FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Cz, 28 mar 2024, 21:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4  Dalej
Autor Wiadomość
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Śr, 6 lut 2013, 21:34 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Zimowe imprezy maja to do siebie, że nie da się zaplanować trasy na kilka tygodni przed. Warunki terenowe jak i dostępność PK może się przez ten czas bardzo zmienić.
Osobiście uważam, że wytyczanie trasy zimą im bliżej imprezy tym bardziej rozmieszczenie PK odpowiada warunkom w terenie, zwłaszcza jeśli idzie o trasy rowerowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Cz, 7 lut 2013, 09:08 
Offline

Dołączył: Pt, 22 paź 2010, 07:11
Posty: 165
Wiem że do tego poziomu ciut nam jeszcze brakuje, ale....
W Szwecji, duże zawody BnO szykuje się z rocznym wyprzedzeniem. Rok wcześniej aktualizuje się mapy, bo szata roślinna jest zależna od pory roku. Na kilka miesięcy przed imprezą sprawdza się tylko drogi, ścieżki i wycinki. Fakt tam widziałem most przez rzekę budowany specjalnie na imprezę, u nas jeszcze trochę do tego poziomu brakuje.
Zimą mogę stawiać punkty w miejscach mniej więcej stałych. Górka jest górką, bez względu na poziom zaśnieżenia. Także zabłocenia, co wydaje się być bardziej prawdopodobne.
Ale myślę że gdzieś indziej jest meritum - istnieją jakieś zasady - na przykład że na trzy tygodnie przed terminem wiadomo gdzie jest baza. Nie wiadomo. I co? I brzeńco. Jak mówił w czasie jednego ze startów BnO jeden z idoli moich lat młodzieńczych Przemek Mossakowski
1. Ciekawe ile mu trzeba zapłacić żeby więcej imprez nie robił (o organizatorze podczas szukania PK, który został źle postawiony)
2. Nie lubię jak mnie ktoś w Ch... robi za moje pieniądze (przy PK którego chyba nikt nie postawił jakiś kawałek dalej)
3. Jak go na mecie dopadnę to tak mu do.... (przy kolejnym PK, którego nie było).

Chyba robię tu za trolla
I żeby było jasne - im więcej imprez także tych z prosta nawigacją tym lepiej. Ale traktujmy się poważnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: So, 9 lut 2013, 17:19 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Złoto dla Zuchwałych zostanie przeniesione na termin 9-10 marca, zaktualizowana strona powinna pojawić się do końca przyszłego tygodnia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Pn, 11 lut 2013, 21:41 
Offline

Dołączył: Wt, 29 sty 2013, 19:17
Posty: 8
Szkoda :( Termin nie pasi. Coś nie mam szczęścia do tych imprez w kuj-pom.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Śr, 20 lut 2013, 13:52 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Wigor napisał(a):
Złoto dla Zuchwałych zostanie przeniesione na termin 9-10 marca, zaktualizowana strona powinna pojawić się do końca przyszłego tygodnia.

Coś wiadomo?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Cz, 21 lut 2013, 00:46 
Offline

Dołączył: So, 26 maja 2007, 18:29
Posty: 769
Lokalizacja: Szczecin
Imię i nazwisko: Daniel Śmieja
GG: 2553684
Strona Złota została zaktualizowana:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Cz, 21 lut 2013, 19:55 
Offline

Dołączył: Wt, 29 sty 2013, 19:17
Posty: 8
Ajajaj, Puszcza Bydgoska, Chrośna. Przecież to prawie na podwórku a Ja mam weekend zajęty. :cry: Tereny b.fajne. Biegałem tam nawet kiedyś na orientację, na mapie Szwedzka Góra. Mości Mantycki, czemuś Waść wcześniej imprezy nie ogarnął. Śmigalibyśmy po lasach już w sobotę. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Pn, 11 mar 2013, 09:36 
Offline

Dołączył: Pn, 11 mar 2013, 09:23
Posty: 5
Witam wszystkich,

Zawitałem tu, ponieważ dołączyłem do ekipy organizacyjnej Orientujemy.pl i będę pomagał w kontakcie z uczestnikami imprez oraz przy budowie i oznaczeniu tras.
Na początek dla użytkowników pewnego popularnego portalu otworzyliśmy miejsce dla lepszego z nami kontaktu i serdecznie na niego zapraszam :)
Orientujemy na Facebooku
A zgodnie z Waszymi sugestiami postaramy się jak najszybciej podać więcej informacji o czerwcowym Azymut Orient, bo trochę niespodzianek szykujemy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Pn, 11 mar 2013, 17:13 
Offline

Dołączył: Cz, 26 cze 2008, 20:44
Posty: 78
Lokalizacja: Śledzikowo :)
Imię i nazwisko: Wojtek Paszkowski
GG: 0
fejzbuk fejzbukiem, ale gdzie wyniki!? :roll:

Pozostaje mieć nadzieję, że głównym i podstawowym źródłem informacji będzie jednak strona www?

A tak gwoli paru słów relacji pod kątem rowerowym, to:

- baza klimatyczna nadzwyczaj, a do tego całkiem luksusowa
- tak mało asfaltu chyba nigdy nie było
- trasa nie za długa - na tę porę roku w sam raz
- mapy jakości bardzo dobrej, zarówno pod względem druku/papieru, jak i aktualności drożni (no ale taki to już teren). O zgrozo, skala była nie dość, że stała w pionie i poziomie, to na dodatek precyzyjnie określona!!!
- punkty stały tam gdzie trzeba, poza jednym którego nie było w ogóle (shit happens). A że punkt był w żwirowni, to pewnie co po niektórzy, pomni żwirowni sprzed roku, przeczesali teren ma przestrzeni paru km2, he he he...
- nie podobało mi się ocieplenie po południu, przez które trzeba było rower z błota czyścić. Tym, którzy punkt na bagnach robili na koniec, te ocieplenie chyba też się nie podobało :mrgreen:

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: Złoto dla Zuchwałych 2013
PostNapisane: Pn, 11 mar 2013, 17:33 
Offline

Dołączył: Pn, 16 sty 2012, 10:43
Posty: 104
GG: 0
Bardzo przyjemne zawody :)
Już samo dotarcie do bazy znajdującej się w samym centrum Puszczy Bydgoskiej było niezłym wyzwaniem. Tak jak organizator obiecał - asfaltów brak.
Niestety 2 punkty na trasie TP50 były chyba ustawione w zbyt prostych do dotarcia dla "innych" miejscach i zaginęły, przez co rywalizacja na trasie sprowadziła się do 2 tramwajów biegnących scorelauf w przeciwnych kierunkach :(

_________________
Zapraszam na Puchar Konwalii http://rajdkonwalii.pl/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3, 4  Dalej

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL