawie nie biegłem. Za wyjątkiem kawałka w Karkonoszach to szybki marsz jakieś 7-8 km/h. Tak przez pierwsze 50km potem zwolniłem trochę a pod koniec jeszcze bardziej.

Najgorsze były starty z postojów(nawet tych bardzo krótkich) bo szło się trochę jak kaczka prze pierwsze kilkaset metrów ale jak się rozruszało to było ok.

Za rok 30h musi paść!!! :)

PostNapisane: Wt, 22 wrz 2009, 17:46 
Admin

Imię i nazwisko: Grzegorz Łuczko
GG: 724069
Krzysiek, gratulacje!

Myślałem, że w tym roku padnie doba, ale jak widać, jeszcze nie teraz. Chyba pokuszę się na start za rok i próbę przeskoczenia tej poprzeczki, którą sam sobie ustaliłem już rok temu :) .

PostNapisane: Wt, 22 wrz 2009, 19:19 

Imię i nazwisko: Marek Michalczyk
Planowaliśmy złamać 30 godzin. Zaczęliśmy delikatnie i ostrożnie ale zdecydowanym tempem. Mieliśmy w planach jak najwięcej zbiegać i biegać po prostym.Część trasy faktycznie przebiegliśmy bardzo, bardzo spokojnym tempem. Dla mnie teren był trudny! nie chodzi mi o wzniesienia bo tu dawałem sobie spokojnie radę.Trudne było podłoże. Kamienie, kamsztory, kamyczki w rezultacie mało było miejsc w których można było biec. Momentami bolały mnie kolana na zejściach. W trosce o stopy zmieniałem trzy razy skarpety a stopy smarowałem sudokremem. Miałem też problem z butami, to że były za miękkie to okej moja wina, że takie wybrałem.Problem polegał na tym, że na zejściach wkładka przesuwała się w tył buta i zawijała na pięcie.W efekcie miałem mniejszego buta bo pięta była przesunięta o grubość wkładki do przodu a pod palcami nie miałem wkładki. Udało mi się po drodze kupić taśmę dwustronną i podkleić wkładkę.Po około 30km przesunęła się jednak z powrotem. Musiałem to po prostu zaakceptować.Dziś stopy są w porządku, mam jeden odcisk na boku piety. Nawigacyjnie nie mieliśmy żadnych wpadek ale muszę przyznać, że ja nie dotykałem mapy, pilnowałem tylko szlaków. Konrad kapitalnie nas przeprowadził przez całą trasę. Wkleiłem tracka z gps na mapkę od orgów i nasz ślad kapitalnie zgadza się z zaznaczoną trasą .

PostNapisane: Wt, 22 wrz 2009, 20:53 
Admin

Nie zauważyłem Twojego wpisu Marek, jeszcze raz gratulacje, świetny czas!

Z tego co mi opowiadałeś i teraz piszesz to to Przejście nie było takie straszne :) . Czyli jeśli nie skasujemy się zbyt szybko to możemy naprawdę dużo znieść. Pamiętam, że rok temu miałem takie wrażenie, że mógłbym jeszcze długo maszerować, bo nie miałem żadnych odcisków. Pomyślałem, że moją jedyną granicą jest moja własna głowa to ile ona sama jest w stanie znieść...

PostNapisane: Śr, 23 wrz 2009, 16:45 

Gratulacje chłopaki. I szacun. Ja dwa lata temu podjąłem nieudaną próbę przejścia Kotliny i szczerze powiedziawszy mam respekt przed tą trasą i na razie nie pali mi się, by taką próbę ponowić. najpierw spróbuję na Kieracie. Moje szczere wyrazy uznania za udaną próbę przejścia.

PostNapisane: Cz, 24 wrz 2009, 11:22 

Imię i nazwisko: Konrad Ciuraszkiewicz
Uzupełniając relację Marka, szczerze mówiąc spodziewałem się, że będę bardziej skasowany po Przejściu, chyba mocniej w kość dał mi Rajd Wisły, więc tu jest mały niedosyt :) Co do Przejścia to piękna trasa, większość terenów odwiedziłem po raz pierwszy i bardzo mi się podobało. Jeśli chodzi o czas to można było pewnie sporo urwać, ale będzie jakiś cel na następny start. Bardzo mocno odczuliśmy podejście pod Zakręt Śmierci i Wysoki Kamień, strasznie długo i monotonnie, poza tym zaczęły się pojawiać sleepmonstery :D Może receptą na to byłaby 30 min drzemka przed podejściem?? Fajny klimat tworzyły też odgłosy rykowiska jeleni.

pozdr
Konrad

PostNapisane: Pt, 25 wrz 2009, 07:46 
Admin

Cześć Konrad,

Moja teoria wygląda tak: im bardziej czekasz na dane zawody, przygotowujesz się do nich, obawiasz się ich, a co za tym idzie jesteś ostrożniejszy na trasie tym później jest przyjemniej - nie kasujesz się, nie zarzynasz itp.

To samo miałem rok temu na Przejściu i teraz na the Harz, może to głupio zabrzmi ale w pewnym sensie to były 2 najłatwiejsze imprezy sezonu... Chyba właśnie dlatego, że tak bardzo byłem skupiony na trasie.

PostNapisane: Pn, 28 wrz 2009, 11:09 

GG: 5541965
a ja od wczoraj jestem maratończykiem :mrgreen:

Maraton Warszawski czas 5:13:54 - miało być lepiej, ale od 25km walczyłam już tylko o dotarcie do mety

Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1