FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Pn, 11 mar 2013, 22:07 
Offline

Dołączył: Pn, 26 maja 2008, 19:10
Posty: 73
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 0
marqiz napisał(a):
Niestety 2 punkty na trasie TP50 były chyba ustawione w zbyt prostych do dotarcia dla "innych" miejscach i zaginęły, przez co rywalizacja na trasie sprowadziła się do 2 tramwajów biegnących scorelauf w przeciwnych kierunkach :(

Marku, brakowało jednego punktu kontrolnego, który został prawdopodobnie zaanektowany przez lokalsów (PK4 o opisie "brzeg"). Drugi - PK5 - stał (wisiał na drzewie), tyle że 500 metrów dalej w kierunku wschodnim (po drodze na PK7). PK5 został źle ustawiony, albo źle zaznaczony na mapie jak ktoś woli. Również źle zaznaczona na mapie była meta/baza. Środek kółka powinien wypadać pół centymetra niżej na południe, gdyż budynek będący centralnie w kółku to gospodarstwo i położony jest ok. 230 metrów na północ od budynku świetlicy wiejskiej/bazy. Scorelauf rzeczywiście wypadł kiepsko, poza kwestią czy trasę robić zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, czy odwrotnie można było mieć dylemat, czy najpierw zliczać PK1 czy PK2. Reszta narzucała się sama.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Wt, 12 mar 2013, 00:15 
Offline

Dołączył: Pn, 11 mar 2013, 09:23
Posty: 5
Strona oczywiście pozostanie miejscem przekazywania głównych informacji, a konto na portalu pozwoli nam na szybszy kontakt i odpowiedzi na pytania, które jak widzimy już się pojawiają.

Co do punktów to oczywiście będziemy się starali stawiać je jeszcze dokładniej i w mniej dostępnych dla przypadkowych osób miejscach :)
Rozpoczynamy już przygotowania do Azymutu i mamy nadzieję że tym razem trasa i trudności w wyborze wariantu zapewnią Wam odpowiednią zabawę bez ścigania w pociągach :)

A na razie zapraszam do pobrania Wyników Złota dla Zuchwałych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Wt, 12 mar 2013, 12:28 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
zdzichu napisał(a):
marqiz napisał(a):
Niestety 2 punkty na trasie TP50 były chyba ustawione w zbyt prostych do dotarcia dla "innych" miejscach i zaginęły, przez co rywalizacja na trasie sprowadziła się do 2 tramwajów biegnących scorelauf w przeciwnych kierunkach :(

Marku, brakowało jednego punktu kontrolnego, który został prawdopodobnie zaanektowany przez lokalsów (PK4 o opisie "brzeg"). Drugi - PK5 - stał (wisiał na drzewie), tyle że 500 metrów dalej w kierunku wschodnim (po drodze na PK7). PK5 został źle ustawiony, albo źle zaznaczony na mapie jak ktoś woli. Również źle zaznaczona na mapie była meta/baza. Środek kółka powinien wypadać pół centymetra niżej na południe, gdyż budynek będący centralnie w kółku to gospodarstwo i położony jest ok. 230 metrów na północ od budynku świetlicy wiejskiej/bazy. Scorelauf rzeczywiście wypadł kiepsko, poza kwestią czy trasę robić zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, czy odwrotnie można było mieć dylemat, czy najpierw zliczać PK1 czy PK2. Reszta narzucała się sama.

A to nawet nie wiedziałem, że ten drugi punkt stał źle.
No, że start jest w innym miejscu niż zaznaczone na mapie to już powoli norma, bo na Włóczykiju było podobnie.
Szkoda, że opis tego PK4 nie był bardziej dokładny, bo tak to nim stwierdziłem, że punktu rzeczywiście nie ma zdążyliśmy obiec 2 razy jeziorko i straciliśmy tam mnóstwo czasu. Dogonili nas chyba wszyscy, którzy biegli scorelauf w tę stronę. Potem na PK5 powtórka z rozrywki :( Na szukaniu obu punktów zeszło nam 40 min, jak ktoś trafił od razu na grupkę, która zadecydowała "punktu nie ma", albo dowiedział się o braku punktu od osób biegnących z przeciwka - był bardzo do przodu

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Cz, 14 mar 2013, 19:11 
Offline

Dołączył: Pn, 15 gru 2008, 14:25
Posty: 3
Jeśli chodzi o ZdZ to niestety było zbyt dużo błędów, żeby można uznać zawody za udane. Same chęci Orgów to trochę mało. Bardzo dobra mapa, ale budowa trasy pieszej 50 poniżej krytyki. Na mojej mapie meta zaznaczona nie w tym miejscu gdzie była, pkt. 9 przesunięty względem mapy z dziwnym opisem (ruina), pkt 4 (opis brzeg) - nie wiadomo czego, skarpy ok. 25m. wysokiej, czy jeziora. Przy tej skali mapy to wróżenie z fusów. Punkt pewnie był, ale nie w tym miejscu, podobnie jak punkt 5, który przez przypadek zobaczyliśmy około 400 m. od tego zaznaczonego na mapie. Kółka na mapie na oko średnica 1,5 cm. Powinno być 6 - 7 mm , a na pewno powinna być mała kropeczka w środku, bo przy tej skali powinien to być standard. Typ trasy scorelauf, ale tylko z nazwy, właściwie dwa warianty, w prawo lub w lewo. Kompletnie niewykorzystany potencjał mapy (duży kompleks leśny i góry). Niemal wszystkie pkt dziecinnie łatwe, dla początkujących (jedyna strata czasu na pkt. źle ustawionych). Trasa, mam wrażenie ustawiana z samochodu. Szkoda, bo w tym terenie zawody były po raz pierwszy, a potencjał mapowo - terenowy został zmarnowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Chciałbyś coś zmienić/usprawnić w Pucharze?
PostNapisane: Pt, 15 mar 2013, 08:26 
Offline

Dołączył: Pt, 2 gru 2011, 11:29
Posty: 21
Imię i nazwisko: Piotr Chyczewski
GG: 0
Mi zawody się całkiem podobały (piesza50)... fakt że nie były idealne, ale w porównaniu z ubiegłorocznymi widać że chłopaki idą w dobrym kierunku.

Cytuj:
dziwnym opisem (ruina)

Punkt znajdował się przy ruinie... nie wiem jak mieliby go inaczej nazwać (?)

Cytuj:
pkt 4 (opis brzeg) - nie wiadomo czego

Wydało mi się oczywiste że jeziorka, ale dobrze gdyby się wypowiedział org. Zgadzam się że kółka były za duże, co utrudniało namierzenie środka. W domu po powrocie zmierzyłem środek tego kółka przy pk4 i trafia on ok 1mm poza północny brzeg jeziorka. Tam też właśnie czesałem w poszukiwaniu punktu... 5 min. Punktu nie znalazłem (ktoś go zdjął) po szybkim telefonie poleciałem dalej. Obyło się bez dużej straty czasu.

Cytuj:
a na pewno powinna być mała kropeczka w środku, bo przy tej skali powinien to być standard

W całym pucharze chyba niewiele jest imprez gdzie takie kropki występują (sam znam tylko jedne) Nie wiem czemu miałby to być standard.

Wg mnie minusy:
- źle zaznaczona baza
- źle zaznaczony pkt5
- błędny opis przy jakimś punkcie na P50 (punkt przy bagnie)

(-) momentami zbyt oczywiste przeloty, ale to jest akurat kwestia względna, jak kto woli.

dwa minusy na które org. nie miał wpływu:
- zajumany pkt4
- wywalili ich z poprzednio umówionej bazy przez co całe zawody miały opóźnienie i ogólnie dużo dymu się wokół tego zrobiło. Chociaż w tej sytuacji organizator powinien jak najszybciej o wszystkim informować.

Plusy:
+ super okolica (faktycznie bez asfaltu)
+ bardzo fajna baza (czyste prysznice z ciepłą wodą)
+ dobrej jakości mapy
+ dobrze wymierzona trasa (za bardzo nie ścinałem, raczej trzymałem się ścieżek.. wyszło mi około 48km)


A w ogóle jeżeli zagląda tu jakiś moderator to poprosiłbym o przeniesienie tego i poprzedniego postu do wątku o ZdZ :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: So, 16 mar 2013, 13:53 
Offline

Dołączył: Pn, 11 mar 2013, 09:23
Posty: 5
Czytamy i zbieramy Wasze opinie, żeby poprawić się już na Azymucie :)
Opinię o punktach dobrze jest słyszeć i postaramy się żeby przynajmniej część punktów na długich trasach dawała w kość :twisted:
Za to na krótszych zapewne zostaną dość proste, żeby każdy nowy miał szansę wgryźć się w tą zabawę ;)
No ale przede wszystkim stawiamy na to, żeby wszystkie stały tam gdzie powinny, a gdyby nawet znikały, to zapewne pojawi się zabezpieczenie w tym miejscu konfetti lub w inny sposób.

Mam także pytanie na przyszłość, czy dla tras pieszych poniżej 50 km chcielibyście otrzymać mapy w jeszcze lepszej skali, czy wolicie taki bardziej kompaktowy format jaki był tym razem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Pn, 18 mar 2013, 21:30 
Offline

Dołączył: Wt, 5 cze 2012, 22:41
Posty: 33
Witam!
Akurat nie miałem okazji startować w Złocie ani Azymucie, natomiast znajomi owszem byli i znam wczesniejsze "grzechy" tras.
Piszę, ponieważ pasuje mi termin Azymutu a trochę się boję startować na Waszych imprezach.

Najważniejsze, żeby punkty były tam gdzie trzeba - BPKi skutecznie rozwalą imprezę. Najpierw wykażcie, że potraficie dobrze ustawić prosty punkt i dobrze nanieść jego oznaczenie na mapę, a dopiero w następnych imprezach próbujcie ustawiać je w trudnych nawigacyjnie miejscach.
To co możecie poprawić aby nawigacja nie była banalna to nieoczywiste przeloty między punktami - dla was kłopot przy rozstawianiu, ale osoby lubiące nawigację już będą miały trochę zabawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Pn, 18 mar 2013, 23:47 
Offline

Dołączył: Pn, 11 mar 2013, 09:23
Posty: 5
Folkien rozumiem krytykę i to aby punkty stały tam gdzie powinny bardzo biorę sobie do serca, bo miedzy innymi po to dołączyłem do ekipy organizacyjnej żeby poprawić kilka kulejących aspektów.

Co do utrudnienia przelotów to rozumiem i mam nadzieję że uda się nam stworzyć coś ciekawego w terenie jaki tym razem będziemy mieli do dyspozycji i już siedzimy nad mapami aby to osiągnąć :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Wt, 19 mar 2013, 10:21 
Offline

Dołączył: Wt, 29 sty 2013, 19:17
Posty: 8
cup napisał(a):
Mam także pytanie na przyszłość, czy dla tras pieszych poniżej 50 km chcielibyście otrzymać mapy w jeszcze lepszej skali, czy wolicie taki bardziej kompaktowy format jaki był tym razem?


Może nie całą mapę od razu w innej skali ale dobrym rozwiązaniem byłoby wstawienie fragmentów z okolicą PK w lepszej skali np. 1:25000 lub nawet 1:10000. Ułatwiłoby to zarówno Wam jak i uczestnikom poprawne znalezienie konkretnego miejsca ustawienia PK. Z tego co widziałem taki patent był już stosowany na innych imprezach np. Oriento lub Rajd Konwalii i to jest dobra metoda.
Czy przy projektowaniu tras posiłkujecie się Geoportalem? Ze swojej strony polecam, bardzo ułatwia pracę. Korzystam z niego bardzo często, również przy tworzeniu tras na Turystyczne InO, gdzie precyzja jest bardzo istotna. Jakby co służę pomocą merytoryczną.
Może w końcu kiedyś mi się uda zaliczyć jedną z Waszym imprez. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Wt, 19 mar 2013, 11:08 
Offline

Dołączył: Pn, 11 mar 2013, 09:23
Posty: 5
Nad pomysłem z powiększeniami okolic punktów pomyślimy, bo sam też się kiedyś z tym spotkałem na Wielkopolskiej Szybkiej Setce, choć wprowadza to trochę zamieszania na mapie i pewnie przyda się tylko przy bardzo skomplikowanych punktach.

A z Geoportalu korzystamy i faktycznie jest bardzo pomocny.

No i oczywiście zapraszam na nasze imprezy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL