FORUM EKSTREMALNE

Piesze i rowerowe maratony na orientację
Teraz jest Pt, 29 mar 2024, 00:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Śr, 16 wrz 2009, 11:30 
Offline

Dołączył: Wt, 28 kwi 2009, 19:05
Posty: 3
GG: 0
Wbieganie na szczyty jako takie to coś czego nigdy nie próbowałem. Co prawda czasy wejścia zazwyczaj porównywałem z przewodnikowymi i często bywały nawet o połowę krótsze ale daleko im było do ekstremalnych.

Za to w tym roku robiłem coś co można spokojnie nazwać sky running. Podczas podróży do Indii pojechałem w Himalaje. Będąc w stolicy Ladakhu - Lehu (3500 m. n.p.m.) w ramach aklimatyzacji przed trekkingiem na większe wysokości postanowiłem trochę pobiegać. Skończyło się tylko na jednym treningu. Składał się on z rozgrzewki, 1h ciągłego spokojnego truchtu i rozciągania na koniec. Ciekawa była obserwacja jak przy tempie niepowodującym normalnie żadnych problemów z oddychaniem dostaję nagle zadyszki :-) .

Teraz jestem ciekawy czy dwa tygodnie przebywania powyżej 3000 m n.p.m.(w tym spędzanie nocy często powyżej 4000 i raz 5000 m) wpłynie na formę podczas przejścia dookoła kotliny jeleniogórskiej. W końcu zawartość erytrocytów we krwi jest teraz u mnie o wiele większa więc mięśnie powinny być lepiej dotlenione.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Pn, 4 cze 2012, 16:37 
Offline

Dołączył: Pn, 4 cze 2012, 15:55
Posty: 3
Witam wszystkich zapaleńców biegania po górach.Od nastu już lat biegam po Tatrach. Kilka lat temu po kąpielach w ciepłych źródłach w Orawicach,naszła mnie ochota by zaliczyć na odjezdne Rysy.Pora była już puźna,więc musiałem się trochę spieszyć.Podjechałem autem na parking.Na początek szybki marsz do schroniska Morskie Oko.Kupiłem butelkę wody żywiec 1,5li dwa batony mars ,włączyłem stoper i ruszyłem biegiem do góry nad Czarny Staw.Słońce prawie zachodziło,na szlaku spotkałem ostatnich ludków co schodziłi z Rys,zwilżyłem czoło i kontynłowałem bieg.Na szczycie czas 45 min.krótki dopoczynek i zbieg w takim samym czasie.Powiem tylko że było super,a zmęczenia się wcale nie czuje.Po prostu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Pn, 4 cze 2012, 22:23 
Offline

Dołączył: Wt, 27 maja 2008, 12:12
Posty: 37
Kiedyś zrobiłem bieg na trasie:
Zakopane - Kuźnice (06:05) - Hala Gąsienicowa (07:09) - Czarny Staw (07:34) - Kozia Przełęcz (08:44) - Szpiglasowa Przełęcz (10:33) - Morskie Oko (11:55) - Rysy (15:05) - Morskie Oko (18:10) - Łysa Polana (20:01)
Jak widać po międzyczasach, końcówka miała mało wspólnego z bieganiem. Gdzieś w połowie podejścia na Rysy miałem odcięcie zasilania. Ambitny plany zakładał powrót tą samą drogą, ale życie zweryfikowało ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Wt, 5 cze 2012, 16:39 
Offline

Dołączył: Pn, 4 cze 2012, 15:55
Posty: 3
Ładny bieg.Ja zawsze zaczynam od marszu,aby dobrze rozgrzać mięsinie i scięgna (około 1 do 2 godziny).Następnie zaczynam spokojny bieg i tak się rozkręcam.Zazwyczaj to biegam 15-20 km w jednym ciągu.Po takich przygodach kończę przyjemność w Orawicach (ciepłe źródełka),woda 35-38 stopni ciepła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Wt, 5 cze 2012, 22:30 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
marko napisał(a):
Witam wszystkich zapaleńców biegania po górach.Od nastu już lat biegam po Tatrach. Kilka lat temu po kąpielach w ciepłych źródłach w Orawicach,naszła mnie ochota by zaliczyć na odjezdne Rysy.Pora była już puźna,więc musiałem się trochę spieszyć.Podjechałem autem na parking.Na początek szybki marsz do schroniska Morskie Oko.Kupiłem butelkę wody żywiec 1,5li dwa batony mars ,włączyłem stoper i ruszyłem biegiem do góry nad Czarny Staw.Słońce prawie zachodziło,na szlaku spotkałem ostatnich ludków co schodziłi z Rys,zwilżyłem czoło i kontynłowałem bieg.Na szczycie czas 45 min.krótki dopoczynek i zbieg w takim samym czasie.Powiem tylko że było super,a zmęczenia się wcale nie czuje.Po prostu :D

45 minut z Morskiego Oka na Rysy? :o
Chyba palcem na mapie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Śr, 6 cze 2012, 18:33 
Offline

Dołączył: Pn, 4 cze 2012, 15:55
Posty: 3
Dokładnie to było tak.17:00 parking Palenica szybki marsz do schroniska Morskie Oko.Małe zakupy(woda,batony) i bieg Rysy-Morskie Oko.Powrót od Morskiego Oka - Palenica 22:00.Do auta i wyjazd do Poznania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Cz, 14 cze 2012, 10:11 
Offline

Dołączył: Śr, 29 lut 2012, 14:36
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa
Imię i nazwisko: Bernard
GG: 0
marko napisał(a):
Dokładnie to było tak.17:00 parking Palenica szybki marsz do schroniska Morskie Oko.Małe zakupy(woda,batony) i bieg Rysy-Morskie Oko.Powrót od Morskiego Oka - Palenica 22:00.Do auta i wyjazd do Poznania.



A może chociaż masz tracka z GPS na dowód? Bo naprawdę trudno mi w to uwierzyć. Uważam, że szybko chodzę po górach, ale taki czas nie mieści mi się po prostu w głowie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Temat: Re: SKYRUNNING - Podniebne Bieganie
PostNapisane: Wt, 19 cze 2012, 22:45 
Offline

Dołączył: Śr, 24 cze 2009, 13:40
Posty: 150
Bernard napisał(a):
marko napisał(a):
Dokładnie to było tak.17:00 parking Palenica szybki marsz do schroniska Morskie Oko.Małe zakupy(woda,batony) i bieg Rysy-Morskie Oko.Powrót od Morskiego Oka - Palenica 22:00.Do auta i wyjazd do Poznania.



A może chociaż masz tracka z GPS na dowód? Bo naprawdę trudno mi w to uwierzyć. Uważam, że szybko chodzę po górach, ale taki czas nie mieści mi się po prostu w głowie...


Mogę Ci podesłać tracka, w którym zrobię to w 10 minut.
Wyobraźnia ma pewne granice.
Rysy z Morskiego Oka w 45' - ciekawe po jakich ziołach. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj w/g  
Stwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzedni  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL